17 min
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice
1 ura
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
1 ura
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
1 ura
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
2 uri
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
2 uri
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
2 uri
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
2 uri
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
4 ure
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
7 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
7 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
14 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
14 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
14 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
16 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
16 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 4
17 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
17 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5
18 ur
Henrik Fisker: v službi oblikoval izjemne avtomobile, kot podjetnik pa že drugič pred bankrotom 5

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ciprski precedens

Strani: 1 2 3 4 5 6 ... 10

anon-57305 sporočil: 634
[#2051056] 17.03.13 22:38
Odgovori   +    4
anon-285638 sporočil: 21
[#2051060] 17.03.13 22:42
Odgovori   +    47
lepo je v nasi domovini biti...... prodajalec trezorjev.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2051063] 17.03.13 22:46
Odgovori   +    22
krasni novi svet...

lpA
anon-275667 sporočil: 732
[#2051064] 17.03.13 22:48
Odgovori   +    43
Najboljše in najbolj varno skrivališče je še vedno štumf, če pa malce zaudarja je to še bolj varno, skratka skoraj tako kot dobitna kombinacija na lotu. Problem je edinole v tem, da štumf ne da obresti. Jebiga še vedno bolje to kot da ti komiji vse poberejo!
rx170 sporočil: 6.393
[#2051090] 17.03.13 23:13
Odgovori   +    53
Evrokratura krade denar državljanom, da lahko rešuje slabe kredite svojih bank. Kakorkoli obračate, kvazi argumentirate in opletate, stvar se v ničemer ne razlikuje od nacionalizacije leta 1945.
anon-88574 sporočil: 933
[#2051092] 17.03.13 23:18
Odgovori   +    39
A nismo to s Švicarskim primerom že obdelali? Tam so bile OM znane pred sklenitvijo depozitne pogodbe zato orimerjava ni veljavna.
anon-247152 sporočil: 631
[#2051095] 17.03.13 23:23
Odgovori   +    18
Moja hčerka 9 let stara dobija za praznike od dedkov, babic, stricev, tet in ostalih sorodnikov po kakšnih 10 eur, vse to pridno nalaga na varčevalni račun in se veseli. V ponedeljek oziroma torek bodo ciprskim deklicam po diktatu pokvarjenih EU politikov pokradli 7% privarčevanega zneska z računov.

Zdej si se našel ti financarski pisun da mi objektivno orišeš to situacijo.
tasilo sporočil: 9.830
[#2051097] 17.03.13 23:26 · odgovor na: (#2051058)
Odgovori   +    21
[janezpizdek]
Investicija v dober in dobro skrit sef se mi ne zdi več slaba alternativa, zlasti v kombinaciji z idejo, da bi prihranke hkrati pretopil v zlatnike.

