Strani: 1 2 3

ahafne sporočil: 2.363
[#2112988] 13.05.13 16:20
Odgovori   +    50
"Obtoževanje brez dokazov je obrekovanje."

Velja za vsakega in povsod. Pika.
anon-268539 sporočil: 2.339
[#2112999] 13.05.13 16:44
Odgovori   +    26
»Tudi na internetu bi se morali držati določenih pravil. Večina nepodpisanih komentarjev in mnenj pelje v komentatorsko greznico« (D. Savič)

Še kako res, preveč je neolikanosti in svinjanja.
bigl sporočil: 18.363
[#2113000] 13.05.13 16:46 · odgovor na: ahafne (#2112988)
Odgovori   +    16
Zadnja sprememba: bigl 13.05.2013 16:48
[ahafne]
"Obtoževanje brez dokazov je obrekovanje."

Velja za vsakega in povsod. Pika.
Tudi hvaljenje brez dokazov so čenče. Eni bi jim rekli motivacija:-), epp, dobro ime, pajade in take..... Drugi pa, da gre za obrekovanje resnice. Lep dan.
bozo666 sporočil: 3.026
[#2113009] 13.05.13 17:05
Odgovori   +    35
Mislim, da bo ta zadeva na koncu padla v vodo. Če ne pri nas, pa na evropskem sodišču, saj zasebni blog ni javni medij.

No, mislim celo, da bo, kljub pritiskom na sodnike, zadeva padla celo pri nas. Zakaj? Zato, ker je pravno teoretičnega znanja več čim višje gre zadeva.

Zaradi pomanjkanja dobrih sodnikov obsodba na prvi stopnji še ne pomeni prav nič.

Za razliko od Kunstlja, ki je svoj dnevnik-blog pisal zasebno, je Vasle o njem zelo žaljivo pisal v pravem mediju.

Skratka, sodišče se sploh ne bi po mojem smelo spuščati v presojo kaj je res in kaj ne in dokler pri nas ni drugačne zakonodaje enostavno slediti stališču, da zasebni blog ni medij.

Po tej elementarni logiki je Kunstelj Vasleta pljunil, Vasle pa ga je zabodel v prsa z nožem. Tako je treba gledati na dejstvo, da so eni zapisi na privatnem blogu, drugi, to je Vasletovi, pa v javnem mediju, ki je dostopen vsem in je to po naši zakonodaji medij, kar za blog ne moremo reči.

Glede verodostojnosti Vasleta pa imam tudi sam poučno izkušnjo, ko mi je kot urednik sveto obljubil kakšen bo naslov mojega odgovora ne neke obtožbe. To je bilo namreč moj pogoj. Ko je izšla revija, pa sem videl, da me je izigral in s tem dejansko de facto onemogočil, da bi se jaz opral lažnivih obtožb, saj zaradi namerno drugaćnega naslova , tega demantija ni prebral skoraj nihče.

Ker so bili moji nasprotniki iz struktur,ki naj bi bile povezane z urednikom Vasletom zaradi istospolne usmerjenosti, mi je bila njegov motiv jasen šele čez nekaj let. Potrdil ga je tudi Kunstljev blog kar nekaj let pozneje.

Glede na vse to, kar verjamen, da se Kunstelj ne laže in da je Vasle res hotel to ( spolnost ) od njega, kar je napisal.

No, to s pravnega vidika sploh ni pomembno, saj privatni blog ne more imeti statusa medija, revija, v kateri je Vasle blatil Kunstlja, pa to nedvomno je.

No, bomo videli, ker v tej naši SLO je vse možno, saj pravne šole rastejo kot gobe po dežju in je popolnoma razumljivo, da pravno teoretični nivo znanja pada iz leta v leto, saj so mnogi dobri sodniki odšli med odvetnike, ker se tam bolje zasluži.
lukamiha sporočil: 673
[#2113019] 13.05.13 17:20
Odgovori   +    27
To nuravnovešeno barabo naj dajo na hladno za par let, kar ta počne, je res kriminal!
anon-309880 sporočil: 1.729
[#2113027] 13.05.13 17:27
Odgovori   +    45
kwa, čarli, nauš protestiru. Mentorja ti tu zapirajo. in to tvoja vlada.

