39 min
Agencija za energijo vztraja: elektrika se bo julija obračunavala po novem in konec!
1 ura
Applova prodaja na Kitajskem upadla za petino
2 uri
Top službe – ESA, LTH Castings, NLB, Danfoss, Comtrade, Unior, Gorenjska banka ...
3 ure
Iz NS Triglava odstopil Valjavec
3 ure
Kupil sem delnico še enega podjetja na področju čipov
4 ure
EP potrdil prenovljena fiskalna pravila EU - zadnji korak morajo zdaj storiti še članice
5 ur
Svetovna turistična organizacija in Hrvaška ustanavljata raziskovalni center za trajnostni turizem 2
5 ur
Varovalka pri uvozu kmetijskih proizvodov iz Ukrajine v EU
5 ur
24ur: Kriminalisti obiskali Snežiča in Hajdinjaka
5 ur
(reportaža) Kako je organizirana tovarna japonskih robotov v Kočevju
5 ur
(intervju) Delegirane naloge nikoli ne bi smeli vzeti nazaj
6 ur
L. Mesec po srečanju socialnih partnerjev: Zdaj se bomo ukvarjali z davki in pokojninami! 11
6 ur
Občina Logatec z družbo T-2 v nadgradnjo platforme Logatec Supermesto (PRO)
6 ur
Razkrite bilance 2023: kako so lani poslovala podjetja politikov, znanih odvetnikov, lobistov, profesorjev ... 4
7 ur
Energetika Ljubljana ob koncu kurilne sezone znižuje ceno plina 1
7 ur
Borza NYSE tržne udeležence sprašuje, ali bi podprli prehod na 24-urno trgovanje z delnicami
7 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
7 ur
To je porsche, ki si zasluži pozornost tudi najbolj zagretih ljubiteljev bencinskih hlapov 6
8 ur
Novartis z visoko rastjo dobička in prihodkov
9 ur
Robert Golob kot izvoznik veselih slovenskih ljudskih plesov 1

Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Čas za alternativo

Strani: 1

anon-159254 sporočil: 207
[#2316661] 22.01.14 08:14 · odgovor na: (#2316656)
Odgovori   +    6
Sam imam ravno nasprotne izkušnje....
FIN-263888 sporočil: 382
[#2316677] 22.01.14 08:41
Odgovori   +    0
Ni 4x4 ...
kixs sporočil: 1.232
[#2316714] 22.01.14 09:31 · odgovor na: (#2316700)
Odgovori   +    8
Na forume gredo ljudje, ki imajo probleme in jih zelijo resiti. Pojdi na BMW, Opel, Ford, Citroen, Toyota... XY forum (tuj ali domaci) in bos videl enake in hujse zgodbe. Ce bi kupoval avto po temah na forumih, bi se zdaj bil peske.

Sicer pa je tako, ce nisi 1. lastnik od novega, potem ne mores vedet kaj se je vmes z avtom dogajalo. Pri nas se proda veliko uvozenih avtov, ki samo klicejo po problemih. Ok... ce kupis leto ali dve starega in navozenih realnih 150-200K. Drugo pa, ko kupis 5 let starega s samo 100K (v resnici pa bolj 400-500K) in gre vse zivo - od vztrajnika, turbine, podvozje skripa, lezaji tulijo...

Ce bi ljudje vedno tako nesmiselno zapravljali denar kot ga za uvozene avte, potem bi vsi bankrotirali... Hmmm, caki malo... ;)
anon-306927 sporočil: 206
[#2316716] 22.01.14 09:32 · odgovor na: (#2316700)
Odgovori   +    5
[dillinger]
> [porkamizerija]
> > [dillinger]
> > > [barabika]
> > > Sam imam ravno nasprotne izkušnje....
> >
> > mogoče si se ga znebil še pravi čas
>
> ah dejte no, še tako dobra firma naredi tudi kakšen slabši izdelek, ki se kvari. razlika je samo v tem koliko odstotkov takih naredijo, mazda je po tem kriteriju ponavadi v špici (da ima najmanj tega).
> na podlagi enega primera soditi o kvaliteti firme bi bilo pa že otročje.
> je pa res, da če sam dobiš takega, se drugič mogoče rajši odločiš za kaj drugega, čisto normalno in človeško.

po obisku mazdinega spletnega foruma sem hitro ugotovil, da obstaja še kar precej sotrpinov z enakimi problemi, in si rekel ma koji q mi je tega treba...
Glede dvomasnega vztrajnika je pa tako, da je ta na (s)hit listi pri ogromno modelih praktično vseh proizvajalcev. Ali je sam koncept slab, ali pa se škrtari pri izvedbi.
kixs sporočil: 1.232
[#2316755] 22.01.14 10:16 · odgovor na: (#2316735)
Odgovori   +    7
Si pac uspel dobiti limono ;) Ena moja kolegica tudi... kupi novega Forda... se dobro, da so pod garancijo popravljali... v glavnem sploh ne vem cesa niso zamenjali ze po parih mesecih - nov model, prva serija, "porodne" tezave... kot da prvic delajo avto ;)
anon-159254 sporočil: 207
[#2316794] 22.01.14 11:10 · odgovor na: (#2316665)
Odgovori   +    3
Ga vozim že 9 let.
Vinci sporočil: 5.933
[#2317019] 22.01.14 14:42
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: Vinci 22.01.2014 15:00
Moja malo večja zamera pri Mazdi 6 tretje generacije je slaba zvočna izolacija motorja in koles. Najbrž ne bi tega opazil, če bi primerjal s mondeom ali i40, ampak imam možnost neposredne primerjave s sicer 30 - 40 % dražjim BMW-jem in sem malenkost tečen, ker niso malo boljše zvočno izolirali stene med motorjem in kabino ter kolesa.

