Strani: 1

anon-8865 sporočil: 3.125
[#2093598] 22.04.13 10:10
Odgovori   +    19
Kaj pa počne z denarjem ob svoji plači? (če že je to revija Moje finance)
sopranos sporočil: 11.404
[#2093622] 22.04.13 10:27
Odgovori   +    44
Varuhinja človekovih pravic, ki je v posmeh svoji funkciji. Že večkrat sem napisal, da je škandalozno, da se za varuhinjo človekovih pravic imenuje tožilko. Kajti tožilci, policaji in sodniki so tisti, ki največkrat kršijo človekove pravice. Da imam prav se je pokazalo ravno v zadnjih dneh, ko je bil s strani policije v medije lansiran napad na nekega domnevnega posiljevalca. In varuhinja človekovih pravic??!!! je rekla, da bi ga morali zapreti. No, čez dva dni se je pa pokazalo, da tip sploh ni naredil očitanega kaznivega dejanja. Ker ravno ona bi morala biti tista, ki bi rekla, da ne smemo soditi prehitro. Da je potrebno pogledati okoliščine, dejstva, dokaze itd.

A to bo vzorec za naprej? Elita krade, raja hoče kri, in oblastni organi jim jo bodo dali?
Tuan sporočil: 268
[#2093628] 22.04.13 10:30
Odgovori   +    32
tolikšna vrednost je dvo-trisobno stanovanje, pa garaža.....joj, joj...
tako revna....se je pa skadila..In sedaj bo začela varčevati za pokoj....saj bo kmalu upokojena...ni več mlada....
Ženska res nima stika z realnostjo, preveč lepo živi.. povprečen, priden državljan srednjega sloja si je v istemu času kot gospa , ustvaril premoženje za dvosobno stanovanje , če ne več... Nekaj ne štima v izjavah..
anon-157433 sporočil: 3.720
[#2093637] 22.04.13 10:35
Odgovori   +    19
Poleg vsega, kar so rekli zgornji kolegi, meni v oči bode ta odstavek, sploh v povezavi z "medijsko podobo", ki so jo o gospe v zadnjih letih kreirali pravi naši braniki nacionalnega interesa. Poglejte, na katero mesto personificirana prostovoljka in donatorka postavlja to dejavnost. Odgovor je bil očitno dan spontano, brez da bi brzdala podzavest, ki nikakor ne laže:

Kam bi vložili milijon evrov, če bi ga zadeli na loteriji?

Najprej bi morala kupiti srečko, potem pa bi ob morebitni veliki sreči denar razdelila po prednostnih nalogah: poplačilo hipotekarnega posojila, pomoč otrokom in širši družini, večje stanovanje, prihranki za starost, lepo potovanje, dobrodelnost in še marsikaj.
anon-284750 sporočil: 110
[#2093653] 22.04.13 10:43
Odgovori   +    23
Moje premoženje je vredno med 100 in 200 tisoč evri
Ga. Nussdorfer, sporočite št. računa, Vam z veseljem nakažem kakšen evro, da boste lažje prišli skozi mesec.
anon-288303 sporočil: 5.457
[#2093700] 22.04.13 11:08
Odgovori   +    26
Nimam hiše in ne jahte, po podatkih geodetske uprave je moje premoženje vredno več kot 100 tisoč in manj kot 200 tisoč evrov.

za razliko med 100 in dvesto, ki jih ne zna razložit, oz nekaj prikriva, bi morala takoj letet
bajeda je tista KPK od nekoga zahtevala celo račun za kosilo v hotelu ?????
kixs sporočil: 1.232
[#2093714] 22.04.13 11:18 · odgovor na: anon-288303 (#2093700)
Odgovori   +    15
Mene sploh ne zanima cesa ona nima, ampak kaj ima! Kajti, ce nastevam cesa nimam, lahko nastevam cel dan!

