Strani: 1 2 3

tilenrexi sporočil: 6.775
[#2203260] 28.08.13 08:49
Odgovori   +    13
Nekdo pač napiše takšno ceno, ker se mu ne da s tem ukvarjat. Vzrok so pa druga naročila. No, za 2600, bi tudi tisto počakalo.
anon-43330 sporočil: 14
[#2203278] 28.08.13 09:07
Odgovori   +    11
...davek na dodano vrednost 20 odstotkov...hmmm star članek očitno
anon-221230 sporočil: 3.052
[#2203284] 28.08.13 09:11
Odgovori   +    19
Zadnja sprememba: anon-221230 28.08.2013 09:21
Problem vseh obrtnikov je, da hočejo furat dalje imidž, ki so ga dosegali, ko je bilo denarja dosti in so lahko privijali cene... dober avto, vikendi, barke, ves čas 500eur v tošlu, da se lahko duvaš po ošteriji... Časi za vse "draguljarje" so ali pa bodo kmalu mimo, zjebala vam bo masovna proizvodnja, za tretjino vaših cen. Meni je pred tremi leti mlad, dober mizar, po meri naredil za 3200 eur dve kompletni otroški sobi iz masive. Pohištvo, postelje, omare, pisalne mize z regali itd, za sobi veliki cca 25m2, ki sta še danes, kot da jih je sestavil včeraj. Pa se ne upam trdit, da ni dosti zaslužil, ker so mi vsi govorili, da sem plačal precej. Tako da...
bpusnik sporočil: 1.123
[#2203300] 28.08.13 09:19 · odgovor na: anon-43330 (#2203278)
Odgovori   +    4
Članek je bil objavljen v junijski številki Moje finance
mayami sporočil: 37
[#2203320] 28.08.13 09:35 · odgovor na: anon-43330 (#2203278)
Odgovori   +    1
Živijo, Moje finance so mesečnik in politika revije je takšna, da objavljamo članke z mesečnim zamikom. Zadnja izdana številka je bila julijsko/avgustovska. Članke iz zadnje edicije bomo začeli objavljati ta teden.
Lep dan še naprej, Marja
anon-221230 sporočil: 3.052
[#2203370] 28.08.13 10:06 · odgovor na: (#2203345)
Odgovori   +    1
Sej ni problem, kdo govori, da ne sme služit, če dobi kupce, ki so dovolj butasti, da se pustijo lupit! Roko na srce, če za neko stvar, ki jo mizar naredi v parih dneh, zaračuna za delo še nekajkratnik vrednosti materijala... Toliko pa že znam računati.
anon-176955 sporočil: 231
[#2203378] 28.08.13 10:11 · odgovor na: (#2203345)
Odgovori   +    5
[republican]
> [tomven]
> Problem vseh obrtnikov je, da hočejo furat dalje imidž, ki so ga dosegali, ko je bilo denarja dosti in so lahko privijali cene... dober avto, vikendi, barke, ves čas 500eur v tošlu

Zate je torej problem, če nekdo s svojim delom dobro zasluži in bi bilo bolje, če ne bi imel za burek?
problem teh privatnikov je v tem, da imajo skrajno nesorazmerne cene glede na plače drugih...kje si vidu, da en kurčev mehanik 3 dni šraufa pa potegne eno manjšo plačo v žep, niti ne minimalno!!..
anon-17378 sporočil: 8.998
[#2203401] 28.08.13 10:19 · odgovor na: (#2203369)
Odgovori   +    6
[republican]
Še hujši problem nastane, ko lahko v poslu nekaj zaslužiš samo, če goljufaš in ne plačuješ dajatev. Takrat je skrajni čas, da se pobereš iz takšnega posla.

Ali pa iz okolja (države), ki te tako lupi, da ne moreš preživeti.
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2203405] 28.08.13 10:20
Odgovori   +    16
Če pa smo pikolovski, je mizar na dveh mestih, kjer se stikata stranici, zgrešil za kakšen milimeter.
Mah, kupil predsobo od Gorenja, serijsko narejeno, pa sta dve stranici omar tudi odžagani tako krivo, kot bi jih na roke žagali.

