10 min
Električna (moto)mobilnost pri BMW ima nov, a drag obraz
39 min
GEN-I v novo izdajo zelenih obveznic: kakšni so njegovi finančni načrti 1
55 min
Mercedes s prenovo razreda G še izboljšal in olajšal terensko vožnjo
1 ura
Odstopil šef T-2 1
1 ura
Tako se dela posel v kmetijstvu (PRO)
2 uri
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
2 uri
Odškodninska odgovornost bank pri kibernetskih napadih in drugih neodobrenih plačilih
3 ure
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje 3
4 ure
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice 1
5 ur
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
5 ur
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
5 ur
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
5 ur
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
5 ur
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
6 ur
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
6 ur
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
8 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
11 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
11 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
17 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija

Strani: 1 2 3 4

anon-1034 sporočil: 340
[#2030134] 28.02.13 22:41
Odgovori   +    65
Who the fuck is Alenka BratušČek?
anon-117675 sporočil: 1.191
[#2030152] 28.02.13 22:53
Odgovori   +    101
A tale KPK ima nek magičen status, al kaj?

Se ne spomnim da bi kakšen državni urad bil kdaj tako nepriziven in bil celo osrednji aksiom za tele "etike" tipa Ihan, Virant, Šušteršič ipd.


A če je pa KPK rekla, potem je pa to isto kakor da se je napisalo na nebu?

Dejte ga nehat srat! To je pač samo ena od preštevilnih pisarn naše hipertrofirane birokracije, nič drugega.

Ena taka kafkovska kanclija.
anon-298799 sporočil: 1.950
[#2030170] 28.02.13 23:03
Odgovori   +    137
Kaj bo naredila Alenčica

Spoštovani kolumnist, moja ženska intuicija me je zelo malokrat pustila na cedilu, zato upam staviti, da se Alenčica ne bo odrekla službi čuvarke Jankovićevega stola. To je zelo jasno in nedvoumno povedala: "če ne bi bilo gospoda Jankovića, jaz ne bi bila tu, kjer sem." In še en zelo poveden stavek: "uresničile so se mi sanje, ki si jih nisem niti upala sanjati"
Gospod Janković ji je omogočil sanje, in takemu gospodu se povprečna ženska ne odpove!
anon-312742 sporočil: 139
[#2030174] 28.02.13 23:04
Odgovori   +    66
za balkanske kavboje so drugačni kriteriji kot za Slovence.. sramota...ni več kaj dodati..
anon-279117 sporočil: 1.392
[#2030177] 28.02.13 23:08
Odgovori   +    60
Čuvar plaže u zimskom periodu. :-)))
lukamiha sporočil: 673
[#2030182] 28.02.13 23:10
Odgovori   +    34
Odlično, res odlično!
anon-293138 sporočil: 827
[#2030186] 28.02.13 23:17
Odgovori   +    65
Zaenkrat ima nasmeh na obrazu, ko jo bodo začeli žogati, Levo Desno in Nazaj Naprej, se bo videla njena utrujenost na obrazu in do vsega prej ji bo kakor do smeha!!!!!
Pa da vidimo!!!!
anon-278831 sporočil: 3.253
[#2030193] 28.02.13 23:25
Odgovori   +    56
švic šivilja burleska ne samo, da po potrebi udboopankoviću 'u nulo' poinhalirala, ona javno žre udboopankovićeva KPK govna...

zna se...
janov sporočil: 726
[#2030194] 28.02.13 23:26 · odgovor na: anon-298799 (#2030170)
Odgovori   +    55
[Florenca]
Kaj bo naredila Alenčica

Spoštovani kolumnist, moja ženska intuicija me je zelo malokrat pustila na cedilu, zato upam staviti, da se Alenčica ne bo odrekla službi čuvarke Jankovićevega stola. To je zelo jasno in nedvoumno povedala: "če ne bi bilo gospoda Jankovića, jaz ne bi bila tu, kjer sem." In še en zelo poveden stavek: "uresničile so se mi sanje, ki si jih nisem niti upala sanjati"
Gospod Janković ji je omogočil sanje, in takemu gospodu se povprečna ženska ne odpove!
Odlično, ...ampak takega gospoda, ki ga je KPK celo "kritiziral", pa drgič ozmirjaj kar s tovraišem.