Nekaterim, ta je med njimi, je prevec lahko... cisto prevec naivno zivijo, zivijo v oblakih... in se bi lahko nasteval! Na zalost pa zasedajo in so zasedali polozaje, za katere bi pricakoval malo vec razuma!

lp
crt sporočil: 27.157
[#2093719] 22.04.13 11:23 · odgovor na: sopranos (#2093622)
Odgovori   +    10
[sopranos]
A to bo vzorec za naprej? Elita krade, raja hoče kri, in oblastni organi jim jo bodo dali?
tezko vprasanje. slisi se kot "ce uganes, koliko pomaranc imam v vreci, ti dam vseh deset".
Kanzon sporočil: 2.392
[#2093734] 22.04.13 11:33
Odgovori   +    18
Moje premoženje je vredno med 100 in 200 tisoč evri

Če bi se manj pludrala bi tudi lahko prihranila.
1banka1 sporočil: 2.182
[#2093755] 22.04.13 11:54
Odgovori   +    19
Kam pripelje propaganda.Reven pozitivno,bogat negativno.Klošarska država.
anon-5355 sporočil: 3.129
[#2093819] 22.04.13 12:55
Odgovori   +    18
V modernem stilu Delovih anket: Vlasta Nussdorfer je neprimerna za vodenje urada za človekove pravice.
anon-288303 sporočil: 5.457
[#2093875] 22.04.13 13:54 · odgovor na: anon-157433 (#2093637)
Odgovori   +    14
[vojc17]
Poleg vsega, kar so rekli zgornji kolegi, meni v oči bode ta odstavek, sploh v povezavi z "medijsko podobo", ki so jo o gospe v zadnjih letih kreirali pravi naši braniki nacionalnega interesa. Poglejte, na katero mesto personificirana prostovoljka in donatorka postavlja to dejavnost. Odgovor je bil očitno dan spontano, brez da bi brzdala podzavest, ki nikakor ne laže:

Kam bi vložili milijon evrov, če bi ga zadeli na loteriji?

Najprej bi morala kupiti srečko, potem pa bi ob morebitni veliki sreči denar razdelila po prednostnih nalogah: poplačilo hipotekarnega posojila, pomoč otrokom in širši družini, večje stanovanje, prihranki za starost, lepo potovanje, dobrodelnost in še marsikaj.
na 8. mesto

