Strani: 1

0703Boski sporočil: 2.154
[#2435363] 23.07.14 11:09
Odgovori   +    13
če ni drugih virov (obrestnih prihodkov), je najlažje dvigniti tarife storitev. Ve se, da so potrošniki zdaleč premalo mobilni, poleg tega te pa še oskubijo, ko želiš zapreti kak račun.
lp
anon-24983 sporočil: 7.885
[#2435385] 23.07.14 11:42 · odgovor na: 0703Boski (#2435363)
Odgovori   +    3
[0703Boski]
če ni drugih virov (obrestnih prihodkov), je najlažje dvigniti tarife storitev. Ve se, da so potrošniki zdaleč premalo mobilni, poleg tega te pa še oskubijo, ko želiš zapreti kak račun.
lp
Pa dostim ga je še zajebano zapret. Recimo moraš pokriti limit, pa potem imaš še kake kartice, ki jih moraš vrniti, pa nove potem..., pa recimo kot za magno počakati, da ti najprej ono še odbijejo...

Tako, da za nekatere res ni enostavno kar menjati. Poleg tega pa recimo zamenjaš, potem pa tam podražijo...
anon-221883 sporočil: 739
[#2435411] 23.07.14 12:20
Odgovori   +    0
Naše slovenske banke so itak nesposobne in imajo bolj ali manj vse slabo ponudbo in pa visoke cene. In te je bilo potrebno sedaj še zvišati. Je treba nekje pokrit pufe ki jih je ustvarila politika z odobritvijo tajkunksih kreditov...vprašanje če je to pokritje sploh še možno. Namesto da bi uredili in privatizirali banke ustvarjamo še večje minuse. Zgled so nam lahko tuje banke pri nas, še posebej pa primer Hypo banke, kjer je tudi politika na avstrijskem zamajala banko, pa so jo oz. jo sedaj uspešno sanirajo in utrjujejo v bančnem svetu!
anon-202165 sporočil: 970
[#2435428] 23.07.14 12:44 · odgovor na: anon-221883 (#2435411)
Odgovori   +    9
Hypo pa res ne dajat za zgled... Avstrijci še vedno ne vejo koliko miljard jih bo ta Haiderjeva jama brez dna koštala...
anon-45881 sporočil: 7.327
[#2435432] 23.07.14 12:49 · odgovor na: 0703Boski (#2435363)
Odgovori   +    12
[0703Boski]
če ni drugih virov (obrestnih prihodkov), je najlažje dvigniti tarife storitev. Ve se, da so potrošniki zdaleč premalo mobilni, poleg tega te pa še oskubijo, ko želiš zapreti kak račun.
lp
Jap. Moji sodelavci v finančnem oddelku naše firme vsi pljuvajo čez NLB in levičarstvo, a uganite, kje imajo odprt EDINI bančni račun? In uganite, kaj jim vsakič znova povem glede tega?

Takle mamo. Slovenistan na vseh nivojih.
anon-45881 sporočil: 7.327
[#2435436] 23.07.14 12:53 · odgovor na: anon-24983 (#2435385)
Odgovori   +    9
[fiston]
> [0703Boski]
> če ni drugih virov (obrestnih prihodkov), je najlažje dvigniti tarife storitev. Ve se, da so potrošniki zdaleč premalo mobilni, poleg tega te pa še oskubijo, ko želiš zapreti kak račun.
> lp

Pa dostim ga je še zajebano zapret. Recimo moraš pokriti limit, pa potem imaš še kake kartice, ki jih moraš vrniti, pa nove potem..., pa recimo kot za magno počakati, da ti najprej ono še odbijejo...

Tako, da za nekatere res ni enostavno kar menjati. Poleg tega pa recimo zamenjaš, potem pa tam podražijo...
Če nimaš vse te navlake, je menjava računa easy breezy. V bistvu je v vsakem primeru, na izbrani banki odpreš račun, daš zahtevo, da ti oni vse uredijo in to je to. Če pa si zapufan do amena, je pa itak tvoj problem in menjava banke ne reši tvojega osnovnega problema, ki je življenje preko zmožnosti.

