Strani: 1

anon-151448 sporočil: 3.061
[#2087447] 16.04.13 09:22
Odgovori   +    9
Ko takole na turoben zimski dan v poštni nabiralnik priroma pismo, v katerem vas neznano podjetje obvesti, da ste srečni dobitnik osemdnevnih eksotičnih počitnic za dve osebi, nehote zastrižete z ušesi,
..zastrižem z ušesi, puhnem paro in s krvavim pogledom zabrišem zaprto kuverto v smeti. Edino o čemer razmišljam je, kje za qrac so mene našli, moje ime, moj naslov in kako bi to v bodoče preprečil.
anon-224493 sporočil: 1.106
[#2087521] 16.04.13 10:09 · odgovor na: anon-151448 (#2087447)
Odgovori   +    1
[rafik]
>Ko takole na turoben zimski dan v poštni nabiralnik priroma pismo, v katerem vas neznano podjetje obvesti, da ste srečni dobitnik osemdnevnih eksotičnih počitnic za dve osebi, nehote zastrižete z ušesi,

..zastrižem z ušesi, puhnem paro in s krvavim pogledom zabrišem zaprto kuverto v smeti. Edino o čemer razmišljam je, kje za qrac so mene našli, moje ime, moj naslov in kako bi to v bodoče preprečil.
To sem delal leta in leta, lani sem se pa odločil drugače. Naj predstavim svojo izkušnjo.

Dobim pismo, odprem in vidim naslov ČESTITAMO PRAV VI STE SREČNI IZŽREBANEC. Ker je bila predstavitev cca 1km od moje hiše, gostilna v kateri je bila predstavitev dobra, sem si rekel, 1h bova z ženo že potrpela, pojedela večerjo (bila v sklopu predstavitve)in nato lepo domov. Predstavitev ni bila preveč vsiljiva, potovanje v Španijo (flamenco)za dve osebi 7 dni (ena kao zastonj, eno plačaš) pa je bilo organizirano z znano SLO turistično agencijo. Ker z ženo do takrat še nisva bila na dopustu, sva se odločila, da greva in moram reči, da mi ni bilo žal, pa tudi vtisi na avtobusu ostalih udeležencev, so bili izredno dobri.

Cena,...istočasno so bili z nami dijaki iz Srbije (8 dni), ki so imeli po osebi za cca 100 evrov cenejšo destinacijo preračunano na nas, s tem, da so enkrat prespali še v Veroni.

P.S.
Tudi ponudbo za Antalyo sem dobi, pa moram reči, da agenciji, katere ne najdeš na internetu, ne zaupam, pa tudi za to leto imam drugačne načrte, me bolj mikajo domači hribi.
anon-151448 sporočil: 3.061
[#2087534] 16.04.13 10:16 · odgovor na: anon-224493 (#2087521)
Odgovori   +    5
[bob507]
> [rafik]
> >Ko takole na turoben zimski dan v poštni nabiralnik priroma pismo, v katerem vas neznano podjetje obvesti, da ste srečni dobitnik osemdnevnih eksotičnih počitnic za dve osebi, nehote zastrižete z ušesi,
>
> ..zastrižem z ušesi, puhnem paro in s krvavim pogledom zabrišem zaprto kuverto v smeti. Edino o čemer razmišljam je, kje za qrac so mene našli, moje ime, moj naslov in kako bi to v bodoče preprečil.

To sem delal leta in leta, lani sem se pa odločil drugače. Naj predstavim svojo izkušnjo.

Dobim pismo, odprem in vidim naslov ČESTITAMO PRAV VI STE SREČNI IZŽREBANEC. Ker je bila predstavitev cca 1km od moje hiše, gostilna v kateri je bila predstavitev dobra, sem si rekel, 1h bova z ženo že potrpela, pojedela večerjo (bila v sklopu predstavitve)in nato lepo domov. Predstavitev ni bila preveč vsiljiva, potovanje v Španijo (flamenco)za dve osebi 7 dni (ena kao zastonj, eno plačaš) pa je bilo organizirano z znano SLO turistično agencijo. Ker z ženo do takrat še nisva bila na dopustu, sva se odločila, da greva in moram reči, da mi ni bilo žal, pa tudi vtisi na avtobusu ostalih udeležencev, so bili izredno dobri.

Cena,...istočasno so bili z nami dijaki iz Srbije (8 dni), ki so imeli po osebi za cca 100 evrov cenejšo destinacijo preračunano na nas, s tem, da so enkrat prespali še v Veroni.

P.S.
Tudi ponudbo za Antalyo sem dobi, pa moram reči, da agenciji, katere ne najdeš na internetu, ne zaupam, pa tudi za to leto imam drugačne načrte, me bolj mikajo domači hribi.
Lepo, me veseli zate. Vsak po svoje, sicer pa si sam raje izpalim rafal 117 kugel v ustno nebo, kot da se z ženo vsedem na nek zatohel bus poln penzjonerjev in maturantske mularije in se pustim odpeljati v neko hotelsko letovišče ala Antalya, Loret de Mar in podobni čebelnjaki. Ne predstavljam si hujše kazni... ;)
Neuvrscen sporočil: 1.779
[#2087572] 16.04.13 10:36 · odgovor na: anon-151448 (#2087447)
Odgovori   +    5
[rafik]
Edino o čemer razmišljam je, kje za qrac so mene našli, moje ime, moj naslov in kako bi to v bodoče preprečil.
Ali si v tel. imeniku? Morda nisi prebral vsega drobnega tiska, ko si svoje podatke dal za kakšno drugo nagradno igro?