velika dobrodelnica

verjetno je samo na račun Belega obroča pokasirala toliko, kot zdaj lažno

prikazuje kao svoje premoženje

To ti je isto kot tista mamca košir, ki se kiti s perjem umirajočih (hospic) verjetno pa na njihov račun samo močno in nesramno kasira - od države in žlahte nesrečnikov ki odhajajo na oni svet seveda
anon-11396 sporočil: 2.073
[#2093913] 22.04.13 14:28 · odgovor na: anon-5355 (#2093819)
Odgovori   +    15
Vse v stilu:
RAL 3013 Tomatenrot RAL 3018 Erdbeerrot
važno, da je naša - beri leva. Kontinuiteto naših pač moramo držati oni so skromni in pošteni in nimajo nič… kakršna koli podrobnost z »dedkom« njihove ideologije z kilami zlata, dijamanti, zlatniki in gotovina v sefih je le predmet natolcevanja zlobnih jezikov…
Nussdorferjeva je medijsko angažirana aktivna tožilka, ki pa je kljub temu v javnih izjavah o razmerah v tožilstvu in pravosodju previdna - oz. bleda. Je tudi tožilka, ki ne skriva političnih ambicij. Tako so jo levi mediji pred predsedniškimi volitvami leta 2007 "omenjali" - ali po domače forsirali kot predsedniško kandidatko. Takrat je polna sebe odgovorila, da bo morda za to priložnost na naslednjih volitvah.
Pahorju je bila zelo ljuba že leta 2008 Pravnica, ki je v vrhovno državno tožilko na predlog ministra Aleša Zalarja napredovala le nekaj dni ob izteku mandata Pahorjeve vlade, je bila tudi kandidatka za notranjo ministrico. Res sicer, da zgolj kot del ekipe, ki jo je v predvolilni kampanji leta 2008 predstavil prav Borut Pahor,. Njena takratna izjava: "Ko mi je gospod Pahor ponudil ministrsko mesto, sem pričakovala ministrstvo za delo in družino, mogoče pravosodje, čeprav bi mi bilo to mogoče še težje. Ko je rekel notranje ministrstvo, sem zajela sapo." a je zaradi med-strankarske igre odpadla.
Drnovška ni prepričala ..Vrhovna državna tožilka je enkrat že "naskakovala" funkcijo ombudsmanke, a predsednika Janeza Drnovška morda zaradi svoje osladnosti ni prepričala. Neobičajno zamerljiva neuspela kandidatka -Takrat se je Nussdorferjeva odločila za nenavadno potezo – pismo poslancem, v katerem jih je prepričevala, zakaj bi bila "sanjsko-dobra" varuhinja,. Mediji so takrat poročali, da so nekateri poslanci to potezo ocenili kot "neobičajno užaljeno reakcijo neuspele kandidatke", o čemer priča tudi tale stavek iz pisma: "Sama le dodajam, da mi je žal, da se varuha ne voli na neposrednih volitvah – kot predsednika."
….kaj samopromocijski klub Beli obroč...vendarle ona je v stilu božanstva… kot vrhovna drž. tožilka je naredila v njenem obdobju še sanjsko več več... vsi glavni ala…. Zidar, Hilda, .....(se mi ne da naštevat) sedijo, glave mamilašev so zaprte...
p.s.
Simona Dimic Press: : ne vem čigava je jahta zasidrana v Novigradu, jaz samo pijem kavo na palubi...
anon-221230 sporočil: 3.052
[#2094041] 22.04.13 16:29
Odgovori   +    19
Zadnja sprememba: anon-221230 22.04.2013 16:31
Precej konkretna ocena vrednosti premoženja. Koliko pa je gospa stara, med 50 in 100 leti... Bo prav?
anon-11907 sporočil: 4.590
[#2094080] 22.04.13 17:20
Odgovori   +    4
Če bi bil jaz na mestu kateregakoli politika, ne bi nikoli izjavil, da imam za 200.000 premoženja, ker bi predvideval, da mi ne bo prav nihče verjel. Zato bi se raje zlagal.
anon-221705 sporočil: 3
[#2094151] 22.04.13 18:41 · odgovor na: sopranos (#2093622)
Odgovori   +    2
Dam prav do neke mere. Me smemo pozabiti,da je povratnik, se pravi da je velika verjetnost da bo še udaril.
anon-245147 sporočil: 402
[#2094289] 22.04.13 22:42 · odgovor na: Tuan (#2093628)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-245147 22.04.2013 22:43
[Tuan]
tolikšna vrednost je dvo-trisobno stanovanje, pa garaža.....joj, joj...
tako revna....se je pa skadila..In sedaj bo začela varčevati za pokoj....saj bo kmalu upokojena...ni več mlada....
Ženska res nima stika z realnostjo, preveč lepo živi.. povprečen, priden državljan srednjega sloja si je v istemu času kot gospa , ustvaril premoženje za dvosobno stanovanje , če ne več... Nekaj ne štima v izjavah..
1)Nekaj je na koliko ta državljan vrednoti premoženje, drugo je pa koliko je dejansko vredno, to je za koliko bi ga lahko prodal, npr. v 6. mesecih, če bi potreboval denar.Če sem v hišo vložil 300 k € še ne pomeni, da je toliko vredna oz. da jo bom lahko prodal za takšen znesek, da si bom lahko poplačal vložek.

2)Pomnoži 200k € krat dva, pa boš dobil skupno premoženje, ki ga ima s partnerjem.

