Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Titova poslednja bitka

Strani: 1 2 3 4 5 6 7

anon-245058 sporočil: 771
[#2374211] 19.04.14 13:49
Odgovori   +    51
Bo treba odpreti še eno bolnišnico za Steinbucha
anon-293268 sporočil: 1.693
[#2374212] 19.04.14 13:51 · odgovor na: anon-245058 (#2374211)
Odgovori   +    30
[FIN-337614]
Bo treba odpreti še eno bolnišnico za Steinbucha
Ja, včasih je odvisno od tega, kje jih je več- notri za zidovi ali zunaj.
ivon sporočil: 1.349
[#2374214] 19.04.14 13:55
Odgovori   +    64
Levičarji-desničarji, termini , s katerimi naklepno manipulirajo (ker je v njihovem interesu, sic!) mnogi, tudi Steinbuch??!

Žiga Turk (petek, 21. marec 2014, Koordinatni sistem)
Morda je rešitev za Slovenijo v tem, da politični diskurz iz smeri levo-desno premaknemo v smer zrelo-nezrelo.
Le zakaj Žiga Turk ni sprejemljiv za staro gardo?

PS: Medijski delavci so nenavadna družbena skupina. O sebi mislijo, da so zelo odprti, napredni in kritični. A se njihova odprtost, naprednost in kritičnost hitro končajo, ko začnejo govoriti o svojem poklicu. Takrat postanejo zaprti, konservativni in slepo zazrti v preživeto novinarsko mitologijo, je prepričan britanski publicist, založnik in novinar Dan Hind.
Novinarje večinoma zanima samo to, kako bi še naprej obdržali službe ter ohranili privilegirano vlogo pri določanju in usmerjanju javnega mnenja.(zanimivo, zapis na Delo.si)

Bolje ne bi mogli opisati "naših" mainstream novinarjev!
anon-276853 sporočil: 109
[#2374216] 19.04.14 14:01
Odgovori   +    40
In za ta komentar dobi plačilo?

