Strani: 1

anon-128646 sporočil: 3.051
[#2264865] 10.11.13 10:23
Odgovori   +    5
počasi bo tudi zdravstvo pricapljalo iz kamene dobe. mislim na sistem, ne uslužbence. mislim na odgovorne za sistem.
Z eReceptom bo lahko zdravnik recept predpisal tudi v odsotnosti bolnika...
ja, si predstavljam zdaj na stotine starčkov, ki so morali poskrbeti za prevoz do zdravstvenega doma, da so tam delali gužvo in prenašali bacile, zato da so dobili recept za sladkorno ali redčenje krvi... že okolje bo razbremenjeno.
13121 sporočil: 933
[#2264879] 10.11.13 10:50
Odgovori   +    6
in zakaj je to tako dooolgo trajalo.v čigavem interesu je bilo to??
anon-15715 sporočil: 6.084
[#2264888] 10.11.13 11:04 · odgovor na: anon-128646 (#2264865)
Odgovori   +    7
[ap72]
počasi bo tudi zdravstvo pricapljalo iz kamene dobe. mislim na sistem, ne uslužbence. mislim na odgovorne za sistem.

> Z eReceptom bo lahko zdravnik recept predpisal tudi v odsotnosti bolnika...

ja, si predstavljam zdaj na stotine starčkov, ki so morali poskrbeti za prevoz do zdravstvenega doma, da so tam delali gužvo in prenašali bacile, zato da so dobili recept za sladkorno ali redčenje krvi... že okolje bo razbremenjeno.
MIslim, da zdaj ni čisto tako in, da so recepte za takšne ljudi lahko prevzeli sorodniki, oziroma skrbniki. Zadnje leto mi je celo dvakrat uspelo recept naročiti pri zdravnici po elektronski pošti, recept v takšnih primerih lahko dvigneš pri receptorju v ZD.

Upam, da to pomeni, da bomo zdravilo lahko prevzeli v katerikoli lekarni v državi takoj, ko je recept vpisan v sistem. Tako je že nekaj časa na Hrvaškem in je zelo praktično.
anon-128631 sporočil: 2.624
[#2264901] 10.11.13 11:22 · odgovor na: anon-128646 (#2264865)
Odgovori   +    3
[ap72]
počasi bo tudi zdravstvo pricapljalo iz kamene dobe. mislim na sistem, ne uslužbence. mislim na odgovorne za sistem.

> Z eReceptom bo lahko zdravnik recept predpisal tudi v odsotnosti bolnika...

