Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[#2307599] 08.01.14 10:20
Odgovori   +    3
In zakaj mora sploh nek jebeni urad zbirati taksne podatke? Njihova vrednost je priblizno nic, zato da potem objavijo statistike tipa "v sloveniji je prenocilo 323.443 turistov, kar je 2.2% manj kot leto poprej", v tej cifri pa so zmetana skupaj hruska in jabolke, od onih ki placajo nekaj drobiza za kamp do onih, ki prenocijo v Kempinskem...

podobno kot potreba o porocanju teze uvozene robe... uvozis merilno napravo in je za statistiko kriticnega pomena, koliko tehta ... zato da potem lahko delajo statistiko tipa "v slovenijo je bilo uvozenih 4.5 tone merilnih instrumentov" ali kaj podobno neumnega. Kot da bi govorili o krompirju, madona!

Podobno kot so v komunisticni rusiji porocali o tem, da so proizvedli toliko in toliko ton biciklov in s tem izpolnili plan, tudi ce so bili bicikli pac tezji in jih je bilo manj, ker vazna je bila tonaza...
anon-49383 sporočil: 3.465
[#2307627] 08.01.14 10:42 · odgovor na: bc123a (#2307599)
Odgovori   +    0
[bc123a]
In zakaj mora sploh nek jebeni urad zbirati taksne podatke? Njihova vrednost je priblizno nic, zato da potem objavijo statistike tipa "v sloveniji je prenocilo 323.443 turistov, kar je 2.2% manj kot leto poprej", v tej cifri pa so zmetana skupaj hruska in jabolke, od onih ki placajo nekaj drobiza za kamp do onih, ki prenocijo v Kempinskem...
Meni je še večji misterij, zakaj moraš gosta prijavit na policijo, kot da je kriminalec. Ko sem bil na Madžarskem (v Sloveniji jih imajo za čudake) se mi je turistični ponudnik smejal, češ kako prijavljanje na policijo. Eni Kanadčani so ponudnika vprašali ali je policaj, ko jih je prosil za pasoše.
bc123a sporočil: 48.253
[#2307912] 08.01.14 14:35 · odgovor na: anon-49383 (#2307627)
Odgovori   +    0
[janeztomazic]
> [bc123a]
> In zakaj mora sploh nek jebeni urad zbirati taksne podatke? Njihova vrednost je priblizno nic, zato da potem objavijo statistike tipa "v sloveniji je prenocilo 323.443 turistov, kar je 2.2% manj kot leto poprej", v tej cifri pa so zmetana skupaj hruska in jabolke, od onih ki placajo nekaj drobiza za kamp do onih, ki prenocijo v Kempinskem...
>

Meni je še večji misterij, zakaj moraš gosta prijavit na policijo, kot da je kriminalec. Ko sem bil na Madžarskem (v Sloveniji jih imajo za čudake) se mi je turistični ponudnik smejal, češ kako prijavljanje na policijo. Eni Kanadčani so ponudnika vprašali ali je policaj, ko jih je prosil za pasoše.
V Holiday Inn Express (3*) v Nemciji te, ce ob rezervaciji ali pa kot clan njihovega kluba vneses osebne podatke, na recepciji pricaka ze sprintan obrazec z vsemi podatki in ga samo podpises ter dobis kljuc. Nobenega preverjanja dokumentov, je dejstvo, da si dal kreditno kartico povsem dovolj.
kmetovalec sporočil: 681
[#2307937] 08.01.14 15:06
Odgovori   +    0
En podoben primer iz kmetijstva. Tole sem objavil:
"Zakaj je država predraga? Zadnjič mi je znanec povedal tole resnično zgodbo: v juniju je Statistični urad izvajal anketo in povprašan je bil tudi on. Ker mu gre že malo na jetra, da kar naprej zbiramo neke podatke, čeprav so vsi v uradnih evidencah, je na vprašanje, koliko krav redi, odgovoril da nič. To ni zmedlo anketarke in je vprašanje ponovila z dodatkom, da ona ima pa v računalniku zapisano drugačno število krav. Na to je vprašani odgovoril, naj pa zapiše dve, če že mora, sicer pa se naj odloči, ali bo verjela njemu ali računalniku. Število se tudi tokrat ni ujemalo, in ker se nikakor nista mogla sporazumeti, je poklicala „šefico“, da bi se ta pogovorila z „neumnim“ kmetom. Tudi na tej ravni napredka ni bilo, saj je bil vprašani Andrej Podpečan. Razgovor se je končal in žal sedaj ne vemo, koliko krav imajo na Podpečanovi kmetiji v statistični evidenci.

Opisano je lep zgled, zakaj je naša država predraga. Plačujemo ljudi, da iščejo podatke, ki so jim na dosegu roke. Na Agenciji imajo vse podatke tako o površinah kot o živalih za vse kmetije, ki vlagajo subvencijske vloge. Ali se dve vladni ustanovi res ne moreta med sabo dogovoriti za skupno rabo podatkov? Ko bi bil to vsaj edini primer! V javni upravi je ogromno podobnih delovnih mest, ki so sama sebi namen in za davkoplačevalce predstavljajo nekoristen strošek. Nenazadnje ne gre samo za strošek javne uprave, tudi davkoplačevalci bi v času, ko jih nadlegujejo birokrati, počeli kaj bolj pametnega in koristnega."
Po objavi so me poklicali iz statističnega zavoda in globoko užaljeni zahtevali objavo celostranskega popravka v katerem dokazujejo kako nujno in koristno je njihovo delo.

Strani: 1