Kolega danes praznujemo, ti pa sereš.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2374218] 19.04.14 14:07 · odgovor na: anon-245058 (#2374211)
Odgovori   +    23
Zadnja sprememba: anon-204390 19.04.2014 14:08
[FIN-337614]
Bo treba odpreti še eno bolnišnico za Steinbucha
Eden od njegovih boljših člankov, če mene vprašaš. Posebej mi je bila všeč zaključna filmska scena zadnjega borca NOV, ki se je odločil dvigniti v luft domobranski spomenik...
anon-284823 sporočil: 2.300
[#2374219] 19.04.14 14:08
Odgovori   +    101
Zadnja sprememba: anon-284823 19.04.2014 14:12
Zadava bi bila smešna,če Slovenija nebi bila ujetnica komunistov in njihovih zločincev,ki nikakor nočejo sprejeti tega kar je sprejel EU parlament,komunisti,fašisti,nacisti so zločinci,totalitarci in masovni kršilci človekovih pravic-in to je uradna svetovna zgodovina.
Ob tem pa je treba povedati ,da so komunisti(komunizem je bil večini Slovencev vsiljen) pobil 5X-20X ali več toliko Slovencev kot okupator in njegovi sodelavci ampak ne v imenu pravice ali resnične privrženosti okupatorju, ampak v imenu grabljenja tujega premoženja in vsiljevanja ideologije.
In kar je še najmanj smešno je ,da ljudje in njihovi potomci in vajenci,ki so počeli vse te grozote veljajo za heroje,navkljub zločinom,uničenju(ekonomkem) tako Juge kot danes Slovenije in smo še karnaprej ujetniki njihovih laži,prevar in bolne želje po popolni oblast in komunističnih idejah.
Če hočemo spravo morajo zločinci(magari na simbolni ravni) biti obsojeni in razglašeni za to kar so ,morajo biti odvzeti vsi privilegiji ,pa naj bodo to levi ali desni.
Narod pa se bo moral sprijazniti in seči v roke in si priznati ,da so bili zavedeni in ,da so vsi trije veliki "izmi" pač zlo ,ki se nesme nikoli več ponoviti in ga moramo skupaj preprečevati.
Mrtvim pa je treba ne glede na kateri strani so padli postaviti dostojne grobove in pokazati,da smo civilizirani ne barbari.
Težava Steinbucha je v tem ,da noče razumeti ,da komunisti nikoli mirnim potem nebodo odstopili od korit,vzvodov oblasti in moči ,ki so si jo prigrabili v 70 letih.
Je pa žalostno to ,da nam morajo tujci postavljati zglede kako se vrši sprava(kar je še en dokaz ,da si Slovenci ne znamo vladati sami in rabimo Evroske razvite narode ,da nas vodijo) in kar je ob postavitvi še posebej zbodlo v oči svetovno javnost je to ,da tisti najbolj krvavih rok in njihovi pristaši najbolj trmnasto nasprotujejo spravi in slovenske naslednje generacije tiščijo v nesrečo.
Skratka Slovenska levica se nemore sprijazniti z uradno svetovno zgodovino ,ki si je enotna ,da so vsi trije "izmi" enako zlo in zločinstvo ,ki ga je treba zatreti z vsemi sredstvi in skuša na vsak način potvoriti svetovno zgodovino,pri tem pa ji je kaj malo mar usode države in naroda.
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2374220] 19.04.14 14:10
Odgovori   +    74
Zaključek,zadnji odstavek,mi je všeč. Ostalo pa je bolj po pravilu "vsi so enaki".Po tistem pravilu,ki so si ga izmislili kot ravnotežje svojim grehom.Verbalnih spopadov med komunisti in antikomunisti ni bilo,dokler se niso pričeli kazati določeni obrisi resnice in,ko je Slovenija morala priznati tudi stvari,ki jih je tajila do osamosvojitve.In dokler se niso prvi ojunačili in napisali kakšno knjigo o dogodkih do leta 1945.In tisti,ki so oporekali komunistom niso bili antikomunisti,bili so ljudje,ki so se rešili strahu pred členi KZ iz Bavconove šole (npr.133.čl)in so v svojem življenju obrnili tudi kakšen list v kateri od knjig,ki se ni imenovala "Čitanka za nižje razrede". Vsak pogovor na to temo je še vedno težak in hitro postane neprijeten,če ne celo vroč. Vse bi bilo lahko že davno stvar zgodovine,ČE NE BI zgodovine tako izmaličili. Res je to,da zgodovino pišejo zmagovalci,na žalost so jo pri nas pisali ponarejevalci.In to po naročilu partije. Dokler bo vsaka beseda ali vsako dejanje,ki ni v skladu s partijsko zgodovino, doživelo agresivne napade raznih oblik, ne bo možno v naslednjem desetletju dovolj spremeniti na tem področju.
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2374225] 19.04.14 14:15 · odgovor na: anon-204390 (#2374218)
Odgovori   +    4
[vickibedi]
> [FIN-337614]
> Bo treba odpreti še eno bolnišnico za Steinbucha

Eden od njegovih boljših člankov, če mene vprašaš. Posebej mi je bila všeč zaključna filmska scena zadnjega borca NOV, ki se je odločil dvigniti v luft domobranski spomenik...
Ena taka domislica je malo premalo za en film, celo za slovenskega ...
anon-12848 sporočil: 216
[#2374227] 19.04.14 14:17
Odgovori   +    23
Samo zaradi zadnjega stavka se je ta vsegliharski tekst splačalo prebrati do konca.
pobalin sporočil: 14.456
[#2374230] 19.04.14 14:20
Odgovori   +    19
Lani sem bil na pogrebu, ki je bil nekakšna skromna uprizoritev sprave, saj je bil cerkven, ob duhovniku pa je strumno hodil in stal sivolas a čil praporščak.