Kar, in predvsem kako je kunstelj pisal ne bi mu nikjer na svetu dovolili. Če ne drugo, bi vse policije, tožilstva in sove pritekle, da ga malo potipajo, po uradni dolžnosti.

Kar je kao resničnih podatkov, je vse napisal za nazaj, ko so se stvari že zgodile, bral je po raznih forumih, pod vplivom kake droge malo haluciniral in to prodajal kot svoje. Ni enega primera, da bi napovedal za naprej.

Droge so mu malo zamešale časovno dojemanje, tako da je nakladal o stvareh, ki so se zgodile v drugem času in kraju, z drugimi ljudmi, že samo nakladanje o njavru tu in njavru tam je simptomatično. O njavru je nakldal kao da se srečujejo še deset let po tem, ko ga je zadnjič videl.

Edino v Sloveniji je mogoče, da nekdo na tak način zmerja in žali druge ljudi, podtika in krade, kot s svojo knjigo, kjer so mnogi plačali za razodetje, in sedaj ko je javna, niti za se dobro nasmejat ni vredna.


kwa, čarli, eni so ga tožili, kwa, zarota, intriga? ubogi narkič, lepo so mu filali podatke, da je dobil za svojo dozico. Če bi kak kriminalist mu dal dve okoli uh, bi tudi povedal, kdo mu je dajal zavajajoče informacije.

Ps. za tiste, ki jih zanima: včeraj so obsodili v Italiji lastnico enega bloga zaradi komentarjev, ki so jih pisale tretje osebe, na sodišču so smatrali, da je lastnik bloga odgovoren za vsebino. Kar tudi je, ker edini lahko moderira in briše komentarje.

Če bi v Sloveniji šli po tem kopitu, ne bi bilo nobenega foruma več. Neizmerno sovraštvo se ne da kar tako izkoreninit.
anon-251880 sporočil: 6.972
[#2113028] 13.05.13 17:30 · odgovor na: lukamiha (#2113019)
Odgovori   +    11
[lukamiha]
To nuravnovešeno barabo naj dajo na hladno za par let, kar ta počne, je res kriminal!

Ne bi se čudil,če bi ga uzela magla.
Ne vem, če bi to ravno gledali ravnodušno v največji demokratični državi na svetu.
čarli sporočil: 13.178
[#2113054] 13.05.13 18:19 · odgovor na: anon-309880 (#2113027)
Odgovori   +    11
[menitu]
kwa, čarli, nauš protestiru. Mentorja ti tu zapirajo. in to tvoja vlada.
O čemu ti to blodiš? Moj mentor je bil BB, ki pa se je za male pare prodal tvojemu bogu jajotu;) Ampak hej saj jajotovi verniki venomer blodite ane:)
Kar, in predvsem kako je kunstelj pisal ne bi mu nikjer na svetu dovolili. Če ne drugo, bi vse policije, tožilstva in sove pritekle, da ga malo potipajo, po uradni dolžnosti.
Ja na kitajskem mu pa res ne bi dovolili takšne stvari pisati o politikih:) Pač taki si jajotovi verniki razlagate demokracijo ane;)
Kar je kao resničnih podatkov, je vse napisal za nazaj, ko so se stvari že zgodile, bral je po raznih forumih, pod vplivom kake droge malo haluciniral in to prodajal kot svoje. Ni enega primera, da bi napovedal za naprej.
Aha, torej ti trdiš, da je pisal pod vplivom drog? Se pravi, da obtožuješ brez dokazov ane:)
Droge so mu malo zamešale časovno dojemanje, tako da je nakladal o stvareh, ki so se zgodile v drugem času in kraju, z drugimi ljudmi, že samo nakladanje o njavru tu in njavru tam je simptomatično. O njavru je nakldal kao da se srečujejo še deset let po tem, ko ga je zadnjič videl.
Pa ne da si od njavra prjatlu ko ga tako zavzeto braniš?:)
Edino v Sloveniji je mogoče, da nekdo na tak način zmerja in žali druge ljudi, podtika in krade, kot s svojo knjigo, kjer so mnogi plačali za razodetje, in sedaj ko je javna, niti za se dobro nasmejat ni vredna.
Saj knjiga ni bila za nasmejat. Ah jajotovi verniki pa res vse zamešate:)

