Strani: 1

anon-305875 sporočil: 1.637
[#2350089] 15.03.14 12:30
Odgovori   +    9
Blabla... In zakaj ravno v Mb?... Da bomo imeli še polno arabcev tu... Brez zvzeze...
Endimion sporočil: 10.298
[#2350100] 15.03.14 12:54 · odgovor na: anon-305875 (#2350089)
Odgovori   +    7
Ja.. pa v toti gradu dobijo đamijo... :)
anon-126255 sporočil: 2.565
[#2350110] 15.03.14 13:25
Odgovori   +    14
Zadnja sprememba: anon-126255 15.03.2014 13:26
Zanimivo, da bo ravno iz arabskih držav prišla polovica študentov in ne Azije ali Južne Amerike. Zakaj bi za državljane zalivskih držav gradil faks v Mariboru, ne pa v zalivskih državah? Ko bo zadeva stala, bom verjel.
anon-256011 sporočil: 3.436
[#2350117] 15.03.14 13:40
Odgovori   +    9
Držim pesti, da mu uspe!
MM1411 sporočil: 4.807
[#2350118] 15.03.14 13:41
Odgovori   +    6
A ni že v Portorožu neki faks v podobnem stilu - EMUNI? In jim šiba posel, velik interes, finančno so v plusu??
anon-293268 sporočil: 1.693
[#2350122] 15.03.14 13:48 · odgovor na: (#2350112)
Odgovori   +    3
[valsidalado]
'Kuvajtčani', 'zasebno', 'ameriško', 'temelječo na slovenskem proračunu, verjetno, obenem pa tako drago, da bo za nas nedosegljiva'. Upam, da bo na njej res študiral kak tujec. 'O zanimanju za vpis na študij v Mariboru poslovnež ne dvomi'. Jaz pa upam, da je njegova kalkulacija za nas res ugodna, ne samo zanj, pa da ne bomo na koncu zaradi takih in podobnih povsem ukinili subvencije šolstvu (t.im. 'koncesije', pa čeprav se koncesijo ponavadi plača Državi in ne obratno), zaradi česar bi bilo znanje nam potem povsem nedosegljivo. Skratka, upam, da njegove kalkulacije ne temeljijo na naši zmedi okrog pojmovanja pojma koncesija (ko pri nas odškodnino za monopol v bistvu plačuje oškodovanec, in tega pojma mi ne ločimo od subvencij, podobno kot tudi ne ločimo pojmov država in družba, državni in javni kapital, subvencija in ugoden kredit, 'nacionalni interes' in 'zloraba nacionalnega interesa', pravno državo od vladavine, levice na desni od prave levice ipd.).
Spet stvar, ki je ne razumem:

- a bo potem država- davkoplačevalci v 85 % subvencionirala stroške delovanja, študija ?
0329Softb sporočil: 3.757
[#2350125] 15.03.14 13:54 · odgovor na: anon-305875 (#2350089)
Odgovori   +    21
[Efektfirma]
Blabla... In zakaj ravno v Mb?... Da bomo imeli še polno arabcev tu... Brez zvzeze...
Itak, da je vse skupaj farsa pa vendarle.
Po kaj bi prišli Arabci sem razen v šolo, če bi že ta bila in bi bil zanjo res interes? V Slovenijo trenutno ne pride več nihče razen siromakov in še ti nas potem tožijo in iztožijo, ker se jih skušamo znebiti. Slovenijo smo s socializmom in socialno državo popolnoma uničili in zabetonirali v državo siromakov. Tem, ki so jo spotoma še malo pokradli sam vedno manj zamerim. Tisto, kar ne bi pokradli bi itak zažrli.
Vsak, ki pride v to greznico in se je sposoben sam preživljati brez sesanja države, je po mojem več kot dobrodošel.
MM1411 sporočil: 4.807
[#2350141] 15.03.14 14:44 · odgovor na: 0329Softb (#2350125)
Odgovori   +    7
[0329Softb]
> [Efektfirma]
> Blabla... In zakaj ravno v Mb?... Da bomo imeli še polno arabcev tu... Brez zvzeze...