Duhoven je iz dveh knjižic enolično prebiral nekaj tako predmoderno togega, da me je samo pogled na avtomobile in ozvočenje prepričal, da sem še vedno v tem stoletju. Ko je bral "daj nam danes naš vsakdanji kruh in odpusti nam naše dolge, kakor tudi mi odpuščamo svojim dolžnikom, in ne vpelji nas v skušnjavo," sem si zaželel, da bi zazvonila zvonova 1 in 2, pred nas pa bi z neba padli štruca kruha in božja menica za poplačilo dolgov.

Borčevski praporščak je imel čez palec okrog 80 let. To pomeni, da je bil spomladi leta 1945 star kvečjemu toliko, da bi bil danes v zadnji triadi osnovne šole in skoraj zagotovo (razen v stripu Mirko i Slavko) ni mogel biti borec NOB. Potem sem pomislil, da to ni slabo, da tako mora biti, saj bo starih možakov z nekaj prostega časa vedno dovolj in bo tudi čez sto in dvesto let možno najti koga, ki bo lahko igral vlogo starega borca iz nespremenljivega scenarija, ki še ni dočakal režiserja, ki bi zadevo spremenil tako, da bi na pokopališki pesek postavil npr. dvajsetletnika v polni partizanski bojni opravi. To ne paše v borčevsko kostumografijo, ki so jo etablirali in zabetonirali v prejšnjem stoletju.

Tako čas neusmiljeno teče naprej, bog in borci pa na pogrebih ostajajo enako reprezentirani kot pred desetletji. Smrt fašizmu na veke vekov amen.

P.S.: Je morda kdo Mussomelija že vprašal, če imajo po ZDA vsakoletne komemoracije ob spomenikih ene in spomenikih druge strani iz državljanske vojne?
anon-12848 sporočil: 216
[#2374231] 19.04.14 14:20 · odgovor na: anon-204390 (#2374218)
Odgovori   +    55
Ali so potem zate tudi najboljši članki tisti, ki trdijo, da sta oba kriva; posiljevalec in žrtev?
anon-300452 sporočil: 43
[#2374232] 19.04.14 14:21
Odgovori   +    58
Dragi g. Steinbuch, a ni en mislec po imenu Cicero rekel nekako v stilu, da kdor ignorira zgodovino je na ravni otroka ?

P.s. Brez popravkov rdece zgodovine, a tistih utemljenih, mi ne bomo se 100 let napredovali....
pobalin sporočil: 14.456
[#2374235] 19.04.14 14:26 · odgovor na: ivon (#2374214)
Odgovori   +    6
[ivon]
Novinarje večinoma zanima samo to, kako bi še naprej obdržali službe ter ohranili privilegirano vlogo pri določanju in usmerjanju javnega mnenja.(zanimivo, zapis na Delo.si)
To je zapis Lenarta Kučića, ki sicer piše za Delo, a vendar jaz med njima ne bi postavil enačaja. :-)
Tu je še ena njegova, ki ti bo mogoče všeč:
Samoumevnost njegovega odgovora – da je Rusbridger postal odgovorni urednik, ker je pač tako sposoben – je bila zame nekaj čisto novega. Če sem se o nadrejenih pogovarjal s slovenskimi novinarskimi kolegi, nismo njihovih uredniških funkcij skoraj nikoli pripisovali novinarskim ali organizacijskim kvalitetam. Vedeli smo, da je nekatere posredno ali neposredno nastavila politika. Drugi so postali uredniki zaradi osebnih povezav, ponujenega denarja ali prepričanja, da so novi lastniki končno prepoznali njihove spregledane potenciale. Pripovedovali smo si anekdote z uredniških sestankov, ki so razkrivale njihovo nerazgledanost in nenačelnost, ter sočustvovali s tistimi, ki so jih zadušili birokratske naloge, prosjačenje za oglase in nabiranje poceni prispevkov zaradi nenehnega zniževanja honorarjev.
www.lenartkucic.net/...erdinanda/
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2374236] 19.04.14 14:26 · odgovor na: anon-238577 (#2374225)
Odgovori   +    11
[fibonaci]
> [vickibedi]
> > [FIN-337614]
> > Bo treba odpreti še eno bolnišnico za Steinbucha
>
> Eden od njegovih boljših člankov, če mene vprašaš. Posebej mi je bila všeč zaključna filmska scena zadnjega borca NOV, ki se je odločil dvigniti v luft domobranski spomenik...

