Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Prihranki, ki niso zastonj

Strani: 1

FIN-454644 sporočil: 10.889
[#2356379] 25.03.14 06:52
Odgovori   +    7
Vsa javna sredstva so iz zasebnih zepov.Prostovoljno zavarovanje pa je prostovoljni mus.
BlazVo sporočil: 2.599
[#2356390] 25.03.14 07:32
Odgovori   +    8
Dopolnilno zavarovanje tako kot je je treba ukiniti, ker je idiotsko. Po vsebini je zavarovanje odbitne franšize. Pri eni zavarovalnici skleneš zavarovanje z odbitno franšizo, pri drugi pa zavarovanje te franšize. Si predstavljate to neumnost pri avto kasku ?

Nekoč je bila v sistem uvedena odbitna franšiza (t.i. participacija), da bi se uporabniki zavedli, da tudi zdravstvena storitev stane, potem pa smo na hitro sistemsko uvedli zavarovanje za participacijo.

Po moje je treba to zavarovanje za participacijo zakonsko prepovedati, da bo uporabnikom jasno, da zdravstvo stane. Zdravstvene ustanove pa usposobiti, da ta denar poberejo. Sam dolgo nisem imel dopolnilnega zavarovanja, pa je bila vedno cela drama, ko je bilo treba tistih pet ali deset evrov zaračunat. Za sestro je bil totalen birokratski in moralni stres, ves čas se mi je opravičevala. Potem sem se raje vključil. If you can't beat them, join them

Strani: 1