Strani: 1

anon-284823 sporočil: 2.300
[#2399033] 27.05.14 17:40
Odgovori   +    7
Najbolj zaslužni so Cimos,Mura in MLM ipd zato jih rešujemo!


Alenka & Jazbec press
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2399034] 27.05.14 17:44
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: anon-317028 27.05.2014 17:54
Slovenske banke naj bi ECB za nadzor plačevale do 2 milijona letno. Nekaj vprašanj se poraja. Zakaj bomo poleg nadzornika ECB, sploh potrebovali Banko Slovenije? Kaj bo BS pravzaprav delala oz. nadzirala, če bo nadzor imel ECB? Bo Banka Slovenije nadzirala ECB? Nas bo država razveselila in Banko Slovenije poslala v likvidacijo?
Endimion sporočil: 10.298
[#2399039] 27.05.14 17:51 · odgovor na: anon-284823 (#2399033)
Odgovori   +    11
Cimos je OGROMEN izvoznik...
anon-284823 sporočil: 2.300
[#2399043] 27.05.14 17:56 · odgovor na: Endimion (#2399039)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: anon-284823 27.05.2014 18:09
[Endimion]
Cimos je OGROMEN izvoznik...
Točno tako izvozil,ups navozil nam je čistih 400 miljonov pufa,ki jih bodo očitno vračali davkoplačevalci tako ali drugače,preko DUTB ali pa bank.
Čestitam_zaslužiš spomenik_za norost.
Če Cimos požgemo in zravnamo z buldožerji bo po tem kar se obeta vnapreje še najcenejša rešitev.
anon-49022 sporočil: 830
[#2399053] 27.05.14 18:14
Odgovori   +    2
Svet Banke Slovenije pri tem spet opozarja, da je ... potrebno poslovno, finančno in lastniško prestrukturiranje prezadolženih podjetij.
E tu se motite. Zelo. To je samo lepa floskula, napisana tako da lahko vsak razume po svoje - je pa stara struja v svetu BS že vedela zakaj je to treba poudariti. Gre za to, da se dalje podpirajo prezadolžena podjetja, ker (kao) jih bomo potem lažje prodali (lastniško prestrukturirali). Itak, ja. In kdo bo kupil ta prezadolžena podjetja (ki že v konjunkturi niso mogla živeti brez vedno večjih kreditov), torej jih lastniško prestrukturiral (beri dokapitaliziral), lepo vas prosim, imate kak primer tega v Sloveniji? Če že, bo tujec kupil tako podjetje v stečaju, ne pa dokler je bankam dolžno iks milionov evrov! Slovenija nima dovolj končnih produktov, in nima dovolj lastnih blagovnih znamk! Te je treba spodbujati in kreditirati, ne pa prestrukturirati (beri podaljševati kredite in odpisovati dolgove) prezadolženim podjetjem. Bolj koristna bi bila pomoč države in bank pri prodoru in promociji blagovnih znamk na tuja tržišča (kot pa nenehno subvencioniranje in kvazi "prestruktruriranje" za ohranjanje obstoječih zastarelih proizvodnih kapacitet, ali še huje za oživljanje nekih trgovcev kot so Merkur). Dobre male firme z idejami in znanjem medtem nimajo niti denarja za iti na sejem v tujino, da bi pokazali kaj so izdelali! Ker nimajo 5 tisoč EUR, nimajo pa nepremičnin za zastaviti pri banki, niti vez pri upravah bank. To je kruta realnost.