Ena taka domislica je malo premalo za en film, celo za slovenskega ...
Če pomislim na kakšnih šit zgodbah so bili narejeni nekateri filmi, od njih kar precej slovenskih, se mi tole zdi kot odlična istočnica.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2374237] 19.04.14 14:27
Odgovori   +    68
Poslovim se in odidem iz velike sive stavbe, na kateri piše Psihiatrična klinika Polje, ne želim motiti, pravkar je začel kongres Pozitivne Slovenije. Oddelek so zaprli za javnost.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2374238] 19.04.14 14:28 · odgovor na: anon-12848 (#2374231)
Odgovori   +    7
[Bo100]
Ali so potem zate tudi najboljši članki tisti, ki trdijo, da sta oba kriva; posiljevalec in žrtev?
Povej kdo je zate tu posiljevalec in kdo žrtev ?
ivon sporočil: 1.349
[#2374241] 19.04.14 14:32
Odgovori   +    57
Na njej so pokrovitelji v tujem jeziku napisali nekaj o spominu, spoštovanju in mojih iracionalnih rojakih
Na tabli piše:

V spomin na žrtve totalitarnih režimov

Izkazujemo čast in žalujemo za vsemi Slovenci, ki so trpeli pod fašizmom in nacizmom
Izkazujemo čast in žalujemo za vsemi Slovenci, ki so trpeli pod komunizmom
Izkazujemo čast vsem Slovencem, ki so iskali mir in se niso mogli izogniti vojni
Izkazujemo čast in slavimo pogum vseh Slovencev, ki se trudijo za narodno spravo
Slavimo vse Slovence, ki se borijo za ohranitev slovenske neodvisnosti in njene identitete
Slavimo pogum, sočutje in dostojanstvo slovenskega naroda.