3)Morebitna pomoč otrokom za nakup prve nepremičnine je znesek, ki občutno zmanjša osebno premoženje.


p.s.:


tožilci imajo boljše plače kot sodniki, torej recimo cca 3k €/mesec,
kar pomeni, da bi ob povprečni stopnji varčevanja dohodka v Sloveniji, ki
znaša 15 % morala imeti cca 250k € premoženja,tukaj pa vseeno igra pomembno
vlogo točka 3, morebiti pa rada več porabi;

pokojnino bo imela najvišjo možno, tako, da ne potrebuje dodatnega
premoženja za dodatni dohodek(za razliko od koga, ki si plačuje min
prispevke)
anon-221939 sporočil: 356
[#2094348] 23.04.13 00:41
Odgovori   +    9
Žalostno! Gospa mora biti zelo potratna! Pri plači Vrhovne državne tožilke in pri cca 38 letih delovne dobe je to vse kar ima? Je samohranilka? Če ni, je potratna!
anon-123270 sporočil: 159
[#2094464] 23.04.13 08:50 · odgovor na: anon-221939 (#2094348)
Odgovori   +    7
Veste dragi ljubčki, ki samo šinfate: nekdo, ki je 30, 40 let vlagal , zidal, šparal, pa ni nujno, da ravno s sodniško plačo, pa da si je na leto privoščil letni dopust, zraven vložil svoje fizično delo in hkrati spravil h kruhu dva ali celo tri otroke, brez kakega večjega pufa, tak ima brez problema danes hišo s cca 150 m2, dvojno garažo, malce vrta za pokrampat in na uč ocenjeno vsak , ki je kdaj imel opravka z gradnjo ve, da bajta pod streho tretja faza stane cca 70 do 100 tisoč, kje je še vsa inštalacija, ki kar pozauga mesečne dohodke, in na koncu niti ni tako bajna bogatija, ko vanj postaviš Alples pohištvo, kupiš s popusti opremo, da sploh zalaufaš življenje in je 200000 kot bi mignil, pa sploh ne štejem spremembe namemb nosti zemljiš + voda+elektrika+komunala cca 15000 samo za papirje!, v desetih letih so pa tud otroci že sredi OŠ, če le imaš normalen zakon oz familijo, porodniška oz bolniška pa tud ni bila nokoli super plačana. Pejte mal u lajf, začnite migat, pa boste sami občutili kaj pomeni vlagati v svojo prekleto prigarano investicijo življenja za oba zakonca, ki komaj praskata na kup, brez pomoči staršev, kolegov je noro težko. Najbolj ironično je, da je trenutno prav moda, trend , kako so kar naenkrat vsi , ki so bili spodobni sploh kaj našparat v tej skorumpirani domovini, sploh kaj ustvarit, kar naenkrat sovražnik vseh, kar naenkrat so bogatini, čeprav mnogi v svojih prigaranih bajtah komaj shajajo z mezerno plačo ali pokojnino, vsi vidijo samo zidove, v katerih so njihovi žulji,prosti čas,požrti živci, obdobja brez denarja... , v očeh vseh, ki trenutno mešajo zrak,so brezposelni, klošarji po poklicu, goljufi, tajkuni, predvsem pa samozvani kritiki vsega kar je nekdo uspel ustvariti. Po vašem bi moral biti varuh človekovih pravic neki klošar, razcapan, brez zob, da bi zadostil nekim SLO-suženjskim predstavam v glavah.
anon-123270 sporočil: 159
[#2094476] 23.04.13 08:57 · odgovor na: anon-123270 (#2094464)
Odgovori   +    6
Še tole dodam: najbolj boleče pa je, da zdaj po nekaj desetletjih država išče kako bi te pridne ljudi, ki so si uspeli sami poskrbeti za svoj obstoj, stanovanje,mnogi z odplačilom tudi dveh treh preplačanih pufov bankam, čimprej spravila ob prigarane hiše, pa četudi na račun plačila položnic, nezmožnosti plačila oskrbnine v domu ostarelih in ti zgaranci z nizkimi pokojninami so kar naenkrat breme družbi, vir spotikanj nesposobne mlade generacije, ki išče samo vir kritike, večina zna dnevno pustiti 10, 20 evrov po barih, kafičih, za kino,za cigarete, za razprodaje, zračunajte si koliko zapravite letno! , davkarija pa bo počasi zajedla nepremičnine , da bi vi lahko dobivali mesečne socialne donacije in je to kaj drugače kot RKC?