Ampak BS pa ima pač kot vedno prav, že po zakonu. ;) Torej davkoplačevalci, pomagajmo prezadolženim podjetjem, da se bodo lahko "poslovno, finančno in lastniško prestrukturirala". Braaaavo.
anon-284823 sporočil: 2.300
[#2399055] 27.05.14 18:32
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: anon-284823 27.05.2014 18:42
To kar se dogaja sedaj je ponovite Yugo sindroma.
Izvoz ,izvoz ,izvoz za vsako ceno,so komunisti tulili že v Jugi.
In to kar se dogaja sedaj v Sloveniji je kopija tega.
Redki so izvozniki ,ki prodajajo svoje znanje in razvoj(vsa čast in spoštovanje njim-Akrapovič,Hella Saturnus,Kolektor itd),največ pa je firm ,ki ne pokrivajo stroškov proizvodnje,tako Cimos,MLM,Gorenje,Mura itd a so veliki zaposlovalci in se oblast (levaška) boji ugasnitve in socialnih nemirov zato na vse načine z raznimi izigravanji,mučkarjenji poizkušajo obdržati mrliče žive(pa tudi delno denarni tok iz izvoza),zato levaki pritiskajo na državne banke ,da mučkarijo in rešujejo te zombi izvoznike,med tem pa resni izvozniki ne dobijo kreditov ali pa z ubi bože obrestmi,ker so banke državne nato te izgube kompenzirajo z sanacijami in guljenjem davkoplačevalcev.
Seveda izvoz nominalno rase in se veča,ampak predvsem zaradi povečanega povpraševanja po tujih izdelkih za katere delamo predvsem sestavne dele,ko pa pod črto pogledamo izračun pod večino izvoznikov pa začne boleti glava zaradi cifer in nizke dodane vrednosti in koliko je država preko pritiskov na banke zmetala v te firme samo ,da imajo socialni mir.
Gospodje izvoz ni vreden nič ,če je po obračunu(in to poštenem) pod črto nula ali rdeče cifre,pa četudi smo prodali in naredili 100x več.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2399067] 27.05.14 19:00 · odgovor na: anon-284823 (#2399043)
Odgovori   +    11
[ctx]
> [Endimion]
> Cimos je OGROMEN izvoznik...

Točno tako izvozil,ups navozil nam je čistih 400 miljonov pufa,ki jih bodo očitno vračali davkoplačevalci tako ali drugače,preko DUTB ali pa bank.
Čestitam_zaslužiš spomenik_za norost.
Če Cimos požgemo in zravnamo z buldožerji bo po tem kar se obeta vnapreje še najcenejša rešitev.
Mene to spominja na case, ko je Mehanotehnika v USA izvazala sivalne strojcke za 3$ in z vsakim naredila za 1$ izgube. Nekega smisla zame to ravno ni imelo, je pa Mehanotehnika taktat priskrbela ogromno deviz ($) za takratno bankrotirano drzavo in bila zaradi tega vsem v ponos. No, danes sem precej starejsi, smisla v tem pocetju se vedno ne opazim najbolje, mi pa zna "klub nebojsega" (Endimion, crt, brane...) to logiko podobno ucinkovito statisticno razloziti, kot so to nekateri poceli v tistih starih casih slave slovenskega ponosa proizvodnje igrac.

Jaz sem sicer preprican, da bo rezultat zelo podoben takratnemu, a kdo sem jaz, da bi sodil...
bozo666 sporočil: 3.026
[#2399080] 27.05.14 19:35
Odgovori   +    1
Če se bo situacija v Ukrajini umirila do jeseni oz. bodo sedli za zeleno mizo, kar z drugimi besedami pomeni, da se bodo sankcije proti Rusiji ukinile, bo SLO izvoz še višji.

Prav tako se bo povečal izvoz v Srbijo in Bosno.

Najbolj pomembno pa je zavedanje, da je treba prodirati na tretje trge, tudi v Afriko in Južno Ameriko, da o bivših državah SZ niti ne govorim.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2399098] 27.05.14 20:12 · odgovor na: anon-54454 (#2399067)
Odgovori   +    0
[tmatej]
> [ctx]
> > [Endimion]
> > Cimos je OGROMEN izvoznik...
>
> Točno tako izvozil,ups navozil nam je čistih 400 miljonov pufa,ki jih bodo očitno vračali davkoplačevalci tako ali drugače,preko DUTB ali pa bank.
> Čestitam_zaslužiš spomenik_za norost.
> Če Cimos požgemo in zravnamo z buldožerji bo po tem kar se obeta vnapreje še najcenejša rešitev.

Mene to spominja na case, ko je Mehanotehnika v USA izvazala sivalne strojcke za 3$ in z vsakim naredila za 1$ izgube. Nekega smisla zame to ravno ni imelo, je pa Mehanotehnika taktat priskrbela ogromno deviz ($) za takratno bankrotirano drzavo in bila zaradi tega vsem v ponos. No, danes sem precej starejsi, smisla v tem pocetju se vedno ne opazim najbolje, mi pa zna "klub nebojsega" (Endimion, crt, brane...) to logiko podobno ucinkovito statisticno razloziti, kot so to nekateri poceli v tistih starih casih slave slovenskega ponosa proizvodnje igrac.