kwa, čarli, eni so ga tožili, kwa, zarota, intriga? ubogi narkič, lepo so mu filali podatke, da je dobil za svojo dozico. Če bi kak kriminalist mu dal dve okoli uh, bi tudi povedal, kdo mu je dajal zavajajoče informacije.
Zakaj ga ni tvoj jajo tožil?
Ps. za tiste, ki jih zanima: včeraj so obsodili v Italiji lastnico enega bloga zaradi komentarjev, ki so jih pisale tretje osebe, na sodišču so smatrali, da je lastnik bloga odgovoren za vsebino. Kar tudi je, ker edini lahko moderira in briše komentarje.
No bomo videli kako se bo zgodba razpletla pri nas in pri sosedih;) Namreč prvostopoenjska odločba še nič ne pomeni konkretno;)
Če bi v Sloveniji šli po tem kopitu, ne bi bilo nobenega foruma več. Neizmerno sovraštvo se ne da kar tako izkoreninit.
Ja jajotovi verniki začnite pri sebi kar se tiče sovraštva;)
anon-309880 sporočil: 1.729
[#2113059] 13.05.13 18:29 · odgovor na: čarli (#2113054)
Odgovori   +    28
[čarli]
> [menitu]
> kwa, čarli, nauš protestiru. Mentorja ti tu zapirajo. in to tvoja vlada.

O čemu ti to blodiš? Moj mentor je bil BB, ki pa se je za male pare prodal tvojemu bogu jajotu;) Ampak hej saj jajotovi verniki venomer blodite ane:)

> Kar, in predvsem kako je kunstelj pisal ne bi mu nikjer na svetu dovolili. Če ne drugo, bi vse policije, tožilstva in sove pritekle, da ga malo potipajo, po uradni dolžnosti.

Ja na kitajskem mu pa res ne bi dovolili takšne stvari pisati o politikih:) Pač taki si jajotovi verniki razlagate demokracijo ane;)

> Kar je kao resničnih podatkov, je vse napisal za nazaj, ko so se stvari že zgodile, bral je po raznih forumih, pod vplivom kake droge malo haluciniral in to prodajal kot svoje. Ni enega primera, da bi napovedal za naprej.

Aha, torej ti trdiš, da je pisal pod vplivom drog? Se pravi, da obtožuješ brez dokazov ane:)

> Droge so mu malo zamešale časovno dojemanje, tako da je nakladal o stvareh, ki so se zgodile v drugem času in kraju, z drugimi ljudmi, že samo nakladanje o njavru tu in njavru tam je simptomatično. O njavru je nakldal kao da se srečujejo še deset let po tem, ko ga je zadnjič videl.

Pa ne da si od njavra prjatlu ko ga tako zavzeto braniš?:)

> Edino v Sloveniji je mogoče, da nekdo na tak način zmerja in žali druge ljudi, podtika in krade, kot s svojo knjigo, kjer so mnogi plačali za razodetje, in sedaj ko je javna, niti za se dobro nasmejat ni vredna.

Saj knjiga ni bila za nasmejat. Ah jajotovi verniki pa res vse zamešate:)

>
> kwa, čarli, eni so ga tožili, kwa, zarota, intriga? ubogi narkič, lepo so mu filali podatke, da je dobil za svojo dozico. Če bi kak kriminalist mu dal dve okoli uh, bi tudi povedal, kdo mu je dajal zavajajoče informacije.

Zakaj ga ni tvoj jajo tožil?