LP shaman
Ehh ..., zakaj pa nisi že prej vprašal v ekspertni finančni svetovalni družbi Strojan & Co.? Bi ti povedali enako ...
moon sporočil: 1.623
[#2051101] 17.03.13 23:28
Odgovori   +    58
Super.
To je prvih 10 milijard in 10%. Naslednje leto sledi še 10 milijard in še 10%.. in tako do sladkega konca. Jebiga, socijalizem ni poceni.
mimoidoci sporočil: 5.985
[#2051106] 17.03.13 23:34 · odgovor na: anon-88574 (#2051092)
Odgovori   +    18
[cman]
A nismo to s Švicarskim primerom že obdelali? Tam so bile OM znane pred sklenitvijo depozitne pogodbe zato orimerjava ni veljavna.
Če misliš na moj post iz one druge ciprske teme, ga Tadej verjetno ni prebral, ker je pisal članek. Res pa je, če imaš na izbiro ali vežeš denar (ali kupiš obveznice, zakladne menice itd) po negativni OM ali pa ti ga zaplenijo po ciprsko, je razlika ogromna.
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2051112] 17.03.13 23:37 · odgovor na: anon-88574 (#2051092)
Odgovori   +    21
[cman]
A nismo to s Švicarskim primerom že obdelali? Tam so bile OM znane pred sklenitvijo depozitne pogodbe zato orimerjava ni veljavna.
OM za depozite tujcev je SNB v obdobju 1972-1977 spremenila vsaj osemkrat in kolikor jaz razumem, so te "posebne mere" ucinkovale sproti (tako kot npr sprememba LIBORja pri depozitih, kjer je OM vezana na LIBOR, ucinkujejo sproti). Ce ni bilo tako, pa tezko razumem, da so (mislim da je bila skupina arabskih vlagateljev) vlagali tozbe; ce bi/so vnaprej vse vedeli, bi pac rekli ne hvala in odnesli denar drugam ...
anon-118679 sporočil: 183
[#2051113] 17.03.13 23:42
Odgovori   +    55
No predlagam Financam, da izvedejo anketo med bralci. Glede na dogodke na Cipru:
a) bom dvignil svoje depozite iz banke
b) mislim, da se to v primeru Slovenije ne more zgoditi, zato ne bom dvigoval svojih depozitov.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2051114] 17.03.13 23:45
Odgovori   +    14
Zadnja sprememba: anon-20668 17.03.2013 23:45
"Zaradi tega davka, ki bo v ciprsko državno blagajno prinesel slabih šest milijard evrov in bo - oziroma naj bi bil - obračunan le enkrat, se je znesek, ki ga bodo morali za reševanje ciprskega proračuna in ciprskih bank prispevati druge članice EU ter ECB in MDS, zmanjšal s 16 na 10 milijard evrov."

Imam dva komentarja:
- skratka, kao dobili smo 6 milijard; a še poznamo star slovenski rek "iz finfarja drobiž" ?
- Winston Churchill "... had to choose between war and dishonour. They chose dishonour. They will have war."
anon-94581 sporočil: 1.391
[#2051116] 17.03.13 23:49 · odgovor na: moon (#2051101)
Odgovori   +    25
Mogoče bodo častilci svete trojice počasi le dojeli, da niso od boga poslani za vzpostvitev pravičnosti. Poslani so po denar posijilodajalcev in v povezavi z lokalno mafijo poberejo vse kar se vidi.
Glede na specifiko Cipra je ta ukrep vsekakor tudi reševanje nemških bank. Kaj hitro bo kapital zaslutil, da bo pri nemcu še najbolj na varnem. Ta scenarij iz tega razloga je za slo malo verjeten, si bodo pa izmislili kaj bolj bolečega za tiste ki pri nas kaj imajo.
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2051117] 17.03.13 23:50 · odgovor na: anon-247152 (#2051095)
Odgovori   +    74
Zadnja sprememba: anon-15342 18.03.2013 00:07
[tatankaiyotanka8]
Moja hčerka 9 let stara dobija za praznike od dedkov, babic, stricev, tet in ostalih sorodnikov po kakšnih 10 eur, vse to pridno nalaga na varčevalni račun in se veseli. V ponedeljek oziroma torek bodo ciprskim deklicam po diktatu pokvarjenih EU politikov pokradli 7% privarčevanega zneska z računov.

Zdej si se našel ti financarski pisun da mi objektivno orišeš to situacijo.
1) A ti razumes, da bo ta deklica, ce pokvarjeni EU politiki Ciper pustijo, da svoje tezave resuje sam, izgubila med 60 in 90% privarcevanega zneska?

2) A ti razumes, da bova znesek, ki bo ciprskim bankam vzpostavil kapitalsko ustreznost in tako tej deklici omogocil, da bo dobila izplacanega 93% privarcevanega zneska (pa ceprav ga je banka, v katero ga je vplacala, zapravila) prispevala tudi ti in jaz kot slovenska davkoplacevalca?

