Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Nasilje ali delo

Strani: 1 2

anon-200682 sporočil: 2.095
[#2307422] 07.01.14 22:46
Odgovori   +    48
Tole glede Postojnske jame čist drži! Mi bili med prazniki na živih jaslicah in to samo zaradi Sparovega popusta 50%. Kar je bilo tam videno še popust ne popravi, če plačaš polno ceno si zagotovo rečeš, tale jama me ne bo videla naslednjih 30 let! Pa žal bo tudi takrat vse isto kot v letu 1970!
Jaslice poraz, razen nekaj vokalov obup! Vse je tako bedno in revno da ti gre na jok, osvetljave nobene, tisti čudoviti kapniki so tako bedno osvetljeni, da se sprašuješ kako je to lahko uspešna zgodba! Fak en Gardaland ti za podobno ceno nudi celodnevno zabavo, tole je pa uro in pol obupa! Potem pa še delavci oz. študentje, ki se jim dobesedno jeb*. Sedeže gostje sam brišemo, kljub dragi karti in študentom, ki se pogovarjajo! Glede na zahodno Evropo smo kot Romuni, pa še ti nas bojo prehiteli!
Sploh ti ni jasno kako lahko iz take naravne danosti kot je Postojnska jama, lahko tako malo naredimo in to naj bi bila še poslovno uspešna zgodba!?!
dani14 sporočil: 6.657
[#2307442] 08.01.14 00:15
Odgovori   +    7
Ko je prišel v Postojno, je bilo pred njim na blagajni 200 ljudi, uslužbenke sploh niso hitele, ampak so med sabo klepetale in pile kavo. Še najbolj pa ga je presenetilo, da se nad takim ravnanjem nihče od gostov ni pritoževal. Ker je takšna storitev zanje dovolj dobra. Za Norvežane ni.
To je mentaliteta, naj odide naprej v Italijo in okusi tamkajšnjo hitrost in nato nadaljuje potovanje vse južneje in se čudi hitrosti tako na Norveškem kot v Sloveniji.
anon-247964 sporočil: 6.948
[#2307459] 08.01.14 06:38
Odgovori   +    59
V Financah danes obrat za 180 stopinj. Še včeraj so bile za vse naše tegobe krive plače. Po odzivu bralcev, ki smo opozarjali na našo neproduktivnost, nekonkurenčnost, slabe izdelke (bolje pol izdelke) in storitve, ste obrnili ploščo. Pohvalno!
Nič ne izvemo zakaj je tako, zakaj je pri nas tako stanje normalno in sprejemljivo. Seveda je temu tako, ker še danes z glavami živimo v socializmu. Veseli smo, da dobrine sploh so, da v trgovini lahko kupimo riž, da na bencinski črpalki dobimo brez problema gorivo in tako dalje. Še ni tako dolgo nazaj, ko to ni bilo samoumevno. Torej, mi kot potrošniki smo z vsem zadovoljni in vse mirno požremo. Lahko nam prodajajo gnilo sadje, pa se ne bo nihče razburil. Izjeme smo redke. In zakaj bi potem bilo drugače.
Po načelu negativne selekcije so v gospodarstvo prišli, ponekod pa kar ostali, nesposobni kadri, ki živijo še v nekih drugih časih. Kapital razumejo kot oseben plen in ga zato v svoji duhovni revščini razumejo le kot denar na računu v davčni oazi, kot novo hišo, nov vikend, nov avto ... Zato brez milosti plenijo, plenijo in nihče jih ne ustavi.
Zanimivo je kako smo mi kar obdržali šolski sistem izpred osamosvojitve, ki ne vzgaja ampak proizvaja bebaste robote z magisteriji in doktorati. Ukinili smo vzgojno komponento, ki bi ustvarjala kritične, pokončne ljudi. Ukinili smo selekcijo, ki bi nam dala na odgovornih položajih sposobne ljudi. Mi ljubimo uravnilovko, enakost v bedi in neumnosti. To potem poimenujemo demokratični socializem!
ognjenorezilo sporočil: 2.049
[#2307462] 08.01.14 07:09
Odgovori   +    37
čas vnosa: 08.01.14 04:53
jooooj ženska ne pametuj.

kaj ti veš o storilnosti, če vsak dan natipkaš največ eno a4 stran.

