Strani: 1

anon-288303 sporočil: 5.457
[#2193425] 14.08.13 17:43
Odgovori   +    32
A se to usklajuje po kakšnem komunističnem zakoniku

Kot pravi vodja Gursa Aleš Seliškar, je še precej podatkov treba uskladiti z dejanskim stanjem, s čimer se bo spremenila tudi ocenjena vrednost.

banda birokratska
ko boste uskladili (in ovrednotili po istih merilih za vse državljane)
pa se oglaste
rudim sporočil: 3.433
[#2193436] 14.08.13 18:17
Odgovori   +    22
se že vidi, da je večina politike podaljšana roka mrež korupcije katere se zares ne preganja, preganja pa se tiste, ki so s poštenim delom za isto stvar davke že večkrat plačali. Najprej davek na plačo, zatem cela vrsta ležernih državnih uradnikov prilepljenih na ostanek plače, ob gradnji za vsako stvar davek, vseskozi davek na davek , ob prodaji pa ob prilagajanju življenju- ponovno davek. Koliko verižnega davka je potem to recimo na nepremičnino ? Že iz mojega ranga opažam veliko korupcije katera ima še bolj prosto pot na višjih zabetoniranih položajih.
kluge sporočil: 390
[#2193441] 14.08.13 18:27
Odgovori   +    33
Zadnja sprememba: kluge 14.08.2013 18:38
Ena od nalog minimalne države bi lahko bila tudi, da vodi zemljiško knjigo. Vsak vpis bi lahko letno zaračunala 10 € in še 1 cent za kvadratni meter zemljišča. Za vsako zgradbo bi lahko tudi računala vpis 10 € in 1 cent za kubični meter stavbe. Hiša z vrtom bi tako stala letno 30 €, stanovanje pa 12 €. S tem bi letno zbrala 400 mio € in to je to. Kdor ne plača, se ga iztoži in zemljo proda na dražbi. Država ni lastnica ničesar. Davek na nepremičnine odpade.

Ljudje bi z zemljo počeli kar jim je volja: orali, kosili, imeli gozd ali travnik, na njej gradili, asfaltirali ali imeli odlagališče jedrskih odpadkov. Država ne dovoljuje, ali prepoveduje ničesar, ker je zemlja zasebna last. Edini pogoj bi bil, da ne motijo sosedov in ne škodujejo vodi in zraku. Pa da vidimo, koliko bi potem stale parcele okrog Ljubljane in koliko stanovanja v centru.

Nekateri trdijo, da je zemlja bogastvo in strateška dobrina. Mogoče je, mogoče ni, nekatera je, nekatera ni. Meni se zdi pomembna toliko kot nafta v Prekmurju. Ljudje gotovo vedo ali je njihova zemlja kaj vredna ali ni. Slovenija je velika 20 tisoč kvadratnih kilometrov, kar znese velikih10 tisoč kvadratnih metrov na prebivalca. Nije tako malo, da bi jo morala država braniti pred uporabo.

Danes pa država vodi kataster o tem kje je njiva, kje gozd, kje se sme graditi in kje ne, to povzroča krivice in meša ljudi, da ne vejo kaj bi z zemljo. Obdelovati se ne splača, država zato nekaterim plačuje subvencije, drugim nalaga davek, nekaterim oboje. Pri nas pa gurs odloča koliko je kaj vredno. Škandal.

Država maltretira ljudi na vseh področjih. Libertarci gremo: www.SvobodaInOdgovornost.si
anon-287213 sporočil: 447
[#2193452] 14.08.13 19:02
Odgovori   +    22
na Obali, na Bohinjskem in na območju Kranjske Gore

Lobiji z vikendi so že v akciji! In jim je že uspelo.....