> Ps. za tiste, ki jih zanima: včeraj so obsodili v Italiji lastnico enega bloga zaradi komentarjev, ki so jih pisale tretje osebe, na sodišču so smatrali, da je lastnik bloga odgovoren za vsebino. Kar tudi je, ker edini lahko moderira in briše komentarje.

No bomo videli kako se bo zgodba razpletla pri nas in pri sosedih;) Namreč prvostopoenjska odločba še nič ne pomeni konkretno;)

> Če bi v Sloveniji šli po tem kopitu, ne bi bilo nobenega foruma več. Neizmerno sovraštvo se ne da kar tako izkoreninit.

Ja jajotovi verniki začnite pri sebi kar se tiče sovraštva;)
he, he, te je segrelo, nda.

daj si duška ubogi obsedenc.
čarli sporočil: 13.178
[#2113066] 13.05.13 18:39 · odgovor na: anon-309880 (#2113059)
Odgovori   +    6
[menitu]
> [čarli]
> > [menitu]
> > kwa, čarli, nauš protestiru. Mentorja ti tu zapirajo. in to tvoja vlada.
>
> O čemu ti to blodiš? Moj mentor je bil BB, ki pa se je za male pare prodal tvojemu bogu jajotu;) Ampak hej saj jajotovi verniki venomer blodite ane:)
>
> > Kar, in predvsem kako je kunstelj pisal ne bi mu nikjer na svetu dovolili. Če ne drugo, bi vse policije, tožilstva in sove pritekle, da ga malo potipajo, po uradni dolžnosti.
>
> Ja na kitajskem mu pa res ne bi dovolili takšne stvari pisati o politikih:) Pač taki si jajotovi verniki razlagate demokracijo ane;)
>
> > Kar je kao resničnih podatkov, je vse napisal za nazaj, ko so se stvari že zgodile, bral je po raznih forumih, pod vplivom kake droge malo haluciniral in to prodajal kot svoje. Ni enega primera, da bi napovedal za naprej.
>
> Aha, torej ti trdiš, da je pisal pod vplivom drog? Se pravi, da obtožuješ brez dokazov ane:)
>
> > Droge so mu malo zamešale časovno dojemanje, tako da je nakladal o stvareh, ki so se zgodile v drugem času in kraju, z drugimi ljudmi, že samo nakladanje o njavru tu in njavru tam je simptomatično. O njavru je nakldal kao da se srečujejo še deset let po tem, ko ga je zadnjič videl.
>
> Pa ne da si od njavra prjatlu ko ga tako zavzeto braniš?:)
>
> > Edino v Sloveniji je mogoče, da nekdo na tak način zmerja in žali druge ljudi, podtika in krade, kot s svojo knjigo, kjer so mnogi plačali za razodetje, in sedaj ko je javna, niti za se dobro nasmejat ni vredna.
>
> Saj knjiga ni bila za nasmejat. Ah jajotovi verniki pa res vse zamešate:)
>
> >
> > kwa, čarli, eni so ga tožili, kwa, zarota, intriga? ubogi narkič, lepo so mu filali podatke, da je dobil za svojo dozico. Če bi kak kriminalist mu dal dve okoli uh, bi tudi povedal, kdo mu je dajal zavajajoče informacije.
>
> Zakaj ga ni tvoj jajo tožil?
>
> > Ps. za tiste, ki jih zanima: včeraj so obsodili v Italiji lastnico enega bloga zaradi komentarjev, ki so jih pisale tretje osebe, na sodišču so smatrali, da je lastnik bloga odgovoren za vsebino. Kar tudi je, ker edini lahko moderira in briše komentarje.
>
> No bomo videli kako se bo zgodba razpletla pri nas in pri sosedih;) Namreč prvostopoenjska odločba še nič ne pomeni konkretno;)
>
> > Če bi v Sloveniji šli po tem kopitu, ne bi bilo nobenega foruma več. Neizmerno sovraštvo se ne da kar tako izkoreninit.
>
> Ja jajotovi verniki začnite pri sebi kar se tiče sovraštva;)