Sicer mi tole nikoli ne bo jasno. Jurja, dva za preprosto omaro, če kupuješ pa res zadnji dosežek high-tech elektronike, nekaj kar niti pomisliti ne moreš, da bi izdelal sam, saj nekatere vrhunske komponente izdeluje le en (ali dva) proizvajalec na svetu, pa na koncu stane pol manj.
anon-17378 sporočil: 8.998
[#2203436] 28.08.13 10:30 · odgovor na: (#2203425)
Odgovori   +    7
[gsavli]
> [komunike]
> > [republican]
> > Še hujši problem nastane, ko lahko v poslu nekaj zaslužiš samo, če goljufaš in ne plačuješ dajatev. Takrat je skrajni čas, da se pobereš iz takšnega posla.
>
>

> Ali pa iz okolja (države), ki te tako lupi, da ne moreš preživeti.

to mogoče sploh ni potrebno, ker se v takem okolju, kjer je delo nenormalno obdavčeno, razvije toleranca in ustaljena praksa utajevanja davkov in korupcije in je tako lahko še vedno na koncu neto dohodek nizko obdavčen.

tako okolje pa imamo pri nas.

Tvoja ugotovitev drži samo pogojno.

Če se zameriš vodilni mafiji ali pa si le-ta vzame na piko tvoje osebno premoženje, zate ni nobene tolerance več, okradejo te do golega, s sistematično zlorabo zakonodaje in pooblastil.

V taki varianti ti ostane na voljo samo izbira med hiranjem na obroke ali umikom pred plenilci v tujino.
pomurski sporočil: 1.856
[#2203441] 28.08.13 10:35 · odgovor na: (#2203338)
Odgovori   +    1
[gsavli]
folk pa sili na družboslovne fakse. :)
Človek je družbeno bitje in če bi bil trg s tem postulatom usklajen, bi bilo navala na družboslovje še več. Zato z enako vnemo silijo na družboslovne fakse tudi tam, kjer morajo za izobraževanje seči globoko v žep.
hostamox sporočil: 8.460
[#2203445] 28.08.13 10:37 · odgovor na: anon-176955 (#2203378)
Odgovori   +    7
[velkopivo]
> [republican]
> > [tomven]
> > Problem vseh obrtnikov je, da hočejo furat dalje imidž, ki so ga dosegali, ko je bilo denarja dosti in so lahko privijali cene... dober avto, vikendi, barke, ves čas 500eur v tošlu
>
> Zate je torej problem, če nekdo s svojim delom dobro zasluži in bi bilo bolje, če ne bi imel za burek?

problem teh privatnikov je v tem, da imajo skrajno nesorazmerne cene glede na plače drugih...kje si vidu, da en kurčev mehanik 3 dni šraufa pa potegne eno manjšo plačo v žep, niti ne minimalno!!..
a če jo odvetnik, računovodja, računalničar, zdravnik je pa v redu ?















+
anon-317711 sporočil: 662
[#2203498] 28.08.13 11:26 · odgovor na: tilenrexi (#2203260)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 28.08.13 10:45
[tilenrexi]
Nekdo pač napiše takšno ceno, ker se mu ne da s tem ukvarjat. Vzrok so pa druga naročila. No, za 2600, bi tudi tisto počakalo.

eh, nekdo je pač navaden lopov in poskusi, če bo šlo morda za 2-3 kratnik...to je to. mislijo da smo tako glupi da se niti naknadno ne bomo pozanimali. pri malih delih, popravilih je še huje. njihov čas je dražji kot od možganskih kirurgov :)

