Strani: 1

anon-247964 sporočil: 6.948
[#2352727] 19.03.14 13:56
Odgovori   +    12
Kaj bo podizvajalec?
fabiani sporočil: 4.454
[#2352730] 19.03.14 13:59 · odgovor na: anon-247964 (#2352727)
Odgovori   +    5
[kugy]
Kaj bo podizvajalec?
ne, mož ministrice!
anon-221230 sporočil: 3.052
[#2352733] 19.03.14 14:00
Odgovori   +    6
Kakopak. Vse drugače bi smrdelo "do plafona"!!
Lp
anon-293460 sporočil: 457
[#2352744] 19.03.14 14:11 · odgovor na: (#2352739)
Odgovori   +    13
[dillinger]
bomo videli, ali bo morda izbran Mollier...
po mojem Sanolabor. Njihov ta glavni je mestni svetnik iz vrst PS
anon-154710 sporočil: 3.220
[#2352750] 19.03.14 14:24
Odgovori   +    5
Kako luštno se je napajat pri skupni skledi.
purinoli sporočil: 8.690
[#2352758] 19.03.14 14:30
Odgovori   +    15
V poštev pride slovenski pregovor : če ne zlepa pa zgrda (alias : če ne z lepo pa z grdo). Torej če ne z moževo firmo, pa s prijateljevo. Malo seksa v jatah ni še nikomur škodilo.
anon-203614 sporočil: 790
[#2352766] 19.03.14 14:32 · odgovor na: anon-293460 (#2352744)
Odgovori   +    4
[nelevnedesn]
> [dillinger]
> bomo videli, ali bo morda izbran Mollier...

po mojem Sanolabor. Njihov ta glavni je mestni svetnik iz vrst PS
Mollier bo tudi po mojem.
turkda sporočil: 1.906
[#2352783] 19.03.14 14:45
Odgovori   +    7
Sledi pritožba na izbor.
anon-166232 sporočil: 3.600
[#2352803] 19.03.14 15:03
Odgovori   +    10
Pravilno, potrebno je graditi dražje, pa naj stane kolikor stane.
anon-245643 sporočil: 1.841
[#2352826] 19.03.14 15:21
Odgovori   +    6
Ministričin mož ne bo gradil urgence v Novem mestu
a bogamy, ne bo tudi noben drug... sledi pritožba...
anon-251880 sporočil: 6.972
[#2352847] 19.03.14 15:42
Odgovori   +    8
ma ne me jebat, a ne bo gradil, kako to ,da ne , pa ravno vse je že steklo, od svetovalca naprej, tako, da se bi ministrica samo ločila en dan pred objavo tenderja in stvar bi bila briljantno čista " Jaz TS Alenka izjavljam, da ne poznam gospoda Smiljana Tropa " a ni to enostavno po Prevarantski Stranki kristalno čisto, samo še premierka dramatično pove, da TS Alenke slpoh ne pozna in, da ne ve kako je prišla za ministrico, vse zavito v celofan, vi novinarji se pa guncajte,ki delate zmedo.
anon-251880 sporočil: 6.972
[#2352849] 19.03.14 15:44 · odgovor na: (#2352739)
Odgovori   +    5
[dillinger]
bomo videli, ali bo morda izbran Mollier...
Smiljan Trop bo pa vlekel rore za klima naprave, neznani podizvajalec.
anon-106712 sporočil: 3.698
[#2352853] 19.03.14 15:49
Odgovori   +    1
Noben, niti eden se ni posul s pepelom, kdor je udrihal v čalnku, da bi mož od ministrice gradil urgenoco. Niti eden. Kar pove veliko.
Očitno pa tudi nabijalci tega članka nabijate v prazno. V vsakem javnem razpisu je treba navesti podizvajalce. In tudi ti ne smejo biti povezani z ministrico.
Če se bo zadeva poskušala izigrati, potem so na vrsti policija in tožilstvo, to se ve in to je noramalna pot.
Nismo Slovenci zreli za svojo državo, nismo. Znamo samo nabijat, kar je premalo, da bi bil sam svoj gospodar.
anon-11396 sporočil: 2.073
[#2352866] 19.03.14 16:00 · odgovor na: anon-106712 (#2352853)
Odgovori   +    6
kako strašna slepota je človeka...
In on "tega ni vedel doma v kuhni, da ga bo - ga mora- stara v službi odpikat, da ne bo še sama vsa zelena letela"...

