31 min
Kako ravnati ob kibernetskih incidentih? Razlagamo v šestih korakih
46 min
Kaj se lahko naučimo od lanskih poplav? (PRO)
1 ura
Odlagališče odpadkov za NEK že zdaj presega 227 milijonov evrov
1 ura
V Indiji so stekle maratonske volitve - zmago si obeta premier in šef nacionalistične stranke Modi
2 uri
Sandoz začenja gradnjo razvojnega centra v Ljubljani, Novartis v bližini dokončuje novo tovarno
2 uri
Koliko so lani zaslužili menedžerji borznih družb in koliko jim je pobrala država 10
2 uri
Renault in CMA CMG z dodatnimi milijoni za projekt lahkega električnega dostavnika
3 ure
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
3 ure
Z brniškega letališča lani za skoraj tretjino več potnikov kot leto prej
3 ure
Globalno bo letos prodaja gradbene opreme malenkost upadla
4 ure
Cene industrijskih proizvodov mesečno malenkost gor, na letni ravni navzdol
4 ure
Kakšna bo slovenska zgodba najbolj razkošne škode
5 ur
Policija danes poostreno nadzira prekoračitve hitrosti
6 ur
Kako smo razglasili ESG-prvaka 2024 in zakaj so udeleženci (tudi nam) tako ploskali
6 ur
Sedež združene NKBM in SKB bo v Ljubljani; Se bo izpraznila še ena velika bančna stavba v prestolnici? 1
6 ur
Zakaj je energetska samooskrba za podjetja tako pomembna in kakšne so rešitve na trgu? (Oglas)
6 ur
Citroën razkriva sedemsedežni SUV C3 aircross
6 ur
V Petrolu bodo predlagali 1,8 evra dividende bruto, več kot lani
7 ur
Praznik narave v Izoli
8 ur
Izrael raketiral Iran, nafta skočila na 90 dolarjev 9

Strani: 1

anon-298636 sporočil: 1
[#2063777] 27.03.13 12:26
Odgovori   +    0
čas vnosa: 27.03.13 12:11
na kratko. Zelo neprofesionalen, zavajajoč in škodljiv članek za potrošnike.
Dober novinar se ne bi kot pijanec plota držal stereotipnih člankov na to temo, morda celo prepisoval, ker se mu ne da poglobit dovolj v temo.
To, da notar v obeh primerih, v primeru notarskega zapisa in v primeru overitve podpisov odgovarja za vsebino listin ste si narobe zapomnili. Upam le, da kakšen kupec prodajalca ne bo zavajal z vašo trditvijo, ali obratno.

Predlagam, da si razširite obzorje in pogledate še malo ven iz Ljubljane kako je s provizijo.

Glede pomanjkljivih pogodb: seveda v kolikor delate s tako slabimi agencijami, da svoje slabo delo kompenzirajo z zniževanjem provizije, se ne gre čuditi, da se v postopku prodaje pojavljajo nevarne luknje. Upam le, da te agencije ne »šparajo« pri odvetnikih, ko jim dajo v sestavo prodajno pogodbo, če sploh dajo odvetniku sestavljat pogodbo.

Aja pa še to, nisem vedel da pri odvetnikih in notarjih ddv-ja državi ni potrebno plačevat.

Prosim popravite članek.
Lp. Tomaž
anon-151448 sporočil: 3.061
[#2121560] 22.05.13 10:13
Odgovori   +    25
Samo idioti prodajajo in kupujejo preko posrednikov.
Ko sem pred leti sam prodajal stanovanje, me je poklicala neka agentka, ki da za svojo stranko išče prav takšno stanovanje. Nato me je ujela v nek podmukel špil, češ da so totalno resni kupci, naj pridem k njim na agencijo, da se zmenimo za aro. Pridem tja in mi razložijo, da imajo v špilu še eno stanovanje, ki pa še ni ziher, če bi jaz zdaj cca 3 mesece počakal s svojim, da oni vidijo kaj bo, med tem mi dajo "rezervacijo", ki pa jim jo v primeru, da se ne odločijo za nakup potem vrnem. Jaz čukasto gledam, ponovim, če sem prav razumel in oni da ja, da bi jim šel pač malo na roko. Sem rekel, če so bolani - nepovratno aro ali pa adijo in mi je un freh direktor rekel še - ja, pa še zlato uro z vodometom al' kaj? Sem vstal in rekel hvala za ukraden čas idioti in odšel. Bila je to agencija Imobilia, takrat so imeli sedež na Čopovi v Ljubljani.
Od takrat nepremičninskih agentov ne smem videti.
mayami sporočil: 37
[#2121824] 22.05.13 11:33 · odgovor na: anon-298636 (#2063777)
Odgovori   +    1
Pozdravljeni,

Hvala za vaš komentar. V članku smo (na dnu) dodali pojasnilo, kdaj notar odgovarja za vsebino in kdaj ne.