no, jaz sem pred leti dobil tri ponudbe za komplet obnovo kopalnice in wc, pa so se le minimalno razlikovale. sem pa poslal samo trem, ki so zelo na dobrem glasu. izbral sem tistega, ki je lahko prvi prišel delat. eden od teh treh je bil na primer za 1 leto vnaprej zaseden....
anon-266747 sporočil: 1.625
[#2203507] 28.08.13 11:33
Odgovori   +    3
1000 EVR so stroški materijala. Če ododaš še stroške dela, nihče ne dela zastonji in elektrike, strojev ... + DDV in DOBIČEK prideš na normalno ceno.
anon-266747 sporočil: 1.625
[#2203510] 28.08.13 11:34 · odgovor na: anon-266747 (#2203507)
Odgovori   +    1
1000 EVR so stroški materijala. Če ododaš še stroške dela, nihče ne dela zastonji in elektrike, strojev, prevoza ... + DDV in DOBIČEK prideš na normalno ceno 1700 EUR.
anon-24983 sporočil: 7.885
[#2203565] 28.08.13 12:31 · odgovor na: anon-176955 (#2203378)
Odgovori   +    1
[velkopivo]
> [republican]
> > [tomven]
> > Problem vseh obrtnikov je, da hočejo furat dalje imidž, ki so ga dosegali, ko je bilo denarja dosti in so lahko privijali cene... dober avto, vikendi, barke, ves čas 500eur v tošlu
>
> Zate je torej problem, če nekdo s svojim delom dobro zasluži in bi bilo bolje, če ne bi imel za burek?

problem teh privatnikov je v tem, da imajo skrajno nesorazmerne cene glede na plače drugih...kje si vidu, da en kurčev mehanik 3 dni šraufa pa potegne eno manjšo plačo v žep, niti ne minimalno!!..
Ja samo del tega je pač na račun davkov. Ti dobiš neto, onemu moraš dati pa bruto bruto plačo, ker mora tudi on plačati davke.
No potem tudi če vzameš bruto in ceno ne more biti enako. V ceni je še marsikaj drugega, prostor, oprema, orodje, material....

Pač imajo take cene. Dosežejo jih na trgu. Zdaj če bi oni tvoj kurčev mehanik ki šraufa šel na svoje, ker ima tam mizerno plačo, pa potem imel malo nižjo ceno, bi lahko imel zelo dobro plačo...

Hja vsi se pritožujejo, da trg dela ne deluje, če pa deluje pa spet ni prav. Če gredo zdaj že vsi študirat, potem takih manjka. Zdaj če trg deluje bodo ti recimo dražji.

Najbolj se pritožujejo čez trg dela menežerji, kjer v bistvu za njih ni trga, ker se vse odvija v več ali manj zaprtem krogu. In potem se ti držijo onih kolektivnih pogodb kot pijanec plota in vedno ponudijo ono najnižjo možno plačo in potem če ni ljudi, začnejo tuliti da trg dela ne deluje.

No za te študirane z nepotrebnimi profili je pa tako. Če dobi državno službo potem bo imel recimo plačo za 7. stopnjo, če je ne dobi bo lahko delal drugje tam za 700-800 evrov.
Tako bo tudi za naslednje, dokler jim ne bo jasno, da se je bolje izučiti kakega poklica. Potem se bo pač ponudba povečala in bodo cene nižje.
One cene od monopolistov pa ne bodo nikoli nižje, ampak samo višje. Tako da v bistvu so problem te cene, ne pa cene privatnikov, ki se oblikujejo na trgu.
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2203583] 28.08.13 12:38 · odgovor na: pomurski (#2203441)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-180464 28.08.2013 12:43
[pomurski]
> [gsavli]
> folk pa sili na družboslovne fakse. :)

Človek je družbeno bitje in če bi bil trg s tem postulatom usklajen, bi bilo navala na družboslovje še več. Zato z enako vnemo silijo na družboslovne fakse tudi tam, kjer morajo za izobraževanje seči globoko v žep.
Glavni razlog je ta, da je večini veliko lažje vrteti jezik kot pa kaj izračunati ali ustvariti.

Se spomnim za časa mojega študija, kako smo si belili glavo z raznimi simulacijami in reševanjem sistema diferencialnih enačb, družboslovci so se pa med tem šli "dopisni faks" z rednega žura.