Kaj pa opcija nekako v tem stilu:
" mi bomo tako ali tako izločeni, ti boš glavni, dobiš posle(narod bo tako ali tako zagrabil kako smo mi izviseli)- mi pa sklenemo z teboj posel, da zate naredimo marketinško raziskavo o:
Razvoju tržišča pri nano čistilnih- klimatskih napravah v primeru uporabe na bakterijsko okuženem območju...in recimo 30% je našega... (nič delat- puno zaradit )
anon-203614 sporočil: 790
[#2352881] 19.03.14 16:14 · odgovor na: anon-106712 (#2352853)
Odgovori   +    5
[Smudlek]
Noben, niti eden se ni posul s pepelom, kdor je udrihal v čalnku, da bi mož od ministrice gradil urgenoco. Niti eden. Kar pove veliko.
Zakaj pa, če pa je bil gospod soprog dejansko v igri? Zdaj so pa neki manever s pomanjkljivimi referencami izvedli, da si gospa reši malo pretirano speglani ksiht?
Očitno pa tudi nabijalci tega članka nabijate v prazno. V vsakem javnem razpisu je treba navesti podizvajalce. In tudi ti ne smejo biti povezani z ministrico.
In če se podizvajalec sredi projekta spremeni, ker dosedanji ne zmore več?
Če se bo zadeva poskušala izigrati, potem so na vrsti policija in tožilstvo, to se ve in to je noramalna pot.
Se strinjam. Treba je zaupati v pravosodje, ki je v tej podalpski deželici vzorno. Ta "normalna" pot je v SLO prislovično izredno hitra in neselektivna, kajne?
Nismo Slovenci zreli za svojo državo, nismo. Znamo samo nabijat, kar je premalo, da bi bil sam svoj gospodar.
Če pa jaz v praksi - na žalost - nisem sam svoj gospodar. (Če si ti, s'aka ti ćast!) Moji gospodarji so žal 90 igralcev iz Kasperl teatra, apsolutno površna mag. istraživanja ruda i gubljenja vremena in njena vesela druščina in ostali tovariši. Oni mi predpisujejo, kaj smem in kaj ne in oni me udarijo po denarnici, če preskočim kako administrativno oviro.

Pa še vprašanje: kdo je to MI, ki naj ne bi bili zreli? Kaj imate kako društvo?
anon-203614 sporočil: 790
[#2352887] 19.03.14 16:23 · odgovor na: anon-11396 (#2352866)
Odgovori   +    5
[tician]
kako strašna slepota je človeka...
In on "tega ni vedel doma v kuhni, da ga bo - ga mora- stara v službi odpikat, da ne bo še sama vsa zelena letela"...

Kaj pa opcija nekako v tem stilu:
" mi bomo tako ali tako izločeni, ti boš glavni, dobiš posle(narod bo tako ali tako zagrabil kako smo mi izviseli)- mi pa sklenemo z teboj posel, da zate naredimo marketinško raziskavo o:
Razvoju tržišča pri nano čistilnih- klimatskih napravah v primeru uporabe na bakterijsko okuženem območju...in recimo 30% je našega... (nič delat- puno zaradit )
Tako na primer: recimo, da je dokaj realna ocena vrednosti del 100 enot. Skupaj tvoriva kartel, ki uradno ne obstaja. Jaz dam ponudbo za 150, tvoja je druga najcenejša in znaša 200. Jaz bom tako in tako izločen, izbrana pa bo najbolj ugodna formalno popolna ponudba. Naročnik je ravnal kot skrben gospodar denarja, pokradenega podložnikom.