Pride stranka v sedemdesetih k mojstru in ga pokliče "tovariš mojster". Mojster se jadrno obrne in ji zabrusi: "Za vas sem gospod, ker nisem nikomer nič ukradel!"
anon-298799 sporočil: 1.950
[#2030197] 28.02.13 23:29 · odgovor na: janov (#2030194)
Odgovori   +    23
Hvala, bom upoštevala!
anon-169504 sporočil: 2.361
[#2030202] 28.02.13 23:32
Odgovori   +    51
Nepomembna dilema. Meni je precej vseeno ali vlada Bratuškova ali Janković. V čem naj bi bila razlika?
ivon sporočil: 1.349
[#2030206] 28.02.13 23:34
Odgovori   +    76
V kolikor vlada ne bo izvoljena, bodo predčasne volitve, torej bo "papirček" šel v koš in Jankovič se bo volitev udeležil (smo že pozabili, kaj je rekel ob zamrznitvi), čeprav se je fiktivno državni politiki odpovedal. Kdo mu še verjame? Vendar za medije (F571) je njegovo obnašanje normalno, tako kot če uporabijo besedo fašist V. Godina in prijatelji. Pokojni Mladen A. Švarc je leta 2000 napisal: "Nekateri na slovenski politični "levici" ali "kontinuiteti" si neskončno prizadevajo (iz)najti fašizem v Sloveniji, da bi tako še naprej po ustaljenem modelu delovanja razsojali o usodi naše države. Iznajdba fašizma pri nas je eden boljših dosežkov tistih, ki zamegljujejo politični prostor ..." Med pomembnimi iznajditelji fašizma pri nas sta bila tudi Spomenka Hribar, ki je za Pučnika dejala, da je zagrenjeni revanšist (stigmatizacija - sram naj jo bo!!!) in dr. Anton Bebler.
Je pa tudi čas, da se Jankoviču "zgodi" sodišče, ne le po poročilu KPK, ampak tudi v povezavi s spremembami namembnosti zemljišč v lasti Jankovićev (in preprodaje s Hypo banko). Čakam!
P.S. Pravzaprav ne vem, zakaj še gledam Poglede, vedno bolj me več ali manj "isti" gostje, čeprav mislijo da so drugačni, razočarajo. Ne vem kje je Ihan prebral, da je ministrska ekipa Janšo označevala za avtokrata (medijska stigmatizacija). Ravno nasprotno! Celo po objavi poročila KPK sta Erjavec in Novakova (Odmevi) pohvalila kooperativnost celotne ekipe in povezovalno vlogo PM in grajala petelinjenje (spreminjanje vladnih stališč) Gregorja! Kot kaže je Ihan pod vplivom stigmatizacije JJ, ki ga že 20 let zganjajo vplivni mediji. Janša je pač prevelik trn v peti kontinuitete o kateri je govoril M.A.Švarc že leta 2000. Res žalostno! Namesto, da bi sposobne ljudi vzpodbujali, jih uničujemo in posledično razdvajamo(jo) ljudi. Tudi sama sem bila na Kongresnem trgu in skušala podpreti vlado in nujne ekonomske ukrepe za Slovenijo v Evropi, vendar so bili naši shodi v medijih "drugorazredni", v pismih bralcev pa nas uredniki ignorirajo-ne objavijo pisem!!!
Se pa čudim Šušteršiču, da ni reagiral, ob omembi predsednikovega avtokratizma (Ihan, Steinbuch), saj je imel v vladi celo privilegirano vlogo (veto).
anon-164923 sporočil: 632
[#2030209] 28.02.13 23:37
Odgovori   +    83
AB nima programa, nima referenc in nima karizme. Gospa je potrošna roba politbiroja, enako kot že toliko novih obrazov pred njo. Ihan jo jemlje preveč resno.
anon-221230 sporočil: 3.052
[#2030211] 28.02.13 23:37
Odgovori   +    61
..Kaj bo naredila Alenčica... usrala se bo, kaj pa drugega!!
anon-164306 sporočil: 372
[#2030212] 28.02.13 23:37
Odgovori   +    81
Ta logika sicer drži, je pa preozka. Odmik Bratuškove od Jankovića zdaleč ne bo dovolj, da država preživi. Gospa bo morala predvsem pokazati, da je sposobna voditi državo. Kar se mene tiče, kažejo njeni nastopi vse prej kot potrebni intelektualni in državniški domet. Največ, kar lahko dobrega stori, je, da pripelje državo k takojšnjim predčasnim volitvam. Čemur se bo seveda na vso moč upirala, ker - seveda - ni odvisna samo od Jankovića, ampak - seveda - mnogo bolj od kolegov poslancev, ki se jim nikakor ne ljubi iz parlamenta. To je eno. Drugo, kar me moti, je brezpogojno malikovanje ugotovitev KPK, ki je pripeljalo do vladne krize. Človek bi od intelektualcev pričakoval malo kritične distance, malo dvoma. Vsi smo brali Kafko. Vsi poznamo Nagodetove procese. Ne vem pa, če si lahko vsi predstavljmo,kaj je primež politično motiviranih hitrih sodišč brez prizivnih možnosti. Nič, res nič dvoma pri KPK? Beyond reasonable doubt? V srednjem veku so zažigali cerkvene heretike. Danes zažigajo heretike, ki ne verjamemo v slovensko pravno državo. Vi verjamete? Jaz ne.
klemenstp sporočil: 2.568
[#2030213] 28.02.13 23:38 · odgovor na: anon-298799 (#2030170)
Odgovori   +    44
[Florenca]
Kaj bo naredila Alenčica

