Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Jezero, prelepo za zločin

Strani: 1

anon-240549 sporočil: 15
[#2435239] 23.07.14 05:16
Odgovori   +    3
Ja, tud jaz vidim veliko paralel med Baker st. in okolico Bohinjskega jezera.
fabiani sporočil: 4.454
[#2435256] 23.07.14 07:43
Odgovori   +    3
Lepo! Smo se v družbi te dni spraševali, kaj je snovala pisateljica v Bohinju?

Drugač pa kozolci v Studorju se imenujejo stogi....in znotraj Triglavskega narodnega parka so raubšici postavili nekaj nagnusno grdih, prevelikih bajt.Oči bolijo!
Najlepše je, ko te zjutraj v bohinjskem miru zbudijo sosedovi delavci s kompresorjem za beton štemat. Naj zberejo vrli, pridni turistodajalci dodatne peneze in pošljejo cel občinski svet npr. na Tirolsko, južno ali avstrijsko, v Švico, Švarcvald,...in se poučijo, kako so tam prepovedali gradbena dela v glavni sezoni. Saj traja samo 2 meseca!
Za mečkanje s kanalizacijo je v celoti kriva občina in nesposobni ljudje, ki vodijo to investicijo predolgo in brez dobre prometne signalizacije in nadzora! Prihaja do nesreč in hudih prometnih situacij. Pa še jamrat ne morejo nad državo, so sami narvišja oblast pri tem.
Sedanji mir utrujenih planincev okoli jezera motijo motoristi ob jezerski cesti. Sliši se jih na Vogar, Rudnico. Upamo, da bodo Bohinjci uvedli javni prevoz do Savice in Ukanca in prepovedali avte in motorje. Naj se tudi v tem špegajo po Švici.

Pohvala: ljudje so povsod prijazni, posebej do otrok! Imajo dober poletni program koncertov tudi za zahtevnejša ušesa.
fabiani sporočil: 4.454
[#2435268] 23.07.14 08:18 · odgovor na: fabiani (#2435256)
Odgovori   +    1
glede prometa dodajam:
www.zermatt.ch/en/Ar...ee-Zermatt
anon-332559 sporočil: 41
[#2435506] 23.07.14 14:18
Odgovori   +    2
čas vnosa: 23.07.14 14:14
Ja.. turizem v Bohinju. Bolj kolateralna škoda na poti Bohinjcev v neko drugo dimenzijo. Trenutno (= vrh turistične sezone) je večina ceste med Bistrico in jezerom prekopane, parkirnine so navite kot bi prišel v Monako, ljudje na "front-endu" ki so prvi stik turista z Bohinjsko turistično ponudbo pa ... no comment. Gledajo te kot bi prišel z drugega planeta in jim zmotil večni mir in pokoj. Uno.. ajde pa dejmo k si me že lih zbudu, ane.
Iskreno: izlet v soboto ni bil prva taka izkušnja, amapk ta je bila pa taka da sem pričakoval da bom zdaj, zdaj na mostu pri Janezu zagledal lokalnega idiota ki bo brenkal na benđo, drugi pa mi bo v rebra rinil dvocevko in tulil"Squeak Piggy, Squeak"
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2437096] 26.07.14 15:27 · odgovor na: anon-332559 (#2435506)
Odgovori   +    0
[tecumseh1975]
Ja.. turizem v Bohinju. Bolj kolateralna škoda na poti Bohinjcev v neko drugo dimenzijo. Trenutno (= vrh turistične sezone) je večina ceste med Bistrico in jezerom prekopane, parkirnine so navite kot bi prišel v Monako, ljudje na "front-endu" ki so prvi stik turista z Bohinjsko turistično ponudbo pa ... no comment. Gledajo te kot bi prišel z drugega planeta in jim zmotil večni mir in pokoj. Uno.. ajde pa dejmo k si me že lih zbudu, ane.
Iskreno: izlet v soboto ni bil prva taka izkušnja, amapk ta je bila pa taka da sem pričakoval da bom zdaj, zdaj na mostu pri Janezu zagledal lokalnega idiota ki bo brenkal na benđo, drugi pa mi bo v rebra rinil dvocevko in tulil"Squeak Piggy, Squeak"
:) res je. Prehod na planino Blato 10 eur, več kot na avtocesti. Za tiste s KR registracijo po nekaj lokalnih artikulacijah, ki jih nisem zastopil, zastojn.

Strani: 1