5 ur
Slovenski prevozniki lani bolj dejavni in tudi bolj učinkoviti
5 ur
Portugalska tovarna, kjer se vrstijo generacije delavcev
5 ur
Najbolj brani članki danes
7 ur
Nov energetski zakon: prepoved plina za nove stanovanjske stavbe z letom 2025, drva imamo radi 1
7 ur
V EKWB po očitkih iz ZDA potrdili likvidnostne težave. Ustanovitelj podrobneje pojasnjuje situacijo
8 ur
Delničarji Valamarja potrdili 0,22 evra dividende
8 ur
Nemška vlada malenkost izboljšala napoved gospodarske rasti
8 ur
V Severni Makedoniji volijo novega predsednika države
8 ur
Ljudi je premalo, vsi hočejo robote: Yaskawa v Kočevju v tovarno robotov vlaga 32 milijonov evrov
9 ur
Tako stroge bodo lahko omejitve pri Airbnb 3
9 ur
Zakaj Furs ne ponuja več podatkov o prevoženih kilometrih uvoženih vozil in kako lahko do njih pridete sami
9 ur
Kako aprilski evrski PMI vpliva na pričakovanja o obrestnih rezih ECB in kaj govori o nemški recesiji
9 ur
Kaj narediti s stavbo na Litijski? In kaj s TR2? Rešitve so na dlani! 3
9 ur
Hudo dobra živila iz presežkov sadja in zelenjave
10 ur
Izberite pravega borznega posrednika (Oglas)
11 ur
Mesec: Pokojninska reforma bo sprejeta prihodnje leto 5
11 ur
Delo: Nama v roke nemškega sklada
12 ur
Evropski parlament sprejel direktivo o trajnostnih dobavnih verigah 5
12 ur
Stroški energetske krize: koliko stane regulacija cen električne energije, kateri dobavitelji so pobrali največ 1
12 ur
Bo Aleksandra Čeferina po koncu mandata v UEFA zaposlil Sandor Csanyi iz madžarskega OTP? 1

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[#2247213] 17.10.13 07:32
Odgovori   +    6
Slovenci bi se morali bolj tržiti, priporoča ameriška blogarka. »Tuji gosti bi neposredno, od proizvajalcev, kupili veliko več kosov hrane ali steklenic vina, če bi jim jih kdo brez velikih skrbi dostavil domov,« še svetuje.
Opa, to je pa bullshit. Verjetno ni slovenskim proizvajalcem noben problem angazirati paketne poste do ZDA, bodo pa prehranski paketi na meji ali zavrnjeni ali pa vsaj odprti in pregledani. Tudi v EU ne mores kar narociti hrane iz tujine.

Sem ze hotel reci, no krasno, ena, ki se spozna na biznis, potem pa takole :)

Morda pa lahko v ZDA odpre import firmo za povezavo s slovenskimi proizvajalci in potem razposilja znotraj ZDA, uvoz in mejne formalnosti pa prevzame ona?
bobek13 sporočil: 4.301
[#2247292] 17.10.13 08:32 · odgovor na: bc123a (#2247213)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> Slovenci bi se morali bolj tržiti, priporoča ameriška blogarka. »Tuji gosti bi neposredno, od proizvajalcev, kupili veliko več kosov hrane ali steklenic vina, če bi jim jih kdo brez velikih skrbi dostavil domov,« še svetuje.

Opa, to je pa bullshit. Verjetno ni slovenskim proizvajalcem noben problem angazirati paketne poste do ZDA, bodo pa prehranski paketi na meji ali zavrnjeni ali pa vsaj odprti in pregledani. Tudi v EU ne mores kar narociti hrane iz tujine.

