Strani: 1

anon-45881 sporočil: 7.327
[#2220356] 17.09.13 13:06
Odgovori   +    8
Namesto nepotrebnega pametovanja samo ta misel:

"When I was a young man, I wanted to change the world.

I found it was difficult to change the world, so I tried to change my nation.

When I found I couldn't change the nation, I began to focus on my town. I couldn't change the town and as an older man, I tried to change my family.

Now, as an old man, I realize the only thing I can change is myself, and suddenly I realize that if long ago I had changed myself, I could have made an impact on my family. My family and I could have made an impact on our town. Their impact could have changed the nation and I could indeed have changed the world."

Kot bi rekel Wacko Jacko: make that change.
zoran13 sporočil: 2.420
[#2220364] 17.09.13 13:13
Odgovori   +    2
DRAGO COTAR

Slovenci bi se prej ločili, kot zamenjali zavarovalnico, trdi Drago Cotar, nekdanji šef Zavarovalnice Maribor.

Gornji izrek se lahko bere kot aforizem, saj je Pozavarovalnica Sava d.d. raje menjala njega!
anon-115650 sporočil: 158
[#2220731] 17.09.13 17:22
Odgovori   +    2
Mislim da je to slabo zastavljena anketa, vecina jih bi menjala drzavo, ker verjetno ne morejo dobiti sluzbe tukaj ali imajo sluzbo, ki jim ne omogoca niti prezivetja in zato te ljudje ravno ne spadajo v demografsko skupino za prodajo zavarovanj, po drugi strani pa me cudi da je banka tako visoko postavljena, ker v Sloveniji so ljudje zelo ne flexibilni in premalo zahtevni glede storitev, to govorim iz izkusenj iz svoje okolice, prijateljev in znancev. po drugi strani pa to znacilnost izkoriscajo ponudniki in zelo pasivna konkurencnost na trgu.
anon-19718 sporočil: 3.853
[#2220753] 17.09.13 18:02
Odgovori   +    13
Slovenci doma politično podpirajo komunistično levico, obsežno državo, visoke davke ( na volitvah so podprli PS, ki je obljubljala višje davke ), potem gredo pa na boljše v kapitalistično tujino. Če ima ta narod vsa kolesa v glavi se sprašujem.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2220883] 17.09.13 21:30
Odgovori   +    1
Inštituta za razvoj človeških virov
wtf???

sicer pa ja, lapanje je v butalah nacinalni šport, do dejanj pa se le redko pride, ker takoj za lapanjem je šport št.2 pod alpami iskanje izgovorov zakaj se nekaj ne da... pa sploh ni tako težko... vsem kolhozom po vrsti sem dal dvojko, še najbolj se je telekom branil, ampak na koncu dneva, plačujem položnice gen-i ju, simobilu, amisu, Generaliju, Unicreditu (ki bi ga pa rad menjal, pa v butalah trenutno ne vidim pametne alternative),...

lpA
bc123a sporočil: 48.253
[#2220889] 17.09.13 21:37 · odgovor na: anon-115650 (#2220731)
Odgovori   +    4
[ithora]
Mislim da je to slabo zastavljena anketa, vecina jih bi menjala drzavo, ker verjetno ne morejo dobiti sluzbe tukaj ali imajo sluzbo, ki jim ne omogoca niti prezivetja
tole o menjavi drzave v tako velikem procentu so pac bucke, ker jih verjetno nekajkrat vec menja banko kot pa drzavo, ceprav je zelja po menjavi drzave na prvem mestu, odkar smo znotraj EU pa je tudi realno uresnicljiva.

razlaga v clanku, da slovenci za vse krivijo drzavo, in bi jo zato tudi najprej menjali, pred vsem, se mi zdi precej realisticna.
anon-238605 sporočil: 540
[#2220907] 17.09.13 22:14
Odgovori   +    4
v lanskem letu iz drzave uslo 8900 slovenskih drzavljanov. a to bezijo clani Bande 21, drustva idiotov 571, mafikomunajzarski talibani in podobni ? samo vprasam.
anon-17378 sporočil: 8.998
[#2220945] 17.09.13 23:38 · odgovor na: anon-19718 (#2220753)
Odgovori   +    2
[toka]
Slovenci doma politično podpirajo komunistično levico, obsežno državo, visoke davke ( na volitvah so podprli PS, ki je obljubljala višje davke ), potem gredo pa na boljše v kapitalistično tujino. Če ima ta narod vsa kolesa v glavi se sprašujem.