Kakšna je storilnost pri Kitajcih, Indijcih? kakšna pri Kanadćanih in Australcih??

kaj ti bo storilnost, če 7-8 mesecev te storilnosti, gre za davščine in vse prispevke na položnicah, ki pridejo v nabiralnik zaposlenega????????

leto ima 12 mesecev po vsem svetu!!!!


očistite si socializem!!!! pa bo storilnost ekstremna!!
QRK sporočil: 2.505
[#2307467] 08.01.14 07:26
Odgovori   +    40
Dokler tisti, ki so pokradli denar lepo praznujejo, in za banke jamči raja+ Jazbec, se jim ni treba sekirati.

Počasi bo vse šlo v 3PM!
anon-294086 sporočil: 11
[#2307469] 08.01.14 07:38
Odgovori   +    7
Treba je tudi tajkunom pobrat denar in ga vrniti firmam in delavcem
anon-295287 sporočil: 70
[#2307471] 08.01.14 07:41
Odgovori   +    33
Sicer nekako ne razumem, kaj je pesnik želel povedati, pa vendar:
Slaba kakovost/storilnost/konkurencnost/... je rezultat širšega problema. Po moji oceni je to tudi glavni kivec za tako močno krizo, kot jo imamo. Namreč, celotno samostojno obdobje so vsa večja podjetja, državna ali pa pajdaško privatizirana, bila močno priviligirana. Posle so si delili med seboj, v javnosti se je predstavljalo, kako močna so ta podjetja, kakšni velikani so, kako so uspešni z novim fedrom, ki so ga razvili, itd.
Zaradi tovrstnega pumpanja, smo kot posamezniki, recimo v Mercatorju, Merkurju, itd kupovali izdelke po znatno višji ceni, misleč, da kupujemo v močni firmi. Zaradi tovrstnega pumpanja so dobavitelji gladko dobavljali raznim Cimosom, Hidriam, MLMju, Merkurju, misleč, dobavljajo prvakom slovenije.
Vsa ta podjetja so ves čas tekoče poslovali z negativnim rezultatom. Luknjo, ki je sproti nastajala, pa so mašili s krediti in v veliki meri s subvencijami, vse to pa so ravno tako dobili s pumpanjem javnega mnenja in odobravanjem ljudstva, ki je mislil, da se daje 50 MIO EUR subvencije za nek oh in sploh hud volanski sklop, ceprav se je proizvajal zgolj levi ALU pokrovček posode za hidravlično tekočino.

Da sklenem. Tem priviligiranim podjetjem, še enkrat, vsa večja državna in bivša državna podjetja, ni za preživetje nikoli bilo potrebno narediti povratno zanko s korekcijo. Nikoli jim ni prišlo na misel, da bi kaj optimizirali, izboljšali, na trgu nastopili inovativnoo, itd. Ampak res nikoli. In če se postaviti v njihovo kožo ... jim res ni bilo potrebno. Danes pa so tu rezultati takšnega večletnega delovanja. Podjetja:
- so neoptimirana
- si predimenzionirana za svoj obseg
- imajo zastarelo proizvodnjo
- lastijo neracionalno premoženje
- imajo middle in top management brez kompetenc na področju delovanja
- nimajo trženjske strategije, ki bi podpirala pridobivanje novih kupcev
- so prezadolžena
- ...

