Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Dober strokovnjak, zanič šef

Strani: 1

anon-117477 sporočil: 1.475
[#1771028] 27.07.12 09:43
Odgovori   +    3
Zdaj mi pa prosim povejte še, kako je lahko nekdo, ki ni strokovnjak (t.j., ne razume, kar naj bi njegov oddelek počel) dober šef? No, ja, podrejeni ga bojo seveda imeli radi ... ker ga bo lahko nategnil vsak, ki si bo vzel 5 minut časa.

In še: od kdaj se je moč voditeljskih sposobnosti naučiti v šoli?

Zato so uvodne opombe zgolj flance za naivne.
anon-180464 sporočil: 4.080
[#1771150] 27.07.12 11:08 · odgovor na: anon-117477 (#1771028)
Odgovori   +    1
[whatmeworry]
Zdaj mi pa prosim povejte še, kako je lahko nekdo, ki ni strokovnjak (t.j., ne razume, kar naj bi njegov oddelek počel) dober šef? No, ja, podrejeni ga bojo seveda imeli radi ... ker ga bo lahko nategnil vsak, ki si bo vzel 5 minut časa.

In še: od kdaj se je moč voditeljskih sposobnosti naučiti v šoli?

Zato so uvodne opombe zgolj flance za naivne.
Mene so v šoli učili, da se voditelji delijo na leaderje in na managerje.
Leaderstvo naj bi bilo prirojeno/privzgojeno, managerstvo pa priučeno (v šoli).

Leader naj bi bil dober vodja za krizne situacije, manager pa boljši za normalne okoliščine.
Leader vodi po občutku z malo informacijami, manager pa sistematično po skrbni analizi informacij.

Najbolj znan leader je bil Churchill, ki je znal motivirati množice kljub temu, da jim je obljubljal le kri, trdo delo, znoj in solze.
Ko je bilo krize konec, so ga na hitro odpikali, saj leaderja niso več potrebovali.

Pri nas bi ga zaradi "preteklih zaslug" še dolgo kolobarili po raznih vodstvenih mestih.
anon-117477 sporočil: 1.475
[#1771905] 27.07.12 18:38 · odgovor na: anon-180464 (#1771150)
Odgovori   +    1
... pri čemer managerstvo lahko razumemo tudi kot glavnega kuharja. Če ne zna skuhati golaža, bo dal navodila podobna sledečim: enemu bo rekel, naj gre na ribarnico po sveže školjke, drugega poslal po riž, tretjega pa po kokose ...

Strani: 1