Strani: 1

anon-283914 sporočil: 1.021
[#2311673] 13.01.14 23:08
Odgovori   +    3
Brez Jankovića ni vrtičkov. Ni dolg nazaj, k' je vse poraziral. A zdej Jurček, pardon oči, spet rabi denar.
bc123a sporočil: 48.253
[#2311677] 13.01.14 23:16
Odgovori   +    9
»Uporaba večine funkcij Posadi.si bo brezplačna, saj s tem želimo spodbuditi prost pretok znanj in idej, to pa je hkrati tudi naš prispevek k samooskrbi slovenskih domov,« pravi Tilen Blažica. Služili bodo s trženjem premium članstva, ki bo ponujalo nekatere izboljšane funkcije, kot je avtomatska optimalna razporeditev vrtnin po vrtu. Pozneje napovedujejo še spletno trgovino s pripomočki za vrtnarjenje.
Nekdaj se, ko se je temu reklo se preprosto podjetnistvo, ne pa "start-up", so nas ucili, da je treba narediti poslovni nacrt. Reci recimo vsaj to, koliko strank s kaksno demografijo planiras, in koliko bodo placale. In primerjati to s stroski in kapitalom, ki ga hoces za zagon.

Ampak to so bili oni stari casi... ko ni bilo se crowdfundinga, kjer ocitno ni nic od tega vec vazno.
0513ANITO sporočil: 10.823
[#2311680] 13.01.14 23:21 · odgovor na: bc123a (#2311677)
Odgovori   +    5
[bc123a]
> »Uporaba večine funkcij Posadi.si bo brezplačna, saj s tem želimo spodbuditi prost pretok znanj in idej, to pa je hkrati tudi naš prispevek k samooskrbi slovenskih domov,« pravi Tilen Blažica. Služili bodo s trženjem premium članstva, ki bo ponujalo nekatere izboljšane funkcije, kot je avtomatska optimalna razporeditev vrtnin po vrtu. Pozneje napovedujejo še spletno trgovino s pripomočki za vrtnarjenje.

Nekdaj se, ko se je temu reklo se preprosto podjetnistvo, ne pa "start-up", so nas ucili, da je treba narediti poslovni nacrt. Reci recimo vsaj to, koliko strank s kaksno demografijo planiras, in koliko bodo placale. In primerjati to s stroski in kapitalom, ki ga hoces za zagon.

Ampak to so bili oni stari casi... ko ni bilo se crowdfundinga, kjer ocitno ni nic od tega vec vazno.
Jaz pa predlagam še eno aplikacijo, ampak žal ne bo tako popularna:

okoplji-plevel.si
crt sporočil: 27.184
[#2311708] 14.01.14 07:42 · odgovor na: bc123a (#2311677)
Odgovori   +    4
[bc123a]
Ampak to so bili oni stari casi... ko ni bilo se crowdfundinga, kjer ocitno ni nic od tega vec vazno.
dejansko ni tolko vazno. ker crowdfunding je family, friends and fools on a whole new level - a whole lotta fools.

pri tem to ne pomeni (tako kot ne v originalu), da so res nujno bedaki. gre pa vsekakor za to, da vlagajo v veliki meri ljudje, ki k stvari ne pristopajo ravno zelo rigorozno. ki jim je to napol (ali v celoti) rekreativna dejavnost ali denarna verzija lajkanja.

in vse to je seveda lahko zelo kul za podjetnika. na ta nacin se lahko uspe sfinancirati marsikaj, kar se sicer ne bi. seveda pa je "marsikaj" zelo sirok pojem. in cena za to, da prides do par zvezd, je pac to, da zraven gledas miljauznt sodra. lahko seveda do par zvezd tudi sploh ne prides, garancije ni, jebiga :)
prerok sporočil: 3.248
[#2311716] 14.01.14 07:54 · odgovor na: crt (#2311708)
Odgovori   +    3
[crt]
> [bc123a]
> Ampak to so bili oni stari casi... ko ni bilo se crowdfundinga, kjer ocitno ni nic od tega vec vazno.

dejansko ni tolko vazno. ker crowdfunding je family, friends and fools on a whole new level - a whole lotta fools.

pri tem to ne pomeni (tako kot ne v originalu), da so res nujno bedaki. gre pa vsekakor za to, da vlagajo v veliki meri ljudje, ki k stvari ne pristopajo ravno zelo rigorozno. ki jim je to napol (ali v celoti) rekreativna dejavnost ali denarna verzija lajkanja.

in vse to je seveda lahko zelo kul za podjetnika. na ta nacin se lahko uspe sfinancirati marsikaj, kar se sicer ne bi. seveda pa je "marsikaj" zelo sirok pojem. in cena za to, da prides do par zvezd, je pac to, da zraven gledas miljauznt sodra. lahko seveda do par zvezd tudi sploh ne prides, garancije ni, jebiga :)
A whole lotta fools je tisto kar podjetnik išče. To je idealen trg.
anon-186808 sporočil: 271
[#2311718] 14.01.14 08:07
Odgovori   +    5
Kaj naj rečem. Naša država podpira t.i ˝visokotehnološke projekte˝. In tole programiranje paprike, korenčka in paradižnika je idealno za črpanje sredstev (slovenskih in evropskih davkoplačevalcev). Grem pa staviti da tile fantje nimajo pojma o korenju, bučkah ali celo paradižniku. Stavim da ne vedo nič o namakanju, sivi plesni in vplivu mikroelementov na nastavek cvetnega brsta. Nek strokovnjak jim bo spisal vlogo za nepovratna EU sredstva kjer bodo z UV žarki planetarne mikro-biosfere merili kdaj je potrebno sejati bučke in kdaj odtrgati zrelo breskev.