Spoštovani kolumnist, moja ženska intuicija me je zelo malokrat pustila na cedilu, zato upam staviti, da se Alenčica ne bo odrekla službi čuvarke Jankovićevega stola. To je zelo jasno in nedvoumno povedala: "če ne bi bilo gospoda Jankovića, jaz ne bi bila tu, kjer sem." In še en zelo poveden stavek: "uresničile so se mi sanje, ki si jih nisem niti upala sanjati"
Gospod Janković ji je omogočil sanje, in takemu gospodu se povprečna ženska ne odpove!
Tvoja ženska intuicija deluje. Alenčica, ve da je nesposobna in brez botra, ki ji omogoča "nadpovprečno" statusno delovanje čeprav samo kot lutke, ki se mora ravnati predestinacijsko, kar ji reče njen bog. Zakaj ne bo ugovarjala? Zato, ker ni vase prepričana, da ima svoj jaz, ampak se je poistovetila z delom njenega boga. Kateri del/ud njegov je, pa prepuščam vaši domišljiji. Jaz takim, kot so Alenka pravim domača pernata živalca, ki četudi ne vidi, zrno najde. Pernatim živalcam se opravičujem za to primerjavo.

Avtor se pa naj odloči, ali bo uporabljal našo besedo "čuvaj" ali tujko "čuvar", sem za hipec pomislil, da smo spet v jugi.
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2030217] 28.02.13 23:40
Odgovori   +    11
"Kaj bo naredila Alenčica"

Pesnik, pozabljaš, da vlada še ni potrjena in da je za podpis odstopa Jankovič novi koaliciji postavil en pogoj.
Najprej potrditev celotne vlade v parlamentu, šele potem podpis.
Alenčici do takrat ni potrebno storiti nič.
Stari trgovec se ni zmotil, mlada Alenčica pa še manj.
Tvoja primerjava s farmacevtom pa tebi ni razumljiva.
Farmacevt izbira direktorja na osnovi presoje o možnosti kandidata, da mu poveča dobiček, ti pa, kot državljan, izbiraš direktorja na osnovi tvoje presoje, ali bo novi direktor tvojemu cehu povečal plače.
Če se bo Alenčici uspelo predstaviti ljudstvu, kot se je ponudil direktor farmacevta lastniku Novartisa, se stari trgovec ni zmotil, mlada Alenčica pa še manj.
janov sporočil: 726
[#2030228] 28.02.13 23:50 · odgovor na: anon-279117 (#2030177)
Odgovori   +    15
[zlatiprinasalec]
Čuvar plaže u zimskom periodu. :-)))
Oče "pita" sina z orehi in medom in ga spršuje: "Sine jeli šta osečaš". "Otac ništa", mu odgovori sin. Po nekaj časa ga oče zopet vpraša: "Sine jeli sada šta osečaš". Sine skomigne z rameni pa vpraša očeta : "Otac pa šta da bi trebal osečati"? " Pa da bi tico u letu!", mu jasno odvne oče. (dialog iz tega filma).