In kaj se dogaja sedaj? Glede na razne piar spine se že pripravlja reševanje tega stanja ... predvsem zadnje alineje. Torej, razdolžiti podjetja. Ali bomo to dopustili, se seveda na volivcih.
Pezo sporočil: 608
[#2307475] 08.01.14 07:49 · odgovor na: anon-200682 (#2307422)
Odgovori   +    9
Ne vem zakaj sem ob temle pomislil na hrvaško obalo....
simonagruden sporočil: 630
[#2307477] 08.01.14 07:52
Odgovori   +    35
Ok, pa jaz še nekako razumem starejšo generacijo, ki je odraščala v jugi (čeprav sem jaz tud, ampak vseeno mi ni jasno), ampak te navade lenarjenja na delovnem mestu, kave po pisarnah po več kot uro skup na dan, vsakih pol ure na čik, grozno nerganje, če je treba bit dlje kot do treh in podobne fore opažam tudi pri mladih.
"To in ono mi pripada,do tega in tega imam pravico, firma mi je dolžna to in to!" Nikoli ne slišim nikogar rečt: "To bom jaz naredil za podjetje, za to, da bomo boljši, učinkovitejši." Še ogromno natakarjev ne razume koncepta, da bo lepa napitnina, če boš lepše postregel stranko. Jaz veliko več lenobe vidim pri mladih, kot pri starih. Torej, kaj je pa to?
anon-9457 sporočil: 1.286
[#2307481] 08.01.14 07:57
Odgovori   +    29
čas vnosa: 08.01.14 07:40
Naši šljakači mislijo, da jim plača pripada sama po sebi, ne glede na rezultate, tako kot v javnem sektorju. Ali je sploh kaj bolj logičnega od tega, da dobiš boljšo plačo, če podjetje posluje uspešno in slabšo, če je obratno ? Ni. A sindikalistični beebc.i pumpajo folk, da je za uspeh poslovanja odgovorno le vodstvo, kar je v največji meri sicer res, a to še ne pomeni, da lahko kruhoborci dobijo več kot so podjetju zaslužili. Čaka nas še veliko vzgoje. Za začetek predlagam, da dolodajalci enkrat za vselej zlomijo hrbtenico sindikatom, ki bodo sicer ugonobili slo gospodarstvo kot so to storili že z JS, kjer so plačani po položajih in nazivih, uspešnost pa ne zanima nikogar. Vodstvo vsakega zasebnega podjetja bi moralo vse svoje zaposlene postaviti pred preprosto izbiro: ali sindikalna organiziranost ali izguba službe. To se da namreč narediti popolnoma legalno. Tako kot delavcem ni mogoče odreči pravice, da se sindikalno organizirajo, tako lastnikom ni mogoče odreči pravice, ki jim jo daje korporacijsko pravo, da svoje podjetje likvidirajo. V likvidaciji se poplačajo vsi upniki, odpustijo vsi delavci, proda premoženje podjetja, ostanek po poplačilu dolgov pa gre lastnikom. Ti gredo na Havaje, delavci pa na cesto, pa naj lepo čakajo, da jim sindikati in Delavska hranilnica odprejo nova delovna mesta. Bomo videli. Potrebujemo le 10 delodajalcev, ki bi tako nastopili in izvršili grožnjo in s sindikati v tej državi bi bilo konec, Semolič bi po 68. mandatih šel končno v penzijo, država pa bi lahko zadihala. Ostalo bi le še ukiniti pogodbe za nedoločen čas v celotnem JS in uvesti le pogodbe za določen čas 4 let, kot v organih EU. Menjava in prevetritev kadrov vsake 4 leta, ne pa da se starci sindikalno zaščitijo, brezposelni mladi, ki so 100x bolj izobraženi pa delajo volontersko. In postali bi res prava Švica. Eh, ja....
anon-28767 sporočil: 1.132
[#2307492] 08.01.14 08:21
Odgovori   +    17
Najpogosteje prihaja do takšni dogodkov tam, kjer si uprave delijo masten denar,ali kjer postane zaposleim jasno, da se krade. V takšnih primerih razumem, da pride do takšnih dogodkov, saj je nesprejeljivo, da ravno tisti kateri razlaga, da ni denarja za plače, ipd sam mastno krade.