Bruh!
anon-249580 sporočil: 257
[#2193465] 14.08.13 19:44
Odgovori   +    16
Zadnja sprememba: anon-249580 14.08.2013 19:54
Ni mi znano zakaj GURS posega v svoje lastne ocene nepremičnin. Vsekakor pa je dvom v poštenost korekcije ocenitve nepremičnin več kot upravičen. V kolikor želi GURS delovati pošteno, mora ohranit tržni ceni primerno razmerje glede na določeno pokrajino ali na določeno lokacijo. Glede na dejstvo, da so nepremičnine v Ljubljani ali na obali parkratnik cene nepremičnin v severovzhodni Sloveniji, je logično pričakovati, da bo tej razliki pošteno sledil tudi vsak državni organ. V kolikor pa sledi s svojimi korekcijami na področju ocenjevanja vrednosti nepremičnin slediti kakšnim drugim, morda celo lopovskim ciljem, pa je primerno, da v dogajanje posežejo pravosodni organi, v kolikor niso suport tem dogajanjem. Upam, da sem s svojim razmišljanjem dovolj jasen in da ne potrebujete podnapisov.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2193480] 14.08.13 20:34
Odgovori   +    13
Norost je na tak način določat višino davka na nepremičnine..
153 sporočil: 9.333
[#2193483] 14.08.13 20:48
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: 153 14.08.2013 20:56
GURS, vse bolj postaja sebičnih
lobistov igrača, ki nam življenje
greni in zdravo pamet zavrača...

(Davek na nepremičnine (oba-tudi višjih vrednosti od...!) je nesmiseln, je davek na mičnine !)

Sodražan
anon-215620 sporočil: 2.185
[#2193484] 14.08.13 20:53
Odgovori   +    24
če torej nepremičnine, ki so mi jo ocenili na gursu ne morem prodat za to ceno, mi odkup zagotavlja država. a da ne, a davek mi pa lahko nabijajo glede na njihovo cenitev, qrbe talibanske.
anon-215620 sporočil: 2.185
[#2193488] 14.08.13 21:01 · odgovor na: anon-249580 (#2193465)
Odgovori   +    8
[otomici]
Ni mi znano zakaj GURS posega v svoje lastne ocene nepremičnin. Vsekakor pa je dvom v poštenost korekcije ocenitve nepremičnin več kot upravičen. V kolikor želi GURS delovati pošteno, mora ohranit tržni ceni primerno razmerje glede na določeno pokrajino ali na določeno lokacijo. Glede na dejstvo, da so nepremičnine v Ljubljani ali na obali parkratnik cene nepremičnin v severovzhodni Sloveniji, je logično pričakovati, da bo tej razliki pošteno sledil tudi vsak državni organ. V kolikor pa sledi s svojimi korekcijami na področju ocenjevanja vrednosti nepremičnin slediti kakšnim drugim, morda celo lopovskim ciljem, pa je primerno, da v dogajanje posežejo pravosodni organi, v kolikor niso suport tem dogajanjem. Upam, da sem s svojim razmišljanjem dovolj jasen in da ne potrebujete podnapisov
kako pride gurs do povprečne cene nepremičnine za neko območje ni nikjer jasno pokazano, ker temelji samo na trditvi, da je to pač povprečje transakcij na nekem področju brez konkretnih podatkov. trdim, da je določanje povprečne cene čista natega.
anon-304798 sporočil: 609
[#2193489] 14.08.13 21:02
Odgovori   +    15
TO JE SPET ENA VELIKA CIGANIJA!!!
Veliko vrednim hišam v Ljubljani na Obali, Bohinj, Bled itd. se bo vrednost znižala za 30%, znižanje pa bodo plačali tisti prebivalci Slovenij, ki živijo na najrevnejših krajih Slovenije: Prekmurje, Prlekija, Haloze, Brkini, Bela krajina itd. - poleg tega bodo ti siromaki še dodatno obdavčeni z predvidenim višjim katastrskim dohodkom na svoja borna zemljišča (prekmurska peščena tla).
A ti ljubljanski gospodje sploh vedo, da je celotno kmetijsko gospodarstvo v Prekmurju leto izgradnje 1940 in adaptirano pred 20 leti (stanovanjska hiša, kašča, hlev za 30 glav živine - z izplakovanje in grabnerjevi vezmi, garaža za traktor in avto,uta za seno in kmetijske stroje, betonski silos in drvarnica), kar stoji na 30a parceli IMA PRODAJNO VREDNOST 15.000 EUR, PA ŠE TUKAJ KUPCI PRAVIJO, DA BODO Z ODSTRANITVIJO GOSPODARSKIH OBJEKTOV IMELI SAMO STROŠKE!
---------------------------------------- --------------------------
In v tej vladi so SOCIALNI DEMOKRATI, ki bi se naj zavzemali za socialno šibke Slovence - SRAM NAJ JIH BO!
------------------------------------------------- ---------------
Če bo vlada takole dvakrat obremenila te siromake je boljše da v te kraje več ne gredo KER JIH BODO LJUDJE PLJUVALI V KSIHT!
anon-215620 sporočil: 2.185
[#2193494] 14.08.13 21:26
Odgovori   +    11
pa se kdo vpraša zakaj pa bi morala raja plačevat talibanom nove in višje davke. upam da se zavedajo, da tisti, ki bo uvedel davek na nepremičnine nima šans na naslednjih volitvah, razen če ovcam podtaknejo novega pastirja.
anon-274438 sporočil: 2.890
[#2193524] 14.08.13 22:56
Odgovori   +    5
Edino pošteno vrednotenje bi bilo vrednost zadnje transakcije nad nepremičnino. Te podatke DURS ima.