anon-254667 sporočil: 387
[#2094544] 23.04.13 09:46
Odgovori   +    9
Po mojih informacijah je gospa Nusdorferjeva kupila najmanj 4 stanovanja, enega je prepisala na nekdanjega moža, 2 pa na svoja otroka. S predavanji je precej zaslužila, dobro ji je služila tudi medijska prepoznavnost in pripadnost politični stranki. Je ena najbogatejših javnih uslužbenk oz. funkcionark, zato skrivanje za lažno skromnostjo deluje precej hipokritsko.
anon-182752 sporočil: 264
[#2094854] 23.04.13 13:03
Odgovori   +    1
veseli me, da ste bili izvoljeni za Varuhinjo človekovih pravic in glede na vašo razgledanost in znanje računam, da boste pomagali pri sanaciji stanja te naše male Slovenije. Spoštovana gospa Varuhinja človekovih pravic, lepo vas posim, da premierko Bratuškovo podučite, da vlada ne more znižati penzij za 30 %, kar je omenila kot prvega od ukrepov za sanacijo stanja. Povejti ji prosim, da smo si ljudje pokojnine kupili z vplačevanjem prispevkov in da niti ne dobimo v času prejemanja penzije tisto kar smo vplačali, če bi se ta znesek obrestoval vsaj po minimalni stopnji za vezane vloge. Povejte ji, da lahko zniža ali ukine penzije, ki niso produkt plačevanja prispevkov za upokojevanje in lahko tudi dodatke borcem in ne vem komu, ki ne temeljijo na vplačilu prispevkov. Upokojenski sklad je bil že v bivši jugi stalno na udaru in so ga ravbali vsi oziroma vse vlade. Vam pišem zato, ker dominantni mmediji ne objavljajo nobenih komentarjev proti vladi in jo v celoti ščitijo.
Ne vem ali ima premierka starše, ali je prišla iz zelja, očitno ne ve nič o plačevanju prispevkov za pokojnine in o medgeneracijskem sporazmu. Pogrešam tudi oba zaščitnika upokojencev - gospoda krjavlja in gospo kosmatinko, ki sta proti prejšnji vladi štrajkala, sedaj sta pa oba tiho, da o sindikatu upokojencev sploh ne govorimo. Dominantni mediji bodo tudi tiho in karavana bo šla naprej, dokler nam ne bo počil film. Potem bo pa hudo.
anon-203277 sporočil: 2.441
[#2094972] 23.04.13 14:31
Odgovori   +    4
Ali 100.001 ojrotov al 199.999?Bistvena razlika!!!!Ehhh,komunajzarka
anon-226213 sporočil: 737
[#2096150] 24.04.13 15:50 · odgovor na: anon-123270 (#2094464)
Odgovori   +    1
www.24kul.net/j/kome...ri-resnice
Če na mesec zaslužim 3 čuke, prišparam v enem letu 30 čukov; to je v 40 letih nekje milijon. Ampak take gospe seveda živijo drugače kot jaz, ki ZNAM šparat. Take gospe kdaj vdrapne in grejo čez vikend na kosilo v New York, pa poleti malo na Sejšele in tako… Poleg tega je moj ksiht tak, kot mi ga je Bogec dal – in nimam česa prikrivati in ne skrivati pred seboj, kaj šele pred drugimi. Ko se pogledam v špegl, se v popolnosti sprejemam in se imam rada TAKA, KOT SEM. Moji lasje so prepredeni s srebrom; in ponosna sem nanj, ker je to srebro znak, da sem se z leti LE česa naučila in da ga nisem samo kronala :D.
Tak da… jaz tu ogromno prišparam. :D
Vse gospe pa seveda niso tako natur, preproste in kmečke; nekatere se ŽIVE ne morejo videt in jim morajo zjutraj, preden izpraznijo tubo pudra, šmink in drugih slikarskih pripomočkov, služabniki s plahto zakrivati špegl. Zakaj,to vedo samo one.
Želela bi si na odgovornih mestih več preprostih, skromnih in šparovnih mam in ČIM MANJ takih bab, ki se skrivajo.
Jaz se ne delam skromno; jaz taka SEM.
Nekako ne vem, kaj početi z “varuhinjo”, ki sproti vse zaluži in požene.
Varuh ČESA je to, pravzaprav? Keeping up appearances & statusa quo?