Si kdaj pomislil, da so volilni rezultati vnaprej dogovorjeni in ob volitvah temu prilagojeni ?!
anon-157995 sporočil: 481
[#2220966] 18.09.13 04:09
Odgovori   +    4
Ko enkrat začneš menjati ne moreše nehati :)
Konkurenca je zakon!!
V zbirki mi manka samo še zamenjava države in avta :)
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2221039] 18.09.13 08:46
Odgovori   +    2
Prevladujoče mnenje med anketiranci je torej: "Ker tule ni vse urejeno tako kot jaz hočem, bom šel pa kar v tujino in boste jokali za mano."
anon-19718 sporočil: 3.853
[#2221093] 18.09.13 09:27 · odgovor na: anon-17378 (#2220945)
Odgovori   +    6
Kaj pa vem. Možno. V naši občini ljudje na lokalni ravni volijo bolj desne župane, pri državnih volitvah pa večina podpira levico. To je nek neverjeten paradoks te države. Npr. soseda, starejša gospa, zelo verna, pa neprestano voli levico na državnih volitvah. Pravi, da zato ker lepo govorijo in ne izkoriščajo delavcev. To je generacija naših staršev, ki ima iz prejšnjega sistema do fundamenta oprane možgane. In sploh niso pripravljeni o ničemer razmišljati, tako je in pika ( po njihovo ). Na žalost je v tem duhu vzgojen tudi večji del mlade generacije, ki tudi popolnoma nič ne razmišlja s svojo glavo.
anon-115650 sporočil: 158
[#2221440] 18.09.13 13:26 · odgovor na: bc123a (#2220889)
Odgovori   +    1
Ne vem. Lahko recem v mojem krogu da je ta odstotek se vecji. Sam sem tudi v tujini. Moji sosolci iz faxa v mojem programu jih je bilo okoli sosolcev, z tistimi ki imam stike, kaksnih 15, samo 2 sta se v Sloveniji. En je zacel druzino v Sloveniji in ce se mu ponudi priloznost za delo bi sel z druzino. Ta drugi je pa ze preskrbljen z strani njegove druzin imajo privat firmo pa o tem ne razmislja. V domacem kraju stari prijatelji ko pridem na obisk je tema samo o odhodu, predvsem generacija med 25-35 leti. Ce gres po mestu opazis skoraj povsod table za naprodaj hise, vec kot pred krizo. Vecina mojih sorodnikov je ze prej bila v tujini ampak lahko recem iz mojega vidika edino tisti, ki so preskbljeni ze iz prejsnih generacij ne razmisljajo o selitvi drugi pa vsi. Mogoce sem izjema ampak dvomim, sam sem se nameraval it v tujino zaradi izkusenj in izzivov se preden je prisla kriza in so me imeli vsi za bedaka kaj rinem v tujino, zdaj pa me vsi sprasujejo kako dobiti sluzbo v tujini in to niso samo dobre sluzbe ampak predvsem se zanimajo za fizicna dela ali karkoli.
bc123a sporočil: 48.253
[#2221466] 18.09.13 13:52 · odgovor na: anon-115650 (#2221440)
Odgovori   +    1
[ithora]
Ne vem. Lahko recem v mojem krogu da je ta odstotek se vecji. Sam sem tudi v tujini. Moji sosolci iz faxa v mojem programu jih je bilo okoli sosolcev, z tistimi ki imam stike, kaksnih 15, samo 2 sta se v Sloveniji. En je zacel druzino v Sloveniji in ce se mu ponudi priloznost za delo bi sel z druzino. Ta drugi je pa ze preskrbljen z strani njegove druzin imajo privat firmo pa o tem ne razmislja. V domacem kraju stari prijatelji ko pridem na obisk je tema samo o odhodu, predvsem generacija med 25-35 leti.
Jaz sem iz majhnega kraja iz slovenskega podezelja. V 90tih, ko je slovenija bila v globoki gospodarski krizi, je prakticno vsa moja generacija poiskala delo v Ljubljani (nekateri tudi v Mariboru). Deset, petnajst let pozneje, so vsi priplezali domov, ker je bilo veliko denarja, ki se je razlil tudi v periferijo.

Tako da ravno generacija 25-30 je najslabsi indikator za to, kje bodo ljudje ostali. Ce pa nekdo ostane v "tujini" ali v tujini tam preko 35leta, pa je to ponavadi ze dokoncna odlocitev.

Strani: 1