Strani: 1

anon-76818 sporočil: 4.031
[#1905335] 02.12.12 23:11
Odgovori   +    41
Podcenjevanje se podcenjevalcu vedno vrne kot bumerang. Pač nek zakon Univerzuma, tako kot gravitacija.

Čehi so pameten, umirjen in sposoben narod. Zato je tudi popolnoma jasno, da smo se jim Butalci dolgo posmehovali, tako kot se nasploh posmehujemo vsemu pametnemu, umirjenemu in sposobnemu. Mi cenimo predvsem glasno govorjenje, ropotanje, velike besede, temperamentno akcijo, prepir, neomajno zagovarjanje stališč (predvsem kadar so stališča napačna), absolutno nepripravljenost za kompromise, dramo, suspenz. Taki smo, vsaj zaenkrat.

Čehi so tudi že zdavnaj prodali svoje banke in večino državnega premoženja (ni šlo brez odpora), lustrirali ta glavne predstavnike bivšega režima in tajnih služb (je šlo malo lažje), zdaj pa počasi začenjajo žeti sadove svojih preteklih pravilnih odločitev.

Seveda se tu ne bodo ustavili. Prehiteti Slovenijo jim bo gotovo lep občutek, ampak nič posebnega. Niso preveč obremenjeni s tem. Poleg tega pa ciljajo precej višje - med Avstrijo, Nizozemsko, Dansko. In tja bodo tudi prišli, ker gredo korak za korakom, po pameti.

Čehe so naši predniki ob koncu 19. stoletja in na začetku 20. stoletja vedno gledali kot najsvetlejši vzor bratske slovanske države, ki se ji je uspelo evropeizirati, a hkrati ohraniti svojo dušo. Nič nam ne bo škodilo, če jih začnemo spet gledati v tej luči.
anon-76818 sporočil: 4.031
[#1905350] 02.12.12 23:19
Odgovori   +    28
Sicer je pa tole po mojem mnenju daleč najpomembnejši signal, ki ga je Slovenija dobila v zadnjih 20 letih, da nas trmasto ohranjanje statusa quo vodi le v neizogibno nazadovanje. Že dolgo nismo več tisto, kar smo bili, in za nov preboj bo treba začet razmišljati precej drugače.

Ampak, kot ponavadi, smo Slovenci tudi tokrat popolnoma preveč fokusirani in obsedeni z našo domačijsko bitko med lokalnimi plemeni, da bi ta signal sploh zaznali in mu posvetili kakršnokoli pozornost.
pcs sporočil: 5.462
[#1905422] 03.12.12 00:19 · odgovor na: anon-76818 (#1905350)
Odgovori   +    23
Zadnja sprememba: pcs 03.12.2012 00:19
[Miran77]
Sicer je pa tole po mojem mnenju daleč najpomembnejši signal, ki ga je Slovenija dobila v zadnjih 20 letih, da nas trmasto ohranjanje statusa quo vodi le v neizogibno nazadovanje. Že dolgo nismo več tisto, kar smo bili, in za nov preboj bo treba začet razmišljati precej drugače.
Verjemi, Semuljiču in sindikatom se jebe za "neoliberalne" Čehe. Mogoče se bo začelo dogajati kakih 2-5 let po tem, ko nas bodo prehitele prav vse države vzhodnega bloka. Takrat bo folku morda že "užgalo", da pri socializmu nekaj ne špila.

M
čarli sporočil: 13.178
[#1905432] 03.12.12 00:26
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: čarli 03.12.2012 00:35
Leta 2014 pa nas bo, če so napovedi OECD pravilne, Češka tudi prehitela.
Hja mi smo padli v 3Q za 3,3%, medtem ko so čehi za 1,5%. Tako, da se jaz na ta oecd ne bi prveč zanašal, ker so itak znani, da napovedujejo meglo. Se bo pa slekoprej zgodilo da nas bodo prehiteli. Pa ne samo oni. je pa res, da tudi tam precej ljubijo komunizem in ni izključeno, da pridejo na oblast levi komunisti. Namreč tudi na češkem imajo desne komuniste:) Resda ti niso tako komunistični in številčni kot pri nas pa vendarle...

