Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Ministrstvo zavrnilo pritožbo soseda bodoče Ikee v BTC

Strani: 1

slovenecnb1 sporočil: 5.616
[#2668132] 19.08.17 15:19
Odgovori   +    1
.to ni več demokracija ampak anarhija posameznikov nad večino
pobalin sporočil: 14.456
[#2668142] 19.08.17 18:32
Odgovori   +    0
Kako bodo postopki potekali v prihodnje in kdaj bo Ikea dobila gradbeno dovoljenje, bo zdaj odvisno od tega, ali bo Delov novinar Zdenko Matoz, ki stanuje le tri metre od gradbišča, v 30 dneh sprožil upravni spor z vložitvijo tožbe proti prvostopenjski odločbi.
www.delo.si/novice/l...valca.html
pobalin sporočil: 14.456
[#2668178] 20.08.17 11:57 · odgovor na: pobalin (#2668142)
Odgovori   +    0
Ministrstvo za okolje in prostor (MOP) v odločbi navaja, da stanovalec sredi aprila ni prišel na ustno obravnavo, prav tako ni posredoval pripomb na zapisnik z nje. Zato se njegove pritožbene navedbe štejejo za pritožbeno novoto, ki je po zakonu o upravnem postopku prepovedana, pravijo na ministrstvu, kjer zato o pritožbenih navedbah niso presojali, ampak so odločili, da pritožbo zavrnejo.
www.rtvslo.si/lokaln...kee/430398
pobalin sporočil: 14.456
[#2668195] 20.08.17 13:31 · odgovor na: (#2668179)
Odgovori   +    1
[kajulci]
>Zdenko Matoz, ki stanuje le tri metre od gradbišča

Kaj pa ima to veze, da stanuje le 3 metre od gradbišča? Bi razumela, če bi stanoval 3 metre od Ikee. Saj vsi vsake toliko stanujemo zraven gradbišč, kako pa naj sicer kaj zgradijo?
Če to pomeni, da ti bager dela 3 metre od okna je menda malo drugače, kot če ti dela 50 metrov od okna. Moraš pa upoštevati tudi faktor pesniške svobode. :-)
Če bi bila jaz njegov šef, in e bi šel sprožit še ustavni spor, bi mu dala takojšnjo odpoved. Zaradi higiene in v poduk, da se ne moreš izrekat za demokrata, v resnici si pa diktator.
Točno na to sem pomislil. Delo se tako nagnusno slini okrog postavljalcev te štacune, da jih imama na sumu, da poskušajo/morajo prispevati h kolektivnim interesom grupacije, ki se vedno bolj ukvarja tudi z gradbeništvom in bi najbrž rada prste namočila tudi v to gradbeno jamo. Mogoče je Matoz v članku omenjen zato, da bo jasno razumel, da z vrha spremljajo njegovo početje. To se lahko pričakuje od gospodarjev "osrednjega slovenskega časopisa", ki je pred kratkim v svoji "poslovni" prilogi brez sramu objavil megainteresni psevdointervju v šestih stavkih.
svetkapitala.delo.si...ogoce-2962

Princeska, mogoče mi gre zaradi starosti že na otročje in vidim prikazni iz komunističnega socializma, ampak vse tole se mi vedno bolj zdi podobno časom, ko se je bralo predvsem med vrsticami in bolj verjelo kuloarskim govoricam kot pa režimskim medijem.

Strani: 1