Jaz sem sicer preprican, da bo rezultat zelo podoben takratnemu, a kdo sem jaz, da bi sodil...
Najbrž si bral Kavelj 22 in čarovnijo z jajci ?
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2399102] 27.05.14 20:20 · odgovor na: anon-284823 (#2399055)
Odgovori   +    3
[ctx]
To kar se dogaja sedaj je ponovite Yugo sindroma.
Izvoz ,izvoz ,izvoz za vsako ceno,so komunisti tulili že v Jugi.
In to kar se dogaja sedaj v Sloveniji je kopija tega.
Redki so izvozniki ,ki prodajajo svoje znanje in razvoj(vsa čast in spoštovanje njim-Akrapovič,Hella Saturnus,Kolektor itd),največ pa je firm ,ki ne pokrivajo stroškov proizvodnje,tako Cimos,MLM,Gorenje,Mura itd a so veliki zaposlovalci in se oblast (levaška) boji ugasnitve in socialnih nemirov zato na vse načine z raznimi izigravanji,mučkarjenji poizkušajo obdržati mrliče žive(pa tudi delno denarni tok iz izvoza),zato levaki pritiskajo na državne banke ,da mučkarijo in rešujejo te zombi izvoznike,med tem pa resni izvozniki ne dobijo kreditov ali pa z ubi bože obrestmi,ker so banke državne nato te izgube kompenzirajo z sanacijami in guljenjem davkoplačevalcev.
Seveda izvoz nominalno rase in se veča,ampak predvsem zaradi povečanega povpraševanja po tujih izdelkih za katere delamo predvsem sestavne dele,ko pa pod črto pogledamo izračun pod večino izvoznikov pa začne boleti glava zaradi cifer in nizke dodane vrednosti in koliko je država preko pritiskov na banke zmetala v te firme samo ,da imajo socialni mir.
Gospodje izvoz ni vreden nič ,če je po obračunu(in to poštenem) pod črto nula ali rdeče cifre,pa četudi smo prodali in naredili 100x več.
To je zaradi proizvodnje z nizko dodano vresnostjo. V najboljšem primeru, če je konjunktura, potem delajo s pozitivno ničlo, na dolgi rok pa vsi takšni zombiji crknejo... Je pa res da je takšno zaostalo proizvodnjo, brez velikih vlaganj, zelo težko obrnit na kaj bolj operativnega. Brez tujega kapitala smo mrzli, ker sami ga nimamo.
bc123a sporočil: 48.253
[#2399123] 27.05.14 21:08
Odgovori   +    3
Odlicno. To je organska rast, ne pa "infrastrukturni projekti" po megalomankovicevo.
najobj sporočil: 31.909
[#2399316] 28.05.14 10:02 · odgovor na: anon-54454 (#2399067)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 28.05.2014 10:12
[tmatej]
> [ctx]
> > [Endimion]
> > Cimos je OGROMEN izvoznik...
>
> Točno tako izvozil,ups navozil nam je čistih 400 miljonov pufa,ki jih bodo očitno vračali davkoplačevalci tako ali drugače,preko DUTB ali pa bank.
> Čestitam_zaslužiš spomenik_za norost.
> Če Cimos požgemo in zravnamo z buldožerji bo po tem kar se obeta vnapreje še najcenejša rešitev.
Mene to spominja na case, ko je Mehanotehnika v USA izvazala sivalne strojcke za 3$ in z vsakim naredila za 1$ izgube. Nekega smisla zame to ravno ni imelo, je pa Mehanotehnika taktat priskrbela ogromno deviz ($) za takratno bankrotirano drzavo in bila zaradi tega vsem v ponos. No, danes sem precej starejsi, smisla v tem pocetju se vedno ne opazim najbolje, mi pa zna "klub nebojsega" (Endimion, crt, brane...) to logiko podobno ucinkovito statisticno razloziti, kot so to nekateri poceli v tistih starih casih slave slovenskega ponosa proizvodnje igrac.

Jaz sem sicer preprican, da bo rezultat zelo podoben takratnemu, a kdo sem jaz, da bi sodil...
... OK, sicer mene nisi nič vprašal, ampak ker je za naštete tvoje vprašanje preveč "tricky" in se očitno nočejo izpostaviti, se bom jaz ... evo, tukaj en.wikipedia.org/wik...ernal_debt imaš seznam "podjetij", ki "čez palec" na 1$ vsakega svojega proizvoda naredijo vsaj za 1$ izgube oziroma na 1$ proizvedenega potrošijo za 1$ več, kar je bistveno bistveno bistveno slabši "rezultat" od tvoje Mehanotehnike, ki bi jo bilo treba kot Cimos požgati in zravnati z buldožerji, kar bo po tem, kar se obeta vnapreje, še najcenejša rešitev ...