Sicer pa imaš pravico zahtevati, da tvoje podatke takoj zbrišejo (shrani si kopijo zahtevka za morebitne kasnejše spore), za kaj več pa lahko vprašaš na urad IP. Ker si samo drugorazreden državljan, Musarjeva ne bo šla takoj zaradi tebe v akcijo, ampak čez kakšna dva tedna boš pa vendarle dočakal nek konkreten odgovor od svetovalca.
anon-151448 sporočil: 3.061
[#2087573] 16.04.13 10:36 · odgovor na: (#2087548)
Odgovori   +    0
[velikidrobizek]
> [rafik]
> ..zastrižem z ušesi, puhnem paro in s krvavim pogledom zabrišem zaprto kuverto v smeti. Edino o čemer razmišljam je, kje za qrac so mene našli, moje ime, moj naslov in kako bi to v bodoče preprečil.

Vprašaj jih.;)
(direkt na gobec, hehe)

Jaz sem imela negativno izkušnjo z Mladinsko knjigo. Reader's Digest. Ker papirnata korespondenca ni zadoščala, sem morala svoj protest ozvočiti. Je končno zaleglo, najbrž so me v podtonu ozmerjali z noro babo. :) Oni, nor(c)i s tole posiljeno pošto, mene, si mor'š misl't. :)
No saj, točno riders dajđest sem imel v mislih. Sem jih klical in zrukal, so mi zagotovili da v lajfu več ne bom dobil... Ampak vem, da bo kaj drugega ala tole. Nekje morajo dobiti podatke. Dandanes so osebni podatki daleč najbolj vroče tržno blago na črnem trgu.
Paziti je treba nanje kot na lastne oči. Že ko me pri menjavi blaga v štacuni prosijo za ime in naslov (češ, tak je postopek, moramo vnesti)se mi bliska pred očmi. To vtipkajo v kompjuter, kaj ti veš kam gre to potem in kaj počnejo s tem... Ok zagotovijo da ni za direktni marketing in tudi res ne pride nič, ampak kaj jim bo potem to?
anon-151448 sporočil: 3.061
[#2087590] 16.04.13 10:44 · odgovor na: Neuvrscen (#2087572)
Odgovori   +    3
[Neuvrscen]
> [rafik]
> Edino o čemer razmišljam je, kje za qrac so mene našli, moje ime, moj naslov in kako bi to v bodoče preprečil.

Ali si v tel. imeniku? Morda nisi prebral vsega drobnega tiska, ko si svoje podatke dal za kakšno drugo nagradno igro?

