Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Dobro je vedeti

Strani: 1

tasilo sporočil: 9.830
[#2071507] 02.04.13 23:21
Odgovori   +    6
V medijskam "podjetju", kjer sem delal, je bilo kar nekaj okostnjakov v omarah. Podjetju in ljudem so bili v samo škodo in breme, mrhovina z njihovih kosti je zaudarjala, zastrupljala je odnose med ljudmi. Lotil se jih ni nihče. Tabu. Pššt!

Enkrat sem malo hote in malo nehote dregnil vanje. Uuu jebenti, to je zašklepetalo! V kratkem sem spoznal polni pomen besede "mobbing"; popreje sem ga namreč le napol. (V medijskih hišah je to vsem priljubljen šport in v zabavo, tako kot je "fuk Kranjcem v kratek čas.") Ob primernem času sem jih poslal tja, kamor spadajo (h Kranjcem iz prejšnjega oklepaja). Podjetje, ne okostnjaki. So klicali, naj pridem nazaj, ... se bomo že nekako po/dogovorili. Pa višja plača da bo ... Sem rekel, da nimajo toliko denarja; ker nisem več naprodaj. Vsaj zanje ne več. Potem je bilo kakšno leto zelo težko, priznam. V ogledalo sem se pa vedno lahko pogledal. Okostnjaki se ne morejo. Nimajo oči. Lahko le strašijo naprej. To je njihova vloga.

Kjer so okostnajki, beži čim dlje stran. Bad juju. Bad karma.
anon-296685 sporočil: 175
[#2071539] 03.04.13 00:26 · odgovor na: tasilo (#2071507)
Odgovori   +    1
V medijskam "podjetju", kjer sem delal...

Enkrat sem malo hote in malo nehote dregnil vanje...
Razumem, jokam s tabo, toda v resnici nisi spremenil nič, kajne?
tasilo sporočil: 9.830
[#2071553] 03.04.13 01:08 · odgovor na: anon-296685 (#2071539)
Odgovori   +    1
[voskar]
> V medijskam "podjetju", kjer sem delal...
>
> Enkrat sem malo hote in malo nehote dregnil vanje...

Razumem, jokam s tabo, toda v resnici nisi spremenil nič, kajne?
Pri njih ne. Se je izkazalo za neplodno početje. (Če poznaš medijski svet, veš, da se sam ne moreš boriti proti vsej zaplankanosti, svinjariji, vrtanju, zavisti in ljubosumju, hudobiji, obrekovanju, podtikanju, hinavščini in licemerju, ozkosti, primitivizmu, egotripom, aroganci, mobingu ... in kar je še podobnih "vrlin".)

Spremenilo se je pri meni - in to edino šteje. Zanje me BK. (Firma je dandanes velika le še četrtino.) Spet sem začutil, kaj se pravi biti živ, bistveno bolj svoboden (roko na srce, povsem svoboden nisi nikoli), čeprav je nekaj časa težava z eksistenco. O odločitvi te razjeda dvom, na koncu pa z olajšanjem spoznaš, da si se odločil pravilno.



Nigdar ni tak bilo
da ni nekak bilo,
pak ni vezda nebu
da nam nekak nebu.

Kajti: kak bi bilo da nebi nekak bilo,
nebi bilo nikak, ni tak kak je bilo.

Ar je navek bilo da je nekak bilo,
kaj je bilo, a je ne, kaj neje nikak bilo.

Tak i vezda bude da nekak vre bude
kak biti bude bilo da bi biti bilo.

Ar nigdar ni bilo da ni nišče bilo,
pak nigdar ni nebu da niščega nebu.

Kak je tak je, tak je navek bilo,
kak bu tak bu, a bu vre nekak kak bu!
...

Začetek pesmi Khevenhiller (Miroslav Krleža - Balade Petrice Kerempuha), cela je tule: hr.wikisource.org/wi...venhiller; Pesem je v kajkavskem dialektu, vendar se jo da razumeti.
_ _ _ _ _


* Ameri bi temu rekli The Power of Fuck it. ;)
anon-202104 sporočil: 4.404
[#2071558] 03.04.13 03:19 · odgovor na: tasilo (#2071507)
Odgovori   +    1
[tasilo]
V medijskam "podjetju", kjer sem delal, je bilo kar nekaj okostnjakov v omarah. Podjetju in ljudem so bili v samo škodo in breme, mrhovina z njihovih kosti je zaudarjala, zastrupljala je odnose med ljudmi. Lotil se jih ni nihče. Tabu. Pššt!

Enkrat sem malo hote in malo nehote dregnil vanje. Uuu jebenti, to je zašklepetalo! V kratkem sem spoznal polni pomen besede "mobbing"; popreje sem ga namreč le napol. (V medijskih hišah je to vsem priljubljen šport in v zabavo, tako kot je "fuk Kranjcem v kratek čas.") Ob primernem času sem jih poslal tja, kamor spadajo (h Kranjcem iz prejšnjega oklepaja). Podjetje, ne okostnjaki. So klicali, naj pridem nazaj, ... se bomo že nekako po/dogovorili. Pa višja plača da bo ... Sem rekel, da nimajo toliko denarja; ker nisem več naprodaj. Vsaj zanje ne več. Potem je bilo kakšno leto zelo težko, priznam. V ogledalo sem se pa vedno lahko pogledal. Okostnjaki se ne morejo. Nimajo oči. Lahko le strašijo naprej. To je njihova vloga.

Kjer so okostnajki, beži čim dlje stran. Bad juju. Bad karma.

tako naredi pokončen in časten možakar!drži,jebeš ježa lep čas,ampak občutka da loh vsaki svinji poveš svoje ali celo pluneš pred njim ni možno poplačati..

na žalost pa ni tako stanje samo v medijskih hišah,ampak kar povsod..sedaj pa res upam da darwin ni bil v zmoti...najsposobnejši naj preživijo,ostalo v zwemljo in prah..

Strani: 1