Nelogično pa je, npr. da en Štrukelj isiljuje državo-davkoplačvalce ob šibkem proračunu!
anon-221230 sporočil: 3.052
[#2307498] 08.01.14 08:33 · odgovor na: anon-295287 (#2307471)
Odgovori   +    10
Tole napisano je pa ZELO res! Point je v tem, da vsi mislimo, da gre za neke blazne razvojno naravnane, glomazne projekte in procese. V resnici pa s temi subvencijami in kredami samo mašijo luknjo nastalo zaradi pokradenega denarja. Vemo, da so ti, tako opevni "uspešni" mastodonti, nič drugega kot bankomat za priviligirance, politiko, stranke itd.. Ko zmanjka, da banka novo pošiljko in stanje je spet pozitivno... Ko pa zmanja bančnega denarja in subvencij, se zgodba sesuje v zelo kratkem času. Takih primerov smo imeli v zadnjih par letih n...! To npr., kar se je zgodilo z Emo orodjarno in njenim klovnom stepizdnikom je kriminal prve vrste in upam, da bo tega krjavla nekdo lopnil po tintari.
Naj... ga pa v končni fazi itak smao delavci in mi vsi, ki moramo te kriminalne rabote plačati! Do kdaj ljudje??
anon-171153 sporočil: 4.257
[#2307499] 08.01.14 08:35
Odgovori   +    16
Za javni sektor še vedno velja srbski pregovor:
Nihče me ne more tako slabo plačati, kolikor slabo lahko delam sam!
anon-36971 sporočil: 8.543
[#2307501] 08.01.14 08:38 · odgovor na: anon-294086 (#2307469)
Odgovori   +    10
[liemija]
Treba je tudi tajkunom pobrat denar in ga vrniti firmam in delavcem
Zaradi takih bedakov je Slovenija v pizdi!!!
anon-36971 sporočil: 8.543
[#2307505] 08.01.14 08:44
Odgovori   +    15
"Za kakovost storitve pa več niso krivi ali zaslužni le zakoni, temveč predvsem menedžerji in vodje."

Zgolj zakoni in klima v državi. Dokler je glavni junak družbe klošar, ki čaka na pomoč Karitasa, in je vsak sposoben in uspešen "bogat prasec kradljivi", ne bo nič drugače. Uspešni pač odhajajo.
Vse se da povedati z enim stavkom, Mateja. "Socializem bi bilo treba ukinit!"
A tega filma v SLO videli bomo ne :)
anon-221230 sporočil: 3.052
[#2307506] 08.01.14 08:44 · odgovor na: simonagruden (#2307477)
Odgovori   +    17
Zadnja sprememba: anon-221230 08.01.2014 08:52
To se dogaja, ker ni nobenih sankcij. Pravice pozna vsak, dolžnosti ne.
Za tako stanje je v veliki meri odgovorna semuljićeva in štrukljeva horda, ki ves čas hujska ljudi, se kao bori za delavske pravice, v resnici pa gleda samo na svojo korist.
En primer, sicer iz tujine; moj kolega dela v Švici v neki veliki (v svetovnem merilu) proizvodni firmi. Na vhodu je obešena velika tabla, kjer piše, da stoji fabrika v kantonu, kjer je uradni jezik nemški. Zategadelj je tudi uradni jezik v fabriki nemški in je razen v poslovne namene prepovedano govoriti v dugih jezikih (srbski, tamilski, bolgarski, šiptarski...) Kazen za prekršek je lahko odpoved delovnega razmeja. Pravi kolega; pa da vidiš, kako šiptarji govorijo med seboj v nemščini...!
Konasnica sporočil: 1.741
[#2307513] 08.01.14 08:48
Odgovori   +    12
V zadnjih 10 letih je beseda "skrbno" povsem izpadla iz slovenskega poslovnega okolja. Politično kadovanje, lumpen proletarci na oblasti in populizem so pač naredili svoje. Včasih so bili slovenski delavci znani po skrbnosti, natančnosti in odgovornem pristopu k delu. To kar se dogaja v Postonjski jami je zelo zaskbljujoče. Podjetje v privatni lasti, ki naj bi bilo med najbolj zglednimi (novo združenje), si res ne bi smelo privoščiti tako neodgovornega dela. Očitno jih je mila zima in preusmeritev turistov iz smučanja v druge destinacije, omamila in mislijo tako kot v nekih prejšnjih prastarih časih, da so kupci zaradi njih. Kam greš Slovenija?
anon-43949 sporočil: 4.362
[#2307519] 08.01.14 08:56
Odgovori   +    14
"Da nasilje ni prava pot, se, upam, strinjamo vsi."


Lopovi, ki so z neznanskim nasiljem prišli na oblast, še dandanes uživajo vse časti in se preobjedajo s pokradenim denarjem ter premoženjem. Njihova roparska anticivilizacijska "filozofija" je še dandanes čaščena in cenjena, z njo ves čas navdihujejo mlado in staro.

Kako naj bi se torej vsi strinjali, da "nasilje ni prava pot"?