Manjša zamera je pa vonj usnja, plastike ali lepila pri novem avtu. Verjetno gre za moj osebni problem, ampak jaz zaradi neprijetnega vonja na začetku nisem zdržal v avtu dlje kot pol ure. Bi prisegel, da imajo drugi avti bolj prijeten vonj.

Drugače je pa avto v redu in 2.5l motor tudi, čeprav bi lahko bil malo močnejši.
bambino sporočil: 1.028
[#2317044] 22.01.14 15:03 · odgovor na: Vinci (#2317019)
Odgovori   +    0
Gustl sporočil: 13.629
[#2317057] 22.01.14 15:16
Odgovori   +    5
Kačič, mamicu ti, a zdej tudi mimogrede ne smem nečesa bleknit, da ne bi ti tega objavil :)

Ko si me že vpletel, tule je še dodaten komentar: "Pri novi Mazdi6 mi je najbolj všeč to, da bo zaradi nje padla cena rabljeni stari." :)
anon-76464 sporočil: 303
[#2317097] 22.01.14 16:00
Odgovori   +    2
Danes sem peljal dizla karavana s 14.000 km testen, nič nisem navdušen, ima 150 KM pa ne gre nikamor, smo peljali nekaj km ni bil mrzel, gume so bile 205-60-16 gor, sam imam še audi A6 karavan TDI l.2003 s 130 KM pa ko ga zahodiš dosti boljše vleče. Teža in velikost avtov je podobna, poraba na audiju kakor sem govoril manjša, bi menjal ampak ne za tega.Poraba ki jo oglašujejo je 4, relano je malo pod 6 z zelo lepo vožnjo, z normalno 6 normalno malo dinamično 7, to ni nič, očitno je skyactiv gor nalepljeno samo zaradi lepšega v realnosti pa nič od nič. Kolega mi je rekel da je peljal toyoto avensis novo in ker je pospeševala slabše kot nejgova stara so mu rekli da je to prilagoditev na evropskega kupca. ma katerega? ne kupim to za noben dnar.
anon-306927 sporočil: 206
[#2317140] 22.01.14 16:46 · odgovor na: (#2316880)
Odgovori   +    1
[dillinger]
> [deficit]
> > [dillinger]
> > > [porkamizerija]
> > > > [dillinger]
> > > > > [barabika]
> > > > > Sam imam ravno nasprotne izkušnje....
> > > >
> > > > mogoče si se ga znebil še pravi čas
> > >
> > > ah dejte no, še tako dobra firma naredi tudi kakšen slabši izdelek, ki se kvari. razlika je samo v tem koliko odstotkov takih naredijo, mazda je po tem kriteriju ponavadi v špici (da ima najmanj tega).
> > > na podlagi enega primera soditi o kvaliteti firme bi bilo pa že otročje.
> > > je pa res, da če sam dobiš takega, se drugič mogoče rajši odločiš za kaj drugega, čisto normalno in človeško.
> >
> > po obisku mazdinega spletnega foruma sem hitro ugotovil, da obstaja še kar precej sotrpinov z enakimi problemi, in si rekel ma koji q mi je tega treba...
> No ja - na forumih se običajno najdejo ljudje, ki imajo probleme z avtom, zato je slika malo izkrivljena.
> Glede dvomasnega vztrajnika je pa tako, da je ta na (s)hit listi pri ogromno modelih praktično vseh proizvajalcev. Ali je sam koncept slab, ali pa se škrtari pri izvedbi.

dokler ni bilo dvomasnih vztrajnikov, sploh nisem vedel da vztrajniki za sklopke obstajajo, si pač menjal sklopko ko se je obrabila... zdaj pa moraš menjati sklopko, ker se je obrabil dvomasni vztrajnik, in je potem treba oboje hkrati menjati ;) pa da o cenah ne govorimo...


To je še eden izmed trikov avto industrije: "paketna menjava" - ko na uradnih servisih vztrajajo pri menjavi celih sklopov, namesto zgolj pokvarjene malenkosti.
Kar sem slišal od kolega mehanika bi naj bila menjava sklopke ob menjavi pokvarjenega dvomasnega vztrajnika morda celo upravičena, ker vztrajnik ne crkne takoj ampak sčasoma, se zato sčasoma na sklopko prenašajo vedno močnejši sunki (ki bi jih naj vztrajnik blažil), ki sklopko "izmučijo".
Podoben so vpliv bi naj imel zamašen filter za saje in kvarjenje EGR ventilov pri dizlih.
anon-1445 sporočil: 3.218
[#2317150] 22.01.14 16:56
Odgovori   +    2
Sam imam dobre izkušnje. Tako z avtom, kot s servisem.

Strani: 1