PS: Mene bolj zanima kako bo folk v naši đamahiriji doživljali ko nas bo začela prehitevati "neoliberalna" estonija. To bo šele hec:)
anon-202104 sporočil: 4.404
[#1905443] 03.12.12 00:38 · odgovor na: anon-76818 (#1905350)
Odgovori   +    13
[Miran77]
Sicer je pa tole po mojem mnenju daleč najpomembnejši signal, ki ga je Slovenija dobila v zadnjih 20 letih, da nas trmasto ohranjanje statusa quo vodi le v neizogibno nazadovanje. Že dolgo nismo več tisto, kar smo bili, in za nov preboj bo treba začet razmišljati precej drugače.

Ampak, kot ponavadi, smo Slovenci tudi tokrat popolnoma preveč fokusirani in obsedeni z našo domačijsko bitko med lokalnimi plemeni, da bi ta signal sploh zaznali in mu posvetili kakršnokoli pozornost.

aaaaah..čehi so pač...čehi :)



dotsub.com/view/8a9e...b35b93ef7f

btw,čehi so imel pred ww2 staršno industrijo,ene 10 svetlobnih let pred jugo,ampak komijom je ratal to zjebat v par letih..sej so neki pizdil tam okol leta 68,pa vsi poznamo rezultate

nekateri na to zaostajanje in dohitevanje opozarjamo že vsaj 15 let,vendar klan 571 podkupljencev je pač plačan da meče meglo,jebi ga...sem za svobodo govora,sem za avobodno poročanje,ampak kar nam ti kekci počnio brez najmanjše možnosti da bi odgovarjal za svoje laži...za popizdit!
anon-221237 sporočil: 3.746
[#1905588] 03.12.12 07:46
Odgovori   +    15
Ma kak naj bomo mi uspešni, če je pa 2 miliona prebivalcev od tega jih je 200.000 javnih uslužbencev, 200.000 brezposelnih, potem najmanj toliko upokojencev in ena mala peščica, ki dela v gospodarstvu a še teh je vsak dan manj. Z eno besedo: GOTOVI SMO!
anon-246449 sporočil: 161
[#1905620] 03.12.12 08:10
Odgovori   +    8
Treba je pa gledati pozitivistično kot vedno gleda tudi naš bodoči predsednik! Bolgarija in Romunija so (zaenkrat še) za nami in so možnosti, da tako ostane tudi v l.2014!Težko se je odločiti kateri od vlad gre pripisti večji delež v tem dosežku!
anon-256011 sporočil: 3.436
[#1905630] 03.12.12 08:16
Odgovori   +    8
Zakaj govoriti o trojnem V, če pa lahko napovemo L.
bozga sporočil: 6.303
[#1905668] 03.12.12 08:32
Odgovori   +    16
