Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Guverner in njegova stališča

Strani: 1

anon-184513 sporočil: 3.006
[#2375415] 22.04.14 12:18
Odgovori   +    19
Kakor "nam" paše, taka so pa pravila;
itak nihče ne zahteva dokazov za neko trditev, odgovornosti pa tudi ni.
0708SIDXX sporočil: 370
[#2375416] 22.04.14 12:18
Odgovori   +    18
Kako se je pa Jazbec spridil, odkar je na čelu BS??? Pa to ne morš verjet....
anon-304508 sporočil: 276
[#2375426] 22.04.14 12:26
Odgovori   +    18
Nisem še slišl da bi kdo razpravljal kako vrniti 28 milijard pufa? Verjetno jih znamima kako se zakreditirati za novih 28 milijard.
bigl sporočil: 18.363
[#2375435] 22.04.14 12:37
Odgovori   +    9
"Zakaj se javno vse bolj distancira od zakona o bančništvu?" Zato moraš imeti svoje mnenje. Menda ga ima. Lep dan.
Konasnica sporočil: 1.741
[#2375506] 22.04.14 13:28
Odgovori   +    11
Take imamo v pogajanjih z EU! Nesposobni politični kadri pač ne znajo drugega kot se lakajsko klanjati vsaki še tako neumni in za Slovence slabi ideji iz EU. Po vrhu smo znani, da smo vedno bolj papežki kot papež - vse na škodo in zatiranje ljudstva! Bolje bi bilo, da ne bi imeli svoje države in bi bili del neke sosede, ki uspešnejše zagovarja svoje ljudstvo napram EU!
0329Softb sporočil: 3.757
[#2375526] 22.04.14 13:45
Odgovori   +    12
Sem proti vsakršnemu striženju kogarkoli, sočustvujem z vsemi vlagatelji v karkoli, ne samo v podrejence, ki so svoje vložke izgubili. Mislim, da nesreči drugih lahko ploska le rit, ki v življenju ni spravila skupaj nič. Tudi Jazbec temu ni ploskal in ne ploska.

Zakon je sprejel DZ, BS ga je izvršila. Zadeva je dana v presojo US in amen. Upam za vsakega, ki je izgubil v podrejencih en cent, da bo US zakon razveljavilo in, da bomo, če smo zabili že 28 (ali koliko že) milijard, dali vsi skupaj še pol milijarde in ljudem dali nazaj vsaj osnovne vložke.
Ogromno ljudi bi temu nasprotovalo češ, vsi so se zavestno odločili za tvegano igro, kjer se sicer delijo večje obresti ampak je tudi riziko večji. Kljub vsemu, da se ne ponavljam v nedogled, mi je žal in osebno ne želim, da kdorkoli karkoli izgubi.

Državni zbor je sprejel zakon, podrejence s(m)o postrigli, zadeva je na US. Morda bo padla, morda zdržala. Počakajmo kaj bo reklo US.
Monika (!) a ne bi v tem primeru raje opravila pogovora z vsakim poslancem v DZ, ki je glasoval za ta zakon, na temo njegovega odstopa? A jim ne bi to vprašanje postavila že kar danes? Oni so voljeni predstavniki ljudtva. Njih lahko kaznujemo in nagrajujemo na volitvah. Guverner BS ni politična funkcija, kot ni politična fukcija policaj, ki mi nabije nenormalno kazen za prekoračitev hitrosti za 5 km na uro.

Imam občutek, da se Finance na nek čuden način lotevajo Jazbeca, edinega guvernerja od osamosvojitve dalje, ki res nekaj dela in to nekaj, ni nekaj brezveznega. Najeli smo (so nam ga naši predstavniki ljudstva) ga, da poskrbi za naše banke in osebno sem prepričan, da svoj posel opravlja odlično, v primejravi z njegovim predhodniki pa fantastično.
anon-293545 sporočil: 1.093
[#2375545] 22.04.14 14:09
Odgovori   +    8
Na tem video posnetku Jazbec naklada, Arhar pa lepo pokaže s številkami, da so tuje banke pri nas bile bolj prijazne do gospodarstva, kot pa domače, pa še boljše so poslovale.
krimsport sporočil: 273
[#2375546] 22.04.14 14:09
Odgovori   +    6
Dejstvo je, da Banka Slovenije niti v času sprejemanja novele Zakona o bančništvu, niti kasneje ni na kakršenkoli način podprla ali poskušala zaščititi premoženje podrejencev. Očitno je smatrala, da je razlastitev vlagateljev odličen način reševanja bančnega sistema.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2375552] 22.04.14 14:13
Odgovori   +    2
grozno, grozno... politika pa se s tem sploh ne ukvarja, vsi zgolj servilno kimajo prekleti evropski uniji.