Spomnimo: ko je Golobič za smešne denarje dobil delež Ultre je trdil, da se vrednost lahko ugotovi šele ob prodaji. Na nek način je imel prav.
anon-181188 sporočil: 419
[#2193552] 15.08.13 01:10
Odgovori   +    14
Gurs je NAROBE ocenjeval nepremicnine in sedaj bo te svoje napake kao popravil nekaj pocez na lepe oci ..

Meni se zdi damislijo vecati in nizati cene glede na potrebe Proracuna in izracuna koliko davka morajo zbrati ..

Pomoje JE DAVEK NA NEPREMICNINE TREBA ENOSTAVNO UKINIT ..KER KDO DAJE DRZAVI PRAVICO ; DA SE VTIKA V ZASEBNO LASTNINO KI JE BILA ZE vsaj DVAKRAT OBDAVCENA

PRVIC so bili obdavceni DOHODDKI
DRUGIC SO BILI OBDAVCENI VSI KUPLJENI CEGLI
TRETJIC .. je bila obdavcen nakup nepremicnine
Cetrtic Plačila spremembe namembnosti ; komunale , Stavbnega zemljisca

DAVEK NA DAVEK ZAKAJ IN KDO DAJE PRAVICO BIROKRACIJI DA SE SPRAVLJA
V PRIVATNO LASTNINO
1357 sporočil: 7.095
[#2193555] 15.08.13 01:53
Odgovori   +    1
Prav vam je vsem skupaj. Vaši predniki so se upirali plemstvu, ki je bilo lastnik zemljišč ( nekateri vaši predniki so celo sodelovali v genocidu; pregonu in razlastitvi; nad tem plemstvom ). Sedaj pa se država, ki je bila ustanovljena z ljudsko voljo, obnaša zelo podobno, se pa podobno obnašate do lastne države, torej do samega sebe, ker država smo mi vsi. Prej kot seboste sprijaznili z najširšo definicijo besede kapitalizem, lažje se boste vklopili v čas ki ga živite.
anon-281347 sporočil: 221
[#2193560] 15.08.13 06:12 · odgovor na: 1357 (#2193555)
Odgovori   +    6
ŽIVELA REVOLUCIJA!
anon-215620 sporočil: 2.185
[#2193569] 15.08.13 08:29
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: anon-215620 15.08.2013 08:30
uvajanje novih in novih davkov je navadno nasilje nad rajo, kateremu se je potrebno ostro upreti. to je dokaz kako je talibanska oblast nesposobna rešiti krizo v kateri se je znašla država zaradi podeljevanja nepovratnih kreditov.
anon-294435 sporočil: 3
[#2193597] 15.08.13 09:47
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-294435 15.08.2013 09:56
TA DAVEK JE POPOLNOMA NEPOŠTEN IN NEPRAVIČEN.NAVEDEL BOM 2 RAZLOGA, KI SEM JIH POSLAL V DZ V ČASU JAVNE OBRAVNAVE.
1.STARŠI ZGRADILI HIŠO NA OBALI, ZARADI REŠITVE STANOVANJSKEGA PROBLEMA PRED 30 LETI.POPISOVALKA ,DELALA JE PO POGODBI, JE LAŽNO PRIKAZOVALA ŠTEVILO STANOVANJ V DELU NASELJA-SAMA JE ZA LASTNO DVOSTANOVANJSKO HIŠO Z 2 APARTMAJI ZAPISALA , DA JE V HIŠI 1 STANOVANJE.IN TO JE POČELA PRI VSEH NEPREMIČNINAH, ODVISNO OD PRIJATELJSKEGA RAZMERJA Z LASTNIKI NEPREMIČNINE.TO SMO UGOTOVILI NAKNADNO, KO SMO UGOTOVILI DA PRAKTIČNO IDENTIČNE NEPREMIČNINE(HIŠA DVOJČEK) JE ENA OCENJENA ENKRAT VEČ.IN TAKIH NEPRAVILNOSTI JE MNOGO.TOREJ DAVEK NI PRAVILNO ODMERJEN.
