Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Predolge poti odvzamejo čar karavaninga

Strani: 1

moon sporočil: 1.623
[#2375120] 21.04.14 20:43
Odgovori   +    15
Tole o svobodi na potovanju z avtodomi je mogoče veljalo pred 10 in več leti..
Kot je meni znano imajo avtodomi svoja parkirišča, katera niti slučajno niso blizu morja, smučišča....
Res pa je, da se lahko narediš Mujota in parkiraš (serješ) kjer ti zapaše.
bc123a sporočil: 48.253
[#2375122] 21.04.14 20:49 · odgovor na: moon (#2375120)
Odgovori   +    15
Zadnja sprememba: bc123a 21.04.2014 20:53
[moon]
Tole o svobodi na potovanju z avtodomi je mogoče veljalo pred 10 in več leti..
Kot je meni znano imajo avtodomi svoja parkirišča, katera niti slučajno niso blizu morja, smučišča....
Res pa je, da se lahko narediš Mujota in parkiraš (serješ) kjer ti zapaše.
Lahko gres v kamp - to je tudi namen omejitev parkiranja avtodomov. Kateri turisticni kraj si recimo zeli videti gore avtodomov, ki zastonj parkirajo, turisti pa prinesejo vse s sabo...

Minusarju: nekam si ga zatakni...

"lepote" avtodomanja s strani sogovornikov so ocitno tocno to: vse imas sabo in si "kot doma". Kar je po mojih izkusnjah tudi tipicna lastnost slovencev: gredo samo tako dalec, kakor dalec lahko privlecejo s sabo union pivo, alpsko mleko in paradajze z domacega vrta (ne nujno da v avtodomu).
klemenstp sporočil: 2.568
[#2375124] 21.04.14 20:57
Odgovori   +    17
Že nakup&najem avtodoma je velik finančni zalogaj. V kolikor nimaš veliko dopusta, se mi zdi tole finančno nesmiselno.
bc123a sporočil: 48.253
[#2375126] 21.04.14 21:04 · odgovor na: klemenstp (#2375124)
Odgovori   +    18
[klemenstp]
Že nakup&najem avtodoma je velik finančni zalogaj. V kolikor nimaš veliko dopusta, se mi zdi tole finančno nesmiselno.
Hja, saj tudi vikend ni, pa je se vedno vikendasenje po Hrvaskem za slovence ful privlacno. Ekonomika sicer nikakva, za veliko noc se cisti, za prvomajske se dozidava razne skarpe in tlakovce dela, poleti se dopustuje, potem pa spet pol leta zadeva sameva...
bica123 sporočil: 172
[#2375131] 21.04.14 21:27
Odgovori   +    8
res je bolj malo svobode za avtodomarje, vse je organizirano, omejeno, plačljivo, tako da je tudi precej draga varianta, vsaj po naših izkušnjah z notranjo in južno evropo...je pa vsekakor bistveno bolj primeren način za potovanje po manj naseljenih krajih, za ljubitelje narave in prostranstev, npr. v švici na prelazih visoko, ni nikakršen problem, kjer se ustaviš, spiš, bivaš, le packati ne smeš...za obisk bližnjih držav in turističnih centrov pa so penziončki, v kombinaciji z mobilnimi hišicami boljša varianta za nas in tudi bistveno bolj poceni...
MM1411 sporočil: 4.807
[#2375136] 21.04.14 21:44 · odgovor na: bc123a (#2375126)
Odgovori   +    9
[bc123a]
> [klemenstp]
> Že nakup&najem avtodoma je velik finančni zalogaj. V kolikor nimaš veliko dopusta, se mi zdi tole finančno nesmiselno.