Saj je znano, da je na FDV mogoče pasti le po stopnicah. :-)

Sem pa po faksu v času kariere zato ugotovil še eno povezano posledico.
Razni FDV vodilne oziroma odgovorne osebe v podjetjih iz lastnih izkušenj vedo, da se v času študija niso naučili nekih ravno hudo kunštnih zadev, zato se jim zdijo že digitalne zapestne ure kar bistra pogruntavščina. Potem to zmečejo v isti koš in seveda tudi naravoslovci in tehniki po njihovem ne znamo šteti do pet. Zato je vsako tehnikalijo treba iskati na tujem, saj domače ne morejo biti dovolj dobre.
anon-49458 sporočil: 2.114
[#2203639] 28.08.13 13:16 · odgovor na: (#2203353)
Odgovori   +    4
[republican]
> [gsavli]
> tudi poklic avtomehanika bo zmagovalen, sedaj ko se ne bo več kupovalo novih avtov vsake štiri leta.

Motiš se. Prijatelj je avtomehanik in pravi, da ljudje še manj servisirajo avtomobile, kot pred krizo. Jih pač gonijo dokler gre in popravljajo samo tisto, kar je res neizogibno... pa še to večinoma pri šušmarjih, ki so cenejši.
Dvomim. Ker mojemu prijatelju avtomehaniku gre namreč odlično. Problem imajo veliki avtohišni servisi zarad previsokih urnih postavk ter marž na materialu. Spjevcem posel cveti. Menjava olja je npr. neizogibna, isto ploščice, diski. Glede na povprečno starost slovenskih avtomobilov bi rekel, da avtomehanikom ne bo hudega. Z avtom se zelo redko folk zajebava v stilu da ga bo gonil dokler gre. Vsaj tisi ne, ki nimajo denarja za drugega.
code5 sporočil: 664
[#2203969] 28.08.13 17:16 · odgovor na: anon-180464 (#2203405)
Odgovori   +    11
[kekez]
Sicer mi tole nikoli ne bo jasno. Jurja, dva za preprosto omaro, če kupuješ pa res zadnji dosežek high-tech elektronike, nekaj kar niti pomisliti ne moreš, da bi izdelal sam, saj nekatere vrhunske komponente izdeluje le en (ali dva) proizvajalec na svetu, pa na koncu stane pol manj.

Ej, točno to govorim že nekaj let, odkar so cene pohištva ratale čista mistika. Ne more bit, zaboga, ena kuhinja brez aparatov dražja od avta srednjega razreda, ampak točno to se dogaja. Po mojem zato, ker ljudje pri velikih vsotah enostavno nima več proporcev, potem, ko se zakreditirajo 100K za parcelo in 100K za gradnjo, se jim zdi "jebiga, bomo pa plačevali kredit še tri leta več" in izpljunejo za kuhinjo in dnevno 30K, pa za nameček še za banjo s tremi razpršilci 30K - kamor je šel bik, naj gre še štrik. Ne vem, meni se zdi to božjastno drago, v primerjavi s tem, koliko zaslužim v enem letu (če vzamem eno leto neplačanega dopusta, si lahko čisto vse pohištvo dam narezat v Hobiju in ga tudi sestavim v dveh mesecih, s preostankom denarja pa kot lord preživim preostanek tega leta na Novi Zelandiji, vključno z letalsko karto, pa še mi bo kaj ostalo). Samo folk, zgleda, te računice enostavno nima.

No ja, ampak fleti so se vsaj začeli cenit, pri pohištvu pa še niso vzeli te lekcije.
pomurski sporočil: 1.856
[#2204137] 28.08.13 19:57 · odgovor na: anon-180464 (#2203583)
Odgovori   +    0
[kekez]
> [pomurski]
> > [gsavli]
> > folk pa sili na družboslovne fakse. :)
>
> Človek je družbeno bitje in če bi bil trg s tem postulatom usklajen, bi bilo navala na družboslovje še več. Zato z enako vnemo silijo na družboslovne fakse tudi tam, kjer morajo za izobraževanje seči globoko v žep.