Sem ze hotel reci, no krasno, ena, ki se spozna na biznis, potem pa takole :)

Morda pa lahko v ZDA odpre import firmo za povezavo s slovenskimi proizvajalci in potem razposilja znotraj ZDA, uvoz in mejne formalnosti pa prevzame ona?
po mojem pa ne bi smel biti noben problem direkt pošiljanje vina v USa, bi pa bilo na kupcu je*anje z carino... kar je verjetno tudi edini razlog, da evino.si dostavlja samo v države EU, ker s tem odpade jajc z carino...

je pa dejstvo, da če nekdo smatra, da bi bilo profitabilno, lahko odpre en LTD v kakem delawareu (tam majo baje že neki slovenčki izkušnje:) in uvaža slovensko vino in ga poskuša spraviti v promet... ;)

lpA

lpA
anon-231230 sporočil: 4.037
[#2247298] 17.10.13 08:40 · odgovor na: bobek13 (#2247292)
Odgovori   +    1
Slovenska vina izbranih vinarjev že precej let uvažajo v ZDA in se čisto solidno prodajajo. Žal tja izvaža cel svet, torej...
bobek13 sporočil: 4.301
[#2247337] 17.10.13 09:13 · odgovor na: anon-231230 (#2247298)
Odgovori   +    1
seveda, ampak ne tako kot je omenjeno v prispevku, direkt proizvajalec - kupec v ZDA... jaz sem podal predlog, da se proizvajalci aktivirajo in sami naredijo firmico v ZDA za potrebe uvoza svojih vin... trenutno se slovenska vina v ZDA prodajajo preko distributerjev, ki imajo pod okriljem paleto vin iz celega sveta, ni ekskluzive slovenskih vin, ki bi se tam tudi posledično aktivno promovirala... ali se motim?

in seveda kot si rekel tja izvaža cel svet, poleg tega pa imajo lastne produkcije VRHUNSKIH vin "prekpreveč"... ;)

lpA

p.s.: sem bil na pokušini pri enem vinarji v Napi na dan, ko so mu glih dostavili iz Slovenije novo mašino za mletje grozdja, žal pozabil ime proizvajalca, bil je pa nekje iz okolice LJ... smo se nasmejali na račun tega naključja... ;)
anon-231230 sporočil: 4.037
[#2247374] 17.10.13 09:57 · odgovor na: bobek13 (#2247337)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-231230 17.10.2013 09:58
[bobek13]
seveda, ampak ne tako kot je omenjeno v prispevku, direkt proizvajalec - kupec v ZDA... jaz sem podal predlog, da se proizvajalci aktivirajo in sami naredijo firmico v ZDA za potrebe uvoza svojih vin... trenutno se slovenska vina v ZDA prodajajo preko distributerjev, ki imajo pod okriljem paleto vin iz celega sveta, ni ekskluzive slovenskih vin, ki bi se tam tudi posledično aktivno promovirala... ali se motim?
Če se ne motim, je Laureate Imports ekskluzivist, prodaja pa briško klet, torej kvalitetna lokalna vina pod blagovno znamko Bagueri in vina, ki jih tja ponoči pripeljejo v cisternah iz Makedonije za pofl pod imenom Avia. Emil Gaspari s svojo firmo skrbi za A.Kristančiča, Glavino... Mislim tudi, da Marko Podkubovšek tja sam uvaža svoj oziroma Brumčev Sanctum. Kolikor mi je znano, širšega ameriškega marketinga (oglasi, PR članki, mailingi) ne dela nihče, imajo pa svojo mrežo na severnem delu Vzhodne obale. Vse skupaj ni kaj prida, a končno je to realna slika slovenskega vinarstva in slovenskih vin.
anon-322203 sporočil: 10
[#2247399] 17.10.13 10:16 · odgovor na: bc123a (#2247213)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 17.10.13 10:12
Zgolj v razmislek in morda kakšno idejo kako se profesionalno tega lotevajo drugod. V Toskani in njenih starih mestecih najdeš veliko število specializiranih prodajaln vin kjer le ta brez težav poskusiš in kupiš. We ship all over the world! so napisi, ki jih prav tako zaslediš povsod. Normalno! Težko si predstavljam turiste iz ZDA, Japonske itn.., ki si želijo trogati buteljke sem in tja medtem, ko ležerno potujejo po Italiji. Verjemite, na tak način turisti ne kupijo samo ene steklenice, kartonček ali dva pa vsekakor. To pa že ni tako malo dinarčkov tako, da tudi pošiljka preko hitre pošte morda ni tako nemogoče draga. In to ni vse. Ko imaš kontakt kupca se lahko nadejaš tudi vsakoletnih bodočih nakupov na daljavo "spletna stran ", če je kupec seveda zadovoljen.
Vinar lahko za nov leto recimo pošlje vzorec svojega novega vina in čestitko seveda brezplačno ter tako ohranja stik s kupcem iz leta v leto. Dober glas lahko seže v deveto vas in to od ust do ust. Prepričan sem, da bi ena zadoljna stranka za sabo potegnila še kakšnega novega kupca itn...
anon-231230 sporočil: 4.037
[#2247411] 17.10.13 10:28 · odgovor na: anon-322203 (#2247399)
Odgovori   +    1
[erazem99]