Hja, saj tudi vikend ni, pa je se vedno vikendasenje po Hrvaskem za slovence ful privlacno. Ekonomika sicer nikakva, za veliko noc se cisti, za prvomajske se dozidava razne skarpe in tlakovce dela, poleti se dopustuje, potem pa spet pol leta zadeva sameva...
Res je tako, po lastnih izkušnjah.....in če nisi prav mladi in neiztrošeni upokojenec, potem itak nimaš neomejeno dni dopusta, da bi se ti izplačalo.
Bolje je za vrednost vikenda nekje ob morju ali hribih, kupiti stanovanje v univerzitetnem mestu in ga oddajati recimo študentom, za prejeto najemnino pa lahko greš na dopust kamor želiš.
klemenstp sporočil: 2.568
[#2375168] 21.04.14 23:46 · odgovor na: bc123a (#2375126)
Odgovori   +    13
[bc123a]
> [klemenstp]
> Že nakup&najem avtodoma je velik finančni zalogaj. V kolikor nimaš veliko dopusta, se mi zdi tole finančno nesmiselno.

Hja, saj tudi vikend ni, pa je se vedno vikendasenje po Hrvaskem za slovence ful privlacno. Ekonomika sicer nikakva, za veliko noc se cisti, za prvomajske se dozidava razne skarpe in tlakovce dela, poleti se dopustuje, potem pa spet pol leta zadeva sameva...
Sem ravno nazaj iz Blatnega jezera, kjer je naprodaj veliko novih apartmajev (cen sicer nisem preverjal) ampak je najem tako poceni, da četudi bi šel 10x letno gor za nekaj dni, sploh ni računice, da bi kupil. Pa položnice, vzdrževanje, davkarija etc. Itak se pa naveličaš enega konca, vsaj jaz.
MM1411 sporočil: 4.807
[#2375216] 22.04.14 08:53 · odgovor na: klemenstp (#2375168)
Odgovori   +    5
[klemenstp]
> [bc123a]
> > [klemenstp]
> > Že nakup&najem avtodoma je velik finančni zalogaj. V kolikor nimaš veliko dopusta, se mi zdi tole finančno nesmiselno.
>
> Hja, saj tudi vikend ni, pa je se vedno vikendasenje po Hrvaskem za slovence ful privlacno. Ekonomika sicer nikakva, za veliko noc se cisti, za prvomajske se dozidava razne skarpe in tlakovce dela, poleti se dopustuje, potem pa spet pol leta zadeva sameva...

Sem ravno nazaj iz Blatnega jezera, kjer je naprodaj veliko novih apartmajev (cen sicer nisem preverjal) ampak je najem tako poceni, da četudi bi šel 10x letno gor za nekaj dni, sploh ni računice, da bi kupil. Pa položnice, vzdrževanje, davkarija etc. Itak se pa naveličaš enega konca, vsaj jaz.
Res je! Pa tudi 10x letno po nekaj dni na Balatonu ne vem kaj bi počel????
klemenstp sporočil: 2.568
[#2375223] 22.04.14 09:09 · odgovor na: MM1411 (#2375216)
Odgovori   +    1
[MM1411]
> [klemenstp]
> > [bc123a]
> > > [klemenstp]
> > > Že nakup&najem avtodoma je velik finančni zalogaj. V kolikor nimaš veliko dopusta, se mi zdi tole finančno nesmiselno.
> >
> > Hja, saj tudi vikend ni, pa je se vedno vikendasenje po Hrvaskem za slovence ful privlacno. Ekonomika sicer nikakva, za veliko noc se cisti, za prvomajske se dozidava razne skarpe in tlakovce dela, poleti se dopustuje, potem pa spet pol leta zadeva sameva...
>
> Sem ravno nazaj iz Blatnega jezera, kjer je naprodaj veliko novih apartmajev (cen sicer nisem preverjal) ampak je najem tako poceni, da četudi bi šel 10x letno gor za nekaj dni, sploh ni računice, da bi kupil. Pa položnice, vzdrževanje, davkarija etc. Itak se pa naveličaš enega konca, vsaj jaz.