he, he, te je segrelo, nda.
Kje ti vidiš da me je segrelo? Aja točno ti še kar naprej blodiš nda:)
daj si duška ubogi obsedenc.
In to meni piše jajotov vernik, ki so znani po svoji fanatiični obsedenosti z jajotom:)
pinkfloyyd sporočil: 658
[#2113068] 13.05.13 18:40
Odgovori   +    16
Kaj to pomeni, da bi Vasle tudi moral v zapor, če bi Kunstelj sprožil zasebno tožbo proti njemu?
anon-253498 sporočil: 841
[#2113081] 13.05.13 18:53
Odgovori   +    30
čas vnosa: 13.05.13 18:52
Kunstelj je bil edini v Sloveniji, ki je imel jajca da je pisal o zakulisju naše politične, medijske in gospodarske scene. Bodite prepričani, da so določene stvari avtentične in če je tega samo 5% potem veste kje smo, vsi ki si zakrivate oči o zakulisnem dogajanju ste pa navadne ovce. Ops, kam je že šla Ana Jud?
anon-45881 sporočil: 7.327
[#2113085] 13.05.13 18:57
Odgovori   +    28
»Kunstelj torej ni pisal na pamet, imel je svoje vire,«
Seveda ni pisal na pamet, saj najprej potrebuje pamet, na katero bi pisal. Imel pa je zagotovo svoje vire, Mušnica Norogobna in pa Igla Heroina sta najbolj znana od vseh, ki so mu bili na voljo.
Kunstljev odvetnik Peter Rotar pa nam je medtem povedal, da ga je sodba presenetila. »Gre verjetno za eno izmed prvih tovrstnih obsodb v kateri je obdolženec kriv verbalnega delikta.«
Hmm, če napišem, da je Peter Rotar brezjajčni pedofilsko-sodomitsko usmerjen parazit, ki ga plačuje Murglor the Dwarf King, je to verbalni delikt ali navadna žalitev? Samo retorično sprašujem...
anon-45881 sporočil: 7.327
[#2113091] 13.05.13 19:05 · odgovor na: bozo666 (#2113009)
Odgovori   +    20
[bozo666]
Mislim, da bo ta zadeva na koncu padla v vodo. Če ne pri nas, pa na evropskem sodišču, saj zasebni blog ni javni medij.
Skratka, sodišče se sploh ne bi po mojem smelo spuščati v presojo kaj je res in kaj ne in dokler pri nas ni drugačne zakonodaje enostavno slediti stališču, da zasebni blog ni medij.
Internet je medij. Vsak blog na netu, ki je dostopen komerkoli (torej za dostop ne potrebuješ posebnega vabila, gesla ali drugega mehanizma prijave), je del tega medija. Blog je zaklenil pred nepovabljenci šele pred omejenim časom. Too late.
Po tej elementarni logiki je Kunstelj Vasleta pljunil, Vasle pa ga je zabodel v prsa z nožem. Tako je treba gledati na dejstvo, da so eni zapisi na privatnem blogu, drugi, to je Vasletovi, pa v javnem mediju, ki je dostopen vsem in je to po naši zakonodaji medij, kar za blog ne moremo reči.
Bejž no bejž. Časopis, za katerega moraš odšteti denar, je bolj javen, kot blog, ki je dan na voljo vsem s priključkom do interneta (98% populacije). Imaš ti probleme s stikom z realnostjo?
Glede verodostojnosti Vasleta pa imam tudi sam poučno izkušnjo, ko mi je kot urednik sveto obljubil kakšen bo naslov mojega odgovora ne neke obtožbe. To je bilo namreč moj pogoj. Ko je izšla revija, pa sem videl, da me je izigral in s tem dejansko de facto onemogočil, da bi se jaz opral lažnivih obtožb, saj zaradi namerno drugaćnega naslova , tega demantija ni prebral skoraj nihče.
Aha, osebne zamere do Vasleta. Vse jasno. Sicer pa tvojih demantijev, po pravici povedano, nihče niti ne bi bral, glede na to, kakšne lovske streljaš po forumu Financ. Pa če jim daš naslov: "Milan Kučan naročil umor Janeza Janše, ta pa je z armbrustom pokosil cel vod morilcev".
Ker so bili moji nasprotniki iz struktur,ki naj bi bile povezane z urednikom Vasletom zaradi istospolne usmerjenosti, mi je bila njegov motiv jasen šele čez nekaj let. Potrdil ga je tudi Kunstljev blog kar nekaj let pozneje.
Kunstljev blog je potrdil tudi, da je Milan Kučan škrat z Marsa in Janez Janša preprodajalec pralnih strojev na kolesih. In?
anon-73846 sporočil: 561
[#2113105] 13.05.13 19:23
Odgovori   +    8
Upam da je to precedens in bojo zaprli tudi vse fasiste s tega foruma, torej 99% forumasev
prerok sporočil: 3.248
[#2113117] 13.05.13 19:29 · odgovor na: anon-253498 (#2113081)
Odgovori   +    22
[Aljoxsan]
Kunstelj je bil edini v Sloveniji, ki je imel jajca da je pisal o zakulisju naše politične, medijske in gospodarske scene. Bodite prepričani, da so določene stvari avtentične in če je tega samo 5% potem veste kje smo, vsi ki si zakrivate oči o zakulisnem dogajanju ste pa navadne ovce. Ops, kam je že šla Ana Jud?
Katerih 5% je resničnih?