P.S.: denar je zgolj in edino zaupanje(!) ljudi v obljubo države izdajatelja denarja, da bodo enkrat v bodočnosti - pa naj bo to čez pol ure ali pa čez deset let - za tisto cifro, ki je napisana na listu pobarvanega papirja, od nekoga v tej državi dobili neki obljubljen ekvivalent v takšnem ali drugačnem materialu ali storitvi oziroma da bodo nekaj za nekaj zamenjali(!), ker je denar menjavi v svoji osnovi namenjen ... ja, je pa res, da je držav, ki "proizvajajo" denar zadnje cajte vedno manj in da zato te skupaj s svojimi "gospodarji" veselo izkoriščajo svoj monopolni položaj, ki pa zaradi tote forum.finance.si/?m=...223&single "varovalke" tudi ne more predolgo trajati ...
Brane sporočil: 2.077
[#2399407] 28.05.14 11:48 · odgovor na: najobj (#2399316)
Odgovori   +    3
[najobj]
> [tmatej]
> > [ctx]
> > > [Endimion]
> > > Cimos je OGROMEN izvoznik...
> >
> > Točno tako izvozil,ups navozil nam je čistih 400 miljonov pufa,ki jih bodo očitno vračali davkoplačevalci tako ali drugače,preko DUTB ali pa bank.
> > Čestitam_zaslužiš spomenik_za norost.
> > Če Cimos požgemo in zravnamo z buldožerji bo po tem kar se obeta vnapreje še najcenejša rešitev.

> Mene to spominja na case, ko je Mehanotehnika v USA izvazala sivalne strojcke za 3$ in z vsakim naredila za 1$ izgube. Nekega smisla zame to ravno ni imelo, je pa Mehanotehnika taktat priskrbela ogromno deviz ($) za takratno bankrotirano drzavo in bila zaradi tega vsem v ponos. No, danes sem precej starejsi, smisla v tem pocetju se vedno ne opazim najbolje, mi pa zna "klub nebojsega" (Endimion, crt, brane...) to logiko podobno ucinkovito statisticno razloziti, kot so to nekateri poceli v tistih starih casih slave slovenskega ponosa proizvodnje igrac.
>
> Jaz sem sicer preprican, da bo rezultat zelo podoben takratnemu, a kdo sem jaz, da bi sodil...

... OK, sicer mene nisi nič vprašal, ampak ker je za naštete tvoje vprašanje preveč "tricky" in se očitno nočejo izpostaviti, se bom jaz ... evo, tukaj
Debata tukaj je postala nesmiselna, Frankl pravi, da se preveč jezim, zato se bom na tem forumu v prihodnje oglašal zelo redko.

Pri strategiji države je treba slediti cilju, da čim več ljudi dela in ustvarja dodano vrednost, hkrati pa krmariti med predpisi EU, da nam ne morejo očitati nedovoljenih pomoči.
Tako delajo vse tudi najbolj razvite države Nemčija-Opel, Francija-Alstom, ZDA Arizona - avtomobilska industrija.

Poveličevanje mikro podjetij in njihovega pomena v nacionalni ekonomiji je na tem forumu, ki ga očitno sestavlja profil ljudi iz te srenje, zelo močno izraženo. Prav tako je močno precenjeno znanje v teh podjetjih.

Prehod iz mikro v srednje ali iz srednjega v veliko podjetje je nekaj kar se ne ustvari čez noč. Za kaj takega je treba več desetletij, saj danes tudi največja zasebna podjetja npr. Akrapovič še niso velika, pa delajo že več kot dve desetletji.

Skratka mikro in majhni ne morejo nadomestiti velikih, zato je propad vsakega velikega nenadomestljiva škoda.
Za tiste, ki se želite seznaniti z realnimi razmerji, ne pa ctx-ovimi blodnjami je tukaj povezava:
www.ajpes.si/doc/LP/...e_2013.pdf

Za Cimos pa:
Blodnje, da je podjetje zanič, če je 400 milijonov zadolženo, so brez realne podlage
Cimos ustvarja okoli 55 mio. € EBITDA - marže in ima izdelke, ki jih lahko prodaja vodilnim evropskim avtomobilskim proizvajalcem.
Skupina ima 7000 zaposlenih, ki jim izplača 96 mio. bruto bruto plač.