hocem referendum za izstop iz tega evrosranja ne pa evropske volitve
anon-49022 sporočil: 830
[#2375599] 22.04.14 14:44
Odgovori   +    7
Vsaj 2 stvari sta se nedvomno zgodili, in to je velika šlamastika: 1. Sprejel se je neustaven Zban. 2. Izvrševanje novega Zbana (privzemimo da je z njim vse OK) je teklo nezakonito (česar v tem članku ne izvemo)... torej tudi če so samo izvrševali zakon, kot se sedaj trdi, so ga napačno, torej - nezakonito. Najprej se je netransparentno ugotovilo stanje (v 2 mesecih SE NE DA, niti z najetjem tujih svetovalnih družb, popisati in na novo ovrednotiti premoženje vseh teh bank, z vsemi zavarovanji poslov, opcijskimi pogodbami, jamstvi ipd..). Ne trdim da je pravo stanje bančne luknje višje ali nižje, ampak - tako kot se je presodilo pri nepremičninskem davku - model vrednotenja (ki je tukaj osnova za ukinjanje pravic do lastnine) je nejasen, izvrševanje tega modela s strani zunanjih ocenjevalcev pa je bilo baje prava burleska. Nadalje.. četudi je bančna luknja bila na evro pravilno ocenjena, je postopek (zapisan v zakonu o gospodarskih družbah), preden se ugotovi, kolik delež lastnine morajo žrtvovati imetniki podrejencev, grobo kršen. To se vidi iz aviona. G. Tadej Kotnik, ki je o tem več pisal, bi lahko verjetno z lahkoto dodal še kako eklatantno nepravilnost... (upam, da še ima voljo zaustavljati mline na veter).
0329Softb sporočil: 3.757
[#2375649] 22.04.14 15:26 · odgovor na: anon-293545 (#2375545)
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: 0329Softb 22.04.2014 15:38
[eliot-bw]
Na tem video posnetku Jazbec naklada, Arhar pa lepo pokaže s številkami, da so tuje banke pri nas bile bolj prijazne do gospodarstva, kot pa domače, pa še boljše so poslovale.
A sva gledala iste posnetke? Sam sem to že gledal in pravkar šel skozi še 1x.

Jazbec začne 10:36
Arhar začne 58:40 (tu nekje)!

Jazbec! Njegov govor je zelo oster in zelo hraber. Sam sem bil že pred tedni, ko sem ga gledal prvič, navdušen nad njim in se na tem forumu čudil, da je šel mimo tako neopažen.
Moč ga je zelo na grobo povzeti, čeprav bi si želel, da podlage za takšne govore ne bi bilo; "smo v totalni pizdi" a obenem ponuja celo rešitve (od 17:45 dalje).

Arhar. Z njim imam osebni problem. Poslušam ga, vendar skoraj nikoli ne slišim. Tokrat me je pozitivno presenetil. Nekaj sem celo razumel.
Nekako je povedal, da lastnina ni pogoj za dobro delovanje banke. Lahko deluje dobro tako privatna kot državna banka. Pravi, da so lahko uspešne tako državne kot privatne banke.
Sam bi dodal, kar je namignil Jazbec. Mi, če že prodati ne moremo (nobenega interesa ni za slovensko gospodarstvo in še manj od nič, za slovenske banke), moramo državno lastnino iztrgati iz rok politike, preden nas vse skupaj odpeljejo dokončno v PM.

btw.,
Tole pa res samo zate :

1:27:10 glavni point Arharja. Strinja se z Jazbecem. Hecno , a ne?!
anon-203080 sporočil: 1.088
[#2375685] 22.04.14 16:02
Odgovori   +    5
Srečen siromak brez zagrenjenosti ali bogataš brez oholosti. (J.L.B.;apokrifni evangelij)
anon-127319 sporočil: 316
[#2375830] 22.04.14 20:59
Odgovori   +    1
Jazbec se bo kmalu se od cesa drugega distanciral.

Ni zelja Zokija, da bi zmagal na kongresu. On se zeli zgolj ekspilicitno distancirati od dejanj aktualne vlade. Le tako bo lahko na naslednjih volitvah spet player. Najverjetneje predcasnih. :(

Strani: 1