Kar se tiče vašega komentarja glede "razširite obzorje in pogledajte še malo ven iz Ljubljane, kako je s provizijo": navajam citat iz članka:

Recimo pri Sebastjanu Veharju iz Polhovega Gradca je praksa pri poslovanju takšna, da kupec plača fiksno provizijo, pri prodajalcih pa se pri višini provizije prilagaja in navadno plačajo manj. Kupci 1,7 odstotka od vrednosti posla, prodajalci pa odstotek ali odstotek in pol. Zakaj? »Ker je preveč agencij in se vsaka agencija trudi za posel. Prodajalcem ponujamo nižje provizije, da navežemo stik z njimi in da dobimo njihovo zaupanje. Pri prodaji ene nepremičnine namreč sodeluje več agencij. Prodal sem hišo, ki jo je prodajalo šest agencij,« razlaga Vehovar logiko trga zunaj Ljubljane. Izvedeli smo še, da na Štajerskem in ponekod na Primorskem prodajalec plača večji del provizije.


Kar se tiče davkov, pa smo tudi te jasno zapisali oziroma vključili v ceno.

Lep dan, Marja
shevchenko sporočil: 21.898
[#2121835] 22.05.13 11:37
Odgovori   +    3
nepremicnine naj se pocenijo na normalen nivo, pa tudi provizije ne bodo noben problem vec.
anon-151448 sporočil: 3.061
[#2121843] 22.05.13 11:41 · odgovor na: anon-151448 (#2121560)
Odgovori   +    4
[rafik]
Samo idioti prodajajo in kupujejo preko posrednikov.
Ko sem pred leti sam prodajal stanovanje, me je poklicala neka agentka, ki da za svojo stranko išče prav takšno stanovanje. Nato me je ujela v nek podmukel špil, češ da so totalno resni kupci, naj pridem k njim na agencijo, da se zmenimo za aro. Pridem tja in mi razložijo, da imajo v špilu še eno stanovanje, ki pa še ni ziher, če bi jaz zdaj cca 3 mesece počakal s svojim, da oni vidijo kaj bo, med tem mi dajo "rezervacijo", ki pa jim jo v primeru, da se ne odločijo za nakup potem vrnem. Jaz čukasto gledam, ponovim, če sem prav razumel in oni da ja, da bi jim šel pač malo na roko. Sem rekel, če so bolani - nepovratno aro ali pa adijo in mi je un freh direktor rekel še - ja, pa še zlato uro z vodometom al' kaj? Sem vstal in rekel hvala za ukraden čas idioti in odšel. Bila je to agencija Imobilia, takrat so imeli sedež na Čopovi v Ljubljani.
...pardon, na Nazorjevi, ne na Čopovi. Še vedno so tam, hudi amaterji.
bc123a sporočil: 48.253
[#2121846] 22.05.13 11:44 · odgovor na: (#2121551)
Odgovori   +    1
[jezdec666]
Res je maločudno ja, notarska overitev podpisa je eno, če je sestavljena pogodba v obliki notarskega zapisa pri notarju pa čisto nekaj drugega. Različne so tudi tarife in pravno varstvo stranke. Res rahlo zavajujoč članek.
Jap, prav je, da so ga popravili, ker ravno tale nesporazum je bil ozadje ene vecjih "notarskih" afer v sloveniji (ne vem ce ni slo za Orion). Ce gre za navadno pogodbo, notar preveri le identiteto prodajalca, in nic drugega. Ce bi se izkazalo, da je podpis ponarejen, bi notar odgovarjal. Kaj pa je v vsebini pogodbe, ga pa ne briga in za tisto ne odgovarja.