Država dobi vsako leto 26,7 mio. prispevkov in še dohodnino od delavcev okoli 15 mio. €, dobi tudi DDV.

Da bo teh 7000 ljudi dobilo v trenutku delo v nekih novih podjetjih, je čista blodnja, ker imajo neka specifična znanja in večina jih bi bila precej časa v breme državi.

Sedaj mi pa povej ali je bolje, da si ljudje sami zaslužijo
55 mio neto plač
dobi država
55 mio. davkov in prispevkov

ni treba država plačati socialnih transferjev za nezaposlene
npr. 30 mio. €

To je ena sedmina vseh plač, ki jih izplačajo podjetniki v Sloveniji
www.ajpes.si/doc/LP/...P_2013.pdf

Za konec problem ni take vrste, da bi nekaj veseljakov histerično kričalo zapreti, zapreti in to z argumentom ... ker je podjetje zadolženo
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2399484] 28.05.14 12:40 · odgovor na: Brane (#2399407)
Odgovori   +    2
indeed... nisi mogel bolje dokazati mojih tditev.

Se najbolj zgovorna je zame tvoja izjava "Država dobi vsako leto 26,7 mio. prispevkov in še dohodnino od delavcev okoli 15 mio. €, dobi tudi DDV.", katera nedvomno spada v kategorijo tistih, ki me v podobnih debatah vedno spomnejo na to, da imam opravka s slovenskimi sogovorniki.
No, verjetno te nima prevec smisla spomniti na to, da drzava od tega cisto nic "ne dobi", sprejme pa obveznost, da bo za ta denar vsako leto podelila za kar 60 mio v obliki pokojnin in zdravstvenih zavarovanj.

Tako, kar se mene tice lahko zdaj s Franklom naprej uzivata vajino lagodje, jaz bom pa pocakal na rezultat, da vidim, ce sem se tokrat mogoce pa res zmotil. Obljuibim, da se ti posujem s pepelom, pa cetudi cez 10 let.
anon-308559 sporočil: 211
[#2399528] 28.05.14 13:19 · odgovor na: Brane (#2399407)
Odgovori   +    1
[brane]
> [najobj]
> > [tmatej]
> > > [ctx]
> > > > [Endimion]
> > > > Cimos je OGROMEN izvoznik...
> > >
> > > Točno tako izvozil,ups navozil nam je čistih 400 miljonov pufa,ki jih bodo očitno vračali davkoplačevalci tako ali drugače,preko DUTB ali pa bank.
> > > Čestitam_zaslužiš spomenik_za norost.
> > > Če Cimos požgemo in zravnamo z buldožerji bo po tem kar se obeta vnapreje še najcenejša rešitev.
>
> > Mene to spominja na case, ko je Mehanotehnika v USA izvazala sivalne strojcke za 3$ in z vsakim naredila za 1$ izgube. Nekega smisla zame to ravno ni imelo, je pa Mehanotehnika taktat priskrbela ogromno deviz ($) za takratno bankrotirano drzavo in bila zaradi tega vsem v ponos. No, danes sem precej starejsi, smisla v tem pocetju se vedno ne opazim najbolje, mi pa zna "klub nebojsega" (Endimion, crt, brane...) to logiko podobno ucinkovito statisticno razloziti, kot so to nekateri poceli v tistih starih casih slave slovenskega ponosa proizvodnje igrac.
> >
> > Jaz sem sicer preprican, da bo rezultat zelo podoben takratnemu, a kdo sem jaz, da bi sodil...
>
> ... OK, sicer mene nisi nič vprašal, ampak ker je za naštete tvoje vprašanje preveč "tricky" in se očitno nočejo izpostaviti, se bom jaz ... evo, tukaj

Debata tukaj je postala nesmiselna, Frankl pravi, da se preveč jezim, zato se bom na tem forumu v prihodnje oglašal zelo redko.

Pri strategiji države je treba slediti cilju, da čim več ljudi dela in ustvarja dodano vrednost, hkrati pa krmariti med predpisi EU, da nam ne morejo očitati nedovoljenih pomoči.
Tako delajo vse tudi najbolj razvite države Nemčija-Opel, Francija-Alstom, ZDA Arizona - avtomobilska industrija.

