Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Otvoritvena bilanca za Boštjana Jazbeca

Strani: 1

anon-211152 sporočil: 8
[#2071524] 02.04.13 23:48
Odgovori   +    3
Ko novi guverner, ki je čisto nasprotje politike zdajšnjega guvernerja, v parlamentu dobi 77 glasov podpore poslancev, je čas, da stari guverner Marko Kranjec takoj odstopi.

A moram g. Marku Kranjcu prevesti zgornji stavek?
anon-12560 sporočil: 3.563
[#2071554] 03.04.13 01:42 · odgovor na: anon-211152 (#2071524)
Odgovori   +    4
Bral sem v drugih medijih prve izjave Jazbeca.
Pa kaj je z njim?

Kot bi Štiblarja ali Mencingerja ali Bratuškovo poslušal!!!
anon-28393 sporočil: 3.368
[#2071677] 03.04.13 09:09 · odgovor na: anon-12560 (#2071554)
Odgovori   +    3
[salto]
Bral sem v drugih medijih prve izjave Jazbeca.
Pa kaj je z njim?

Kot bi Štiblarja ali Mencingerja ali Bratuškovo poslušal!!!
Do sedaj je nomenklatura še vsakega "prepričala" s privilegiji, položaji... res škoda - totalno si bo uničil strokovno "vest", pa sicer sploh ni napačen v smilsu stroke - bistveno bolj ekonomsko podkovan kot kranjec.
0329Softb sporočil: 3.757
[#2071766] 03.04.13 10:00 · odgovor na: anon-12560 (#2071554)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: 0329Softb 03.04.2013 10:14
[salto]
Bral sem v drugih medijih prve izjave Jazbeca.
Pa kaj je z njim?

Kot bi Štiblarja ali Mencingerja ali Bratuškovo poslušal!!!
????? Kje si pa ti prebral takšne izjave. Sam sem poslušal izjavo, ki jo je povedal po imenovanju.
Meni vse, ampak čisto vse, izgleda več kot odlično res pa je, da ni objavil datuma, kdaj bo Slovenija izšla iz krize! Tega ni naredil zato, ker ne bo Jezus Kristus, niti predsednik vlade, vlada in parlament obenem, ampak bo samo (saj to je dosti ... ampak ni vse) GUVERNER BANKE SLOVENIJE.
Sam trdo verjamem, da bo Jazbec kot guverner BS kapaciteta kot je kapaciteta Tina Maze na svojem področju, ampak tudi od nje, kot športnice, ne moremo pričakovati, da bo sama zmagala na svetovnem fuzbalskem prvenstvu. Ona je najboljša smučarka na svetu! Žal samo to!

V bistvu moram Finance pohvaliti. V zadnjem mesec dni je bilo par čisto ok člankov na temo, kaj so dolžnosti in pristojnosti BS.

Tule je zakon o BS www.uradni-list.si/1...t?id=74311

Samo osebno bi si želel, da ima guverner BS večje pristojnosti kot katerikoli monarh na svetu, vsaj dokler bi BS vodil Jazbec. V tem primeru sem skoraj prepričan, da bi šli res po poti druge Švice. Žal je to samo želja in žal, bomo mi še naprej izbirali svoje vladarje po sistemu, v katerem dva neumna preglasita enega pametnega.

Zgolj majhna zanimivost, če je kdo to slučajno pozabil.

Ameriška centralna Banka. FED zraven monetarne politike skrbi tudi za brezposelnost. Za države EUja je to skoraj nepredstavljivo, da ima državna banka na "grbi" tudi brezposelnost in mora skrbeti, da ta ostaja v mejah obvladljivega.

Pri nas recimo, je brezposelnost v domeni statističnega urada in ta mora skrbeti, da so podatki o brezposelnih čim manjši, zato brezposelne čim hitreje brišejo iz evidenc!

Strani: 1