Res je! Pa tudi 10x letno po nekaj dni na Balatonu ne vem kaj bi počel????
No 10x letno je res huda, v kolikor kolesariš je fajn sprememba z mušicami na zobeh, kot jaz (krog je cca 210km). Hrana&pijača okusna in veliko cenejša kot pri nas, sprememba okolja, prakticiranje nemščine, partyji, kot jih pri nas ni, koncerti...no plavat pa tudi jaz ne grem :)
anon-293460 sporočil: 457
[#2375242] 22.04.14 09:26 · odgovor na: bc123a (#2375126)
Odgovori   +    8
[bc123a]

Hja, saj tudi vikend ni, pa je se vedno vikendasenje po Hrvaskem za slovence ful privlacno. Ekonomika sicer nikakva, za veliko noc se cisti, za prvomajske se dozidava razne skarpe in tlakovce dela, poleti se dopustuje, potem pa spet pol leta zadeva sameva...
kot bi govoril o hruškah in jabolkah. Avtodoma ne moreš primerjati (po udobju) niti z 20m2 garsonjero. In nepremičnina ima po 20 letih še vrednost, avtodom pa gre na odpad.
Ima pa avtodom druge čare, predvsem greš kamor ti paše. V predsezoni, v sezoni, ko je vse polno, te nikjer ne spustijo not. Pa cestnine so drage, da ne govorim o trajektih in gorivu. To je uničilo čar karavaninga. Potem se pa še ne premakneš iz ene lokacije, ker ne veš. če boš drugje dobil mesto. Ne spustijo te v mesta, zato moraš prišteti še cene javnega transporta.
Strošek apartmaja je okoli 400 eur letno, kar je manj kot zavarovanje in registracija avtodoma.
anon-184236 sporočil: 11
[#2375834] 22.04.14 21:05 · odgovor na: anon-293460 (#2375242)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-184236 22.04.2014 21:07
To sporočilo je izbrisal avtor (23.04.2014 08:43)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2376490] 23.04.14 20:27
Odgovori   +    7
Point avtodomanja ni to, da prišparaš. Avtodom stane več - razen če se jih pet stlači vanj, ampak to ni dopust...

Point avtodoma je potovanje (v dvoje) za nedoločen čas. Ne v treh avgustovskih tednih, ko je na dopustu pol Italije.

Nobenega planiranja, bookiranja, nobenih kart. Če ti mikrolokacija ne paše, se zapelješ 10KM naprej. Boljše od tega je samo še jadranje.

Seveda pa moraš biti penzionist, ali pa brez odvisnih otrok in z veliko časa. Avtodomarstvo ni mišljeno kot konkurenca vikendu na hrvaškem.
anon-207862 sporočil: 1.476
[#2377816] 25.04.14 13:17
Odgovori   +    0
Avtodomi so bili dejanska počitniška prednost do pred 15 leti. To je bilo v času slabih prometnih povezav brez avtocest, v dobi dragih letalskih kart, slabih namestitvenih kapacitet v sredozemlju in drugod. Danes je vse skupaj le še mega posel, časi romantike so mimo, avtodomarji pa so v 90% tista srenja, ki si to lahko PRIVOŠČI tistih 14 dni do 1 meseca letno. So nekako pomanjšana slika tistih, ki imajo še nekoliko več denarja in si za ta denar kupijo plovilo enake velikosti in z njim brnijo največ nekaj deset ur letno, pozimi pa svoje odsmučajo v elitnih hotelih Alp. Doba občudovanja samograditeljev in pravih uživačev je mimo oz. je omejena na 5% avtodomarske populacije. Skartka kvantiteta je prehitela kakovost oz. bistvo avtodomanja - odkrivanje novega.
anon-207862 sporočil: 1.476
[#2377822] 25.04.14 13:29 · odgovor na: anon-207617 (#2376490)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-207862 25.04.2014 13:35
Si mi vzel iz ust: "Seveda pa moraš biti penzionist, ali pa brez odvisnih otrok in z veliko časa." Sem hotel že napisat še to kdo so glavni kupci dražjih avtodomov - pa rajši ne bom. Povsem odveč. Zadeva je zelo podobna kot v primeru kupcev dražjih motorjev (ateki v drugi puberteti med 50 in 60). Zadnjič sem spodaj v dolini videl enega takega prešvicanega močno poraščenaga mroža, ki je v popoldanskem soncu sopihal in si vgatah brisal smučarski švic prinešen z Vogla v avtodomu za 100000 evrov. On je zmagal, ne vem pa kje j ečez noč posušil ves tisti švic. V avtodomu ziher ne!

Strani: 1