Poveličevanje mikro podjetij in njihovega pomena v nacionalni ekonomiji je na tem forumu, ki ga očitno sestavlja profil ljudi iz te srenje, zelo močno izraženo. Prav tako je močno precenjeno znanje v teh podjetjih.

Prehod iz mikro v srednje ali iz srednjega v veliko podjetje je nekaj kar se ne ustvari čez noč. Za kaj takega je treba več desetletij, saj danes tudi največja zasebna podjetja npr. Akrapovič še niso velika, pa delajo že več kot dve desetletji.

Skratka mikro in majhni ne morejo nadomestiti velikih, zato je propad vsakega velikega nenadomestljiva škoda.
Za tiste, ki se želite seznaniti z realnimi razmerji, ne pa ctx-ovimi blodnjami je tukaj povezava:
www.ajpes.si/doc/LP/...e_2013.pdf

Za Cimos pa:
Blodnje, da je podjetje zanič, če je 400 milijonov zadolženo, so brez realne podlage
Cimos ustvarja okoli 55 mio. € EBITDA - marže in ima izdelke, ki jih lahko prodaja vodilnim evropskim avtomobilskim proizvajalcem.
Skupina ima 7000 zaposlenih, ki jim izplača 96 mio. bruto bruto plač.

Država dobi vsako leto 26,7 mio. prispevkov in še dohodnino od delavcev okoli 15 mio. €, dobi tudi DDV.

Da bo teh 7000 ljudi dobilo v trenutku delo v nekih novih podjetjih, je čista blodnja, ker imajo neka specifična znanja in večina jih bi bila precej časa v breme državi.

Sedaj mi pa povej ali je bolje, da si ljudje sami zaslužijo
55 mio neto plač
dobi država
55 mio. davkov in prispevkov

ni treba država plačati socialnih transferjev za nezaposlene
npr. 30 mio. €

To je ena sedmina vseh plač, ki jih izplačajo podjetniki v Sloveniji
www.ajpes.si/doc/LP/...P_2013.pdf

Za konec problem ni take vrste, da bi nekaj veseljakov histerično kričalo zapreti, zapreti in to z argumentom ... ker je podjetje zadolženo
Hja, to potem v končni fazi ni nič drugega kot subvencioniranje oziroma pretakanje od uspešnih k neuspešnim. Kje boš potem postavil meje (katero podjetje je še dovolj veliko za te orgije, koliko je meja izgub, koliko časa lahko furamo to pretakanje,....) in nenazadnje ali so to podjetje "naši" ali "njihovi" ?
najobj sporočil: 31.909
[#2399538] 28.05.14 13:26 · odgovor na: Brane (#2399407)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 28.05.2014 13:29
[brane]
> [najobj]
> > [tmatej]
> > > [ctx]
> > > > [Endimion]
> > > > Cimos je OGROMEN izvoznik...
> > >
> > > Točno tako izvozil,ups navozil nam je čistih 400 miljonov pufa,ki jih bodo očitno vračali davkoplačevalci tako ali drugače,preko DUTB ali pa bank.
> > > Čestitam_zaslužiš spomenik_za norost.
> > > Če Cimos požgemo in zravnamo z buldožerji bo po tem kar se obeta vnapreje še najcenejša rešitev.
>
> > Mene to spominja na case, ko je Mehanotehnika v USA izvazala sivalne strojcke za 3$ in z vsakim naredila za 1$ izgube. Nekega smisla zame to ravno ni imelo, je pa Mehanotehnika taktat priskrbela ogromno deviz ($) za takratno bankrotirano drzavo in bila zaradi tega vsem v ponos. No, danes sem precej starejsi, smisla v tem pocetju se vedno ne opazim najbolje, mi pa zna "klub nebojsega" (Endimion, crt, brane...) to logiko podobno ucinkovito statisticno razloziti, kot so to nekateri poceli v tistih starih casih slave slovenskega ponosa proizvodnje igrac.
> >
> > Jaz sem sicer preprican, da bo rezultat zelo podoben takratnemu, a kdo sem jaz, da bi sodil...
>
> ... OK, sicer mene nisi nič vprašal, ampak ker je za naštete tvoje vprašanje preveč "tricky" in se očitno nočejo izpostaviti, se bom jaz ... evo, tukaj
Debata tukaj je postala nesmiselna, Frankl pravi, da se preveč jezim, zato se bom na tem forumu v prihodnje oglašal zelo redko.