Ravno obratno: s tem ko se razmere za pošteno preživljanje naglo poslabšujejo, postaja nasilje v vseh oblikah vedno bolj edina prava izbira za preživetje!
Jutri ("Aber morgen, morgen...") tudi granitne kocke in obešanje papirnatih lutk po kandelabrih ne bo več zadosti.

Lahko samo upamo, da bo bližajoče se nasilje udarilo po glavi najbolj tiste, ki častijo in propagirajo (v šolah in v javnosti) kot ideal in zgled mladim generacijam brezmejno revolucionarno nasilje najbolj nečloveškega - hudojamskega - tipa, uvoženo izza Kavkaza in Urala v nekdaj tako idilični socialni svet podalpja. Ki je danes že pokvarjen kot kvargelj...
anon-43949 sporočil: 4.362
[#2307525] 08.01.14 09:04 · odgovor na: simonagruden (#2307477)
Odgovori   +    0
[simonagruden]
Ok, pa jaz še nekako razumem starejšo generacijo, ki je odraščala v jugi (čeprav sem jaz tud, ampak vseeno mi ni jasno), ampak te navade lenarjenja na delovnem mestu, kave po pisarnah po več kot uro skup na dan, vsakih pol ure na čik, grozno nerganje, če je treba bit dlje kot do treh in podobne fore opažam tudi pri mladih.
"To in ono mi pripada,do tega in tega imam pravico, firma mi je dolžna to in to!" Nikoli ne slišim nikogar rečt: "To bom jaz naredil za podjetje, za to, da bomo boljši, učinkovitejši." Še ogromno natakarjev ne razume koncepta, da bo lepa napitnina, če boš lepše postregel stranko. Jaz veliko več lenobe vidim pri mladih, kot pri starih. Torej, kaj je pa to?

To je popolnoma v skladu z onim starim pregovorom: "Kar se Janezek nauči, to Janez zna!"
anon-237417 sporočil: 2.617
[#2307541] 08.01.14 09:24
Odgovori   +    2
To je rezultat 70 letnih permanentnih ideoloških intervencij, ki so povzročile trajne mentalne odklone na nacionalnem nivoju. Sanacija te havarije je možna samo s posegom zunanjega izvajalca.
stos sporočil: 218
[#2307559] 08.01.14 09:46
Odgovori   +    2
čas vnosa: 08.01.14 09:43
Vse se dela po istem kopitu že dolga leta. Tole o Postonjski jami me ne čudi.

Vedno eni in isti šefi, ki se ne morejo spremeniti, izbrani pa so po znanem receptu. In ja, še dolgo se ne bo spremenilo, če ne bo pri nas prišlo do budnice iz te zasanjane zaspanosti.
vrac sporočil: 11.068
[#2307565] 08.01.14 09:49 · odgovor na: anon-200682 (#2307422)
Odgovori   +    2
[mocah1]
Tole glede Postojnske jame čist drži! Mi bili med prazniki na živih jaslicah in to samo zaradi Sparovega popusta 50%. Kar je bilo tam videno še popust ne popravi, če plačaš polno ceno si zagotovo rečeš, tale jama me ne bo videla naslednjih 30 let! Pa žal bo tudi takrat vse isto kot v letu 1970!
Jaslice poraz, razen nekaj vokalov obup! Vse je tako bedno in revno da ti gre na jok, osvetljave nobene, tisti čudoviti kapniki so tako bedno osvetljeni, da se sprašuješ kako je to lahko uspešna zgodba! Fak en Gardaland ti za podobno ceno nudi celodnevno zabavo, tole je pa uro in pol obupa! Potem pa še delavci oz. študentje, ki se jim dobesedno jeb*. Sedeže gostje sam brišemo, kljub dragi karti in študentom, ki se pogovarjajo! Glede na zahodno Evropo smo kot Romuni, pa še ti nas bojo prehiteli!
He,he,he,ne o Romunih, prosim... Sem pred dobrim desetletjem potoval preko Džerdaba v Romunijo, nas tistih par potnikov z avtomobili ni 3 ure nihče niti pogledal! Samo stali smo na mostu, potem so se nas usmilili, nam poštempljali pasoše in smo mejo prestopili tam po enih 5 urah. Imeli so pa ti idioti dela točno za 10 sekund. Kaj takšnega še v življenju nisem doživel... V Romuniji me ne bodo videli nikoli več!
Sploh ti ni jasno kako lahko iz take naravne danosti kot je Postojnska jama, lahko tako malo naredimo in to naj bi bila še poslovno uspešna zgodba!?!
anon-45881 sporočil: 7.327
[#2307575] 08.01.14 09:59 · odgovor na: dani14 (#2307442)
Odgovori   +    4
[dani14]
>Ko je prišel v Postojno, je bilo pred njim na blagajni 200 ljudi, uslužbenke sploh niso hitele, ampak so med sabo klepetale in pile kavo. Še najbolj pa ga je presenetilo, da se nad takim ravnanjem nihče od gostov ni pritoževal. Ker je takšna storitev zanje dovolj dobra. Za Norvežane ni.

