Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kdo si upa: Ingvar Kamprad

Strani: 1

anon-116402 sporočil: 4.340
[#2158211] 28.06.13 00:56
Odgovori   +    7
Ingvar Kamprad je optimiral davke tako, da je svoje podjetje registriral kot dobrodelno organizacijo in mu zato ni potrebno plačevati davka na dobiček; meni osebno se to ne zdi ravno hvalevredna poteza. Pa tudi sicer je tip meni osebno odvraten, ker (podobno kot Warren Buffet) igra predstavnika srednjega sloja, ko pa ugasnejo luči, pa živi svojemu premoženju primerno. Kar se življenskega sloga tiče je meni osebno še najbolj všeč Bill Gates, ki za razliko od Ingvara Kamprada prav nič ne skriva svojega Porscheja, po drugi strani pa tudi ne zapravlja denarja na tako ostuden način, kot to počnejo ruski ali naši tranzicijski bogataši.
anon-17599 sporočil: 121
[#2158236] 28.06.13 06:47
Odgovori   +    4
Odurn, in zlagan tip, ki brezkompromisno izkorišča vse od malega delavca, pa vse do države in EU. IKEA? Ne, hvala!
Lep dan vsem.
anon-268539 sporočil: 2.339
[#2158251] 28.06.13 07:17
Odgovori   +    2
Tudi med davčnimi kreatorji so cvetke...
Vedno bo kdo iskal dlako v jajcu, a žal se številna naša lesna podjetja niso povezala v konzorcij in imela podporo v neki mednarodno prodorni slovenski različici Ikee. Če bi bili dani družbeni pogoji za to, bi bilo danes marsikaj drugače.
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2158414] 28.06.13 10:07 · odgovor na: (#2158278)
Odgovori   +    6
[pirhovec]
> [usimoncic]
> Ingvar Kamprad je optimiral davke tako, da je svoje podjetje registriral kot dobrodelno organizacijo in mu zato ni potrebno plačevati davka na dobiček; meni osebno se to ne zdi ravno hvalevredna poteza. Pa tudi sicer je tip meni osebno odvraten, ker (podobno kot Warren Buffet) igra predstavnika srednjega sloja, ko pa ugasnejo luči, pa živi svojemu premoženju primerno. Kar se življenskega sloga tiče je meni osebno še najbolj všeč Bill Gates, ki za razliko od Ingvara Kamprada prav nič ne skriva svojega Porscheja, po drugi strani pa tudi ne zapravlja denarja na tako ostuden način, kot to počnejo ruski ali naši tranzicijski bogataši.

Sosedom tudi soliš pamet, kako naj živijo?
Ne, jim ne solim pameti in tega tudi ne nameravam. Če se bo pa kdo od njih pojavil v časopisu, skupaj z zelo zavajujočim opisom njegovega življenskega sloga, bom pa kaj povedal o njem.
anon-124848 sporočil: 1.700
[#2158494] 28.06.13 10:53
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-124848 28.06.2013 10:55
Spet "papeževanje" (biti bolj papeški od papeža). Naj bodo v Sloveniji taki pogoji, da se bo res dalo izvesti davčno optimizacijo, pa bo. Davki so prisilna zadeva, tako kot delo. Komentar neuskaljen z liberalno usmeritvijo časnika, al kako. lp
anon-262269 sporočil: 143
[#2159519] 30.06.13 10:17
Odgovori   +    1
Ja,pa nekoč na začetku kariere je za svoj uspeh izkoriščal taboriščnike,kot je bilo enkrat objavljeno v nekem mediju.Pa lesni industriji je s svojim sistematičnim izkoriščevalskim stiskanjem in velikostjo sistema IKEA naredil tudi ogromno škode.Ni vse zlato kar se sveti.IKEO bi bilo potrebno za dobrobit lesne industrije razbiti na več delov,tako kot so nekoč npr. naredili ZDA ko so razdvojili njihovo ogromno naftno družbo,ki je zaradi velikosti preveč po svoje urejala trg na dve novi EXON in TEXACO.Preveč moči in oblasti v enih rokah še nikoli ni bilo dobro in tudi zdaj ni in če se ne bo nič spremenilo bomo kmalu(ta kmalu ne pomeni jutri) imeli 3 s. vojno,ker ljudem je počasi po celem svetu vsega dovolj(Afganistan,Izrael-Palestina,Sirija,Egipt,Ba lkan, Bolgarija, Latinska Amerika,...),samo še kakšen norec ki bo pritisnil na napačen gumb nam manjka pa smo tam.

Strani: 1