Morda pa formalni status "neobstoječega" oz. "zamrznjenega" na "plaži u zimskom periodu" lojalno rešita ZAJB z orehi in medom?
anon-109 sporočil: 294
[#2030232] 28.02.13 23:54
Odgovori   +    28
Ob takem članku kar ne vem, kaj točno naj si mislim. Sploh imam tak občutek pri večini člankov, ki se gredo podobne psihične analize.
No, vsaj mali komentar na spodnji zapis iz članka.
Mimogrede, zato je Odisej kot mlad, bodoči kralj Itake v sporazumu s starim kraljem še po končani vojni deset let jadral med grškimi otoki, ker je stari vedel, kaj ob njegovi vrnitvi iz vojne in prevzemu oblasti sledi. Od vseh prebivalcev Itake pa je le uboga Odisejeva žena Penelopa verjela, da je šlo za neko dramatično odisejado, v resnici se na tistih kratkih jadralskih poteh med priobalnimi grškimi otoki in prelivi ni mogoče izgubiti, sploh za celo desetletje.
Kakor pravi Odisejada, pa se je Odisej vrnil na rodno Itako, ko je bil oče Laert še živ (pustimo Sisifa ob strani). Po poboju snubcev se je s sinom Telemahom odpravil do očetove pristave in tam najde očeta pri presajanju mladega drevesa. Šele po daljšem razgovoru se mu da spoznati. Ko ga oče prepozna, se ves prelevi in iz starčka ob pomoči Atene postane ves pomlajen, da tudi Odisej ostrmi.
Medtem pride do vstaje v mestu in vstajniki se bližajo pristavi. Odisejevo spremstvo mu gre naproti in vname se bitka. V njej Atena navda starca z velikim pogumom in močjo in Laert tako ubije vodjo vstajnikov Eupeita. Vstajniki zbežijo nazaj v mesto. Ljudstvo se pokloni junaku Odiseju kot svojemu kralju.

Nikjer nisem zasledil, da bi se Odisej potikal 10 let med otoki, zato da mu ne bi bilo potrebno ubiti Laerta, ali kaj podobnega. Morda kakšni drugi viri ....

Lp
abrame sporočil: 1.628
[#2030235] 01.03.13 00:01
Odgovori   +    38
Kot odvisnica bo še naprej aktivno sodelovala pri uničevalju slovenske perspektive.
ivon sporočil: 1.349
[#2030238] 01.03.13 00:05 · odgovor na: anon-117675 (#2030152)
Odgovori   +    40
"A tale KPK ima nek magičen status, al kaj?"

Gledala Poglede, stari Slak, niti besedice o verodostojnosti Praprotnika, tako glede izpolnjevanja kriterijev zaposlitve, niti glede, koliko že, več kot 600 "ljubezenskih pisem" o Janši,
nič o ekonomistu Končanu, ki se je izločil iz nekredibilne komisije,
nič o potovanju v Južno Afriko, ki ga ni bilo,
nič o dokazovanju minornih zneskov, za druge pa le prijava premoženja (delnice,...) vrednega več kot 10000 evrovo
nič o Klemenčiča in NPU .........
Nič o magistrski nalogi gospe Alenke, so se preveč utrudili z neko drugo Alenko!
In Slakovi gostje, nobenega "drugorazrednega" državljana, novinarja, sociologa ... A jih sploh ni več? Včasih sem jih prebirala v reviji Ampak, danes jih ni, so lustrirani??

In čisto na koncu me je g. Dobovšek le presenetil, ko je izrazil rahel dvom o kvaliteti poročila, o potrebnem ekonomskem znanju, forenzikih, ....
Kaj pa kršenje zakona KPK?
macon sporočil: 12.861
[#2030245] 01.03.13 00:13
Odgovori   +    34
Ihan se spakuje in spreneveda. Vloge so jasne, če upoštevamo zakulisno globoko državo, ki stoji za šiviljo.

"Prenehajo vse lojalnosti, prijateljske trgovine in usluge, prenehajo ideje o konsenzualnem vodenju..."

blablabla, ki ne velja za vodene lutke.

"kajti Jankovič mora imeti zaradi avtoritete KPK še kar nekaj časa formalni status "neobstoječega" v slovenski politiki"

Zakaj že? A se še kdo spomni KPK poročila? A je Janković odstopil kot župan oziroma a kdo to od njega zahteva?

Imejte feel good komunajzarsko nirvano, bebci.
anon-224219 sporočil: 647
[#2030283] 01.03.13 04:37
Odgovori   +    50
Kakšno nakladanje. KPK je Jankovića dodala za kozmetiko, ki zanj nima nobenih resnih posledic, saj je šlo za odstavitev Janše. Tako imenovana zamrznitev je navadna klovnska poteza, katere edini namen je preslepiti butce, ki jih je na žalost preveč. Kar se tiče Bratuškove ni nič drugače, kot če bi bil Jopanković največji poštenjak na svetu (kar seveda po mnenju Gregorja Gregorja Gregorja Gregorja Gregorja Gregorja tudi je). Lepo bo poslušala navodila z magistrata in vse bo šlo zanjo gladko.
anon-274621 sporočil: 664
[#2030288] 01.03.13 05:48
Odgovori   +    34
Vsaka oblast je slast in tudi Alenka pride do faze ko bo Zoki postal manj pomemben od njene samozavesti. Tudi Kosorjeva se je dobro znašla, upam da dočakam podoben scenarij tudi za rešitev Ljubljane iz krempljev srbske mafije.Ali veste da imamo že 210.000 novih državljanov, ki so dobili službo in bivališče ? Kako Zoki skrbi za rojake izveš že na parkirišču.Upam, da bo Alenka poskrbela za naše visoko izobraženo mladino brez botrov.
anon-221237 sporočil: 3.746
[#2030311] 01.03.13 06:51
Odgovori   +    36
Ne vem če se bo odrekla svojega šefa, ker če ne veste je zmago praznovala prav v njegovem lokalu.