To je mentaliteta, naj odide naprej v Italijo in okusi tamkajšnjo hitrost in nato nadaljuje potovanje vse južneje in se čudi hitrosti tako na Norveškem kot v Sloveniji.
No, no, tole z Norvežani in delovno etiko je čisti bullshit. Sosed in njegov svak sta letos delala pol leta na Norveškem, spomladi gresta gor za dlje časa (morda za stalno). Norvežani pri 20°C nehajo delat, ker jim je prevroče (I kid you not). Nadure so bogato plačane, tam je seveda red, a Norvežanov nadure ne zanimajo, kar je več kot 8 ur, je preveč. Fanta sta pri svojem delu sicer izkušena, nimata pa več kot par let specifičnega dela za seboj. Kljub temu sta v roku 2 mesecev postala delovodji pri delodajalcu, slednji jima je takoj zagotovil permanentno delovno vizo (ta zgodba je sploh zabavna, policija jima je podaljšala vizo za pol leta, po telefonu pa je delodajalec jamčil za njiju, zato je policistka na licu mesta spremenila vizo v permanentno - na podlagi telefonskega jamčenja, ne dolgotrajnih birokratskih postopkov!).

Kot zanimivost, delodajalec je enkrat dvignil glas na enega od lokalnih delavcev in ta mu je naslednji dan poslal odvetnika.

Takih zgodbic sta mi povedala še pa še.

Niso Skandinavci bog in batina, res pa takšni ekscesi, kot je naveden v članku, celo tam gor ne bi minili nekaznovani. Eno je delati počasi, drugo pa je ne delati.
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2307577] 08.01.14 10:01 · odgovor na: anon-36971 (#2307505)
Odgovori   +    3
[Moneta]
"Za kakovost storitve pa več niso krivi ali zaslužni le zakoni, temveč predvsem menedžerji in vodje."