P.S.: A ti poješ kisle kumarice potem ko v kozarcu najdeš crknjeno miš? Saj s kumaricami ni nič narobe...
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#2113120] 13.05.13 19:31 · odgovor na: lukamiha (#2113019)
Odgovori   +    9
[lukamiha]
To nuravnovešeno barabo naj dajo na hladno za par let, kar ta počne, je res kriminal!
kot v S.Koreji nede vsem gobec zapret, ki si drznejo kaj napisati proti velikemu vodji....

živela S.Korea@sds.press
bozo666 sporočil: 3.026
[#2113135] 13.05.13 19:56 · odgovor na: anon-45881 (#2113091)
Odgovori   +    14
Spoštovani gospod "markoff"....čeprav ste bili žaljivi do mene, vam bo odgovoril na kratko.........poglejte si mnenje inšpektorja za medije višjega svetnika g. Pala, ki je jasno povedal in utemeljl zakaj blog ni medij.

Še nekaj: jaz nimam nobene zamere do gospoda Vasleta, čeprav je zlorabil svoj položaj, ker je hotel koristiti meni nasproti strani, s katero naj bi bil, kar sem zvedel nekaj let pozneje, na nek način povezan. Kak je ta način je med drugimi pojasnil- potrdil v svojem blogu tudi gospod Kunstelj.

Sicer pa je g. Vasle grdo pisal o Kunstlju v pravem mediju in bi sodnik lahko enostavno končal postopek v smislu oz. bistvu prava, ki je PRAVIČNOST.

IUS EST BONI ET AEQI kot je davno rekel rimski pravnik Celsus.

Gospod "markoff" zaradi mene lahko popljuvate ob meni še inšpektorja za medije g. Pala kot tudi rimskega pravnika Celsusa in jih označite za budale, vendar boste s tem pokazali zgolj svojo nestrpnost do drugače mislečih in seveda svoj nivo. Pa ne mislim pravni, da se razumemo. Obči nivo. Moj oče, ki je letnik 1911, bi na vašo žaljivost in način pisanje rekel; "Sova se špota senici, da ima debelo glavo".

Zakaj ?

Zgražate se nad pisanjem Kunstlja a ste tudi sami žaljivi do drugih.
bozo666 sporočil: 3.026
[#2113143] 13.05.13 20:10 · odgovor na: anon-45881 (#2113085)
Odgovori   +    6
E, gospod "markoff", to vaše pisanje o Kunstlju, ki res ni na nivoju, legitimira zgolj vas.