Glavni razlog je ta, da je večini veliko lažje vrteti jezik kot pa kaj izračunati ali ustvariti.
Brez vrtenja jezika boš težko kaj prodal.
Se spomnim za časa mojega študija, kako smo si belili glavo z raznimi simulacijami in reševanjem sistema diferencialnih enačb, družboslovci so se pa med tem šli "dopisni faks" z rednega žura.
Prvi so se šli teorijo, drugi prakso. Lahko bi rekli, da so jih bolje pripravili na izzive trga.
Saj je znano, da je na FDV mogoče pasti le po stopnicah. :-)
Učna snov, ki se ti ne zagabi, ti dlje časa ostane v glavi. ;)
Sem pa po faksu v času kariere zato ugotovil še eno povezano posledico.
Razni FDV vodilne oziroma odgovorne osebe v podjetjih iz lastnih izkušenj vedo, da se v času študija niso naučili nekih ravno hudo kunštnih zadev, zato se jim zdijo že digitalne zapestne ure kar bistra pogruntavščina. Potem to zmečejo v isti koš in seveda tudi naravoslovci in tehniki po njihovem ne znamo šteti do pet.
Znan problem tehničnih kadrov je, da se ne znajo tržiti in so plače zato bohpomagaj. Niso družboslovci krivi, da se ves svet vrti okrog vrtenja gobca, nikakor pa jim ni možno očitati, da niso pragmatični.
Zato je vsako tehnikalijo treba iskati na tujem, saj domače ne morejo biti dovolj dobre.
Ne, ampak jo tujci iščejo pri nas:
ava.rtvslo.si/predva...170975818/
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2204215] 28.08.13 20:54
Odgovori   +    0
To še ni tako huda razlika, če upoštevaš različno kvaliteto materiala, vodil, letvic predalov in podobnega. Eno z drugim je najcenejša ponudba v primerjavi z najdražjo v razmerju 1:3.
anon-128335 sporočil: 450
[#2204591] 29.08.13 09:58
Odgovori   +    3
Greš v Ikeo, kupiš, sestaviš, ... amen.
Po večini krepko cenejše, kot alternative.
anon-317319 sporočil: 39
[#2204679] 29.08.13 11:02
Odgovori   +    4
čas vnosa: 29.08.13 09:05
In kdo je ta mizar?
anon-292686 sporočil: 763
[#2205128] 29.08.13 16:28
Odgovori   +    2
Ne vem, zakaj se v takšnih in podobnih člankih ne objavi poimenskega seznama vseh pomudnikov (o.z. s. p.-jev) in njihovih ocen stroškov?? To bi bil res korak naprej! Saj vendarle ne bi šlo za nek razpis iz javnega sektorja z vso običajno pripadajočo tajnostjo ponudb, kajne ... Kakorkoli že, več informacij bi zagotovo bilo bolj zdravo in splošno stimulativno (npr. v smislu brezplačne reklame) tako za prihodnost najbrž večine dobrih (t.j. kakovostnih in ustrezno cenjenih) ponudnikov, kot tudi za bralce - njihove morebite stranke! Sicer pa hvala za omembo Primerjam.si (prej nisem poznal)! ;-)
Kanzon sporočil: 2.392
[#2205174] 29.08.13 17:33 · odgovor na: anon-176955 (#2203378)
Odgovori   +    1
V Avstriji je ura mehanika od 50 evrov naprej,kruh pa stane isto kot pri nas.
bc123a sporočil: 48.253
[#2205187] 29.08.13 18:02 · odgovor na: (#2203345)
Odgovori   +    1
[republican]
> [tomven]
> Problem vseh obrtnikov je, da hočejo furat dalje imidž, ki so ga dosegali, ko je bilo denarja dosti in so lahko privijali cene... dober avto, vikendi, barke, ves čas 500eur v tošlu

Zate je torej problem, če nekdo s svojim delom dobro zasluži in bi bilo bolje, če ne bi imel za burek?
Ni problem, da dobro zasluzi. Problem je, ce ob jamranju, da ni posla, njegova obrt crkne, namesto da bi spustil cene. Medtem pa ljudje delo, ki bi ga lahko delal on delajo sami, slabse in manj ucinkovito, in to popoldan.