Sparkasse je še vedno najcenejša (in storitveno zelo dobra) banka v SLO.
anon-315753 sporočil: 138
[#2435500] 23.07.14 14:17 · odgovor na: anon-45881 (#2435436)
Odgovori   +    3
čas vnosa: 23.07.14 14:17
[markoff]
> [fiston]
> > [0703Boski]
> > če ni drugih virov (obrestnih prihodkov), je najlažje dvigniti tarife storitev. Ve se, da so potrošniki zdaleč premalo mobilni, poleg tega te pa še oskubijo, ko želiš zapreti kak račun.
> > lp
>
> Pa dostim ga je še zajebano zapret. Recimo moraš pokriti limit, pa potem imaš še kake kartice, ki jih moraš vrniti, pa nove potem..., pa recimo kot za magno počakati, da ti najprej ono še odbijejo...
>
> Tako, da za nekatere res ni enostavno kar menjati. Poleg tega pa recimo zamenjaš, potem pa tam podražijo...

Če nimaš vse te navlake, je menjava računa easy breezy. V bistvu je v vsakem primeru, na izbrani banki odpreš račun, daš zahtevo, da ti oni vse uredijo in to je to. Če pa si zapufan do amena, je pa itak tvoj problem in menjava banke ne reši tvojega osnovnega problema, ki je življenje preko zmožnosti.

Sparkasse je še vedno najcenejša (in storitveno zelo dobra) banka v SLO.
Najcenejša je baje Delavska hranilnica.
anon-321541 sporočil: 2
[#2435551] 23.07.14 15:22 · odgovor na: anon-45881 (#2435436)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 23.07.14 15:19
[markoff]
> [fiston]
> > [0703Boski]
> > če ni drugih virov (obrestnih prihodkov), je najlažje dvigniti tarife storitev. Ve se, da so potrošniki zdaleč premalo mobilni, poleg tega te pa še oskubijo, ko želiš zapreti kak račun.
> > lp
>
> Pa dostim ga je še zajebano zapret. Recimo moraš pokriti limit, pa potem imaš še kake kartice, ki jih moraš vrniti, pa nove potem..., pa recimo kot za magno počakati, da ti najprej ono še odbijejo...
>
> Tako, da za nekatere res ni enostavno kar menjati. Poleg tega pa recimo zamenjaš, potem pa tam podražijo...

Če nimaš vse te navlake, je menjava računa easy breezy. V bistvu je v vsakem primeru, na izbrani banki odpreš račun, daš zahtevo, da ti oni vse uredijo in to je to. Če pa si zapufan do amena, je pa itak tvoj problem in menjava banke ne reši tvojega osnovnega problema, ki je življenje preko zmožnosti.

Sparkasse je še vedno najcenejša (in storitveno zelo dobra) banka v SLO.
Jaz ne bi rekel, da je najcenejša. Mogoče se že dobro sliši, da ni provizij pri plačilu položnic in dvigu gotovine na bankomatu, ampak imaš pa kar visok znesek plačila vodenja računa. Jaz imam Abanko in Sparkasse in Sparkasse niti slučajno ni tako ugodna kot se sliši. Seveda je vse odvisno, koliko položnic plačuješ na mesec in koliko dviguješ na bankomatu....Poleg tega ti zdaj po novem lepo fajn zaračunajo (cca. 20€/leto) za tisti navaden limit (cca 130€), ki ti ga pri vsaki drugi banki brezplačno odobrijo s kartico, ki jo dobiš.
bclinton sporočil: 13
[#2435687] 23.07.14 21:56
Odgovori   +    1
čas vnosa: 23.07.14 17:01
Sem pred dvemi leti zamenjal NLB in šel ns banko Sparkasse. Če pri njih odpreš račun (mislim, da mu pravijo udobni pozitivni), nimaš niti centa stroškov, ne pri vodenju računa, ne plačuješ nobene provizije pri plačilih računov (velja za el. bančništvo), nobene provizije pri dvigu z bankomata v vsem euro področju, ni stroškov el. poslovanja, edini pogoj je, na imaš v tekočem mesecu vsaj 1000 eurov na računu. Mislim, da ni niti letne članarine za osnovno MC kartico. Po mojem izračunu privarčujem cca. 110 eur letno.
frik14 sporočil: 5
[#2435701] 23.07.14 22:30 · odgovor na: bclinton (#2435687)
Odgovori   +    1
Sem pri Sparkasse skoraj od začetka ( skoraj 15 let ). Še nikoli nisem plačal centa za plačilo položnice ( v 15 letih cca bi bila provizija za 1800 položnic cca 900 € ) , niti centa za dvig € na bankomatih v EU. Za otroke imaš lahko podračune, kjer imajo višje obresti. Če rabiš višji limit Eurocard, se zmeniš in je zastonj( vsaj bilo je tako) , mogoče obresti za vezave niso najbolše. Vse narediš po spletu. Ne vem kaj ljudje delajo npr. na NLB ali Gorenjski banki.
anon-45881 sporočil: 7.327
[#2435935] 24.07.14 10:50 · odgovor na: anon-321541 (#2435551)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-45881 24.07.2014 10:53
[PierM]
> [markoff]
> > [fiston]
> > > [0703Boski]
> > > če ni drugih virov (obrestnih prihodkov), je najlažje dvigniti tarife storitev. Ve se, da so potrošniki zdaleč premalo mobilni, poleg tega te pa še oskubijo, ko želiš zapreti kak račun.
> > > lp
> >
> > Pa dostim ga je še zajebano zapret. Recimo moraš pokriti limit, pa potem imaš še kake kartice, ki jih moraš vrniti, pa nove potem..., pa recimo kot za magno počakati, da ti najprej ono še odbijejo...
> >
> > Tako, da za nekatere res ni enostavno kar menjati. Poleg tega pa recimo zamenjaš, potem pa tam podražijo...
>
> Če nimaš vse te navlake, je menjava računa easy breezy. V bistvu je v vsakem primeru, na izbrani banki odpreš račun, daš zahtevo, da ti oni vse uredijo in to je to. Če pa si zapufan do amena, je pa itak tvoj problem in menjava banke ne reši tvojega osnovnega problema, ki je življenje preko zmožnosti.
>
> Sparkasse je še vedno najcenejša (in storitveno zelo dobra) banka v SLO.