Na tem svetu sta dve brezmejni zadevi: Vesolje in človeška neumnost. Ups, za vesolje ni dokazano da je v resnici brezmejno.
AMEN.
anon-283525 sporočil: 1
[#2311943] 14.01.14 13:31 · odgovor na: anon-186808 (#2311718)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 14.01.14 13:30
No, to je pa malo hud stereotip, da računalničarji samo 16 ur na dan gledajo v zaslon in se ne ukvarjajo z ničemer drugim. Meni se zdi dobra in koristna ideja, ki ima možnost uspeti na trgu, če pa zraven dobi še kakšna nepovratna sredstva, zakaj pa ne.
anon-186808 sporočil: 271
[#2312085] 14.01.14 16:20 · odgovor na: anon-283525 (#2311943)
Odgovori   +    1
Ne rečem da ni dobra ideja. Sem pristaš dobrih idej. Veliko slabih je potrebnih, da ena uspe, ampak kdor ne poizkusi mu tudi uspeti ne more. Moti me le da
- se okoli tega dela pomp še predno je kaj narejeno
- da je osnovni motiv teh zadev črpanje EU sredstev (to pišem iz izkušenj), poglejte recimo Agrohomeopatijo o kateri se je ravno v financah pecej pisalo. Pakirajo nemške dokončane proizvode v svojo embalažo. Natolcujejo kak lasten razvoj imajo in na osnovi tega črpajo EU denar. Stavim da o tem čez 2 leti ne bo ne sluha ne duha. Do takrat bodo namreč porabili pridobjen denar.
Zgolj upam da s temle računalniškim online vrtnarjenjem ne bo enako.
bc123a sporočil: 48.253
[#2312087] 14.01.14 16:21 · odgovor na: anon-186808 (#2312085)
Odgovori   +    0
[kadrovski]
poglejte recimo Agrohomeopatijo o kateri se je ravno v financah pecej pisalo. Pakirajo nemške dokončane proizvode v svojo embalažo.
Cisto zapravljanje denarja, mar destilirane vode ne mores dobiti v sloveniji ceneje?
anon-16741 sporočil: 3.984
[#2312111] 14.01.14 16:47
Odgovori   +    3
Ker se mi je emajl odluščil, sem prisiljen kar tu predstaviti idejo svojih kolegov, ki upam, da ne bodo zamerili. Gre pa za plastičnega dildota iz reciklirane celuloze za vetrocvetke, kar sicer ni glavna ideja, core business bo homopadska mobilna aplikacija za te prelepe rastline, ki bo preko pametnega omrežja črpala podatke o gibanju zračnih gmot, jih s pomočjo biosoničnega valovanja posredovala fotosintetičnim disižn mejkerjem in tako optimizirala deložacijo razmnoževalnih agentov, kot tudi njihovih akceptorjev, da bodo vetrocvetne orgije in sosledni razplod kar se da velik. Zakaj sem torej omenil plastični dildo za vetrocvetke in the first place - i, ker je žvad treba z nečim zamotiti, če se neugodna vremenska napoved predolgo vleče.
anon-16741 sporočil: 3.984
[#2312150] 14.01.14 17:20 · odgovor na: (#2312135)
Odgovori   +    3
[rubec]
> [tekavec]
> Zakaj sem torej omenil plastični dildo za vetrocvetke in the first place - i, ker je žvad treba z nečim zamotiti, če se neugodna vremenska napoved predolgo vleče.

:))))))

Tekauc, jaz ga v žvadovem prostem času zamotim tako, da z oranžno pobarvanim kadar v sušnih obdobjih njivo orjem maham pred svojo ostarelo šimljo, da sploh hodit začne. Misli si namreč da maham s korenjem, žena pa misli da je krompir tako okusen, ker ga jaz na roke izkopljem.
Rubec, svojo aplikacijo moraš začet tržiti tudi na kraudfu**ing platformi (fej bodi tistega, ki sedaj misli na CK), ker bi bilo škoda, če ne bi poskusil. Tako bi se po moji oceni zlahka prijela na prototipnem poligonu v Međunogju, kjer bi praktično od mrtvih obujala gospe, potem pa užgeš import-export, poslovni model na bliskovitem piču prezentiraš venčr kapitalistkam in poslovnim angelkam in je to to. Se pa moraš prej pomeniti s šimljo, kot tudi ženo, da ti stojita ob strani, poslovni uspeh potegne za sabo tudi marsikatero odrekanje, sem videl kako to gre pri projektu fataorgana, o katerem razkrijem več o priliki.

Strani: 1