V casu norije nekaj let nazaj so stale recimo obnove kopalnic ranga 10.000 EUR. To je recimo 10 slovenskih dobrih plac, za dva ali tri tedne dela. Jaz sem se odlocil, da bom pocakal, ker se mi zdi abotno dati 1/10 (realne) vrednosti stanovanja za obnovo ene kopalnice. In ce ne bodo cene postale normalne, bom rajsi kopalnico zasnoval tako, da bodo pac mojstri imeli cimmanj dela (brez ploscic po stenah, itd - marsikje v evropi niso obsedeni s keramiko po stenah kot v sloveniji). Na skodi bodo samo mojstri.
bc123a sporočil: 48.253
[#2205189] 29.08.13 18:03 · odgovor na: (#2203363)
Odgovori   +    0
[republican]
> [gsavli]
> tile "šušmarji" so tudi avtomehaniki, sicer stranke ne bi vozile avtov popravljat k njim. right?

Nisem rekel da niso... samo cenejši so, ker pač ne plačujejo vseh dajatev.
Obstajajo v bistvu tri kategorije: "uradni" mehaniki, neuradni mehaniki (ki so muchos cenejsi) in susmarji. Nihce ne pravi, da nekdo brez kristalne palace in velike table z znamko avtomobilske firme ni dober mehanik za doloceno vrsto avtov.
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2205245] 29.08.13 19:54 · odgovor na: (#2205212)
Odgovori   +    5
[republican]
Servisiranje avtomobilov postaja vse bolj specifična dejavnost, ker za razliko od preteklosti, ko je avtomobile lahko šraufal čisto vsak, ki je imel vsaj malo pojma, danes to lahko počnejo samo tisti, ki imajo specifična orodja in programsko opremo za določen tip avtomobila. Avtomobili se večinoma ne "šraufajo" več s izvijačem, ampak z računalnikom.

Ampak to ni moj point. Nič ni narobe, če neuradni mehanik konkurira s ceno uradnemu, ker pač dela v domači garaži in ima nižje stroške, kot če bi avtomobile popravljal v razkošni mehanični delavnici... problem je če je cenejši, ker ne plačuje davkov.
Proizvajalci avtomobilov MORAJO dati na voljo specifikacije in tudi orodja na razpolago tudi drugim in ne le lastnim pooblaščenim servisom. K temu jih sili proti monopolna zakonodaja v EU direktivah. Tudi garancije ne smejo pogojevati s servisi v lastni servisni mreži.
www.euroservis.si/in...rezi#zakaj
bc123a sporočil: 48.253
[#2205258] 29.08.13 20:19 · odgovor na: (#2205212)
Odgovori   +    0
[republican]
Servisiranje avtomobilov postaja vse bolj specifična dejavnost, ker za razliko od preteklosti, ko je avtomobile lahko šraufal čisto vsak, ki je imel vsaj malo pojma, danes to lahko počnejo samo tisti, ki imajo specifična orodja in programsko opremo za določen tip avtomobila. Avtomobili se večinoma ne "šraufajo" več s izvijačem, ampak z računalnikom.

Ampak to ni moj point. Nič ni narobe, če neuradni mehanik konkurira s ceno uradnemu, ker pač dela v domači garaži in ima nižje stroške, kot če bi avtomobile popravljal v razkošni mehanični delavnici... problem je če je cenejši, ker ne plačuje davkov.
Jaz vozim svoj avto enkrat na leto v periferijo slovenije na servis k mehaniku, ki je uradni serviser za znamko X, prej je pa bil za znamki X in Y. Avto je znamke Y in seveda ni kar cez noc pozabil, kako se ga popravlja, pa tudi opreme mu niso kar vzeli (itak je ta oprema vedno bolj standardizirana tudi za razlicne znamke).
anon-202104 sporočil: 4.404
[#2205300] 29.08.13 21:47 · odgovor na: (#2203338)
Odgovori   +    4
[gsavli]
folk pa sili na družboslovne fakse. :)

tudi poklic avtomehanika bo zmagovalen, sedaj ko se ne bo več kupovalo novih avtov vsake štiri leta.
hja,marsikdo bi šel na medicino,pa so omejil vpis..zakaj že?
nedvomno je zmagovalen poklic zdravnika...10 jurjov,16 jurjov..itd..in sploh nimajo časa da to porabijo...v belgiji zdravniki v javnem zdravstvu lahko samo sanjajo o teki plači

Strani: 1 2 3