Jaz ne bi rekel, da je najcenejša. Mogoče se že dobro sliši, da ni provizij pri plačilu položnic in dvigu gotovine na bankomatu, ampak imaš pa kar visok znesek plačila vodenja računa. Jaz imam Abanko in Sparkasse in Sparkasse niti slučajno ni tako ugodna kot se sliši. Seveda je vse odvisno, koliko položnic plačuješ na mesec in koliko dviguješ na bankomatu....Poleg tega ti zdaj po novem lepo fajn zaračunajo (cca. 20€/leto) za tisti navaden limit (cca 130€), ki ti ga pri vsaki drugi banki brezplačno odobrijo s kartico, ki jo dobiš.
0,00 EUR za plačilo preko Net.stika (imam vsaj 10 položnic mesečno)
0,00 EUR provizije pri dvigovanju iz KATEREGAKOLI bankomata v SLO
0,00 EUR provizije pri dvigovanju iz KATEREGAKOLI bankomata v EU (s kartico z odloženim plačilom)
0,15 EUR na transakcijo z direktno bremenitvijo
3,86 EUR (ali nekaj takega) mesečnega nadomestila za vodenje TRR
Limit sem resetiral na 0,00 EUR, ker v življenju nisem bil v minusu
Imam stanovanjski kredit EURIBOR 3m + 1,49%. Pa nisem Simona Dimic.

Kako je zdaj s to ne-poceni banko?

Dopolnitev: imajo zelo dober odnos do strank, čisto vse primere so rešili hitro, me klicali nazaj v roku največ par ur, ... koliko pa je to vredno poleg že tako nizkih provizij, pa naj vsak presodi sam.
anon-24983 sporočil: 7.885
[#2436088] 24.07.14 13:53 · odgovor na: anon-45881 (#2435436)
Odgovori   +    0
[markoff]
> [fiston]
> > [0703Boski]
> > če ni drugih virov (obrestnih prihodkov), je najlažje dvigniti tarife storitev. Ve se, da so potrošniki zdaleč premalo mobilni, poleg tega te pa še oskubijo, ko želiš zapreti kak račun.
> > lp
>
> Pa dostim ga je še zajebano zapret. Recimo moraš pokriti limit, pa potem imaš še kake kartice, ki jih moraš vrniti, pa nove potem..., pa recimo kot za magno počakati, da ti najprej ono še odbijejo...
>
> Tako, da za nekatere res ni enostavno kar menjati. Poleg tega pa recimo zamenjaš, potem pa tam podražijo...

Če nimaš vse te navlake, je menjava računa easy breezy. V bistvu je v vsakem primeru, na izbrani banki odpreš račun, daš zahtevo, da ti oni vse uredijo in to je to. Če pa si zapufan do amena, je pa itak tvoj problem in menjava banke ne reši tvojega osnovnega problema, ki je življenje preko zmožnosti.