2.ZA PRVO NEPREMIČNINO SPLOH NE BI SMELI UPOŠTEVATI INDEKSACIJE KRAJA KJER JE NEPREMIČNINA.VSAK ŽIVI V KRAJU, KJER IMA SLUŽBO, KJER JE V BISTVU NJEGOV DOM IN NJEGOVA NEPREMIČNINA NI NAMENJENA ŠPEKULACIJI AMPAK JE NJEGOVA OSNOVNA ČLOVEKOVA PRAVICA, PRAVICA DO STANOVANJA. ALI JE MOJA PLAČA, KI SEM JAVNI USLUŽBENEC DRUGAČNA OD PLAČE JAVNEGA USLUŽBENCA V DRUGEM KRAJU V SLOVENIJI.TOREJ, KER BOM MORAL PLAČEVATI VIŠJI DAVEK, SE BO MOJ ŽIVLJENSKI STANDARD NEKOREKTNO ZMANJŠAL NAPRAM DRUGIM DRŽAVLJANOM.DA NE BO NESPORAZUMA: GOVORIM O PRVI NEPREMIČNINI, KI JO UPORABLJAM ZA PREBIVANJE, NORMALNO DELOVNO ŽIVLJENJE.
3.SE PA STRINAJAM, DA VSAKO DRUGO ALI TRETJO NEPREMIČNINO NAJ SE OBDAVČI Z INDEKSACIJO, KER TAKA NEPREMIČNINA NI NEOBHODNA ZA ŽIVLJENJE AMPAK JE STVAR NADSTANDARDA.POLEG TEGA IMA DRŽAVA MOŽNOST DA BI POSTAVILA NORMATIV NPR. 40 KVADRATOV NA OSEBO, KAR JE VEČ PA OBDAVČIT.
NA ŽALOST DAVKOPLAČEVALCI SMO IZBRALI IN PLAČALI NAJBOLJ NETRANSPARENTEN IN NEPOŠTEN NAČIN VREDNOTENJA NEPREMIČNIN, KAR PELJE K POPOLNI NEENAKOSTI PRED ZAKONOM, TO JE DO POŠTENEGA IN ZA VSE ENAKEGA PLAČEVANJA DAVKOV.NAJBOLJ PA BODE V OČI, KAKO SO NEKATERE VILE PO OBAL,I KI SO V LASTI VPLIVNIH SLOVENCEV NIZKO OVREDNOTENE, DA TE POPADE SVETA JEZA.TA DAVEK JE UNIKUM IN JE OZ. BO EDEN NAJMANJ POŠTENIH-PRAVA KRAJA POŠTENIH IN ZAŠČITA PREMOŽNIH.IN KO BEDASTO VZAMEJO KOT PARAMETER NAKUPE V ZADNJEM OBDOBJU, NAJ POVEDO DA NEPREMIČNINE NA OBALI-HIŠE, PARCELE KUPUJEJO V GLAVNEM RUSI, ZA KATERE JE PA CENA NEPOMEMBNA.V ITALIJI NAPRIMER NIMAJO DAVKA NA PRVO HIŠO OZ. NEPREMIČNINO, KER JE V BISTVU TO OSNOVNI POGOJ ZA ŽIVLJENJE, DELO IN FORMIRANJE DRUŽINE.NE, MI SE VEDNO ZGLEDUJEMO PO AVSTRIJCIH, NIZOZEMCIH,SKANDINAVCIH-TISTO KAR BI RADI BILI PA NIKOLI NE BOMO, KER OSEBNO TUDI NOČEM BITI TAK KOT ONI IN TUDI KOT NACIJA NISMO-ČE SMO NACIJA?
dani14 sporočil: 6.657
[#2193608] 15.08.13 10:00 · odgovor na: anon-294435 (#2193597)
Odgovori   +    4
ko si boš kupil prvi vikend, boš začel zagovarjati, da se naj obdavči bogate prasce s tretjo nepremičnino in tako naprej. Prozorno in bedasto, ali naj velja zakon za vse ali za nobenega, ravno takšna miselnost kot je tvoja je pripeljala do številnih lukenj v zakonih, ko je množica izjem in potem jih vsi izkoriščajo, plačajo pa samo pošteni.
tupamaros sporočil: 3.720
[#2193613] 15.08.13 10:07
Odgovori   +    2
Slovenski oblastniki: vlada, agencije, direktorati, skratka kompletna javna uprava z ministrom Virantom na čeli deluje kot da so državljani navadni bebci. So? Glede na to kako trpijo debile na oblasti in jih nenehoma ponovno izvolijo samo potrjuje, da imamo precej več kot 60% bebcev na volitvah. Posledica komunistične 70 letne preparacije. Slovenija je država s nepopravljivo invalidnostjo.