Steinbuch kot vidimo ni opazil in zato ne komentira (levi-desni), kdo se je odkritja plošče udeležil, ZRELI ali NEZRELI?????!
anon-258837 sporočil: 1.755
[#2374243] 19.04.14 14:35
Odgovori   +    65
Zadnja sprememba: anon-258837 19.04.2014 14:38
Ponavadi berem tvoje članke z užitkom, tale se mi pa zdi malo zmeden. Kaj si pravzaprav želel s člankom povedati? Meni se debate med levimi in desnimi ne zdijo preveč smešne - že dolgo ne, ker posledice čutimo vsak dan. V odzadju je boj za oblast in nič druga. A si morda želel povedati, da si nevtralen? Tako kot Večerov novinar, ki je v današnji kolumni vehementno zatrdil, da je bil jugoslovanski komunizem nevtralen in ga ni moč tlačiti v isti koš kot sovjetskega z gulagi, tako kot je to storila EU s svojo resolucijo, kjer je obsodila vse 3 totalitarne režime. Mi smo pač face, da mirno rečemo, da je cela EU v zmoti. Saj, samo mi smo tako razsvetljeni, da nam je vse jasno. Bi bilo smešno, če ne bi bilo žalostno. Naj še omenim, da je novinar star toliko, da tega "nevtralnega komunizma" verjetno ni uspel skusiti na lastni koži kot nekateri, ampak je o njem slišal anekdotice skozi medije in šolanje. To je vsa beda naše realnosti. Zatiskanje oči pred resnico, objokovanje propadle države, ki si jo zagotovo ne želi nobena od naših sosed, pa je itak največja bedarija in dokazuje, da imamo spomin zlate ribice, ker drugače ne bi trapali takih neumnosti. Če smo se lahko kaj naučili iz zgodovine je to, da nobena vojna ni čista in da se običajno zločini dogajajo na obeh straneh. To, kar loči civilizirano družbo od totalitarne pa je odnos do teh stvari. Nikakor ne smemo ničesar pometati pod preprogo, ampak je treba stvari razčistiti, vendar se to v času naše generacije verjetno ne bo zgodilo. To, kar je naredil Mussomeli je vsekakor provokativno, vendar pa ni bil žaljiv do nikogar. Nastavil nam je ogledalo in seveda takoj smo mu vrgli bumerang, naj Američani najprej počistijo pred svojim pragom. Tega pregovora se seveda sami ne držimo. Pogrešam pa kritične novinarje, ki bi se uspeli dokopati do resnice in bi jo znali predstaviti tudi širši publiki, pri nas pa prevladuje oportunizem, saj večina novinarjev piše všečno svojim neposrednim ali posrednim šefom, s tem pa dolgoročno podaljšujejo našo agonijo, ker kot civilizirana demokratična družba nazadujemo, ter hkrati delajo škodo bodočim generacijam.
anon-203614 sporočil: 790
[#2374245] 19.04.14 14:35 · odgovor na: pobalin (#2374230)
Odgovori   +    13
P.S.: Je morda kdo Mussomelija že vprašal, če imajo po ZDA vsakoletne komemoracije ob spomenikih ene in spomenikih druge strani iz državljanske vojne?
Imajo, imajo. Čeprav je za "liberalce" (beri: kaviar levičarje) beseda konfederalec vedno bila psovka. Pa kaj. (Kar se mene tiče je Jug, Deep South, milijonkrat boljši od kakega umetnega New Yorka ali preseratorske Californije).
anon-268539 sporočil: 2.339
[#2374246] 19.04.14 14:35
Odgovori   +    37
Zadnja sprememba: anon-268539 19.04.2014 14:44
"We honor and grieve for all Slovenians who suffered under fascism and Nazism; We honor and grieve for all Slovenians who suffered under communism; We honor all Slovenians who sought peace and could not avoid war; We honor and celebrate those brave Slovenians who seek reconciliation; We celebrate all Slovenes who fight to preserve Slovenia's independence and identity; We celebrate the courage, compassion, and decency of the Slovenian people."

To zasluži prevod:
Častimo in žalujemo za vse Slovence, ki so trpeli pod fašizmom in nacizmom; Častimo in žalujemo za vse Slovence, ki so trpeli pod komunizmom: Častimo vse Slovence, ki so iskali mir in se niso mogli izogniti vojni; Častimo in slavimo vse tiste pogumne Slovence, ki si prizadevajo za spravo; Slavimo vse Slovence, ki se borijo za ohranitev neodvisne in samostojne Slovenije; Slavimo pogum, sočutje in dostojanstvo slovenskega naroda.
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2374247] 19.04.14 14:37 · odgovor na: anon-204390 (#2374236)
Odgovori   +    2
[vickibedi]
> [fibonaci]
> > [vickibedi]
> > > [FIN-337614]
> > > Bo treba odpreti še eno bolnišnico za Steinbucha
> >
> > Eden od njegovih boljših člankov, če mene vprašaš. Posebej mi je bila všeč zaključna filmska scena zadnjega borca NOV, ki se je odločil dvigniti v luft domobranski spomenik...
>
> Ena taka domislica je malo premalo za en film, celo za slovenskega ...