3) Imata s hcerko res kaj denarja na Cipru in koliko, da si tako jezen? (Pa tudi ce imata, zakaj si jezen *name*?)
bigl sporočil: 18.363
[#2051118] 17.03.13 23:51
Odgovori   +    47
Pri nas država jamči za depozite do 100k evrov. Sem se vedno spraševal kako? Menda je Ciper tudi jamčil, saj je v EU, sedaj pa to. Lep dan.
anon-7322 sporočil: 68
[#2051122] 17.03.13 23:54
Odgovori   +    2
A kakšne dobitne kombinacije si pa ne bi mogli izmisliti,da malo pomirijo depozitarje-recimo alternativo davku za tiste ,ki ga ne želijo plačati,da namesto davka spremenijo del depozitov v dokapitalizacijo bank in jih soupravljajo preko fiduciarnega računa enega močnega playerja. Tujci 20%,domači 10% ali kaj podobnega.
anon-10003 sporočil: 2.478
[#2051124] 17.03.13 23:56 · odgovor na: (#2051058)
Odgovori   +    15
[janezpizdek]
Investicija v dober in dobro skrit sef se mi ne zdi več slaba alternativa, zlasti v kombinaciji z idejo, da bi prihranke hkrati pretopil v zlatnike.

LP shaman
Članek se bere kot grozljivka,drugače pa ,kupiš par trezorjev za 30 eur in jih pomečeš-fiksiraš-zazidaš po stanovanju in ni ga ravbarja,da bi našel pravega.
Še ne dolgo tega ,so bili mini trezorčki po tehničnih štacunah 30 eur.
Nantl sporočil: 1.160
[#2051126] 17.03.13 23:59 · odgovor na: anon-118679 (#2051113)
Odgovori   +    19
[ara1988]
No predlagam Financam, da izvedejo anketo med bralci. Glede na dogodke na Cipru:
a) bom dvignil svoje depozite iz banke
b) mislim, da se to v primeru Slovenije ne more zgoditi, zato ne bom dvigoval svojih depozitov.
c) sem že zdavnaj dvignil vse svoje finančno premoženje iz bank na območju slovenije.

P.S: TadejK je nekaj namigoval, da slovenija je kao kombinacija vseh PIGSOV .... in ob njegovi napovedi ciprskih dogodkov .... se mi je zdelo (glede na zgodovino njegovih napovedi) bolje drži ga nego lovi ga. So ....

Nisem pa se še odločil za pretvorbo EUR v SEK.
anon-187260 sporočil: 25
[#2051129] 18.03.13 00:08
Odgovori   +    6
ja super si tole orisal tadej. valda razumlivo treba je od folka depozite pobrat. in to čez vikend. zaprimo banko ugasnmo bankomate počupajmo fedr. sj tko je najbolš za use . sam kako pa da noben od finančnikov ne predlaga varčevanje/nakupa plemenitih kovin. a veš izognimo se legalni kraji.
mimoidoci sporočil: 5.985
[#2051130] 18.03.13 00:11 · odgovor na: anon-15342 (#2051112)
Odgovori   +    16
[TadejK]
> [cman]
> A nismo to s Švicarskim primerom že obdelali? Tam so bile OM znane pred sklenitvijo depozitne pogodbe zato orimerjava ni veljavna.

OM za depozite tujcev je SNB v obdobju 1972-1977 spremenila vsaj osemkrat in kolikor jaz razumem, so te "posebne mere" ucinkovale sproti (tako kot npr sprememba LIBORja pri depozitih, kjer je OM vezana na LIBOR, ucinkujejo sproti). Ce ni bilo tako, pa tezko razumem, da so (mislim da je bila skupina arabskih vlagateljev) vlagali tozbe; ce bi/so vnaprej vse vedeli, bi pac rekli ne hvala in odnesli denar drugam ...
Če v pogodbi o depozitu ne piše kakšne ročnosti je vezava in kakšna OM (glede na ročnost in tržno krivuljo donosnosti v določeni valuti) ji pripada, denar tako ali tako odneseš drugam. Koncept LIBOR je iz leta 1986, o švicarskem bančništvu pa se je ohranilo dobro mnenje vse do danes, v tistih časih pa je bilo to mnenje celo odlično. Islamski (arabski) svet ima pa že od nekdaj probleme s konceptom obresti. Morda so sheiki celo razumeli, da ni obresti, ampak da so pa negativne je bilo pa too much :)
tasilo sporočil: 9.830
[#2051132] 18.03.13 00:12 · odgovor na: (#2051058)
Odgovori   +    18
[janezpizdek]
Investicija v dober in dobro skrit sef se mi ne zdi več slaba alternativa, zlasti v kombinaciji z idejo, da bi prihranke hkrati pretopil v zlatnike.