Po mojem se bodo v Sloveniji resnične spremembe začele šele, ko bosta javni sektor in javna sfera prvič ostala brez plač, ali pa upokojenci brez pokojnin, ali pa brezposelni brez socialnih transferjev. Do takrat pa bo šlo vse po starem, ker jih je preveč, ki lepo živijo na lahek način in si vsi pač prizadevajo za ohranitev status qua z vsemi pridobljenimi pravicami in privilegiji. Najprej nas po mojem čakajo štrajki javnega sektorja, ki ga je po njihovih pojmih kriza najbolj prizadela in ki nosi vse breme te krize. Gospodarstvo pa bo še naprej tonilo, ker vse manj produktivno zaposlenih ne more več vzdrževati vse več neproduktivnih in postajajo slovenski izdelki in storitve zaradi tega vedno bolj nekonkurenčni. Dokler bo javna sfera tako vehementno dominirala nad produkcijsko sfero nimamo po mojem najmanjših šans da se izvlečemo.
anon-45881 sporočil: 7.327
[#1905729] 03.12.12 08:54
Odgovori   +    1
Trojni V?
Meni graf izgleda kot dvojni L, ki ga čaka še tretji...
anon-28393 sporočil: 3.368
[#1905770] 03.12.12 09:15
Odgovori   +    3
Čehe so uničili ruski komunisti. No skoraj in sedaj so se pobrali. Čestitamo!
anon-234762 sporočil: 433
[#1905870] 03.12.12 09:59
Odgovori   +    5
Zavajajoči podatki. Čehi so nas prehiteli že pred desetimi leti. Slovenski BDP oklestite mandatnih kazni, plačil taks in davkov in otroških žepnin, pa boste dobili realni Slovenski BDP. Glede Češke pa je formula uspeha na plečih eksploatacije delovne sile. Imajo nižjo prispevno stopnjo, nobenih prevozov in malic (pa si kljub vsemu lahko privoščijo, da imajo dekleta tri leta porodniške).
So pa usmerili pozornost v delo. DELO pa je v Sloveniji največja kletvica, ki jo lahko izrečeš neoliberalcu. Našo državo vodijo pač ljudje, ki v svojem življenju niso opravili niti enega dneva DELOVNE dobe. Kako nas bo iz krize spravil človek, ki ni delal v realnem sektorju niti en dan? Je torej NEREALEN in opravilno nesposoben. DELU čast in oblast(ne ŠPARANJU), veš Janezek.
anon-1445 sporočil: 3.218
[#1905873] 03.12.12 10:00
Odgovori   +    4
'Čez dve leti bomo Čehe gledali v hrbet'
Šele čez dve leti ? Hrabra teza.
anon-106647 sporočil: 18
[#1906036] 03.12.12 11:07 · odgovor na: anon-234762 (#1905870)
Odgovori   +    1
No, saj imamo kar nekaj direktorjev, katerih glavna konkurenčna prednost je prava strankarska pripadnost in žal ne sposobnost vodenja podjetja.
pcs sporočil: 5.462
[#1906064] 03.12.12 11:17
Odgovori   +    2
Tako je to s socializmom, tudi Francozi se fino streljajo v koleno:
www.bloomberg.com/ne...taxes.html