Glede ostalega pa, Hafner: NATANKO TO trobim že leta! “Slovencem” (z narekovajem mislim tiste, ki se skrivaj še vedno cmerijo za Titejom in za dnevi, ko so tisti, ki niso imeli NIČ, čez noč “postali VSE in so pobili tiste, ki so kaj imeli :D), torej “Slovencem” se ne moreš bolj zameriti, ko da si PRIDEN in se ženeš za SVOJO lastnino in da hočeš biti neodvisen od državnih stanovanj in podobnega šrota.
Ko sem bila dete in sta se moja dva pridna starša (oba sta bila s kmetov) odločila, da nam sezidata hišo (travnik jima je dal stari ata, ki je imel zemlje ko pečka :D), so se jima blokarji (več kot tri četrtine jih je imelo srbske priimke, in kadar je frčalo perje, so leteli tudi krožniki – zato sta nas želela čimprej odrešiti tiste blokarske “ciganije”) režali in ju zafrkavali, da imata lastniške popadke in da sta popolnoma butasta, da se bosta “toliko mantrala”.
Ko se je ata vsak dan po službi vozil z mopedom na parcelo in delal tam do mraka, so izjavljali, da se nam je popolnoma zmešalo in da “ne sodimo v socializem”, ker imamo kapitalistično žilico in miselnost. :D KATERI normalen kmet tega sveta pa nima kapitalistične žilice? :D
In medtem, ko smo mi bili poleti “v švici”, se je ta LENA skupnoskledniška zalega sončila v poceni oz. zastonj fabrških “počitniških domovih” ob morju. In nam pisala privoščljive “pozdrave” :D.
Ko je bila hiška zgrajena, so se pa kar sami ponujali, kdo bo prišel kateri vikend “na obisk” (beri: se nažret dobre hrane ter nadihat miru in čistega zraka). Takrat (šele! :D) jih je začela mantrat tudi faušija :D; prej, ko smo trpeli, nam niso bili nič faušni!

Sedaj pa prasci svinjski “kravatarski” politikantski enačijo TAKE ljudi, kot je naš ata, in take, ki so morda kak meter kje nadzidali ali prizidali brez prekletih papirjev (da sta lahko sin ali hči živela doma in nista NIKOLI NITI ZA CENT obremenjevala preklete “države” in vseh tistih socialajzarskih lenuhov, ki se do sramotne, lene smrti zležavajo po lumpenproletarskih, ničemur podobnih blokih)… - zdaj hočejo kreteni kar IZENAČITI te pridne ljudi s pokvarjenimi bogatuni, ki so si z nakradenim ali pa z lahkoto “zasluženim” denarjem (kar je ISTO!) NALAŠČ NA ČRNO zgradili razne vile ob morju! Ko je več kot jasno, da pri njih ni bil problem DENAR, ampak si papirjev niso MOGLI urediti, ker so NALAŠČ gradili na črno tam, kjer je to PREPOVEDANO, saj gre za najboljšo, kmetijsko zemljo! S takimi KRIMINALNIMI dejanji so hoteli samo pokazati, KAJ ZMOREJO in da zanje zakon NE velja! Prav OČITNO je, kako se (kar naenkrat – prej pa leta nič!) zadnje tedne pospešeno vrstijo “odkritja” teh bogataških črnogradenj! Zakaj, mislite? Zato, da bodo imeli kravatarji zdaj izgovor, kako “mora biti zakon za vse enak” in bodo udarili vse tiste pridne reveže.
“BANDA kravatarska”!