Itak, da je vse skupaj farsa pa vendarle.
Po kaj bi prišli Arabci sem razen v šolo, če bi že ta bila in bi bil zanjo res interes? V Slovenijo trenutno ne pride več nihče razen siromakov in še ti nas potem tožijo in iztožijo, ker se jih skušamo znebiti. Slovenijo smo s socializmom in socialno državo popolnoma uničili in zabetonirali v državo siromakov. Tem, ki so jo spotoma še malo pokradli sam vedno manj zamerim. Tisto, kar ne bi pokradli bi itak zažrli.
Vsak, ki pride v to greznico in se je sposoben sam preživljati brez sesanja države, je po mojem več kot dobrodošel.



POČASI PROSIM!!!! počasi, članek je še v obdelavi....nadaljevanje in končni del na to temo še pride.....
.
...namreč, niso še obelodanjeni vseh podatkov, kot tudi ne političnih prisklednikov, vsebarvnih botrov, sponzorjev s praznimi lončki....brez vseh teh pa do posla itak da ne pride...
anon-293268 sporočil: 1.693
[#2350149] 15.03.14 15:05 · odgovor na: (#2350127)
Odgovori   +    4
[valsidalado]
> [mhorva35]
> > [valsidalado]
> > 'Kuvajtčani', 'zasebno', 'ameriško', 'temelječo na slovenskem proračunu, verjetno, obenem pa tako drago, da bo za nas nedosegljiva'. Upam, da bo na njej res študiral kak tujec. 'O zanimanju za vpis na študij v Mariboru poslovnež ne dvomi'. Jaz pa upam, da je njegova kalkulacija za nas res ugodna, ne samo zanj, pa da ne bomo na koncu zaradi takih in podobnih povsem ukinili subvencije šolstvu (t.im. 'koncesije', pa čeprav se koncesijo ponavadi plača Državi in ne obratno), zaradi česar bi bilo znanje nam potem povsem nedosegljivo. Skratka, upam, da njegove kalkulacije ne temeljijo na naši zmedi okrog pojmovanja pojma koncesija (ko pri nas odškodnino za monopol v bistvu plačuje oškodovanec, in tega pojma mi ne ločimo od subvencij, podobno kot tudi ne ločimo pojmov država in družba, državni in javni kapital, subvencija in ugoden kredit, 'nacionalni interes' in 'zloraba nacionalnega interesa', pravno državo od vladavine, levice na desni od prave levice ipd.).
>
> Spet stvar, ki je ne razumem:
>
> - a bo potem država- davkoplačevalci v 85 % subvencionirala stroške delovanja, študija ?

Isto se tudi sam sprašujem ... 'Poslovnež' pa verjetno 'ne dvomi' ... Pojasnila za skepso verjetno ne bomo dobili in se bo kar pri skepsi vse ustavilo: eni bodo za, drugi pa proti, jasno ali pojasnjeno nam pa pri tem nič ne bo. Za en klin'c sistem imamo (podržavljen javni kapital, javni kapital ne last pravnega makro-subjekta Družbe ali Davkoplačevalcev kot celote; vse investirano v nad-upravitelja Državo in v pod-upravitelje - in niti ne v javne interese; popolnoma nejasno, kdo kaj plača in komu je kdo kaj dolžan; pa tudi popolnoma nejasno, do kam sežejo določena pooblastila, pa kje se začne potreba po neki transparentnosti in strokovnosti oz. osebni odgovornosti; vsa odgovornost je na koncu v rokah države kot družbe, niti ne odgovornost subjekta Države; sistem, kjer je javni kapital podržavljen, je nemogoče nadzirati in je povsem nepregleden).
Glej zakaj to sprašujem, sicer bi meni kaj ta Kuvajčan s svojim denarjem prav pošteno dol visi:

- ni dolgo tega, ko sem okoli izobraževanja prebral, da je n.pr. zasebno šolstvo in tu naj bi za to šlo (upam ),ne bilo pomembno kakšno beseda stoji pred statusom ustanove, ker je denar zanj namenjen šolajočim- torej ga dobi ustanova za študente.