Drugace pa je pri notarskih zapisih oziroma pri zadevah ki jih sestavi sam in odgovarja za njihovo vsebino.
anon-8475 sporočil: 219
[#2122036] 22.05.13 13:00
Odgovori   +    3
Iz lastnih izkušenj lahko trdim, da so nepremičninski agenti popolnoma nepotrebni na našem trgu. Če želiš transalcijo opraviti gladko in brez težav moraš obvezno imeti svojega odvetnika, ki te bo zastopal v postopku. Vse ostalo hitro vodi v velike probleme in v končni fazi v dolgoletna tožarjenja. Preverjeno na mojem primeru.
V vseh eventuelnih bodočih nepremičninskih transakcijah se bom agentov na daleč izogibal, še bolj kot hudič križa.
LP
sirota sporočil: 1.047
[#2122049] 22.05.13 13:07
Odgovori   +    0
Na obali obstoja nepremičninarski model, ki hoče 10%(deset), kao zrihta ruskega kupca, dobro utečen posel v Rusiji.......!
anon-268376 sporočil: 261
[#2122060] 22.05.13 13:11
Odgovori   +    1
Žalostno, kaj vse pišete novinarji ! Še dobro, da ste ugotovili, da še obstaja nekaj drugega kot Ljubljana. Drugje vejo kaj je posel in zaračunajo samo prodajalcu, če so našli kupca! Nikoli pa še nisem slišal, da bi vam odvetnik ali notar pripeljal kupca!!! Notar zapiše in vi podpišete, da ne nudi davčnega ali pravnega svetovanja !!!!
blink sporočil: 3.523
[#2122064] 22.05.13 13:12
Odgovori   +    5
Poklical me je neki gospod, ni se predstavil, češ da z nižanjem provizije ogrožam nepremičninski trg in da sesuvam pravila igre. Da to, kar počnem, ni 'fer', da moram zaračunavati takšne provizije, kot jih imajo drugi. Čudnih pogledov sem bil deležen tudi na vsakoletnem srečanju nepremičninskih posrednikov

Tipično za post-komunistični Butalistan.
anon-24983 sporočil: 7.885
[#2122515] 22.05.13 17:26 · odgovor na: anon-8475 (#2122036)
Odgovori   +    2
[skrabam]
Iz lastnih izkušenj lahko trdim, da so nepremičninski agenti popolnoma nepotrebni na našem trgu. Če želiš transalcijo opraviti gladko in brez težav moraš obvezno imeti svojega odvetnika, ki te bo zastopal v postopku. Vse ostalo hitro vodi v velike probleme in v končni fazi v dolgoletna tožarjenja. Preverjeno na mojem primeru.
V vseh eventuelnih bodočih nepremičninskih transakcijah se bom agentov na daleč izogibal, še bolj kot hudič križa.
LP
Ja moraš jih paziti. Ko je kolega kupoval stanovanje, je bilo to pod hipoteko. Pa agentka hotela, da se denar nakaže na NKBM, druga banka je pa imela hipoteko na stanovanje. Pa sem rekel, da ni variante. Potem agentka in oni začneta, da bo on poskrbel za pobotnico, pa da je direktor neke zveze Slovenije, bla bla. Jaz pa lepo da ste povedali, take je treba še bolj pazit.
Potem je oni začel, da ni problem, da je poklical Barbi (Barbi direktorica banke). He, he če on kliče Barbi, potem niti banki ne moreš zaupat. No pa sem rekel, da me Barbi ne zanima kaj dosti, da ni nujno, da bo banka za to, ker je cena stanovanja ta čas padla in bo lahko zahtevala prej dodatno garancijo...
No res je potem ono moralo iti na odbor, ni bilo nič z samo z Barbi. No potlej sem še hotel, da se pobotnica deponira pri notarju in potem kolega ono pobotnico dvigne z dokazilom, da je banka dobila denar.
Res danes pri teh mahinacijah z dolgovi ne moreš nikomur zaupat, tako da je res brez odvetnika težka. Sicer ti nihče ne brani odvetnika, lahko ti tudi on ureja z nepremičninarjem, pač plačaš potem malo več, ampak kakršno je tveganje ni proč vržen denar, sploh če imaš odvetnika, ki mu zaupaš.
Lahko pa one tudi pelješ k notarju, pa notar sestavi pogodbo vse preveri, isto je to samo malo dodatnega stroška, proti tveganju.
anon-24983 sporočil: 7.885
[#2122524] 22.05.13 17:34 · odgovor na: anon-268376 (#2122060)
Odgovori   +    2
[MLKK]
Žalostno, kaj vse pišete novinarji ! Še dobro, da ste ugotovili, da še obstaja nekaj drugega kot Ljubljana. Drugje vejo kaj je posel in zaračunajo samo prodajalcu, če so našli kupca! Nikoli pa še nisem slišal, da bi vam odvetnik ali notar pripeljal kupca!!! Notar zapiše in vi podpišete, da ne nudi davčnega ali pravnega svetovanja !!!!
Ja LJ jim je sveta krava. Jaz sem kupil stanovanje v Celju leta 2004, pa že takrat kupec ni plačal provizije, samo prodajalec 2%, ker je bila ponudba daleč nad povpraševanjem.

Strani: 1