LP shaman
Možakar drži v rokah MG 42 - khmm, šarac za prijatelje - in pravi: "Če pride do pizdarije, ko nikjer več ni dobiti denarja, lahko priletiš z MG 42 - khmm, šarcem za prijatelje - v pekarno ... in ga zamenjaš za dve štruci kruha.
jurijjurij sporočil: 4.944
[#2051133] 18.03.13 00:18 · odgovor na: (#2051058)
Odgovori   +    7
[janezpizdek]
Investicija v dober in dobro skrit sef se mi ne zdi več slaba alternativa, zlasti v kombinaciji z idejo, da bi prihranke hkrati pretopil v zlatnike.

LP shaman
Eeeeee čuj maestro kolega Pizdekovjanez, veš qwa, izgleda da je že pred tabo Zokigutanov Jurčag, alias menežerski šegrt, imel "zlato" idejo podobno tvoji. Po kuloarjih se širijo nepreverjene govorice, da je Pavjanković junior tist famozni trezor (zdej v Franklnovi lasti, hehehe) nabavu za lovske puške, lederhose in za onega bistroumnega privatnika Pišljarja nevrnjen kreditni dnar, pretopljen u lepe sijajnorumene golden palčke. Ko smo nedavno tega lahko prebirali tist Finančni fotosešn, je blo jasno, da je bil famozni trezor kar dober vlomilski zalogaj. BTW: pa Franklnov ga je dubu čist pocen, yebemusunacfranklnovega.
tasilo sporočil: 9.830
[#2051135] 18.03.13 00:30 · odgovor na: bigl (#2051118)
Odgovori   +    49
[bigl]
Pri nas država jamči za depozite do 100k evrov. Sem se vedno spraševal kako? Menda je Ciper tudi jamčil, saj je v EU, sedaj pa to. Lep dan.
Eee... to je pa tako: država jamči do tistega trenutka, ko ne jamči več. Simpl. ;)
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2051136] 18.03.13 00:38 · odgovor na: mimoidoci (#2051130)
Odgovori   +    27
[mimoidoci]
Če v pogodbi o depozitu ne piše kakšne ročnosti je vezava in kakšna OM (glede na ročnost in tržno krivuljo donosnosti v določeni valuti) ji pripada, denar tako ali tako odneseš drugam. Koncept LIBOR je iz leta 1986, o švicarskem bančništvu pa se je ohranilo dobro mnenje vse do danes, v tistih časih pa je bilo to mnenje celo odlično. Islamski (arabski) svet ima pa že od nekdaj probleme s konceptom obresti. Morda so sheiki celo razumeli, da ni obresti, ampak da so pa negativne je bilo pa too much :)
Verjetno res. Je pa vseeno tako, da imamo do vsega svicarskega malo neobjektivno spostljiv odnos; recimo SNBjevo znizevanje (pardon, "stabiliziranje") tecaja CHF je valutna manipulacija par excellence, neprimerno izrazitejsa od kitajskega znizevanja (pardon, "stabiliziranja") tecaja CNY, pa so Kitajcem to ful ocitali, Svicarjem pa nihce ne tezi, ces tko fejst so, verjetno je to ze v redu, ali pa vsaj nimajo druge izbire.