Sicer pa si preberite mnenje inšpektorja za medije g. Pala na temo ali je blog medij ali ne.
anon-307374 sporočil: 177
[#2113247] 13.05.13 23:05 · odgovor na: anon-251880 (#2113028)
Odgovori   +    15
[m1j]
> [lukamiha]
> To nuravnovešeno barabo naj dajo na hladno za par let, kar ta počne, je res kriminal!


Ne bi se čudil,če bi ga uzela magla.
Ne vem, če bi to ravno gledali ravnodušno v največji demokratični državi na svetu.
A ti misliš ZDA? Ravno tam Kunstlja ne bi nikoli obsodili, ker velja načelo svobode govora (bolj, kot pa v Sloveniji). V ZDA imaš nešteto blogov, ki politike in druge javne osebe vpletajo v bizarne teorije zarote (enkrat sem bral enega takega da naj bi Clinton in Bush bila člana pedofilskega omrežja) - pa ti pisci zato niso nikoli obsojeni. Ker tisti, ki jim verjamejo, so itak enako zblojeni kot oni. Normalni ljudje pa znajo razmišljat s svojo glavo, ne rabijo države da bi jim povedala kaj je res in kaj ne.
anon-237381 sporočil: 924
[#2113285] 14.05.13 00:53 · odgovor na: anon-253498 (#2113081)
Odgovori   +    11
Ana Jud se je poročila, rodila, izgubila mislim da tožbo proti Jakliču. Sedaj se piše drugače, mislim, da pa je pred kratkim spet začela pisati za Politikis.


Zanimivo je, da kljub temu, da sem na slovenski sceni povsem nepomemben, koliko ljudi iz njenih knjig sem spoznal ali videl osebno.
1357 sporočil: 7.095
[#2113287] 14.05.13 01:25 · odgovor na: prerok (#2113117)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: 1357 14.05.2013 01:37
[prerok]
> [Aljoxsan]
> Kunstelj je bil edini v Sloveniji, ki je imel jajca da je pisal o zakulisju naše politične, medijske in gospodarske scene. Bodite prepričani, da so določene stvari avtentične in če je tega samo 5% potem veste kje smo, vsi ki si zakrivate oči o zakulisnem dogajanju ste pa navadne ovce. Ops, kam je že šla Ana Jud?

Katerih 5% je resničnih?