Khm. Poštnina preko hitre pošte, le ta je edina varna, za karton vina (6 buteljk) iz Avstrije v SLO je reda velikosti 10 EUR. Iz Nemčije 20. Iz Španije malo preko 50. Iz Nizozemske 70. Zato se bojim, da bo takale zadeva močno draga pri vinih, kjer je nakupna cena buteljke pod 100 EUR. To so pa čisto vsa slovenska.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2247425] 17.10.13 10:43 · odgovor na: anon-231230 (#2247374)
Odgovori   +    0
[vinopivec]
> [bobek13]
> seveda, ampak ne tako kot je omenjeno v prispevku, direkt proizvajalec - kupec v ZDA... jaz sem podal predlog, da se proizvajalci aktivirajo in sami naredijo firmico v ZDA za potrebe uvoza svojih vin... trenutno se slovenska vina v ZDA prodajajo preko distributerjev, ki imajo pod okriljem paleto vin iz celega sveta, ni ekskluzive slovenskih vin, ki bi se tam tudi posledično aktivno promovirala... ali se motim?

Če se ne motim, je Laureate Imports ekskluzivist, prodaja pa briško klet, torej kvalitetna lokalna vina pod blagovno znamko Bagueri in vina, ki jih tja ponoči pripeljejo v cisternah iz Makedonije za pofl pod imenom Avia. Emil Gaspari s svojo firmo skrbi za A.Kristančiča, Glavino... Mislim tudi, da Marko Podkubovšek tja sam uvaža svoj oziroma Brumčev Sanctum. Kolikor mi je znano, širšega ameriškega marketinga (oglasi, PR članki, mailingi) ne dela nihče, imajo pa svojo mrežo na severnem delu Vzhodne obale. Vse skupaj ni kaj prida, a končno je to realna slika slovenskega vinarstva in slovenskih vin.
ja kul, nisem vedel, da imajo tam dejansko ekskluzivo... ;)

Bagueri C.Sauvignon pa je zadnje cajte pri nas na mizi, ko je kako "praznovanje" dobra kapljica za normalno ceno - cca. 10€/flašo... :)

lpA
bobek13 sporočil: 4.301
[#2247430] 17.10.13 10:47 · odgovor na: anon-231230 (#2247411)
Odgovori   +    1
evino dostavi v NIZ, DE, AT 10kg paket za 20€, v GB pa 30€; če naštejemo dežele, ki recimo da cenijo in tudi uvažajo vino...

hočem samo reči, da se da, če se hoče... se bi pa verjetno dalo še ceneje, če bi bila ekonomija obsega...

lpA
anon-207862 sporočil: 1.476
[#2247538] 17.10.13 12:19
Odgovori   +    0
Najslabša je bila izkušnja v Lipici piše v prilogi...hmmm oh kako znano...kdo že je najslabši lastnik - DRŽAVA ne - oz. nacionalni interes!?! Torej o razmerah v Lipici je bilo napisanega toliko, da...kolega mi je rekel, da ve za primer ko se je konjar(ka) pohvalil(a) da so navdušeni skupini tujcev namenoma poturili malo bolj nemirno žival, da bi se ostale jahalne skupine čim prej rešili. Sistem BMK (boli me k....)

Strani: 1