Počakajmo trojko saj to nekaj dni nazaj vpila tudi alenka plagiatoršek.
anon-43949 sporočil: 4.362
[#2030327] 01.03.13 07:05 · odgovor na: anon-117675 (#2030152)
Odgovori   +    26
[ThomasCR]
A tale KPK ima nek magičen status, al kaj?

Se ne spomnim da bi kakšen državni urad bil kdaj tako nepriziven in bil celo osrednji aksiom za tele "etike" tipa Ihan, Virant, Šušteršič ipd.


A če je pa KPK rekla, potem je pa to isto kakor da se je napisalo na nebu?

Dejte ga nehat srat! To je pač samo ena od preštevilnih pisarn naše hipertrofirane birokracije, nič drugega.

Ena taka kafkovska kanclija.

Ja, tako je! Znano je, da so člani kluba 571 brezprizivni, iz tega neogibno sledi, da je korupcijska protikomisija bolj nezmotljiva kot papež, ki ga v podalpju nadomešča.

V tistih dveh Janševih fasciklih je čista resnica, ki se ji nikakor ne sme oporekati...
anon-228486 sporočil: 2.144
[#2030329] 01.03.13 07:07
Odgovori   +    38
Hej tovarisi, pod orozje vsi! V naravi stari jelen mora trop prepustiti mlademu. Pri nas pa stoletnik obvladuje in preganja junake nasega casa. Asistirajo pa mu tisti, ki imajo po Freudu probleme. Niso jim pustili odrasti, zdaj oni ne pustijo drugim odrasti. So kot kmet, ki mladim pravi: tako je delal moj ded, tako je delal moj oce, tako delam jaz in dokler bom ziv, boste tudi vi tako delali.KPK je pa orodje in orozje.
Kanzon sporočil: 2.392
[#2030335] 01.03.13 07:18
Odgovori   +    14
Modrovanja in analiziranja odnosov v družbi so brez veze,ker je življenje čudež sam po sebi in bo vedno funkcioniral mimo naših želja in pričakovanj.
Če že kaj, potem moramo nekaj storiti za vsesplošno blaginjo,kar nam pa ne gre od rok in kliče po radikalnih spremembah,žal.
anon-215576 sporočil: 1.073
[#2030339] 01.03.13 07:23
Odgovori   +    54
ihan, je pa med Janšo in Jankovićem bistvena razlika.
janša svoje NEkomunikacije, ki je res popoln polom (!!) ne more skriti, ker je tudi na zunaj tak- kot ej v resnici. Pri Janši tisti trenutek, ko ga vidiš, točno veš, koliko je ura.
kaj pa janković?
Ne dajbože z njim imeti opravka! ker te nategne po dolgem in počez, že v tisti sekundi, ko samo trene z očesom.
Da o tem, da , menda, za njegovimi dejanji stoji mafija znanega izvora, raje ne razmišljamo.....ker se bi še bolj neprijetno počutili v sovji koži.
Njegova podmuklost je psotala že ''zgodovinska'' in se je bojijo vsi, ki so kakorkoli prišli z njim v stik.
O tem, da bo izpustil iz rok svojo marioneto, pa alhko le sanjaš.
Vprašanje je, s čim si jo je pridobil...?
Govorice so vseh sort, a najbolj je verjeti tistim, da jo zaradi nečesa, kar ni splošno znano, drži v šahu.
V glavnem- tisti trenutek, ko se je začelo virantovanje, se je samostojni državi sloveniji pričelo odštevati dneve.
ti, ki so prišli, imajo eno samo nalogo: da pokradejo, kar se tistim zadnjim, v pahorjevi vladi, ni uspelo polastiti, potem pa nas prepustijo trojki.
za njih ni skrbi: oni imajo že itak polne riti.
anon-202033 sporočil: 1.876
[#2030348] 01.03.13 07:28
Odgovori   +    36
Odličen članek ! Pričakovati pa, da bo Alenčica obrnila hrbet Jankoviću, je res iluzorna. Njen tek po ustoličenju v Jankovićev Buffet, pove popolnoma vse!

Strani: 1 2 3 4