Če pomislim na kakšnih šit zgodbah so bili narejeni nekateri filmi, od njih kar precej slovenskih, se mi tole zdi kot odlična istočnica.
xexe, potem pa zdaj čez praznike sestavi scenarij, ki bo imel rep in glavo, pa da vidimo ...
anon-203614 sporočil: 790
[#2374253] 19.04.14 14:45 · odgovor na: anon-268539 (#2374246)
Odgovori   +    7
[komendator]
"We honor and grieve for all Slovenians who suffered under fascism and Nazism; We honor and grieve for all Slovenians who suffered under communism; We honor all Slovenians who sought peace and could not avoid war; We honor and celebrate those brave Slovenians who seek reconciliation; We celebrate all Slovenes who fight to preserve Slovenia's independence and identity; We celebrate the courage, compassion, and decency of the Slovenian people."

To zasluži prevod:
Častimo in žalujemo za vse Slovence, ki so trpeli pod fašizmom in nacizmom; Častimo in žalujemo za vse Slovence, ki so trpeli pod komunizmom: Častimo vse Slovence, ki so iskali mir in se niso mogli izogniti vojni; Častimo in slavimo vse tiste pogumne Slovence, ki si prizadevajo za spravo; Slavimo vse Slovence, ki se borijo za ohranitev neodvisne in samostojne Slovenije; Slavimo pogum, sočutje in spodobnost slovenskega naroda.
Mene samo zanima, zakaj samo enkrat Slovenes, v vseh ostalih primerih pa Slovenians?

Slovenians namreč ni enako Slovenes. In obratno.

Izraz "Slovenes" označuje narodnost, Slovenians pa državljansko pripadnost. Slovenes živijo po celem svetu, Slovenians pa niso nujno Slovenes. Kaj so hoteli Američani povedati?
macon sporočil: 12.861
[#2374257] 19.04.14 14:52
Odgovori   +    65
Vseglihar Steinbuch, kradejo in uničuje leva komunajzarska mafija zbrana okoli kučana, zemljariča, levih sindikatov, levega sodstva, levih medijev in f21 na temelju povojnih pobojev, konfiskacije premoženja in pranja možganov skozi levi šolski sistem. Proti naštetemu je sistem cerkve in pozicije osamosvojiteljev en zelo majčken košček, pa če se vsegliharji in levajzarji sprenevedate kolikor vam zapaše.

Kakšni dve borčevski organizaciji? ZZB NOB prejema od države milijone, za vsakim vogalom ima spomenik in vsak teden proslavo, njeni vodje pa po potrebi grozijo tudi predsedniku vlade, če ni na njihovi liniji in zbirajo oborožene skupine, da bi ga zrušili.

Ko si boš enkrat postavil izhodišče tja kjer so res centri moči in si v vrstni red postavil prioritete, boš tudi razmišljal malo bolje.

Ko bo enkrat bager zapeljel čez grobnico množičnih morilcev, drugi pa podrl ogabnega kidriča, ki zamrznjen kriči na mimoidoče človeške palčke, bodo tudi golobi mirno srali po svetu spodaj. Ker bo pomenilo, da so "zaslugarji" in rdeči mafijaši, ki nam vsak moment pokradejo tisoče, letno pa milijarde, na stranskem tiru in pred sodniki, ki jih obravnavajo po črki zakona. Ker bomo potem končno lahko enkrat gledali v prihodnost in razvoj.
anon-203614 sporočil: 790
[#2374259] 19.04.14 14:55 · odgovor na: (#2374256)
Odgovori   +    7
[NavadniNimda]
> [0701CITYX]
> > P.S.: Je morda kdo Mussomelija že vprašal, če imajo po ZDA vsakoletne komemoracije ob spomenikih ene in spomenikih druge strani iz državljanske vojne?
>
> Imajo, imajo. Čeprav je za "liberalce" (beri: kaviar levičarje) beseda konfederalec vedno bila psovka. Pa kaj. (Kar se mene tiče je Jug, Deep South, milijonkrat boljši od kakega umetnega New Yorka ali preseratorske Californije).