Vsaj pri eni napovedi v tisti kolumni o boleci evrorealnosti pred sedmimi tedni (www.finance.si/8333104/ ) se zagotovo nisem zmotil: "Ce se o Cipru doslej ni prav veliko pisalo in govorilo, pa se bo vsekakor v prihodnjih mesecih" ...
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2051138] 18.03.13 00:52
Odgovori   +    32
Update:

- ciprske banke bodo zaprte tudi v torek: www.ekathimerini.com...013_488273

- Schaeuble potrdil, da se je Ciprska vlada sama odlocila, kljub jamstvu, usekati tudi po depozitih pod 100 k€, da bi tako znizala davcno stopnjo za vecje zneske: mobile.reuters.com/a...7?irpc=932
anon-91158 sporočil: 910
[#2051145] 18.03.13 01:18
Odgovori   +    33
Berem bombastičen naslov - " Depositors Pay Price in Cyprus Bailout Deal" - ob temu najprej pomislim na "BIG" Depositors - ker da sem sam veliki depozitor bi še kako z veseljem "prispeval" da sistem preživi in ostane varen kot je bil in pri temu sem še skompenziran z delnicami. Namreč, komu je periferna vukojebina Ciper bolj pomembna, EU ali Uniji Velikih in Bogatih Posameznikov.

Poskušam po svoje (mogoče povsem zgrešeno) dojeti Ciprsko kombinirano logiko - EU Bailout + "samoprispevni" Bail-in iz Ciprskih domačih + oaza-depozitov. Ali ni reševanje Cipra v bistvu diskretno reševanje obstoja oaza bank, čeprav vsi uradno kao rogovilijo proti tem istim.

Ciper je z 17 milijardnim bailout-om pritlikavec v primerjavi z Grčijo, Italijo in Španijo, banke pa imajo depozite kakih osemkrat večje od državnega BDP. To bi naj bil javni kamen spotike, zakaj reševati pralnice denarja z davkoplačevalskim denarjem, čeprav je že ta termin navadna floskula, ker enkrat pobran to je denar države in onih ki ga premetavajo.

V omilitev "javnega nasprotovanja", EU veliki poleg svojih 10 v reševalni lonec vržejo cca 7 milijard bail-in "samoprispevka" in pomirijo godrnjanje. Veliki niso samo velike EU članice, predvsem so to veliki bančni "strici" in "Poslovni Partnerji" ki so glavni igralci in precejšnji krivci te in podobnih "zmešnjav".

Po mojem, bančne oaze nikoli ne bi obstajale če ne bi bile, z "tiho ljubeznijo negovani" bastardi velikih finančnih korporacij. Nobena tajna ni kako prav velike Ameriške banke perejo narko-dolarje, precej sveže natisnjenih US$ pa celo konča kot "mehčalec" v številnih pralnih strojih.

Na Cipru je samo Ruskega denarja za kakšnih 60 milijard. Ta denar pa je, domnevam, večinoma iz "poslov" Rusija - EU. Po enostavni logiki eni in drugi deponirajo svoje "presežke" na bližnjo Ciprsko "deponijo". Z Ruske strani ni slišati godrnjanja, kar pomeni da so z veseljem pripravljeni "pomagati", celo tudi z nekaj uradnimi milijardami. Očitno je "deponija" Ciper pomembna več kot pa eventualni spremni rizik nezaupanja ali celo "bančnega stampeda" prestrašenih navadnih deponentov.

Mogoče sem ustrelil kapitalnega kozla, ampak nekaj pasje logike je na temu.
čarli sporočil: 13.178
[#2051146] 18.03.13 01:18 · odgovor na: bobek13 (#2051063)
Odgovori   +    4
[bobek13]
krasni novi svet...

