Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Nastala bo največja letalska družba na svetu

Strani: 1

anon-118739 sporočil: 633
[#2008843] 14.02.13 14:59
Odgovori   +    2
Uf dobro tole. Za poleti imam namreč že kupljene vozovnice na Americanu.

Ko sem jih kupoval, so mi na agenciji "pozabili" povedati, da je v prisilki in tik pred stečajem. Če bi se slednji zgodil, bi se lahko pod nosom obrisali in za let in za povrnitev stroškov.

Tako bi šlo 4 x 630 EUR v smeti. Po njihovo bi namreč bil "uninsured creditor", kar pomeni, da bi lahko zahteval povračilo stroškov le na sodišču v US and A in še to šele potem, ko bodo "insured creditors" poplačani. To pa itak ne bi bilo nikoli.

Mogoče koristno za tiste, ki nameravate kupiti letalske vozovnice. Če jih kupujete precej vnaprej, se pozanimajte, kakšna je možnost, da družba do takrat propade (kar v teh časih ni redkost).

Trust me, sem naredil skoraj doktorat okrog tega, v primeru stečaja, dolarčki papa...
gogi1 sporočil: 5.314
[#2008863] 14.02.13 15:06 · odgovor na: anon-118739 (#2008843)
Odgovori   +    3
[stjurc]
Uf dobro tole. Za poleti imam namreč že kupljene vozovnice na Americanu.

Ko sem jih kupoval, so mi na agenciji "pozabili" povedati, da je v prisilki in tik pred stečajem. Če bi se slednji zgodil, bi se lahko pod nosom obrisali in za let in za povrnitev stroškov.

Tako bi šlo 4 x 630 EUR v smeti. Po njihovo bi namreč bil "uninsured creditor", kar pomeni, da bi lahko zahteval povračilo stroškov le na sodišču v US and A in še to šele potem, ko bodo "insured creditors" poplačani. To pa itak ne bi bilo nikoli.

Mogoče koristno za tiste, ki nameravate kupiti letalske vozovnice. Če jih kupujete precej vnaprej, se pozanimajte, kakšna je možnost, da družba do takrat propade (kar v teh časih ni redkost).

Trust me, sem naredil skoraj doktorat okrog tega, v primeru stečaja, dolarčki papa...
Pri nas gredo evrčki pa pa, tudi če ne letiš. Dva milijona Slovencev je izgubilo svoj denar, 50 mio €, ne da bi sploh leteli. Križanič ga je kar podaril Adrii.
anon-118739 sporočil: 633
[#2008872] 14.02.13 15:10 · odgovor na: gogi1 (#2008863)
Odgovori   +    3
[gogi1]
> [stjurc]
> Uf dobro tole. Za poleti imam namreč že kupljene vozovnice na Americanu.
>
> Ko sem jih kupoval, so mi na agenciji "pozabili" povedati, da je v prisilki in tik pred stečajem. Če bi se slednji zgodil, bi se lahko pod nosom obrisali in za let in za povrnitev stroškov.
>
> Tako bi šlo 4 x 630 EUR v smeti. Po njihovo bi namreč bil "uninsured creditor", kar pomeni, da bi lahko zahteval povračilo stroškov le na sodišču v US and A in še to šele potem, ko bodo "insured creditors" poplačani. To pa itak ne bi bilo nikoli.
>
> Mogoče koristno za tiste, ki nameravate kupiti letalske vozovnice. Če jih kupujete precej vnaprej, se pozanimajte, kakšna je možnost, da družba do takrat propade (kar v teh časih ni redkost).
>
> Trust me, sem naredil skoraj doktorat okrog tega, v primeru stečaja, dolarčki papa...

Pri nas gredo evrčki pa pa, tudi če ne letiš. Dva milijona Slovencev je izgubilo svoj denar, 50 mio €, ne da bi sploh leteli. Križanič ga je kar podaril Adrii.
No, saj v mojem primeru bi šli evrčki enako - brez letenja (če odšteješ zvok "letenja" denarja čez okno) :)

Strani: 1