Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[#1767844] 24.07.12 17:35
Odgovori   +    39
Občasno obiščem stran Dnevnik.si in Delo.si. Vsi boljši članki so zaklenjeni, kar je normalno za ta sistem. Sem pa opazil eno hecno zadevo, kar se tiče političnih vsebin. Ko se članek nanaša na desnico, še zlasti v bolj kritični luči, potem je odklenjen. Če pa je situacija obrnjena, da se kritizira npr. Jankoviča, potem je pa članek zaklenjen. Da tega, da je Delov spletni portal pod vsako kritiko kar se tiče hitrosti, zanesljivosti, nalaganja vsebin itd., niti posebej ne izpostavljam.
anon-11907 sporočil: 4.590
[#1767848] 24.07.12 17:37
Odgovori   +    18
Plačilni zid za spletne vsebine pa, kot pravijo, zahteva tudi velike spremembe v navadah bralcev
No, prav velike spremembe ravno ne, le manjše popravke v bookmarkih ;)
anon-1670 sporočil: 14.712
[#1767857] 24.07.12 17:42 · odgovor na: sopranos (#1767844)
Odgovori   +    4
[sopranos]
Občasno obiščem stran Dnevnik.si in Delo.si. Vsi boljši članki so zaklenjeni, kar je normalno za ta sistem. Sem pa opazil eno hecno zadevo, kar se tiče političnih vsebin. Ko se članek nanaša na desnico, še zlasti v bolj kritični luči, potem je odklenjen. Če pa je situacija obrnjena, da se kritizira npr. Jankoviča, potem je pa članek zaklenjen. Da tega, da je Delov spletni portal pod vsako kritiko kar se tiče hitrosti, zanesljivosti, nalaganja vsebin itd., niti posebej ne izpostavljam.
Beri finance.

Vsi slabi članki o janši so plačljivi, o jankoviću pa vse zastonj....
anon-111564 sporočil: 147
[#1767877] 24.07.12 18:01
Odgovori   +    20
Možnosti v Sloveniji je še veliko, informacije so na vseh portalih iste, tako da mi plačevanje vsebin še na misel ne pride.
anon-201778 sporočil: 3.914
[#1767880] 24.07.12 18:05
Odgovori   +    20
Kdor hoče naj plača od mene ne dobijo nič
MF-391439 sporočil: 794
[#1767883] 24.07.12 18:12
Odgovori   +    17
Zadnja sprememba: MF-391439 24.07.2012 18:13
Prepričan sem da ima ta Piano totalno negativen psihološki učinek na bralca spletne vsebine ..

... tako da ko se dela računica bi bilo potrebno stavr izvest nekako takole, da se od morebitnih "prihodkov" naročnin odbije tudi vse manj vreden prostor za oglaševanje in rezultatu pogleda v oči.

PS: Sam sem vse strani s "piano" vsebino od uveljavite le te končal brati .. sj mi gre na k*** da sem vedno kliknil in na njih piše le uvodna poved. Višek je pa dosegel tale "wall" ki ti jasno da vedet "A si debil, da ga ne znaš zapret al kaj" ..no psihološko me žalili tud ne bojo ... torej ne obstajajo več ;)

Finance lepo vas je brati in komentirati !!!
anon-115931 sporočil: 292
[#1767913] 24.07.12 18:38
Odgovori   +    11
Samo ena beseda oriše vse skupaj in to je POGREB.
153 sporočil: 9.333
[#1768051] 24.07.12 21:54
Odgovori   +    2
'plačilni zid' ?

Rad prešteval bi suh dobiček,
hkrati, trdo zaklepal svoj vrtiček ?

Kako ? Občilec naj bi vendar občeval,
iz javnega za javnost kaj nazaj dajal.