ja, si predstavljam zdaj na stotine starčkov, ki so morali poskrbeti za prevoz do zdravstvenega doma, da so tam delali gužvo in prenašali bacile, zato da so dobili recept za sladkorno ali redčenje krvi... že okolje bo razbremenjeno.
Glej če je ta starček imel nekoga, ki mu je pomagal in je zato tudi vedela zdravnik ali zdravnica so reševali probleme tudi preko teh ljudi. ZAto ni moralno in ponižajoče nekaj tolči tja v tri dni. Enako je na urgenci. ČE si spremljal takšnega starčka, kot ti praviš so bili izredno vljudni in spoštljivi uslužbenci. Panaj bo v bolnicah ali na urgenci.
Glede receptov pa je na tej točki res, da si bilo po elektronski pošti, saj zdravnikom lahko olajšamo delo tudi tako, da ne čakamo pred ambulanto in rešimo takšen problem z recepti, če ima stalna zdravila.
Tukaj je velik napredek v to smer in olajšanje delo zdravnikom, da se na tej točki jih razbremeni. Vendar pa bodo imele sestre več dela.
anon-245582 sporočil: 5.963
[#2264958] 10.11.13 12:26
Odgovori   +    4
Kot je navedeno na straneh SRC Infonet , ki je projekt izvajal, bo rešitev nadgrajena s portalom, na katerem bomo vsi državljani lahko videli zdravila, ki so nam jih zdravniki predpisali na recept.
---------------------------------
Vsi državljani vsa predpisana zdravila vseh državljanov ali vsak državljan zdravila, ki so mu bila predpisana?
eheheh sporočil: 612
[#2264995] 10.11.13 13:01
Odgovori   +    8
Glede na dosedanje izkušnje z Infonetom, bi bil pri veselju zelo previden. Bolj me zanima koliko denarja bodo zagonili preden bo stvar približno v redu delovala.Edino pozitivno dejstvo je,da so o tem sploh začeli razmišljati. Ko jim bo uspelo še poenotiti računalniški sistem v UKC Ljubljana, bo sreča popolna.
anon-122633 sporočil: 1.641
[#2264996] 10.11.13 13:01
Odgovori   +    5
Najraje obiskujem "privat" lekarne, kjer me najbolj jezi, da zame, s poprečno 10 recepti porabijo bistveno manj časa, kot s kako, kao fino gospo, ki bi poleg sanvala, vzela še kako "kremico"! Je to lekarna ali?????. Aja, v to lekarno me pošilja zdravnik. Bo tudi e-recepte pošiljal tja?
anon-24983 sporočil: 7.885
[#2265001] 10.11.13 13:06 · odgovor na: anon-15715 (#2264888)
Odgovori   +    2
[Dudek]
> [ap72]
> počasi bo tudi zdravstvo pricapljalo iz kamene dobe. mislim na sistem, ne uslužbence. mislim na odgovorne za sistem.
>
> > Z eReceptom bo lahko zdravnik recept predpisal tudi v odsotnosti bolnika...
>
> ja, si predstavljam zdaj na stotine starčkov, ki so morali poskrbeti za prevoz do zdravstvenega doma, da so tam delali gužvo in prenašali bacile, zato da so dobili recept za sladkorno ali redčenje krvi... že okolje bo razbremenjeno.

MIslim, da zdaj ni čisto tako in, da so recepte za takšne ljudi lahko prevzeli sorodniki, oziroma skrbniki. Zadnje leto mi je celo dvakrat uspelo recept naročiti pri zdravnici po elektronski pošti, recept v takšnih primerih lahko dvigneš pri receptorju v ZD.
Ja, jaz sem to prakticiral že pred 20 leti, za zdravila za sladkorno. Samo žalostno je, da na to idejo ni prišla zdravnica, ampak sem ji jaz rekel, naj napiše recept in ga da v sprejemno pisarno, da ga bom potem tam vzel, ker ne mislim tam čakat, pa da se bom še brez veze kaj nalezel.
No ja ostali so pač čakali, tudi če je tak sam prišel po zdravila, ne vem zakaj je moral tam čakat, tudi oni je imel šanse, da je še kaj zraven fasal v čakalnici.
No ja, vsaj nahrulila me ne, da kaj mislim da sem, da bi kar preko vrste. Sicer ne bi preko vrste, ker sem vedno vzel oni recept, ko je ona že zaključila, tako da sem bil lahko brez problema tudi zadnji. :)
prerok sporočil: 3.248
[#2265059] 10.11.13 14:38 · odgovor na: eheheh (#2264995)
Odgovori   +    2
[eheheh]
Glede na dosedanje izkušnje z Infonetom, bi bil pri veselju zelo previden. Bolj me zanima koliko denarja bodo zagonili preden bo stvar približno v redu delovala.Edino pozitivno dejstvo je,da so o tem sploh začeli razmišljati. Ko jim bo uspelo še poenotiti računalniški sistem v UKC Ljubljana, bo sreča popolna.
Informatiki v Infonetu niso nic slabsi, kot v kaksni drugi firmi, niso pa po mojih izkusnjah niti Nobelovi nagrajenci. ( So seveda izjemne firme, ki pazljivo izbirajo svoj kader in so v znanju nadpovprecne. ) UKC bi bil ze zdavnaj informacijsko spodobno urejen, ko bi UKC imel CIOta. Tako pa, kolikor mi spomni seze nazaj, in to ni tako malo let, UKC ni imel CIOta, ampak nekega Invertebrata, ki je podpisoval pogodbe, prevzemne zapisnike in fakture. To je nekaj kar zna Mujo brez sol, pa bistveno je cenejsi! Jasno pa je tudi, da nekega Verterbrata na tako mesto v UKCju be bodo nastavili - bi bilo treba delat, ne samo kasirat!
anon-245582 sporočil: 5.963
[#2265107] 10.11.13 15:56 · odgovor na: anon-245582 (#2264958)
Odgovori   +    4
P. S.
Nekdo zasebnim firmam posreduje podatke npr. o invalidih. In potem eno od teh zasebnih podjetij organizira "motivacijsko" delavnico. Ali pa zazvoni zvonec in je pred vrati oseba, ki bi svetovala invalidu o "zdravem" načinu življenja oziroma kako pravilno in učinkovito uporabljati predpisana zdravila. Ali pa zazvoni telefon in oseba na drugi strani ponuja "kakovostne" medicinske pripomočke za invalide. Itd. Tajnost podatkov pacientov? Nikogar ne briga, ker imajo takšna podjetja osebe nekoč zaposlene v javnem sektorju.
anon-30785 sporočil: 1.413
[#2265118] 10.11.13 16:35
Odgovori   +    3
Mogoče so še kakšnim papirčkom šteti dnevi. Dokler se kakšen sistem ne sesuje. Potem bo pa jok.
Pa še en zanimiv članek.
www.pozareport.si/?I...&type=tags
anon-157995 sporočil: 481
[#2265124] 10.11.13 16:40
Odgovori   +    6
Pred 2,3 leti (se ne spomnem več) smo nehali "potrjevat" kartice.

