Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Optimizem v območju evra upadel

Strani: 1

anon-312742 sporočil: 139
[#2017824] 21.02.13 13:05
Odgovori   +    0
Za to so krive razmere v Sloveniji....
gogi1 sporočil: 5.314
[#2017848] 21.02.13 13:15
Odgovori   +    4
Precej lažje je namreč denimo pogrešati vsakomesečni obisk frizerja (storitev) kot pa nakup zobne paste (izdelek).
Tole bi pa zmagalo na tekmovanju v klepanju logičnih sklepov.

Bom še jaz poskusil. Storitveni sektor v evropskih državah obsega cca 70% BDPja. Vezan je predvsem na domače države, ki so recesijsko navdahnjene. Proizvodnja, ki predstavlja relativno majhen delež BDPja ni toliko prizadeta, saj je EU neto izvoznik in je industrija vezana na svetovne trge, ki pa niso toliko recesijsko obarvani kot EU.

Po mojem to bolj pije vodo kot pojasnilo s frizerji in zobnimi pastami. Kaj pa zdravnikove storitve se tudi lažje odpoveš kot cigaret (izdelki)? Pa nov avto (izdelek) si kupiš tako, da se odpoveš avtomobilskemu zavarovanju (storitev)?
anon-175174 sporočil: 2.360
[#2017908] 21.02.13 13:44 · odgovor na: gogi1 (#2017848)
Odgovori   +    0
[gogi1]
>Precej lažje je namreč denimo pogrešati vsakomesečni obisk frizerja (storitev) kot pa nakup zobne paste (izdelek).

Tole bi pa zmagalo na tekmovanju v klepanju logičnih sklepov.

Bom še jaz poskusil. Storitveni sektor v evropskih državah obsega cca 70% BDPja. Vezan je predvsem na domače države, ki so recesijsko navdahnjene. Proizvodnja, ki predstavlja relativno majhen delež BDPja ni toliko prizadeta, saj je EU neto izvoznik in je industrija vezana na svetovne trge, ki pa niso toliko recesijsko obarvani kot EU.

Po mojem to bolj pije vodo kot pojasnilo s frizerji in zobnimi pastami. Kaj pa zdravnikove storitve se tudi lažje odpoveš kot cigaret (izdelki)? Pa nov avto (izdelek) si kupiš tako, da se odpoveš avtomobilskemu zavarovanju (storitev)?
Hehehehe. EU je neto izvoznik predvsem, ker je neto izvoznik Nemčija. Sicer pa ja. Zdravnika se lažje odpoveš kot pa cigaret. Sam, ko fašem gripo se pač nažrem sadja, pa kupim aspirin in Neoangin in podobno in ne grem k zdravniku, ker vem, da mi bo predpisal točno to kar sam počnem. Ne poznam nikogar, ki bi nehal kaditi, ker se je cena cigaret v zadnjih nekaj letih potrojila. Prav tako je z avtomobilom in zavarovanjem. Če ni denarja pač ne sklepaš več zavarovanja za primer padca asteroida in podobne neumnosti, ampak skleneš le tisto kar moraš.

Glede recesijske navdahnjenosti se pa strinjam, sam je pa mal nenavadno, da je folk šele februarja to ugotovil, ker v recesiji smo zdaj že več kot leto dni.

Strani: 1