Pri strategiji države je treba slediti cilju, da čim več ljudi dela in ustvarja dodano vrednost, hkrati pa krmariti med predpisi EU, da nam ne morejo očitati nedovoljenih pomoči.
Tako delajo vse tudi najbolj razvite države Nemčija-Opel, Francija-Alstom, ZDA Arizona - avtomobilska industrija.

Poveličevanje mikro podjetij in njihovega pomena v nacionalni ekonomiji je na tem forumu, ki ga očitno sestavlja profil ljudi iz te srenje, zelo močno izraženo. Prav tako je močno precenjeno znanje v teh podjetjih.

Prehod iz mikro v srednje ali iz srednjega v veliko podjetje je nekaj kar se ne ustvari čez noč. Za kaj takega je treba več desetletij, saj danes tudi največja zasebna podjetja npr. Akrapovič še niso velika, pa delajo že več kot dve desetletji.

Skratka mikro in majhni ne morejo nadomestiti velikih, zato je propad vsakega velikega nenadomestljiva škoda.
Za tiste, ki se želite seznaniti z realnimi razmerji, ne pa ctx-ovimi blodnjami je tukaj povezava:
www.ajpes.si/doc/LP/...e_2013.pdf

Za Cimos pa:
Blodnje, da je podjetje zanič, če je 400 milijonov zadolženo, so brez realne podlage
Cimos ustvarja okoli 55 mio. € EBITDA - marže in ima izdelke, ki jih lahko prodaja vodilnim evropskim avtomobilskim proizvajalcem.
Skupina ima 7000 zaposlenih, ki jim izplača 96 mio. bruto bruto plač.

Država dobi vsako leto 26,7 mio. prispevkov in še dohodnino od delavcev okoli 15 mio. €, dobi tudi DDV.

Da bo teh 7000 ljudi dobilo v trenutku delo v nekih novih podjetjih, je čista blodnja, ker imajo neka specifična znanja in večina jih bi bila precej časa v breme državi.

Sedaj mi pa povej ali je bolje, da si ljudje sami zaslužijo
55 mio neto plač
dobi država
55 mio. davkov in prispevkov

ni treba država plačati socialnih transferjev za nezaposlene
npr. 30 mio. €

To je ena sedmina vseh plač, ki jih izplačajo podjetniki v Sloveniji
www.ajpes.si/doc/LP/...P_2013.pdf

Za konec problem ni take vrste, da bi nekaj veseljakov histerično kričalo zapreti, zapreti in to z argumentom ... ker je podjetje zadolženo
... čuj, na totem forumu predvsem prevladujejo poveličevalci lika i djela Njega ... OK, nekaj pa je pacientov, ki ne vejo, kaj pomeni beseda "niša" in zaradi tega poveličujejo nekatera mikro podjetja, ki so izključno zaradi svoje majhnosti uspešna z zapolnjevanjem tržnih niš na globalnem trgu ... evo, in bi potem taki pacienti z dovolj veliko cifro samo pomnožili proizvodnjo totih mikro podjetij, da bi dobili "ustrezno" vrednost BDP in bi se potem pri nas cedila med in mleko s Pahorjem in njegovo visoko dodano vrednostjo na čelu ...

P.S.: sploh ni dvoma, da je prezadolženost podjetij pri nas posledica ekonomskega kretenizma in čisto navadnih lopovščin velike večine partijsko nastavljenih polpismenih budal, ob tem da partija v tem primeru sploh ne pomeni one stare partije, ki je po mnogih letih zgruntala, da za vodenje podjetij rabi tudi pametne, ne pa zgolj poslušne ljudi ... khmm, tako da si jaz po sedanji situaciji lahko živo predstavljam, kako je bilo pri nas med leti 1945 in 1970, le da je zdaj svojo češnjo na torti dodala še globalizacija, ki je včasih ni bilo in se je svet zato takrat malo bolj počasi vrtel ...
Brane sporočil: 2.077
[#2399540] 28.05.14 13:27 · odgovor na: anon-54454 (#2399484)
Odgovori   +    3
[tmatej]
indeed... nisi mogel bolje dokazati mojih tditev.
No, verjetno te nima prevec smisla spomniti na to, da drzava od tega cisto nic "ne dobi", sprejme pa obveznost, da bo za ta denar vsako leto podelila za kar 60 mio v obliki pokojnin in zdravstvenih zavarovanj.
Sicer ne razumem poante, kaj si mi želel povedati.