Jutri erecepti...

Imam občutek, da letimo :)
Čeprav bi to lahko bilo implementirano od začetka uporabe pametnih kartic.
primozap sporočil: 62
[#2265255] 10.11.13 20:20 · odgovor na: anon-157995 (#2265124)
Odgovori   +    4
So pa vseen problemi. Že leta lahko zdravnik napiše ponavljajoči recept ( repetatur), ampak elektronika je bolj fensi, pa pejmo v milijonsko investicijo. Sicer pa se bodo nedvomno skregal, pa do onemoglosti ponavljali razpise in se pritoževali, kot je v medicini običaj, tako, da bomo še nekaj časa pisali "repetatur" recepte, pa tudi staremu atu še nekaj časa ne bo treba z lupo raziskovati emajla, da bi ugotovil, katera zdravila je pozabil. Sicer je problem resnejši. Pacientu kar naprej pisati zdravila, ne da bi ga videl, je napaka, ki traja, odkar so zdravniki preobremenjeni; doktrina se spreminja, včasih hitro in če zdravnik eno leto piše isto zdravilo pacientu, ne da bi videl pacienta, je, recimo, pri antikoagulantnem zdravljenju katastrofa. Sicer je pa res, čez napredek ga ni.
Lep pozdrav, general
anon-231230 sporočil: 4.037
[#2265273] 10.11.13 20:40
Odgovori   +    0
Koncept in idejno zasnovo (s takratno tehnologijo z alternativama pametne in laserske kartice) sem predlagal zdravstveno-informatični javnosti na Bledu pred skoraj četrt stoletja...
prerok sporočil: 3.248
[#2265328] 10.11.13 22:32 · odgovor na: (#2265280)
Odgovori   +    1
[Inside]
Ko obisces zdravnika po navadi takoj z receptom gres v lekarno po zdravila. Kako bos vedel ali je erecept ze prispel v lekarno? …
Še huje! Kako eRecept sploh ve v katero lekarno boš šel, da se bo napotil ravno v pravo lekarno?
eheheh sporočil: 612
[#2265429] 11.11.13 07:40 · odgovor na: prerok (#2265059)
Odgovori   +    2
[prerok]
> [eheheh]
> Glede na dosedanje izkušnje z Infonetom, bi bil pri veselju zelo previden. Bolj me zanima koliko denarja bodo zagonili preden bo stvar približno v redu delovala.Edino pozitivno dejstvo je,da so o tem sploh začeli razmišljati. Ko jim bo uspelo še poenotiti računalniški sistem v UKC Ljubljana, bo sreča popolna.