Sparkasse je še vedno najcenejša (in storitveno zelo dobra) banka v SLO.
Heh, to sem videl, ko je kolega šel iz poštne banke na SBER bank. Pa kredit ni bil problem, limit tudi ni bil, ga je pokril, ona Petrolova magna je bila problem, ko se tam 18. pokriva, pa je bilo najprej treba to čakat, potem so pa še nakaj zašuštrali, pa da spet drugi 18. čaka.
Ja pa za kreditno kartico je plačal, a je bila Visa se mi zdi, pa potem kao last banke, pa jo je moral vrniti, pa tam novo....

Tako da ni štos v tem da se gre ravno za pufe, ker kredit ima tudi pri poštni banki, pa tukaj ni bilo nobenega problema.
anon-45881 sporočil: 7.327
[#2436090] 24.07.14 13:55 · odgovor na: anon-24983 (#2436088)
Odgovori   +    0
[fiston]
Heh, to sem videl, ko je kolega šel iz poštne banke na SBER bank. Pa kredit ni bil problem, limit tudi ni bil, ga je pokril, ona Petrolova magna je bila problem, ko se tam 18. pokriva, pa je bilo najprej treba to čakat, potem so pa še nakaj zašuštrali, pa da spet drugi 18. čaka.
Ja pa za kreditno kartico je plačal, a je bila Visa se mi zdi, pa potem kao last banke, pa jo je moral vrniti, pa tam novo....

Tako da ni štos v tem da se gre ravno za pufe, ker kredit ima tudi pri poštni banki, pa tukaj ni bilo nobenega problema.
Se zgodi, ampak nimajo vsi takšnih zapletov. Poleg tega lahko pooblastiš banko, da vse ureja v tvojem imenu (in to mora početi), razen kar se tiče poplačevanja pufov. :)
anon-24983 sporočil: 7.885
[#2436096] 24.07.14 13:59 · odgovor na: anon-45881 (#2436090)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-24983 24.07.2014 14:06
[markoff]
> [fiston]
> Heh, to sem videl, ko je kolega šel iz poštne banke na SBER bank. Pa kredit ni bil problem, limit tudi ni bil, ga je pokril, ona Petrolova magna je bila problem, ko se tam 18. pokriva, pa je bilo najprej treba to čakat, potem so pa še nakaj zašuštrali, pa da spet drugi 18. čaka.
> Ja pa za kreditno kartico je plačal, a je bila Visa se mi zdi, pa potem kao last banke, pa jo je moral vrniti, pa tam novo....
>
> Tako da ni štos v tem da se gre ravno za pufe, ker kredit ima tudi pri poštni banki, pa tukaj ni bilo nobenega problema.

Se zgodi, ampak nimajo vsi takšnih zapletov. Poleg tega lahko pooblastiš banko, da vse ureja v tvojem imenu (in to mora početi), razen kar se tiče poplačevanja pufov. :)
Ja nisem napisal, da imajo vsi, sem napisal, da je včasih tudi banko zajebano menjat.
No se je pa ta potlej zajebal, ko je odprl račun pri SBER bank, potem pa čakal se mi zdi več kot mesec, da so mu odobrili onih 2.000 evrov limita.
He, he pa kreten prej že preko interneta cunje nabavil tam za 600 evrov, ko so mu govorili, da do konca tedna bo pa sigurno. :)

Tako da kot sem napisal, da pač zamenjaš pa kar ponujajo se lepo sliši, potem ko si enkrat tam je pa lahko tudi drugače...

Ja drugače pa manj kot imaš posla z banko, lažje jo je menjati.

No meni osebno ne bi bilo problem, limit imam oni ki ga dajo na začetku zraven v minusu še nisem bil, trajnika nimam. Imam samo ono plačilno kartico in ono za plačevanje preko neta.
Se pravim, jim nesem samo one dve kartice, pa rečem naj zaprejo in na kateri račun naj prenakažejo, kar je še na računu.
anon-45881 sporočil: 7.327
[#2436118] 24.07.14 14:25 · odgovor na: anon-24983 (#2436096)
Odgovori   +    0
[fiston]
Ja drugače pa manj kot imaš posla z banko, lažje jo je menjati.
Točno to. Slovenci imajo veliko preveč posla z banko. Krediti, kartice ipd. shit.

Strani: 1