Ljudje v naši državi so tudi bolani in stari.
Če je civilizacijska vrednota, da jih skušamo pozdraviti in stare ne prepustiti lakoti in bedi, je treba za te obveznosti zagotavljati prihodke.

In Cimos zagotavlja tovrstne prihodke, ker ustvarja EBITDA in dodano vrednost.
Brane sporočil: 2.077
[#2399557] 28.05.14 13:37 · odgovor na: anon-308559 (#2399528)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: Brane 28.05.2014 13:41
[fastriff1]
> [brane]
> > [najobj]
> > > [tmatej]
> > > > [ctx]
> > > > > [Endimion]
> > > > > Cimos je OGROMEN izvoznik...
> > > >
>
> Za konec problem ni take vrste, da bi nekaj veseljakov histerično kričalo zapreti, zapreti in to z argumentom ... ker je podjetje zadolženo

Hja, to potem v končni fazi ni nič drugega kot subvencioniranje oziroma pretakanje od uspešnih k neuspešnim. Kje boš potem postavil meje (katero podjetje je še dovolj veliko za te orgije, koliko je meja izgub, koliko časa lahko furamo to pretakanje,....) in nenazadnje ali so to podjetje "naši" ali "njihovi" ?
Ne, ne gre za subvencioniranje, ampak za ohranjanje vrednosti v različnih oblikah, za kar si mora država prizadevati,
poglej primer avtomobilske industrije v ZDA npr.

Osebno sem samo nasprotnik požigalništva, kajti na požganem ne zraste nič in ljudje tam ne morejo živeti.
Če imamo njivo, ki daje hrano, jo moramo bolje obdelati, da bo dala več, ne pa zato, ker ne daje zadosti za želje, po ctx-ovo vse porušiti, požgati.
Take anarhistične metode ne bodo preživeli niti po tvoje dobri, ker bodo po požigu slabih še bolj obremenjeni.

Ali je bolje, da si vsak sam zasluži večino in (ker je to neka družbena norma) prerazdelimo neko malenkost ali je bolje, da po nekih "merilih" prepovemo delati neki skupini in ji zagotavljamo celotno preživetje?
anon-308559 sporočil: 211
[#2399570] 28.05.14 13:48 · odgovor na: Brane (#2399557)
Odgovori   +    0
[brane]
> [fastriff1]
> > [brane]
> > > [najobj]
> > > > [tmatej]
> > > > > [ctx]
> > > > > > [Endimion]
> > > > > > Cimos je OGROMEN izvoznik...
> > > > >

> >
> > Za konec problem ni take vrste, da bi nekaj veseljakov histerično kričalo zapreti, zapreti in to z argumentom ... ker je podjetje zadolženo
>
> Hja, to potem v končni fazi ni nič drugega kot subvencioniranje oziroma pretakanje od uspešnih k neuspešnim. Kje boš potem postavil meje (katero podjetje je še dovolj veliko za te orgije, koliko je meja izgub, koliko časa lahko furamo to pretakanje,....) in nenazadnje ali so to podjetje "naši" ali "njihovi" ?

Ne, ne gre za subvencioniranje, ampak za ohranjanje vrednosti v različnih oblikah, za kar si mora država prizadevati,
poglej primer avtomobilske industrije v ZDA npr.

Osebno sem samo nasprotnik požigalništva, kajti na požganem ne zraste nič in ljudje tam ne morejo živeti.
Če imamo njivo, ki daje hrano, jo moramo bolje obdelati, da bo dala več, ne pa zato, ker ne daje zadosti za želje, po ctx-ovo vse porušiti, požgati.
Take anarhistične metode ne bodo preživeli niti po tvoje dobri, ker bodo po požigu slabih še bolj obremenjeni.

Ali je bolje, da si vsak sam zasluži večino in (ker je to neka družbena norma) prerazdelimo neko malenkost ali je bolje, da po nekih "merilih" prepovemo delati neki skupini in ji zagotavljamo celotno preživetje?
Hudič se ti ravno skriva v zadnjem odstavku. Definiraj "večino" in kako boš to prerazporejanje vključno z vsemi pravili ki sem jih navedel v prejšnjem pripsevku spravil skozi vse zakone. Zakaj bi se nekdo potem trudil za pozitivo če mu nekdo lahko vnedogled pokriva tudi izgube ?

Strani: 1