P.S.: A ti poješ kisle kumarice potem ko v kozarcu najdeš crknjeno miš? Saj s kumaricami ni nič narobe...
Kunstelj je sicer na osebni ravni zabluzil ( narkotiki ) uradno, vendar to še ne pomeni, da nima avtentičnih podatkov. Konec koncev tudi nihče iz preiskovalnega miljeja ( tožilstvo, novinarstvo) še ni šel temeljito skozi vse nejgove trditve in se lotil smiselnih povezav. Mogoče za to dosedaj ni bil pravi čas, ker je politika v takih primerih vedno držala skupaj in si krila hrbet in se ščitila neglede na medsebojne rasprtije ( osebe, ki jih Kunstelj omenja v svojem blogu, pa za tisti čas ko so omenjeni v blogu, nimajo ravno najbolj prepričljivih živlejnjepisov kaj točno in kje so kaj počenjali v tistem času). Vendar je ta čas na srečo, upam da za vedno, minil in tedaj bi ravno podatki, pridobljeni na takšen način imeli še bolj uničevalne in implozivne posledice za politiko kot jih je imelo poročilo KPK lansko leto.
Nihče od uradnih organov pregona se tudi do sedaj ni pozabaval z Kunstljem kot možnim ( in po njegovem obašanju sodeč zelo verjetnim) krtom v varnostem organu katerega član je Kunstelj bil. Njegovo obnašanje kaže ravno na to, da je Kunstelj ves čas deloval vsaj za dve strani istočasno, katere in v katerem času to bi morali ugotoviti pa organi pregona ( do podatkov, katere objavlja Kunstelj, prideš edino na način, da te podatke zbiraš sistematično in jih sortiraš; ti sortirani deli pa preko bloga prihajajo v javnost in zajemajo zelo različna področja, vidike in dogodke posameznikov, skupin in organizacij v času in prostoru ).
anon-233233 sporočil: 2.146
[#2113309] 14.05.13 07:03
Odgovori   +    12
Uf, Janševi vojaki na sodiščih in tožilstvih so očitno v polnem pogonu. Mafija melje naprej. Slovenistan, zemlja lopovov sna....
anon-136618 sporočil: 83
[#2113327] 14.05.13 07:46 · odgovor na: anon-253498 (#2113081)
Odgovori   +    8
čas vnosa: 14.05.13 07:46
[Aljoxsan]
Kunstelj je bil edini v Sloveniji, ki je imel jajca da je pisal o zakulisju naše politične, medijske in gospodarske scene. Bodite prepričani, da so določene stvari avtentične in če je tega samo 5% potem veste kje smo, vsi ki si zakrivate oči o zakulisnem dogajanju ste pa navadne ovce. Ops, kam je že šla Ana Jud?
Če me pa spomin ne vara je tale dama Predanova živ strup za novinarje,saj je en drug novinar, mislim da Požarjev Lomovšek izgubil službo, ker je pisal o njenih izkušnjah s hokejisti, ko je bila njihova press direktorica.
anon-247964 sporočil: 6.948
[#2113342] 14.05.13 08:02
Odgovori   +    22
Bolj problematično pri celotni zadevi Kunstelj je to, da so, kakor, "resni" mediji povzemali njegove blodnje kot absolutno resnico. Zato verjamem, da je revček res imel "svoje vire", ki so mu podtikali zgodbe. Ker se dominantni "resni" mediji takih neumnosti niso upali objavljati direktno, so zlorabili Kunstlja, ki so ga potem izkoristili za krinko, češ kjer je dim je tudi ogenj. Sprevrženo! Da ne bo pomote, Kunstelj se mi niti malo ne smisli, saj je to delal za denar in je vedel kaj dela. Čudim pa se medijem, ki nimajo niti toliko avtorefleksije, da bi vsaj zdaj napisali resnico o primeru Kunstelj.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2113386] 14.05.13 08:46 · odgovor na: anon-247964 (#2113342)
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: anon-35163 14.05.2013 08:49
[kugy]
Čudim pa se medijem, ki nimajo niti toliko avtorefleksije, da bi vsaj zdaj napisali resnico o primeru Kunstelj.
Zato, ker to ni njihova naloga. Namen medijev je propaganda, ne pisanje resnice.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2113388] 14.05.13 08:46 · odgovor na: ahafne (#2112988)
Odgovori   +    10
[ahafne]
"Obtoževanje brez dokazov je obrekovanje."

Velja za vsakega in povsod. Pika.
Razen za obrekovanje Kučana.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2113396] 14.05.13 08:49
Odgovori   +    13
Zadnja sprememba: anon-35163 14.05.2013 08:51
Sodišče je blogerja Mitjo Kunstlja nepravnomočno obsodilo na šest mesecev zapora zaradi razžalitve in obrekovanja dveh novinarjev.
To, da je Kunstlja obsodilo naše famozno pravosodje, pomeni da so njegove navedbe resnične. Če bi kdorkoli od nas pisal take v svojem blogu, se nihče ne bi zmenil zanj.
ahafne sporočil: 2.363
[#2113407] 14.05.13 08:53 · odgovor na: anon-35163 (#2113388)
Odgovori   +    5
[mataj]
> [ahafne]
> "Obtoževanje brez dokazov je obrekovanje."
>
> Velja za vsakega in povsod. Pika.

Razen za obrekovanje Kučana.
Zanj je dovolj že zmazek od ponaredka tipa Podlupo, da ma Štefka 200 mio $ :)
anon-305542 sporočil: 38
[#2113458] 14.05.13 09:26 · odgovor na: anon-35163 (#2113396)
Odgovori   +    6
Po mojem ste zamešali - Kunstelj je bil obsojen zaradi žaljivk in laganja o dveh ljdeh, ne zaradi političnih zapisov. in če še vedo mislite, da je vse res, kar je zapisal, se mi pa smilite.

Strani: 1 2 3