Ker pa imamo mi izmenjavo študentov sem pomislil, da morebiti ta gospod računa na sredstva za te tuje študente iz te malhe- seveda bi bil potem študij za te študente bolj poceni, kakor sam pravi, kot na njihovi maticni univerzi v ZDA.

Kakorkoli za naše študente pa bi bilo zagotovo skoraj enako kot je na katerikoli javni slovenski univerzi.

Nekaj meni tu ni jasnega, ali pa še kaj več- ker tak zasebnik ne investira kar tako baš me boli 25 mil. €.


Ampak zgleda, da ta Maksova luknja iz katere baje še cena smrdi, posebno nikogar ne zanima. Meni je pa že sumljiv sam M.K. pri prodaji luknje.
anon-49373 sporočil: 5.712
[#2350150] 15.03.14 15:08 · odgovor na: anon-305875 (#2350089)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: anon-49373 15.03.2014 15:10
[Efektfirma]
Blabla... In zakaj ravno v Mb?... Da bomo imeli še polno arabcev tu... Brez zvzeze...
bodo arabci štajerce malo kulture naučili in jih malo udomačili za mestno življenje! Pa mariborčanke bodo od kar ni bosancev spet malo zadovoljene hodile naokoli
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2350157] 15.03.14 15:44
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-184333 15.03.2014 16:01
Če ne bo Slovenija druga Švica bo pa drugi Kuwait. Samo menjalno razmerje moramo še doličit: 1 liter vode = 10 litrov nafte. Kako je to mogoče ? Inch Allah, Kuwait nima upokojencev in mogočne javne uprave, ima pa otroške vrtce.
anon-322019 sporočil: 72
[#2350159] 15.03.14 15:48
Odgovori   +    3
čas vnosa: 15.03.14 14:43
"What your foreign name?" is a simple but entertaining game to find out what name would be when you were born in another country...

Peter Jambrek In Kuwait you would be called: Hilal Arnaout.
anon-11907 sporočil: 4.590
[#2350198] 15.03.14 17:37 · odgovor na: anon-184333 (#2350157)
Odgovori   +    5
[picikato]
Če ne bo Slovenija druga Švica bo pa drugi Kuwait. Samo menjalno razmerje moramo še doličit: 1 liter vode = 10 litrov nafte. Kako je to mogoče ? Inch Allah, Kuwait nima upokojencev in mogočne javne uprave, ima pa otroške vrtce.
Mislim, da tudi z drugim Kuvajtom ne bo šlo...
Morda bo pa nekoč druga Burkina Faso ;)
anon-293268 sporočil: 1.693
[#2350203] 15.03.14 17:50 · odgovor na: anon-293268 (#2350122)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: anon-293268 15.03.2014 18:07
[mhorva35]
> [valsidalado]
> 'Kuvajtčani', 'zasebno', 'ameriško', 'temelječo na slovenskem proračunu, verjetno, obenem pa tako drago, da bo za nas nedosegljiva'. Upam, da bo na njej res študiral kak tujec. 'O zanimanju za vpis na študij v Mariboru poslovnež ne dvomi'. Jaz pa upam, da je njegova kalkulacija za nas res ugodna, ne samo zanj, pa da ne bomo na koncu zaradi takih in podobnih povsem ukinili subvencije šolstvu (t.im. 'koncesije', pa čeprav se koncesijo ponavadi plača Državi in ne obratno), zaradi česar bi bilo znanje nam potem povsem nedosegljivo. Skratka, upam, da njegove kalkulacije ne temeljijo na naši zmedi okrog pojmovanja pojma koncesija (ko pri nas odškodnino za monopol v bistvu plačuje oškodovanec, in tega pojma mi ne ločimo od subvencij, podobno kot tudi ne ločimo pojmov država in družba, državni in javni kapital, subvencija in ugoden kredit, 'nacionalni interes' in 'zloraba nacionalnega interesa', pravno državo od vladavine, levice na desni od prave levice ipd.).

Spet stvar, ki je ne razumem:

- a bo potem država- davkoplačevalci v 85 % subvencionirala stroške delovanja, študija ?
Pišuka, je tu gar enih par pravih polit idiotov.