Ok, najbrž nimam prav, ker so v realnosti multiplikatorji verjetno višji od 2.
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2352970] 19.03.14 18:45 · odgovor na: anon-247964 (#2352727)
Odgovori   +    1
[kugy]
Kaj bo podizvajalec?
ne, mož je mož, podizvajalcu se reče ljubimec iz omare :)
anon-16011 sporočil: 1.500
[#2353052] 19.03.14 20:31
Odgovori   +    0
...in Trop in Skaza vse je milorečeno nespodobno!
pobalin sporočil: 14.456
[#2353055] 19.03.14 20:33 · odgovor na: anon-166232 (#2352803)
Odgovori   +    2
Dal sem plus, ker časi niso ravno naklonjeni filozofiji "nekaj sto jurjev gor ali dol". Kljub temu se mi zdijo reference pomembna zadeva. Navadni smrtniki avtomobile in podobno kramo v veliki meri izberemo tudi na podlagi informacij o njihovi zanesljivosti, varčnosti, kvaliteti servisa ipd.
anon-166232 sporočil: 3.600
[#2353062] 19.03.14 20:39 · odgovor na: pobalin (#2353055)
Odgovori   +    2
No ja.
V zgodovini Begrada so bili njegovi največji projekti izgradnja tovarne Danfoss Compressors v Črnomlju, novomeška tovarna Adria Mobil, več Krkinih objektov in Medicinska fakulteta Univerze v Mariboru. Trenutno je eden večjih projektov v gradnji Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo ter fakulteta za računalništvo in informatiko v Ljubljani, katero gradimo skupaj s SGP Pomgrad, d. d. in IMP, d. d..
Za urgenco očitno preslabe refernce. Če verjameš.
pobalin sporočil: 14.456
[#2353065] 19.03.14 20:44 · odgovor na: anon-166232 (#2353062)
Odgovori   +    1
Dobra. Kupim. :-)
anon-304369 sporočil: 788
[#2353105] 19.03.14 22:17
Odgovori   +    2
Ja bogi možek ni dobil posla, bo pa podizvajalec. Čisto vsi pa tudi nismo butalci.
anon-106712 sporočil: 3.698
[#2354043] 21.03.14 09:08 · odgovor na: anon-11396 (#2352866)
Odgovori   +    1
[tician]
kako strašna slepota je človeka...
In on "tega ni vedel doma v kuhni, da ga bo - ga mora- stara v službi odpikat, da ne bo še sama vsa zelena letela"...

Kaj pa opcija nekako v tem stilu:
" mi bomo tako ali tako izločeni, ti boš glavni, dobiš posle(narod bo tako ali tako zagrabil kako smo mi izviseli)- mi pa sklenemo z teboj posel, da zate naredimo marketinško raziskavo o:
Razvoju tržišča pri nano čistilnih- klimatskih napravah v primeru uporabe na bakterijsko okuženem območju...in recimo 30% je našega... (nič delat- puno zaradit )
To je tvoje predvidevanje. Če se boš v predvidevanjih (katere si podal javno) zmotil, pričakujem da se dotičnemu oz. dotičnim opravičiš. Če pa ne, so pa tukaj znane inštitucije, ki morajo ukrepat. Če ne ukrepajo, potem so tukaj novinarji, ki udarijo na polno. In vedno imaš možnost izbrat na volitvah sebi primerne. Problem je samo, če jih ni na listi. Mimogrede, misliš, da so od osamosvojitve do danes bili taki na oblasti?
anon-106712 sporočil: 3.698
[#2354085] 21.03.14 09:34 · odgovor na: anon-203614 (#2352881)
Odgovori   +    0
[0701CITYX]
> [Smudlek]
> Noben, niti eden se ni posul s pepelom, kdor je udrihal v čalnku, da bi mož od ministrice gradil urgenoco. Niti eden. Kar pove veliko.