LP
Tupamaros
anon-24983 sporočil: 7.885
[#2193648] 15.08.13 11:34 · odgovor na: anon-274438 (#2193524)
Odgovori   +    1
[zmrda]
Edino pošteno vrednotenje bi bilo vrednost zadnje transakcije nad nepremičnino. Te podatke DURS ima.

Spomnimo: ko je Golobič za smešne denarje dobil delež Ultre je trdil, da se vrednost lahko ugotovi šele ob prodaji. Na nek način je imel prav.
Ha, ha pojdi ti na davčno pogledat kakšne so najemnine, pa boš videl kaj je pošteno.
Če bi se to upoštevalo, potem bi bile pogodbe narejena na manj, ostalo bi šlo v kešu.

No ja pri meni je šlo tako že brez davka na nepremičnine. Da prodajalec ni plačal davka, je bila cena na pogodbi več kot polovico nižja od dejanske.
andrejcc sporočil: 2.665
[#2193677] 15.08.13 12:22
Odgovori   +    0
--pri vsem casu in denarju, ki ga je gurs porabil za te stvari bi lahko sli cez vsako nepremicnino na sat posnetkih, prekrili s podatki o uradnih gabaritih in prijavljenim. Hitro se vidi, ce se zeli videti, kje so odstopanja mala, kje enormna in kje stavb sploh smelo ne bi biti
anon-249580 sporočil: 257
[#2193788] 15.08.13 17:14 · odgovor na: anon-249580 (#2193465)
Odgovori   +    0
Zanimivo bi bilo, če bi morda tisti, ki je dal minus mojemu zapisu, znal to pojasniti. Predpostavljam, da ni razumel, kaj sem zapisal ali pa je del lopovske naveze.

Strani: 1