Morebiti je potrebno poudariti tudi, da je po koncu 4-letne državljanske vojne, bila takojšnja demobilizacija na obeh straneh. Na strani poražencev, so vsi vojaki in generali južnjaške vojske lahko odšli domov še isti dan, ko je bila podpisana kapitulacija. Ni bilo nobenih represalij, zapiranj, pobijanj. America je najboljša država na svetu tudi zaradi tega!

PS. Glede Slovenec in Slovenians se motiš: prvo je Angleška (kao uradna) verzija, drugo pa uporabljamo v pogovornem jeziku predvsem Američani.
Zakaj pa pol vi, Američani, v istem tekstu uporabljate oba izraza?
anon-201778 sporočil: 3.914
[#2374262] 19.04.14 14:58
Odgovori   +    22
Nič ne bo tako kot je opisano jih je vsak dan več borcev.
anon-268539 sporočil: 2.339
[#2374268] 19.04.14 15:13 · odgovor na: anon-203614 (#2374253)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: anon-268539 19.04.2014 15:21
Da se civiliziranost, narodna pripadnost, državljanstvo in osebna spodobnost ne izključujejo.
anon-202018 sporočil: 8.635
[#2374272] 19.04.14 15:20
Odgovori   +    21
Zadnja sprememba: anon-202018 19.04.2014 15:21
Potem se odpravi v sosednjo stavbo, razvpiti oddelek B, imenovan tudi Grahovo, kjer so pacientom pred kratkim prav tako postavili neko spominsko ploščo. Ustavi se pred njo in v slabi svetlobi, ki jo nanjo meče polna luna, počasi bere: »... s topovi in ognjem pobili komunisti, bratje po rodu, tujci po misli.«

Potem salutira Titu, iz žepa previdno izvleče dinamit in prižge vžigalno vrvico.




........................ ha,ha,ha ........................... dobra prispodoba!včasih so spomenike v avstriji minirali!sedaj se bodo pa že v sloveniji teroristke šli!morali bi jih z zakonom prepovedati!
anon-203614 sporočil: 790
[#2374274] 19.04.14 15:22 · odgovor na: anon-268539 (#2374268)
Odgovori   +    17
[komendator]
Da se civiliziranost, narodna pripadnost, državljanstvo in osebna spodobnost ne isključujejo.
Civiliziranost nima nobene zveze z narodno pripadnostjo (karkoli že to je), ne z državljanstvom, res pa ima veliko z osebno spodobnostjo.
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2374280] 19.04.14 15:35 · odgovor na: (#2374256)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: anon-238577 19.04.2014 15:35
[NavadniNimda]
> [0701CITYX]

PS. Glede Slovenec in Slovenians se motiš: prvo je Angleška (kao uradna) verzija, drugo pa uporabljamo v pogovornem jeziku predvsem Američani.
čuj, od kdaj pa vi draveljski Amerigosi med seboj kot pogovorni jezik ne uporabljate več ljubljanštine?
ampak jaz u Draulah ponavadi slišim več kitajščine kot amerikanščine :)
anon-268539 sporočil: 2.339
[#2374282] 19.04.14 15:38 · odgovor na: anon-203614 (#2374274)
Odgovori   +    4
S pojmi je takole:
- civilizacija: pojem, ki vključuje različne faze in načine materialnega, intelektualnega in moralnega razvoja skupnosti (wikipedija),
- narod: jezikovna, kulturna,.., samoopredelitev skupine ljudi na nekem ozemlju in
- državljanstvo: članstvo v politični skupini (prvotno mestu, a danes državi), na katerega je vezan sistem pravic in dolžnosti, ki morajo biti spoštovane tako s strani države kot državljana, drugače lahko privede tudi do različnih pravnih posledic. Državljanstvo v večji meri temelji na narodnosti,.. (wikipedija).

Mislim, da vse te pojme in statuse ne bi smelo biti pretežko povezati med sabo in s sabo (osebna spodobnost).
lp

Strani: 1 2 3 4 5 6 7