Zakaj pa, če pa je bil gospod soprog dejansko v igri? Zdaj so pa neki manever s pomanjkljivimi referencami izvedli, da si gospa reši malo pretirano speglani ksiht?
E, tukaj ga biksaš. Ponudbo da lahko kdorkoli, pazi dobro, kdorkoli. Nikjer, nikdar ni bilo ne rečeno, ne zapisano, da kdorkoli ne sme dati ponudbe. Se pa točno ve, katere ponudbe formalno ustrezajo in katere ne. Filter je jasen. Ne more se it komisija igre "kao pomanjkljive referenc", ker krši zakon oz. sebe tlači v drek, ker lahko zaradi tega razpis pade. Komisija za izbor mora ugotovit dejansko stanje. Če je razlog povezava z ministrico in tako podjetje ne more dobiti posla, se to lepo obelodani v obrazložitvi. Če so pomanjkljive reference, potem se napiše tako. Če pa oboje, potem se mora obelodanit oboje. Tako to je.
> Očitno pa tudi nabijalci tega članka nabijate v prazno. V vsakem javnem razpisu je treba navesti podizvajalce. In tudi ti ne smejo biti povezani z ministrico.

In če se podizvajalec sredi projekta spremeni, ker dosedanji ne zmore več?
Vidiš, tudi tukaj je zakonodaja kristalno jasna. Vsaka sprememba se mora javit takoj, oz. je za sporočitev določenih nekaj dni.
> Če se bo zadeva poskušala izigrati, potem so na vrsti policija in tožilstvo, to se ve in to je noramalna pot.

Se strinjam. Treba je zaupati v pravosodje, ki je v tej podalpski deželici vzorno. Ta "normalna" pot je v SLO prislovično izredno hitra in neselektivna, kajne?
Vidiš, tukaj si pa pokazal na generalni problem. Šimfanje je naša specialiteta. Hkrati si tudi nakazal odgovor na tvoj spodnji komentar. Tudi zaradi takega pristopa. Če se vrnem k zadevi. Zaupanje se pridobi, to bi moral vedeti, ne da se ga predpisat, tako to je. In zaupanje se gradi počasi, izgubi pa hitro. In če se nikdar ne bo začelo graditi zaupanje, je zadeva pokopana za večne čase. Vidiš, temu se reče, da ima narod neko zgodovino. Mi imamo bolj klavrno, roko na srce, sploh kar se nas samih, to je Slovencev tiče. Ko bo vsak dal svoj delček, se morda sestavi kakšna spodobna slika. Takole mi je padlo na pamet, pa bi bilo teh koščkov na tisoče. Zakaj bi sploh kdo šel na volitve, če kandidirajo ene in iste stranke oz. bolje rečeno eni in isti ljudje, ki ntegujejo volivce in ožemajo državo že desetletja. Zakaj? Evo, če pride na volitve samo tistih nekaj jurišnikov (katere koli stranke), potem taka vlada ne bo mogla vladati, verjemi mi. In takrat se bodo politiki začeli zavedati, da ni zajebancije. Dokler pa hodimo na volitve v stilu, da bom zajebal drugega, pa njbrž ne bo nič bolje. Pa še bi se dalo veliko napisat.
> Nismo Slovenci zreli za svojo državo, nismo. Znamo samo nabijat, kar je premalo, da bi bil sam svoj gospodar.