Zgolj zakoni in klima v državi. Dokler je glavni junak družbe klošar, ki čaka na pomoč Karitasa, in je vsak sposoben in uspešen "bogat prasec kradljivi", ne bo nič drugače. Uspešni pač odhajajo.
Vse se da povedati z enim stavkom, Mateja. "Socializem bi bilo treba ukinit!"
A tega filma v SLO videli bomo ne :)
Ja, in uvesti demokraticni socializem, ha, ha, ha...
anon-217896 sporočil: 3.961
[#2307586] 08.01.14 10:05
Odgovori   +    4
Ne vem ali jaz cisto nic vec ne razumem ali pa makroekonomisti, dnevna politika in tudi Finance z njimi zivite na Marsu.
Delavci se neprimerno reagirajo in zavzamejo tovarno, kaj je njihov namen ? Hocejo obdrzati delo ali hocejo visje odpravnine? Sindikat se vrine med delavce in v vsakem primeru tezi le k visjim odpravninam, saj bo tako kasiral procente.
Naj mi nekdo odgovori kaj v resnici hocejo delavci ali pa je tole se ena manipulacija? Je edini namen dobiti visje odpravnine, ne glede na to, da se firma zapre. kaj pa razmislek o tem, kaj bi bilo potrebno storiti, da podjetje ostane pri zivljenju?
V drugem clanku casopis tarna o deflaciji kot nevarnosti za evropsko makroekonomijo. Ma kje pa vi zivite, oz. kje jaz zivim?
Kdo pa vam je kriv, ce so vam cene zbezale, podivjale? Saj ste jih sami dvigovali, generator zelja in dvigovanja cen je bila v prvi vrsti drzava in javni sektor. Kaj bo ce bo deflacija? Zame bo ok, ker bom s svojo mizerno placo( ki je nekajkrat visja, kot pred vstopom v EU, sicer ne vem kaksna naftna polja in rudnike zlata smo vmes odprli v Sloveniji, da si jo lahko privoscim) kaj kupil, mojemu podjetju bo ob nizjih cenah komunikacij, odvozu smeti, vode nekaj zacelo ostajat, mogoce bo celo oastalo nad vodo in ne potovilo kot tisoce drugih. Vi seveda vidite katastrofo. v cem? Da bodo nasi makroekonomisti izgubili delo, saj so njihove analize in nacrti trcili ob strop za 30-40 % previsokih cen, zakar ni vec nobene pametne potrosnje razen dnevne prehrane in tistih, ki iz proracuna dobivajo na osnovi zadolzevanja na racun prihodnjih rodov.
Naredite to dezelo spet poceni, vabljivo in prijazno, da bomo spet zanimljivi vsaj za sosede, drugega vam ne preostane, z razvitimi drzavami se lahko kosate le na ta nacin.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2307590] 08.01.14 10:10
Odgovori   +    2
Na prostem trgu storitve s področja nasilja postajajo bistveno bolj iskane kot delo v klasičnem smislu. Ponudba se temu pač prilagaja.
greeny sporočil: 248
[#2307592] 08.01.14 10:12 · odgovor na: simonagruden (#2307477)
Odgovori   +    5
Tole res drži, ampak, jaz odločno stojim za tem, da kar naredim, hočem imet plačano! Ne tako kot se grejo nekateri, bi radi, da se dela po tretji, od tega pa ima delavec izgubo (tudi moj prosti čas je ovrednoten!)
Da bi vprašal podjetje, kaj lahko naredim zastonj, da bo podjetje boljše poslovalo? Seveda bo, če bom delal zastonj.
Svašta rodi....
anon-19718 sporočil: 3.853
[#2307595] 08.01.14 10:16
Odgovori   +    12
Kaj delajo organi pregona je nepomembno vprašanje, če vsak z malo vpogleda v politiko ve, da so ti organi v službi političnih interesov in del problema. Bistveno vprašanje je: kaj dela gospodar t.j. volilno telo, ki te ostarele komunistične ostanke ( seveda je tu že mlajša generacija, korenine pa so tam ), edino od bivših rdečih držav, še podpira.

Gospodar je psihično in fizično impotenten ( nesposoben razumeti in ne hodi na volitve ), večinoma mentalno odrezan od realnost. Funkcionalno in ekonomsko nepismen; in kot tak večna ovca, ko jo bodo strigli celo življenje. Mislim, da tej državi ni pomoči in najbolje naredijo tisti, ki jo zapustijo.
simonagruden sporočil: 630
[#2307597] 08.01.14 10:19 · odgovor na: greeny (#2307592)
Odgovori   +    3
[greeny]
Tole res drži, ampak, jaz odločno stojim za tem, da kar naredim, hočem imet plačano! Ne tako kot se grejo nekateri, bi radi, da se dela po tretji, od tega pa ima delavec izgubo (tudi moj prosti čas je ovrednoten!)
Da bi vprašal podjetje, kaj lahko naredim zastonj, da bo podjetje boljše poslovalo? Seveda bo, če bom delal zastonj.
Svašta rodi....
Nikjer nisem napisala, da se nadure ne plačajo ... ampak razloži mi pa tole ... če sem v službi 9 ur ... od tega 1 uro na kavah ... je to dejansko 1 nadura ali ne? :)
anon-226535 sporočil: 2.703
[#2307600] 08.01.14 10:20
Odgovori   +    9
Ko je prišel v Postojno, je bilo pred njim na blagajni 200 ljudi, uslužbenke sploh niso hitele, ampak so med sabo klepetale in pile kavo
jaz v sloveniji veckrat(skoraj zmeraj) srecam skrbaste neurejene prodajalke z mastnimi lasmi. ne razumem kako to, da je lastnikom vseeno, ce potrosnik za blagajno skoraj bruha. tezko je izbit socialisticne navade iz slovencev, tezko.

Strani: 1 2