lpA
Jah tovariš nimda bi rekel z proletariatom, pardon z eusssr birokrati, v lepšo prihodnost:)
anon-292616 sporočil: 606
[#2051153] 18.03.13 02:06
Odgovori   +    19
Zadnja sprememba: anon-292616 18.03.2013 02:07
Če ostanemo pri številkah, bi po zadnjih ocenah analitikov varčevalci, ki imajo v ciprskih bankah depozite nad sto tisoč evrov, ob stečaju teh bank v povprečju dobili izplačanih manj kot 40 odstotkov njihove vrednosti, po najbolj črnih scenarijih pa nič.
Kako se pa potem izzide matematika, da bo teh 16 milijard dovolj, da bo sistem rešen, če bi v likvidaciji od teh bank ob slabem scenariju ne ostalo nič nad jamčenimi 100k evri ali pa še to ne? Mislm, ne vem, kakšen je delež sredstev, ki presega 100k evrov po depozitu v virih sredstev (dalo bi se sicer okvirno naračunati, če je končna cifra skozi okrog 6 milard in dajejo ven predloge po katerih se po različnih razredih depozitov to nabere), ampak glede na velikost sistema in te reševalne cifre predvidevam, da so v reševalnem paketu upoštevali, da je po tej akciji Ciper dokončno rešen tudi kar se tiče javnega dolga in da ne bo rabil naprej kriti lukenj v bankah. Kar sta pa najbrž spet značilno evrokratsko preoptimistični premisi. In če se izkaže, da vse to ni dovolj in da Ciper ni rešen, kaj potem? Še en krog? Še dva? Pa pri tem sploh še niso upoštevane negativne eksrenalije te same akcije, ki so precej neznane. Samo jasno je, da še nikoli v prvem paketu pomoči ni država prosila in niso rešitelji ponudili dovolj velikega paketa, ki bi zdržal dlje kot eno leto.
anon-104671 sporočil: 1.205
[#2051154] 18.03.13 02:29 · odgovor na: anon-15342 (#2051117)
Odgovori   +    4
[TadejK]
> [tatankaiyotanka8]
> Moja hčerka 9 let stara dobija za praznike od dedkov, babic, stricev, tet in ostalih sorodnikov po kakšnih 10 eur, vse to pridno nalaga na varčevalni račun in se veseli. V ponedeljek oziroma torek bodo ciprskim deklicam po diktatu pokvarjenih EU politikov pokradli 7% privarčevanega zneska z računov.
>
> Zdej si se našel ti financarski pisun da mi objektivno orišeš to situacijo.

1) A ti razumes, da bo ta deklica, ce pokvarjeni EU politiki Ciper pustijo, da svoje tezave resuje sam, izgubila med 60 in 90% privarcevanega zneska?

2) A ti razumes, da bova znesek, ki bo ciprskim bankam vzpostavil kapitalsko ustreznost in tako tej deklici omogocil, da bo dobila izplacanega 93% privarcevanega zneska (pa ceprav ga je banka, v katero ga je vplacala, zapravila) prispevala tudi ti in jaz kot slovenska davkoplacevalca?

3) Imata s hcerko res kaj denarja na Cipru in koliko, da si tako jezen? (Pa tudi ce imata, zakaj si jezen *name*?)
Če prav razumem bomo banke na Ciper reševali:
- deponenti v ciprskih bankah in ciprski davkoplačevalci 6 milijard EUR
- druge države eurosistema 10 miljard EUR (torej posredno tudi mi)

Taka delitev bremena je načeloma logična, pogajanja so bila kot razumem samo o podrobnostih kdo prispeva koliko in kakšna je osnova za izračun davka.

Ali je kaj znano koliko bodo prispevali lokalni ciprski deponenti, koliko pa tuji (ruski, grški, ipd deponenti). Nekje sem prebral ali slišal (Guardian, Daily Telegraph ali BBC), da naj bi imeli vlagatelji iz VB na primer za 2 milijardi vlog, za Ruse, Srbe, Grke in naše tajkune pa še nisem videl oz. slišal ocen.

Ali je znano koliko bodo prispevali lastniki, to je delničarji bank in imetniki obveznic ciprskih bank? Ali pa se bosta ti dve skupini izognili "prispevku" za reševanje ciprskega bančnega sistema?

Pa še to: Vlada VB je že najavila, da bo kompenzirala tiste britanske deponente ciprskih bank, ki imajo račune na Cipru zato, ker so tam stacionirani kot vojaki ali uradniki.

Strani: 1 2 3 4 5 6 ... 10