Strani: 1

anon-183910 sporočil: 27
[#2270821] 16.11.13 19:42
Odgovori   +    3
Grejo na novo destinacijo na izlet? Lepo :)
Ariman sporočil: 184
[#2270844] 16.11.13 20:30
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: Ariman 16.11.2013 20:35
Kako skrajno dolgočasno predvidljivi so v Spiritu. Čim se nekje pojavi članek, ki jim ni pogodu, takoj začnejo natepavati z vsemi topovi, beri promocijskimi članki.

Sebastjan Morozov, Dnevnik: Na obisku v Kuvajtu niso srečali nikogar, 15.11.2013

Čeprav je slovenske gospodarstvenike dvodnevni izlet v Kuvajt stal kar dva tisoč evrov, se je načrtovani visoki obisk sprevrgel v tretjerazredno srečanje. Na njem ni bilo nikogar od tamkajšnjih politikov ali pomembnejših gospodarstvenikov.

Vse kaže, da se je obisk gospodarske delegacije v Kuvajtu, ki ga je organizirala javna agencija Spirit, njegovo izvedbo pa zaupala podjetju Arte Plus, spremenil v pravi polom.

Srečanja, od katerega so si slovenski gospodarstveniki obetali veliko, se ni na kuvajtski strani udeležil nihče od tamkajšnjih politikov in članov družine vladajočega emirja. Na njem prav tako ni bilo nikogar od kuvajtskih vidnih gospodarstvenikov, temveč le predstavniki mikropodjetij. Po naših informacijah so na slovenskem ministrstvu za zunanje zadeve v povezavi z obiskom zahtevali dodatna pojasnila tudi od slovenskega veleposlanika v Egiptu Roberta Kokalja, ki je delegacijo spremljal v Kuvajtu.

Razplet obiska, ki gospodarstvenikom z izjemo stroškov ni prinesel ničesar, ni presenečenje. Namesto da bi dogodek organizirali sami, so ga namreč v Spiritu zaupali zunanjemu izvajalcu, podjetju Arte Plus. Pri tem jih ni motilo, da je eden od lastnikov tega podjetja v svojem drugem podjetju davčni neplačnik in da ima že nekaj let blokiran transakcijski račun. Srečanje, ki je bilo načrtovano na visoki ravni, se je sprevrglo v tretjerazredno srečanje. In to kljub temu da je organizatorka dogodka in solastnica Arte Plusa Katarina Ana Lovšin pred obiskom zatrjevala, da eno z nafto najbogatejših držav obiskuje že vrsto let, da pozna predstavnike kraljeve družine, vodstvo največje naftne družbe in drugih pomembnih podjetij.

Pri tem velja poudariti, da so morali slovenski poslovneži za dvodnevni izlet globoko seči v žep. Potovanje jih je namreč stalo okoli dva tisoč evrov. Eden od naših virov je včeraj ocenil, da bi bilo s tem denarjem poleg obiska Kuvajta mogoče organizirati teden dni trajajoč obisk še dveh sosednjih držav.

Ali so se v Kuvajtu sploh sklepali kakšni posli, ni znano, saj tega sploh ni mogoče preveriti. V Spiritu, ki ga vodi Tomaž Skalar, nam od torka niso želeli razkriti imen udeležencev popotovanja v Kuvajt. Odgovore na naša vprašanja so nam obljubili v prihodnjih dneh. »Učinki posameznih delegacij se pokažejo šele na daljši rok, pri čemer je namen gospodarske delegacije olajšati navezavo poslovnih stikov,« so pred časom pojasnjevali v Spiritu.

Strani: 1