Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Aha Mura na dražbo za 4,6 milijona evrov

Strani: 1

fcajt sporočil: 4.335
[#2434647] 22.07.14 09:43
Odgovori   +    10
Vprašanje pa je, ob tem opozarja nekdanji stečajni upravitelj Mure Branko Đorđević, ali bo v Sloveniji sploh kdo pripravljen odšteti 4,6 milijona evrov za družbo v panogi, kjer ti lahko naročniki zbežijo prek noči. Po njegovem je zato realna cena zdravega dela Aha Mure precej nižja od štirih milijonov evrov, a s ceno se morajo strinjati tudi upniki.
... ecola, zdej bo mojca lahko kupila Muro za polovico davkoplačevalskega denarja, katerega je dobila od države kot nepovratna sredstva, preostale milijone pa skrila v luksemburgu, al pa v švici, t'ko kot lopov zidar... nova.kpk press
anon-256028 sporočil: 807
[#2434657] 22.07.14 09:54
Odgovori   +    14
Zadnja sprememba: anon-256028 22.07.2014 09:57
Me prav zanima, koliko nas je dosedaj davkoplačevalce stalo eno delovno mesto v vseh variacijah in permutacijah Mure ab urbe condita dalje...
bigl sporočil: 18.363
[#2434666] 22.07.14 09:59
Odgovori   +    11
Ko poslušam, da ima Mura do konca leta dovolj naročil bi bilo potrebno dodat, da naročila so eno, rezultat pa je drugo. Zaradi lohna je tudi propadla. Prejeta naročila niso dovolj za plus. To ni ničemur podobno. Najmanj pa v stečaju, kjer se s takšnimi posli dodatno izkorišča stečajno maso kar jo je še. Lep dan.
anon-217896 sporočil: 3.961
[#2434678] 22.07.14 10:14
Odgovori   +    3
Me ne zanima, Aha Muri nisem posodil ali dobavil nicesar, verjetno tudi moje stranke ne, saj nobena izmed njih ni slovenska.
Aja, poslal sem eno fakturo eni slovenski firmi, ampak je verjetno enako, kot bi sel z njo na WC in si z njo rit obrisal.
vrac sporočil: 11.068
[#2434697] 22.07.14 10:45 · odgovor na: anon-217896 (#2434678)
Odgovori   +    4
[janbrezveznjak]
Me ne zanima, Aha Muri nisem posodil ali dobavil nicesar, verjetno tudi moje stranke ne, saj nobena izmed njih ni slovenska.
Aja, poslal sem eno fakturo eni slovenski firmi, ampak je verjetno enako, kot bi sel z njo na WC in si z njo rit obrisal.
Posluješ v tujini? Če pa imaš firmo v Sloveniji pa ti ne verjamem,da ne bi imel nobene slovenske stranke. To kar pišeš je čisto pretiravanje. 90% pravnih oseb plačuje svoje obveznosti v rokih ali z minimalnim zamikom, neplačnikov je manj kot 1%.

Kako so pa slovenske banke v tem istem poslovnem okolju uspele proizvesti takšen delež nesolventnih podeljenih kreditov je pa za mene popolna enigma. Če bi v kreditnih odborih namesto odobravanja kreditov metali kocko, bi bil rezultat bistveno boljši. Stavim.
kzupanc sporočil: 10.517
[#2434732] 22.07.14 11:17
Odgovori   +    5
Same luknje brez dna vsepovsod.
kzupanc sporočil: 10.517
[#2434736] 22.07.14 11:20 · odgovor na: vrac (#2434697)
Odgovori   +    6
[vrac]
> [janbrezveznjak]
> Me ne zanima, Aha Muri nisem posodil ali dobavil nicesar, verjetno tudi moje stranke ne, saj nobena izmed njih ni slovenska.
> Aja, poslal sem eno fakturo eni slovenski firmi, ampak je verjetno enako, kot bi sel z njo na WC in si z njo rit obrisal.

Posluješ v tujini? Če pa imaš firmo v Sloveniji pa ti ne verjamem,da ne bi imel nobene slovenske stranke. To kar pišeš je čisto pretiravanje. 90% pravnih oseb plačuje svoje obveznosti v rokih ali z minimalnim zamikom, neplačnikov je manj kot 1%.

Kako so pa slovenske banke v tem istem poslovnem okolju uspele proizvesti takšen delež nesolventnih podeljenih kreditov je pa za mene popolna enigma. Če bi v kreditnih odborih namesto odobravanja kreditov metali kocko, bi bil rezultat bistveno boljši. Stavim.
Dobra podjetja kreditov pri slovenskih bankah sploh niso iskala, od slabših pa so najbolj glasno in najvišje zneske iskala prav najslabša. Pri tem tudi metanje kocke ne bi dalo boljših rezultatov.
anon-209682 sporočil: 1.079
[#2434739] 22.07.14 11:25
Odgovori   +    6
Sped po domače,poplačati banke za ničkrivega delavca pa po stari navadi itak neč ne ostane.Zakaj se nismo malo obrnili po zahodo,v Italiji imajo prednost pri isplačilo zaposleni potem ostali upniki.Pri nas pa gremo na roko pokvarjencem za zaposlene pa nobenega nič ne briga.Tudi sindikate ne, saj ne dobijo več članarine.Sprašujem vas kako naj si drugače mislim o stečajih ko v stečaju MIP-a Čakam že več kot 5 let in nisem še dobil ni centa od 4 neisplačanih plač ,pol regresa in otpravnine za 32 leti dela,pa tudi prespevki niso bili plačani za 4 meseca.Na konco pa bomo negdanji zaposleni poplačali tajkunske kredite prek slabe banke kot daukoplačevalci.Če še računam na notarni odkup z katerim so nam pobrali 10% sak mesec od plače in to pet let lahko rečemo da delavci MIP-a smo podjetje plačali 3 krat za povračilo pa nismo dobili niti isplačane plače katere smo si krvavi zaslužili.A se to lahko dogaja v pravni državi?
anon-263658 sporočil: 381
[#2434746] 22.07.14 11:28
Odgovori   +    2
No ja, bomo videli če se bo najdu kak tumpl ki bo dal toliko denarja za ta klump...
anon-217896 sporočil: 3.961
[#2434773] 22.07.14 11:55 · odgovor na: vrac (#2434697)
Odgovori   +    5
Moji narocniki so tujci, dobavitelji pa so tudi slovenske firme.
Glede na splosno stanje nacina placevanja se ko, se dogovarjam z novim, srecujem z panicnim strahom tukajsnjih dobaviteljev, da racunov ne bi placal.
Vsi problemi se zacnejo pri glavi, problem je drzava, ki je s svojimi firmami v drzavni lasti ustvarila taksne monopole, da jim podjetja, ki delujejo na svobodnem trgu ne morejo zadovoljevat njihovih apetitov.
Slednja se sklicujejo na evropske cene, evropske place, podjetja pa ki delujejo na svobodnem trgu, naj bi bila njihov topovski futer.
Zato venomer pravim, da se v Sloveniji vzdrzuje nek umeten previsok standard, zaradi katerega crkuje vse po vrsti.

Strani: 1