Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek V iskanju očeta električnega BMW i3

Strani: 1

igor1976 sporočil: 482
[#2269649] 15.11.13 07:45
Odgovori   +    0
Meni osebno BMW dela lepe avtomobile, ne razumem pa zakaj morajo biti električni avtomobili v veliki večini tako grdi (izjema Tesla), kot je tudi ta električni BMW, pa verjetno je tudi za razvoj tega modela šlo ogromno denarja kot ostale serije od 1 naprej.
tasilo sporočil: 9.830
[#2270144] 15.11.13 13:18 · odgovor na: (#2269739)
Odgovori   +    3
[valsidalado]
Trojica ali trojka? Mojstri za salta martala smo: pri trojici trojka, pri trojki pa trojica. Gre za specifično slovenski problem.
O tem sem pisal tule: forum.finance.si/?m=...413&single naprej utemeljil pa še v debati (threadih), ki se je iz tega razvila.

Če bi bili inštituciji dve, bi bilo pravilno Dvojica in ne "Dvojka". Pri štirih Četvorica in ne "Štirka; pri petih Petorica in ne "Petka" itn.

Vprašanje je zelo aktualno, a je v Sloveniji ta hip Hanibal edini, ki mu je namenil resno in argumentirano misel. Žalostno, da se s tem vprašanjem nihče od "poklicanih" resno ne ukvarja. - Ko narodu zjebaš jezik, mu zjebaš pamet. Velja tudi obratno.
Tasilo, kaj ti praviš? (Tudi glede slednjega stavka mi nekaj ne paše in mi 'ti praviš' ne gre, 'praviš ti' pa še manj).
Načeloma je "ti" nepotreben, saj je 2. oseba ednine (ti) že razvidna iz spreganja glagola - kaj praviŠ. - Dikcija s ti - "kaj ti praviš/kaj praviš ti" le poudarja to ogovarjanje. Še bolj ga poudari medmet "pa": "kaj pa ti praviš/kaj praviš pa ti". Vrstni red načeloma ni pomemben, razlika je v finesah, v katere se pa ne bi spuščal (preveč časa bi šlo za premajhen izplen).

Strani: 1