Informatiki v Infonetu niso nic slabsi, kot v kaksni drugi firmi, niso pa po mojih izkusnjah niti Nobelovi nagrajenci. ( So seveda izjemne firme, ki pazljivo izbirajo svoj kader in so v znanju nadpovprecne. ) UKC bi bil ze zdavnaj informacijsko spodobno urejen, ko bi UKC imel CIOta. Tako pa, kolikor mi spomni seze nazaj, in to ni tako malo let, UKC ni imel CIOta, ampak nekega Invertebrata, ki je podpisoval pogodbe, prevzemne zapisnike in fakture. To je nekaj kar zna Mujo brez sol, pa bistveno je cenejsi! Jasno pa je tudi, da nekega Verterbrata na tako mesto v UKCju be bodo nastavili - bi bilo treba delat, ne samo kasirat!
O kvaliteti informatikov v Infonetu ne vem čisto nič, verjetno so tam zaposleni tudi dobri. Tako kot v NLB za okenci lahko delajo tudi sposobni in prijazni ljudje. Veš, da ti niso glavna težava NLB. Problem Infoneta predstavljajo povezave med lastniki in naročniki, ki omogočajo prodajo vseh sort neuporabnih jajc za nespodobne vsote denarja.
Rad bi slišal mnenja uporabnikov potem, ko bo sistem deloval kako leto ali dve. Še bolj pa me zanimajo umazane podrobnosti pogodbe, ki jih bomo plačali in zanje nikoli izvedeli davkoplačevalci.
anon-256706 sporočil: 2.499
[#2265493] 11.11.13 08:50
Odgovori   +    1
Sliši se dobro. A ne vem, zakaj se potem pri nas vse sfiži. Pri vseh dobrih projektih se najdejo barabe, ki vse pokradejo in izničijo, pa v skladu s pravom delajo.
anon-256706 sporočil: 2.499
[#2265505] 11.11.13 09:00 · odgovor na: (#2265280)
Odgovori   +    0
Kako bos vedel ali je erecept ze prispel v lekarno?
Ko greš v laboratorij, ki je v istem ZD kot zdravnik, tudi ne dobiš ničesar. Ko prideš pred vrata laboratorija, te že pokličejo.
Ko boš prišel v katerokoli lekarno, bodo iz tvoje izkaznice prebrali vse, kar je treba, vzel boš zdravila in šel. Morda še plačal.
Hitreje ne gre. Morda le še, da ti sirup na dom prinese lepa medicinska sestra...
V tem primeru bi pa bil pripravljen malo počakati, ali ne?
anon-256706 sporočil: 2.499
[#2265507] 11.11.13 09:02 · odgovor na: prerok (#2265328)
Odgovori   +    1
[prerok]
> [Inside]
> Ko obisces zdravnika po navadi takoj z receptom gres v lekarno po zdravila. Kako bos vedel ali je erecept ze prispel v lekarno? …

Še huje! Kako eRecept sploh ve v katero lekarno boš šel, da se bo napotil ravno v pravo lekarno?
Kako pa e-pošta ve, iz katerega računalnika bereš svojo e-pošto?
S tem se ne obremenjuj. Tvoja kartica to ve in to je dovolj.
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2265542] 11.11.13 09:27 · odgovor na: (#2265280)
Odgovori   +    0
[Inside]
Ko obisces zdravnika po navadi takoj z receptom gres v lekarno po zdravila. Kako bos vedel ali je erecept ze prispel v lekarno? Vidim tezave za starejse ljudi, ki se kot ponavadi pri novostih in tehniki tezje znajdejo. Ali lahko pride do zlorabe in tak recept napise tudi kak drug "zdravnik" recimo usluzbenec ZD. Pricakujem se vecje kolicine predipsanih receptov guzve v lekarnah in posebno omaro za zdravila doma.
Na vsakem receptu bi moralo biti opozorilo:
ČE TI NIČ NE POMAGA, POMISLI NA SOL!
Na omaro z zdravili pa kar pozabi, sicer lahko zares zboliš.

Strani: 1