Napišeš, da nečesa ne razumeš pa ti stisnejo minus-e.
Koji jim ***** , če so vsi tako pametni in jim je zares vse tako kristalno jasno, bom zelo vesel, če me bo kdo poskušal, vsaj poskušal narediti bolje poučenega.

Saj minus- e preneseš, logiko semaforizacije z namenom kar tako, pa bolj težko!

Financiranje študijske dejavnosti na javnih in koncesioniranih zasebnih visokošolskih zavodih ureja Zakon o visokem šolstvu (73. in 73. a člen), ki:

določa, da se sredstva za prvo in drugo stopnjo zagotovijo v državnem proračunu kot skupna sredstva za univerzo ali samostojni visokošolski zavod (integralno financiranje) ob upoštevanju študijskega področja ter števila vpisanih študentov in diplomantov rednega študija prve in druge stopnje (več v nadaljevanju / spodaj);
dopušča, da se iz državnega proračuna lahko sofinancira tudi študij po študijskih programih tretje stopnje. Za sofinanciranje pridobitev sredstev za sofinanciranje doktorskega študija obstajajo različne sheme, ki študentom omogočajo pridobitev sredstev za sofinanciranje šolnine in študija.

No, pametni, razložite mi, kako bi to potekalo, ko bo gospod iz Kuvajta sem morebiti pripeljal študente tistih dežel.

Je še vedno tako jasno?
Ne trdim, da ne bi morebiti bilo tudi + učinkov:
-teh stotine študentov bi kaj tudi trošilo
-gotovo vi prepeljali in plačali kakšne ugledne mednarodne predavatelje

a:

- nimamo že malo preveč univerz, da preko teče?
- ne bi bilo smotrneje te strokovnjake zaposliti na obstoječi naši univerzi?
...
Čakam!
pobalin sporočil: 14.456
[#2350204] 15.03.14 17:51
Odgovori   +    3
Samo da se ne bo končalo tako kot pred 13 leti s tistim šejkom in njegovim mega projektom na Bledu:
Na Bledu zdaj že vrabci čivkajo, da jordanski šejk Quaddumi ne bo prinesel obljubljenih desetih milijonov dolarjev za gradnjo novega športno - kongresnega centra za šahovsko olimpijado, ki bo na Bledu prihodnje leto. Kljub prekoračitvi vseh rokov, sumljivim garancijam in domnevam, da gre pri vsem skupaj za sumljive posle, ki jih preverja celo policija, pa župan Bleda Boris Malej trmasto vztraja.
www.dnevnik.si/clanek/1726
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2350237] 15.03.14 19:37 · odgovor na: (#2350091)
Odgovori   +    7
[NavadniNimda]
> Andrej Fištravec: "Mesto lahko danes preživi le tako, da se odpre v svet."

Očitno jim že fajn voda v grlo teče, da so pričeli uporabljati možgane! :D
čuj Nimda, kdaj si ti bil nazadnje v Mariboru, če si sploh kdaj bil?

potem bi moral vedeti, da v Mariboru v grlo ne teče nobena voda, ampak vino :)
bica123 sporočil: 172
[#2350257] 15.03.14 20:06
Odgovori   +    4
grozni ste....maribor je tako na psu, da nujno potrebuje karkoli...kolikor vem, je gospod na mb malo tudi sentimentalno vezan, spogleduje se tudi z gostinstvom,,,skratka, naj zgradi, naj pridejo tuji študenti, da malo predramijo toti zaspani mb, pa da toti ludeki vsak doma malo sveta vidijo...res, res, ni cinizem, študenti pa bodo tukaj, jedli, kupovali, hodili ven ipd...v vsakem primeru potrošnja, ki zdaj v mb strmo drvi navzdol, vprašajte trgovce, pa gosposko poglejte, je kot mesto duhov......!!!! pustimo človeka naj dela!!
anon-237417 sporočil: 2.617
[#2350260] 15.03.14 20:09
Odgovori   +    5
University of Maribor se bo, glede na višino letne šolnine, ki jo je že v prejšnjem intervjuju izpostavil investitor, znašla v druščini najbolj eminentnih svetovnih univerz. Glede na imidž, ki ga ima ta izobraževalna institucija v nastajanju komaj čakam, da vidim te študente s Ferrariji, Lamboti, Audiji R8...... Predvsem pa bi rad videl univerzitetni campus za te, luksuza navajene, zalivske študente. Komaj čakam.
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2350277] 15.03.14 20:35 · odgovor na: (#2350239)
Odgovori   +    0
[NavadniNimda]
1992
xexe, v spremstvu modrih čelad?
153 sporočil: 9.333
[#2350288] 15.03.14 20:53
Odgovori   +    0
Je tekmovalnost med MB in LJ
že tako napeta, da se prodaja
(za)misel, ki je povsem odpeta ?