Če pa jaz v praksi - na žalost - nisem sam svoj gospodar. (Če si ti, s'aka ti ćast!) Moji gospodarji so žal 90 igralcev iz Kasperl teatra, apsolutno površna mag. istraživanja ruda i gubljenja vremena in njena vesela druščina in ostali tovariši. Oni mi predpisujejo, kaj smem in kaj ne in oni me udarijo po denarnici, če preskočim kako administrativno oviro.
Tukaj si zadel v polno in pokazal vso svojo bedo, ki jo na žalost deliš s preveč ljudmi, upal bi celo trditi, da z večino. Če nisi sam svoj gospodar, potem se mi smiliš in boš pač ostal hlapec. Zgoraj opisani so politiki, ki nikakor ne bi smeli biti tvoji gospodarji. Če si tako nezadovoljen, potem imaš dve pametni možnosti: ali poskušaš kaj narediti, da bo bolje (mogoče v smislu, kot sem nakazal v zgornjem odgovoru) ali pa greš v tuje kraje. Prva možnost je za tiste, ki imajo jajca in jih bodo njihovi otroci prepoznali kot del zgodovine, druga je za tiste brez jajc. Tretja možnost je pa najslabša in to je gostilniško in forumaško gundžanje. Da ne bo pomote, kritika je potrebana in dobrodošla, samo mora biti konstruktivna.
Pa še vprašanje: kdo je to MI, ki naj ne bi bili zreli? Kaj imate kako društvo?
Mi, smo vsi Slovenci, mogoče bolje vsi državljani Slovenije. Lahko mi je všeč ali ne, moja država je Slovenija in državljan si ali pa nisi. Zato se "mi" nanaša na državljane Slovenije. No, moram se popravit, v določenem delu, ki pa je zaenkrat minoren, se nanaša tudi na državljane iz drugih držav EU, ker imajo le-ti pravico glasovanja na lokalnih volitvah, če imajo stalno prebivališče v Sloveniji. Če smatraš, da so državljani Slovenije društvo, potem je odgovor: Ja imamo društvo, v nasprotnem ga pa nimamo.
anon-203614 sporočil: 790
[#2355287] 23.03.14 14:30 · odgovor na: anon-106712 (#2354085)
Odgovori   +    0
[Smudlek]
> [0701CITYX]
> > [Smudlek]
> > Noben, niti eden se ni posul s pepelom, kdor je udrihal v čalnku, da bi mož od ministrice gradil urgenoco. Niti eden. Kar pove veliko.
>
> Zakaj pa, če pa je bil gospod soprog dejansko v igri? Zdaj so pa neki manever s pomanjkljivimi referencami izvedli, da si gospa reši malo pretirano speglani ksiht?
>

E, tukaj ga biksaš. Ponudbo da lahko kdorkoli, pazi dobro, kdorkoli. Nikjer, nikdar ni bilo ne rečeno, ne zapisano, da kdorkoli ne sme dati ponudbe. Se pa točno ve, katere ponudbe formalno ustrezajo in katere ne. Filter je jasen. Ne more se it komisija igre "kao pomanjkljive referenc", ker krši zakon oz. sebe tlači v drek, ker lahko zaradi tega razpis pade. Komisija za izbor mora ugotovit dejansko stanje. Če je razlog povezava z ministrico in tako podjetje ne more dobiti posla, se to lepo obelodani v obrazložitvi. Če so pomanjkljive reference, potem se napiše tako. Če pa oboje, potem se mora obelodanit oboje. Tako to je.
Ja, tako to je. Si že sam odgovoril. Ponudbo lahko odda vsak, oddaja ponudbe s pomanjkljivimi referencami pa je del igre.

> > Očitno pa tudi nabijalci tega članka nabijate v prazno. V vsakem javnem razpisu je treba navesti podizvajalce. In tudi ti ne smejo biti povezani z ministrico.
>
> In če se podizvajalec sredi projekta spremeni, ker dosedanji ne zmore več?
>

Vidiš, tudi tukaj je zakonodaja kristalno jasna. Vsaka sprememba se mora javit takoj, oz. je za sporočitev določenih nekaj dni.
Ja, in? Če se je lastnik/poslovodja novega podizvajalca zamenjal tik pred kratkim, po oddaji zmagovite ponudbe?
> > Če se bo zadeva poskušala izigrati, potem so na vrsti policija in tožilstvo, to se ve in to je noramalna pot.
>
> Se strinjam. Treba je zaupati v pravosodje, ki je v tej podalpski deželici vzorno. Ta "normalna" pot je v SLO prislovično izredno hitra in neselektivna, kajne?
>