CELO TUKAJ, na forumu Financ imamo nekaj takih perverznih skupnosklednikov, ki sovražijo vsako zasebno iniciativo in pridnost! Nekdo od njih je zadnjič pisal nekako takole: “Pri nas gre celo tako daleč, da se nepremičnina, v kateri stanuješ, ne šteje v kvoto za socialne prejemke! Meni, ki stanujem v najetem stanovanju, na banki imam pa 10.000 evrov, pa to štejejo v osnovo za davke!”
Nekdo pa je dva dni nazaj lamentiral, češ kako so pri nas “zaščiteni invalidi”, medtem ko “mladega človeka NIHČE NE ŠČITI!”
“Zaščiteni invalidi”??? PRI NAS? Ti bom povedala, kako so “zaščiteni invalidi”! Poznam gospoda, ki ima težko obliko diabetesa, pa ga “zdravniška” komisija NI POSLALA V PENZIJO! Dolgo je prejemal nadomestilo za invalidnost, 180 evrov mesečno (!!!!!!!!), s čimer mora PREŽIVETI! Lani so mu vsoto zvišali na 200 evrov. O kaki službi ne more niti sanjati, da bi mu jo kdo dal; takemu, kot je, je tudi ne bi zmogel.
STRAŠNO so pri nas invalidi “zaščiteni”, ja! Vprašaj dr. Fikfakovo!; ti bo povedala, da sploh nimamo sistematiziranih poklicnih bolezni in da v NOBENI civilizirani državi ni to področje tako neurejeno in tako krivično kot pri nas!
Ampak ne, naš socialajzarski forumski kolega bi želel, da zaščitimo ZDRAVE, MLADE ljudi, ki LAHKO delajo!!!
Kje v svetu ste že videli kaj podobnega?

Kako zelo in neverjetno so slovenski talevi sprevrženi in kako perverzno pojmujejo pojem “solidarnosti”, je lepo opisala popevčica iz davnega leta 1983 z naslovom “Pri nas” – ki so jo seveda društveno-politički radnici s TVLj nemudoma “shranili” v bunker in jo tudi varno zaklenili (da ne bi mogla uiti med ljudi :D), avtorico pa (po nekaj podobnih “kiksih” :D) poslali “na dopust”. Muzike vam žal tukaj ne morem posredovati, lahko pa za hec vprašate na TVSlo (ne vem, kdo zdaj vodi bunker, pozanimajte se! :D), ali popevčico še šparajo! (če ni medtem zaradi “neplaniranih poplav” med zadnjo petletko “izginila”):

PRI NAS

Pri nas je boljše kot drugod –
to že lahko bi vedeli!
Pri nas smo boljši, kot so drugod –
o tem se v svetu govorí…

Tu vsak dobí, kar naredí;
pošteno si delimo vsi.
Če pa še kdo ne znajde se,
je to njegova krivda le!

Pri nas smo sámi delavci,
pri nas za d’nar se vse dobi,
v vsem enaki smo VSI
in revežev pri nas pač ni!


So pa pri nas določeni,
ki ne znajo še odločati,
ki ne vedo, zakaj živé
in KAJ VSE LAHKO DOBÉ!

Za té nihče skrbel ne bo;
si čisto sami krivi so!
“Vsak naj SAM pomaga si -
in Bog bojo pomagali!”

Pri nas smo sámi delavci
prvaki v humanosti,
tu samouprrrrrrrravno se živí
in revežev pri nas več ni.



Če je še kdo, ki t’ko živí,
da to človeka vredno ni…;
če so otroc’ mu jetični,
ker vsak dan zanje mleka ni…;

in če še kdo PREKLINJAT’ zna,
ker bogvekomu žulje da -
je to pri nas izjemoma
in vredno ni pogovora.

Pri nas smo sámi delavci,
in kol’ker da – vsak dobi,
zato pa - če res priden si,
boš kmalu med vodilnimi.

Pri nas smo sámi delavci
in multimilijonarji VSI;
če kdo še komaj preživí,
PAČ SOCIALIZMA VREDEN NI!

Strani: 1