Sodražan
0531Agenc sporočil: 254
[#2350341] 15.03.14 23:43
Odgovori   +    1
tipična slovenska fora, popljuvat je najlažje. pa dajte gospoda svoj denar na mizo in investirajte v nekaj, pa da vas vidim. ne udrihat s tujim po koprivah, če vam lastni še do fršlusa ne seže.
anon-239836 sporočil: 996
[#2350352] 16.03.14 05:20
Odgovori   +    3
Gre kdo stavit,da ta projekt ne bo ispeljan,ker bojo v naši vrli in pokončni vladi našli vsaj 4 klaftr polen,ki jih bodo metali investitorjem pod noge?
anon-19718 sporočil: 3.853
[#2350372] 16.03.14 08:57
Odgovori   +    4
Zastonj je dobil vrhunsko lokacijo. Ne bi se čudil, če bi npr. po 2 letih ugotovil, da se mu fakulteta ne splača in bo zadevo raje spremenil v stanovanja. Tako bi dobil stanovanja na eksluzivni lokaciji, kjer ne sme nihče graditi.
V tem primeru bi takoj pomislil, da gre za opran tajkunski denar iz Slovenije, Arabec je pa samo slamnati mož. Seveda želim, da se motim.
anon-298799 sporočil: 1.950
[#2350389] 16.03.14 10:10 · odgovor na: bica123 (#2350257)
Odgovori   +    1
Pa še balkanska kri se bo premešala z arabsko! Sami plusi.
anon-306927 sporočil: 206
[#2350449] 16.03.14 13:28 · odgovor na: anon-19718 (#2350372)
Odgovori   +    0
[toka]
Zastonj je dobil vrhunsko lokacijo. Ne bi se čudil, če bi npr. po 2 letih ugotovil, da se mu fakulteta ne splača in bo zadevo raje spremenil v stanovanja. Tako bi dobil stanovanja na eksluzivni lokaciji, kjer ne sme nihče graditi.
V tem primeru bi takoj pomislil, da gre za opran tajkunski denar iz Slovenije, Arabec je pa samo slamnati mož. Seveda želim, da se motim.


Vrhunska lokacija?
Kolikor sem videl je ta luknja obdana z (propadlimi) tovarnami in industrijskimi objekti, dvema cestama - ena neurejena, ena pa zelo prometna, čez cesto (tisto ta prometno) pa je železnica in nekakšni železniški obrati, kjer popravljajo vlakovne kompozicije (mogoče je elitna lokacija v smislu, elitnosti lokacije tiste Ljubljanske "skakalnice"?).Edino razgled iz takšnih stanovanj bi moral bit kar krasen na Maribor, ampak 3 tedne poleti jim bo po stanovanju odmevalo iz Lent festivala....
anon-306927 sporočil: 206
[#2350456] 16.03.14 13:34 · odgovor na: anon-238577 (#2350237)
Odgovori   +    2
[fibonaci]
> [NavadniNimda]
> > Andrej Fištravec: "Mesto lahko danes preživi le tako, da se odpre v svet."
>
> Očitno jim že fajn voda v grlo teče, da so pričeli uporabljati možgane! :D

čuj Nimda, kdaj si ti bil nazadnje v Mariboru, če si sploh kdaj bil?

potem bi moral vedeti, da v Mariboru v grlo ne teče nobena voda, ampak vino :)

Eh, kakšno vino neki - vrli Štajerci so pustili, da so še vinsko klet, vinograd in podjetje, ki ju ima preko (Vinag, če se ne motim) uničili nekakšni "poslovneži". Pač kot vse ostalo v Mb.....

Strani: 1