Strani: 1

drugmirko sporočil: 1.301
[#2371683] 15.04.14 15:19 · odgovor na: (#2371557)
Odgovori   +    2
[dillinger]
Tole bi naj bil prestiž?!?
hja... glede na to, da je DS, bi z eventuelnim "prestižem" še šlo... vsaj sodeč po treh DS-ih, ki jih imamo pri nas in kateri so, kar se "prestižnosti" tiče, zelo spodobni avtomobili.
tisto, kar bi se bilo za vprašat ob teh slikah -glede na to, da tole zgleda približno tako brezveze kot kakšen Audi Q5- pa je: ali se temu res lahko reče DS!?!
drugmirko sporočil: 1.301
[#2373062] 17.04.14 13:33 · odgovor na: (#2372102)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: drugmirko 17.04.2014 13:34
[dillinger]
Že Audi Q5 ni ravno prestiž, kaj šele nek 4.5 meterski francoski 'SUV' brez 4x4... Tole je kvečjemu na nivoju kakšne Mazde CX-5, prestiž pa je vsaj razred ali dva višje. Poleg tega pa znamka DS še ni niti blizu prestižnosti, tja se samo trudijo (samo)pozicionirati... Na primer DS3 je sicer na zunaj šik, ampak znotraj je zgolj navaden Citroen C3, DS4 je kr neki, bi komot lahko bil tudi Citroen C4, DS5 pa mi izgleda prestižno samo na slikah, v živo pa izpade premajhen, da bi deloval prestižno, lahko bi rekli da je pač šminkerski avto.
seveda se strinjam, da mora bit pravi "prestiž" sposoben nudit tudi marsikej kej več, kot nudi tale Citroenov "kitajček"... da bi bil enakovreden "klasičnemu" SUV premiumu (Audi, BMW, Merc) bi vsekakor moral met vsaj še 4x4, hibridno verzijo in kej več od te 1.6l mašinice...
pa vendar... če sodim po treh evropskih DS-ih, ki sem jih nekajkrat imel priliko vozit, so (vsaj ti, evropski) dovolj blizu svojim nemškim "premiumskim konkurentom"... po natančnosti izdelave, po materialih, in tudi po voznih lastnostih! in mene ne moti, da si delijo notranjosti s C3 in C4, saj je dizajn njihovih notranjosti, v primerjavi z generacijo nemcev, katerim so konkurirali ob prihodu na tržišče (recimo, novega A3 še nisem vozil, da bi sodil/primerjal), kot "happy hour v nobel ku*bišču" :)!...in kot taki, proti predvsem (rahlo dolgočasnemu) germanskemu "main streamu", čist zadost prestižni!
kar pa za tegale pa nisem prepričan... ne dvomim, da bo "kromo-drvo-ledrastega" v (in na) njem vrh glave zadosti... ampak, glede na njegovo DS 5LS limuzinsko verzijo dvomim, da bo tudi ta nudil kak poseben "vizuelni užitek".... in DS bi že zaradi imena moral nudit tu to!

Strani: 1