Socializem = fail

M
anon-233233 sporočil: 2.146
[#1906110] 03.12.12 11:44
Odgovori   +    3
Počasi se bo treba odvaditi uporabe slabšalnega pridevnika »češko«... in se navaditi na novo besedo z enakim pomenom... "slovensko"
Konasnica sporočil: 1.741
[#1906117] 03.12.12 11:46
Odgovori   +    1
Imamo pa novega predsednika, ki se je naučil, ko je zafural državo, kako se ne sme delati. In sedaj bo vse drugače!
slotrade sporočil: 359
[#1906572] 03.12.12 14:53 · odgovor na: čarli (#1905432)
Odgovori   +    0
...dovolite moj komentar ,kot Slovenca ki 26 let živi v Pragi.Češki komunisti so kar precej bolj levi kot naši SDjevci/mi stranke z imenom kom...sploh nimamo/
"Popularni",pa so/vsaj po volilnih rezultatih sodeč/iz enostavnega razloga:medtem ko češki podjetniki,dobro plačani managerji,zdravniki in ostali višji sr.sloj vikende preživlja v svojih vikendih ali krajših potovanjih ali na golfu,tenisu ,
smučanju NE GLEDE NA EV.TERMIN VOLITEV/nanje slabo hodijo še iz soc.časov,sedaj pa tudi zato,ker so PREPRIČANI DA ITAK VSI POLITIKI KRADEJO IN SO VOLITVE BREZ SMISLA/ pa JE STAREJŠA POPULACIJA ,KI IMA NOSTALGIJO PO STARIH BONITETAH SOC/IALISTIČNE/DRŽAVE SKORAJ 100% HODI NA VOLITVE IN VOLI KSČM/KOM.STRANKA ČEH IN MORAVSKE/,zato malo napačen vtis da je na češkem veliko pristašev komunizma.
JE PA RES,DA KOMUNISTI,/MISLIM NA POLITIKE/ DO ZADNJIH VOLITEV NISO ZAVZELI NIKAKRŠNIH "KORIT",KER NIHČE NI HOTEL Z NJIMI V NIKAKRŠNO KOALICIJO,SAMI PA SO ŠE VEDNO PREŠIBKI,NISO V ZADNJIH 20 LETIH IMELI MOŽNOST KRASTI-KAR PA NE BI MOGLI REČI ZA "ELITO" IZ OSTALIH MEŠČANSKIH DESNIH IN DESNOSREDINSKIH STRANK-ZATO NAVIDEZNA"POPULARNOST"kLJUB VSEMU NAŠTETEMU PA JE TU OKOLJE DOSTI PRIJAZNEJŠE DO
PRIVATNEGA PODJETNIŠTVA,KI SKUPAJ Z TJIM KAPITALOM/TUDI V BANKAH/TVORI HRBTENICO GOSPODARSTVA ZA RAZLIKO OD NAŠEGA NACIONALNEGA "INTERESA"
čarli sporočil: 13.178
[#1906593] 03.12.12 15:02 · odgovor na: slotrade (#1906572)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: čarli 03.12.2012 15:16
[slotrade]
...dovolite moj komentar ,kot Slovenca ki 26 let živi v Pragi.Češki komunisti so kar precej bolj levi kot naši SDjevci/mi stranke z imenom kom...sploh nimamo/
"Popularni",pa so/vsaj po volilnih rezultatih sodeč/iz enostavnega razloga:medtem ko češki podjetniki,dobro plačani managerji,zdravniki in ostali višji sr.sloj vikende preživlja v svojih vikendih ali krajših potovanjih ali na golfu,tenisu ,
smučanju NE GLEDE NA EV.TERMIN VOLITEV/nanje slabo hodijo še iz soc.časov,sedaj pa tudi zato,ker so PREPRIČANI DA ITAK VSI POLITIKI KRADEJO IN SO VOLITVE BREZ SMISLA/ pa JE STAREJŠA POPULACIJA ,KI IMA NOSTALGIJO PO STARIH BONITETAH SOC/IALISTIČNE/DRŽAVE SKORAJ 100% HODI NA VOLITVE IN VOLI KSČM/KOM.STRANKA ČEH IN MORAVSKE/,zato malo napačen vtis da je na češkem veliko pristašev komunizma.
JE PA RES,DA KOMUNISTI,/MISLIM NA POLITIKE/ DO ZADNJIH VOLITEV NISO ZAVZELI NIKAKRŠNIH "KORIT",KER NIHČE NI HOTEL Z NJIMI V NIKAKRŠNO KOALICIJO,SAMI PA SO ŠE VEDNO PREŠIBKI,NISO V ZADNJIH 20 LETIH IMELI MOŽNOST KRASTI-KAR PA NE BI MOGLI REČI ZA "ELITO" IZ OSTALIH MEŠČANSKIH DESNIH IN DESNOSREDINSKIH STRANK-ZATO NAVIDEZNA"POPULARNOST"kLJUB VSEMU NAŠTETEMU PA JE TU OKOLJE DOSTI PRIJAZNEJŠE DO
PRIVATNEGA PODJETNIŠTVA,KI SKUPAJ Z TJIM KAPITALOM/TUDI V BANKAH/TVORI HRBTENICO GOSPODARSTVA ZA RAZLIKO OD NAŠEGA NACIONALNEGA "INTERESA"
No saj jaz sem pisal o desnih komunistih, da so tam manj komunistični kot pri nas in ne o levih komunistih;) Mi je jasno, da so na češkem boljše razmere za podjetništvo. To pa je predvsem zahvala tadesnim, da ne furajo ultra komunizem kot je to pri nas z jajotom&co;)

Strani: 1