Sicer pa imaš pravico zahtevati, da tvoje podatke takoj zbrišejo (shrani si kopijo zahtevka za morebitne kasnejše spore), za kaj več pa lahko vprašaš na urad IP. Ker si samo drugorazreden državljan, Musarjeva ne bo šla takoj zaradi tebe v akcijo, ampak čez kakšna dva tedna boš pa vendarle dočakal nek konkreten odgovor od svetovalca.
Nisem v nobenem imeniku in nikoli ne igram nobenih nagradnih iger ali izpolnjujem kakršnih koli obrazcev v štacunah.
Z musarjevko sem že imel posla zaradi sms spama, odgovor sem prejel po dobrem letu od prijave...
Zgodilo se mi je tudi, da me je poklical tip in se predstavil kot agent moje zavarovalnice ki da bi prišel pregledati, če je moja polica optimalna glede na prenovljeno ponudbo, blabla... Toliko časa so me klicali in težili, da se rekel, ajde pridi. In potem tip pride in mi začne ponujati neka življenska zavarovanja, nakar ga ustavim in spomnim, za kaj sva midva bila dogovorjena, on pa da ne, da ni od zavarovalnice ampak it jztg.d.o.o ki trži njihove produkte... Skratka, počil mi je film, fuknil sem ga skozi vrata in poklical zavarovalnico, jim izjebal mater, komu dajejo moje podatke. Oni pa, da so to pogodbeni izvajalci in da moram izrecno zahtevati prepoved uporabe svojih podatkov, ki sem jih seveda dal ob sklenitvi zavarovanja... To sem seveda storil, ampak, hej - a zdaj moram jaz prepovedovati vsakemu kurcu, da zlorablja moje podatke?
Obratna mora biti logika, uporablja jih lahko izključno nekdo, ki sem mu jih osebno dal in točno in samo za namen za katerega sem mu jih dal, vse ostalo je preprodaja in zloraba.
anon-281912 sporočil: 1
[#2087822] 16.04.13 13:07
Odgovori   +    0
čas vnosa: 16.04.13 12:08
Jaz sem se lani oktobra odločila za tovrstno potovanje v Antalyo in moram reči, da sva bila nadvse zadovoljna (varianta Antalya, Myra, Efes, Pamukkale, Antalya). Vodič je bil enkraten,skupina še bolj, ogledi kvalitetni in dobro vodeni..... Nekateri iz skupina se bomo konec tega tedna že drugič srečali. Mi se nismo odločili za obrok v hotelu, saj je v okolici hotelov veliko lokalov in sva dobro jedla za čisto malo denarja (tudi kakih prebavnih težav nisva imela, čeprav so nas strašili). Tudi dodatnih plačljivih izletov se nisva udeležila, saj je bilo samega programa več kot dovolj. Zadnja dva dni sva imela res prave, lenobne počitnice in nakupovalna dneva. Vsi hoteli so bili na nivoju in sva skoraj vsak večer koristila tako savno kot bazen (jaz sem si privoščila 2 urni hamam kar v hotelu, ne pa tam, kamor naj bi nas peljali z agencijo). Cena celotnega paketa pa je bila še posebej ugodna (400 € na osebo, vključno z dodatnim obrokom in vso pijačo, jasno brez nakupov, kjer potrošiš koliko imaš). Res pa je, da sem se pred potovanjem zelo dobro informirala pri znancih, ki so bili na podobnem izletu lani spomladi in sem bila opozorjena na pasti organizatorja. Na sami predstavitvi, kjer smo dobili ta "brazlačni" izlet, pa nismo nič kupili, ampak samo dobro jedli, ker smo gostilno poznali.
anon-70346 sporočil: 134
[#2087873] 16.04.13 13:42 · odgovor na: anon-151448 (#2087590)
Odgovori   +    0
[rafik]
Skratka, počil mi je film, fuknil sem ga skozi vrata in poklical zavarovalnico, jim izjebal mater, komu dajejo moje podatke. Oni pa, da so to pogodbeni izvajalci in da moram izrecno zahtevati prepoved uporabe svojih podatkov, ki sem jih seveda dal ob sklenitvi zavarovanja... To sem seveda storil, ampak, hej - a zdaj moram jaz prepovedovati vsakemu kurcu, da zlorablja moje podatke?
Obratna mora biti logika, uporablja jih lahko izključno nekdo, ki sem mu jih osebno dal in točno in samo za namen za katerega sem mu jih dal, vse ostalo je preprodaja in zloraba.
In točno tako je. Če nisi dal nobenega izrecnega soglasja, da smejo tvoje podatke posredovati naprej pogodbenikom (npr s podpisom police ali če so kje fino podtaknjeni v splošnih pogojih), tega nikakor ne smejo storiti.

Naj ti oni točno povedo, kdaj/kako si dal soglasje za posredovanje podatkov oziroma naj ti posredujejo zakonske določbe, ki to dopuščajo:)

Zahtevaš lahko tudi, da ti posredujejo vse podatke, ki jih o tebi vodijo v svojih evidencah in komu so bili posredovani - glej 30. člen Zakona o varstvu osebnih podatkov:
www.uradni-list.si/1...OP-1-UPB1)
čarli sporočil: 13.178
[#2096199] 24.04.13 16:49 · odgovor na: anon-151448 (#2087573)
Odgovori   +    0
[rafik]
> [velikidrobizek]
> > [rafik]
> > ..zastrižem z ušesi, puhnem paro in s krvavim pogledom zabrišem zaprto kuverto v smeti. Edino o čemer razmišljam je, kje za qrac so mene našli, moje ime, moj naslov in kako bi to v bodoče preprečil.
>
> Vprašaj jih.;)
> (direkt na gobec, hehe)
>
> Jaz sem imela negativno izkušnjo z Mladinsko knjigo. Reader's Digest. Ker papirnata korespondenca ni zadoščala, sem morala svoj protest ozvočiti. Je končno zaleglo, najbrž so me v podtonu ozmerjali z noro babo. :) Oni, nor(c)i s tole posiljeno pošto, mene, si mor'š misl't. :)

No saj, točno riders dajđest sem imel v mislih. Sem jih klical in zrukal, so mi zagotovili da v lajfu več ne bom dobil... Ampak vem, da bo kaj drugega ala tole. Nekje morajo dobiti podatke. Dandanes so osebni podatki daleč najbolj vroče tržno blago na črnem trgu.
Paziti je treba nanje kot na lastne oči. Že ko me pri menjavi blaga v štacuni prosijo za ime in naslov (češ, tak je postopek, moramo vnesti)se mi bliska pred očmi. To vtipkajo v kompjuter, kaj ti veš kam gre to potem in kaj počnejo s tem... Ok zagotovijo da ni za direktni marketing in tudi res ne pride nič, ampak kaj jim bo potem to?
Čudno, da nimaš tak strah pred državo, ki zbira in shranjuje tvoje podatke o plači, premoženju, prometnih prekrških, u name it;)

Strani: 1