Vidiš, tukaj si pa pokazal na generalni problem. Šimfanje je naša specialiteta.
Kako šimfanje? To so dejstva. 2-3 leta za pravnomočno sodbo v gospodarskem sporu? Dolžnik se vmes trikrat splajtira!
> Hkrati si tudi nakazal odgovor na tvoj spodnji komentar. Tudi zaradi takega pristopa. Če se vrnem k zadevi. Zaupanje se pridobi, to bi moral vedeti, ne da se ga predpisat, tako to je. In zaupanje se gradi počasi, izgubi pa hitro. In če se nikdar ne bo začelo graditi zaupanje, je zadeva pokopana za večne čase.
Tako učijo v državnih (=edinih) šolah. Daj, no. Zaupanje si morajo te institucije prislužiti! Če nekdo leta sodi in ne razsodi, mu moramo že samo zaradi funkcije in položaja "zaupati" in mu slepo verjeti in slediti? Daj, no, bodi resen!
> Vidiš, temu se reče, da ima narod neko zgodovino. Mi imamo bolj klavrno, roko na srce, sploh kar se nas samih, to je Slovencev tiče. Ko bo vsak dal svoj delček, se morda sestavi kakšna spodobna slika. Takole mi je padlo na pamet, pa bi bilo teh koščkov na tisoče. Zakaj bi sploh kdo šel na volitve, če kandidirajo ene in iste stranke oz. bolje rečeno eni in isti ljudje, ki ntegujejo volivce in ožemajo državo že desetletja. Zakaj? Evo, če pride na volitve samo tistih nekaj jurišnikov (katere koli stranke), potem taka vlada ne bo mogla vladati, verjemi mi. In takrat se bodo politiki začeli zavedati, da ni zajebancije. Dokler pa hodimo na volitve v stilu, da bom zajebal drugega, pa njbrž ne bo nič bolje. Pa še bi se dalo veliko napisat.
Teh kolektivističnih/nacionalističnih/whatever jac sploh ne bom komentiral.

> > Nismo Slovenci zreli za svojo državo, nismo. Znamo samo nabijat, kar je premalo, da bi bil sam svoj gospodar.
>
> Če pa jaz v praksi - na žalost - nisem sam svoj gospodar. (Če si ti, s'aka ti ćast!) Moji gospodarji so žal 90 igralcev iz Kasperl teatra, apsolutno površna mag. istraživanja ruda i gubljenja vremena in njena vesela druščina in ostali tovariši. Oni mi predpisujejo, kaj smem in kaj ne in oni me udarijo po denarnici, če preskočim kako administrativno oviro.
>

Tukaj si zadel v polno in pokazal vso svojo bedo, ki jo na žalost deliš s preveč ljudmi, upal bi celo trditi, da z večino. Če nisi sam svoj gospodar, potem se mi smiliš in boš pač ostal hlapec. Zgoraj opisani so politiki, ki nikakor ne bi smeli biti tvoji gospodarji. Če si tako nezadovoljen, potem imaš dve pametni možnosti: ali poskušaš kaj narediti, da bo bolje (mogoče v smislu, kot sem nakazal v zgornjem odgovoru) ali pa greš v tuje kraje. Prva možnost je za tiste, ki imajo jajca in jih bodo njihovi otroci prepoznali kot del zgodovine, druga je za tiste brez jajc. Tretja možnost je pa najslabša in to je gostilniško in forumaško gundžanje. Da ne bo pomote, kritika je potrebana in dobrodošla, samo mora biti konstruktivna.
Me veseli, da si ti dejansko sam svoj gospodar, in da ti osebe, ki jih voliš, ne določajo, kaj moraš in česa ne smeš. Vsaka čast!

> Pa še vprašanje: kdo je to MI, ki naj ne bi bili zreli? Kaj imate kako društvo?

Mi, smo vsi Slovenci, mogoče bolje vsi državljani Slovenije. Lahko mi je všeč ali ne, moja država je Slovenija in državljan si ali pa nisi. Zato se "mi" nanaša na državljane Slovenije. No, moram se popravit, v določenem delu, ki pa je zaenkrat minoren, se nanaša tudi na državljane iz drugih držav EU, ker imajo le-ti pravico glasovanja na lokalnih volitvah, če imajo stalno prebivališče v Sloveniji. Če smatraš, da so državljani Slovenije društvo, potem je odgovor: Ja imamo društvo, v nasprotnem ga pa nimamo.
OK, VI, kar bodite VI, mene pa ostale pa pustite pri miru.

Strani: 1