Sodražan
anon-151448 sporočil: 3.061
[#1768145] 25.07.12 07:30
Odgovori   +    3
Seveda so zadovoljni, kot je vsak, ki s praktično 0 vložka zasluži vsaj nekaj.
Gustl sporočil: 13.629
[#1768149] 25.07.12 07:34 · odgovor na: anon-151448 (#1768145)
Odgovori   +    0
[rafik]
Seveda so zadovoljni, kot je vsak, ki s praktično 0 vložka zasluži vsaj nekaj.
Po cem sklepas, da ni vlozka?
anon-36971 sporočil: 8.543
[#1768150] 25.07.12 07:35
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-36971 25.07.2012 07:44
Fejst bi me morali plačati, da bi sploh čital ta gnoj, ki je zaklenjen pod piano. Itak mi grejo že Finance na q, ko povzemajo te debilizme...
anon-151448 sporočil: 3.061
[#1768165] 25.07.12 07:58 · odgovor na: Gustl (#1768149)
Odgovori   +    4
[Gustl]
> [rafik]
> Seveda so zadovoljni, kot je vsak, ki s praktično 0 vložka zasluži vsaj nekaj.

Po cem sklepas, da ni vlozka?
Vložka je približno toliko, kot če si jaz prinesem stol pred že obstoječi most in pobiram mostnino tistim bebčkom, ki so mi jo pripravljeni plačati. Mosta za to seveda nič ne izboljšam...
anon-201490 sporočil: 845
[#1768167] 25.07.12 08:02
Odgovori   +    1
Kar naj ga , v sloveniji ne plačam iz pricipa!
Gustl sporočil: 13.629
[#1768204] 25.07.12 08:33 · odgovor na: anon-151448 (#1768165)
Odgovori   +    3
[rafik]
> [Gustl]
> > [rafik]
> > Seveda so zadovoljni, kot je vsak, ki s praktično 0 vložka zasluži vsaj nekaj.
>
> Po cem sklepas, da ni vlozka?

Vložka je približno toliko, kot če si jaz prinesem stol pred že obstoječi most in pobiram mostnino tistim bebčkom, ki so mi jo pripravljeni plačati. Mosta za to seveda nič ne izboljšam...
Pazi, zadovoljni so v podjetju Piano Media, torej v podjetju, ki pobira mostnino. Njihov vlozek sicer ni majhen, so precej porabili za vzpostavitev sistema. Glede na cifre, ki se tu vrtijo, je prav mogoce, da je to njihovo zadovoljstvo bolj marketinske narave.

Ti se pa navezujes na medije v sistemu Piano, o njih v clanku ni bilo govora. Kolikor sem jaz racunal, nikakor ne morejo biti zadovoljni z izkupickom, razen ce na to res gledajo kot na 'vsaj nekaj je'. To jih ne bo dalec pripeljalo. Izjema je verjetno Pozar, ker je bolj kot ne sam in mu prek tega komot kapne jurcka, dva na mesec, kar je kar OK.
rudim sporočil: 3.433
[#1768272] 25.07.12 09:22
Odgovori   +    2
običajno ne prebiram dolgih prepisanih člankov, velikokrat pristranskih ali oglaševalskih strankarskih vsebin, vse bistvo in fitbek razberem iz neplačanih blogov različnih medijev. Sem pa opazil tudi že plačance med blogerji predvsem, ko gre za opisano resnično osebno izkušnjo.
anon-151448 sporočil: 3.061
[#1768278] 25.07.12 09:26 · odgovor na: Gustl (#1768204)
Odgovori   +    4
[Gustl]
> [rafik]
> > [Gustl]
> > > [rafik]
> > > Seveda so zadovoljni, kot je vsak, ki s praktično 0 vložka zasluži vsaj nekaj.
> >
> > Po cem sklepas, da ni vlozka?
>
> Vložka je približno toliko, kot če si jaz prinesem stol pred že obstoječi most in pobiram mostnino tistim bebčkom, ki so mi jo pripravljeni plačati. Mosta za to seveda nič ne izboljšam...

Pazi, zadovoljni so v podjetju Piano Media, torej v podjetju, ki pobira mostnino. Njihov vlozek sicer ni majhen, so precej porabili za vzpostavitev sistema. Glede na cifre, ki se tu vrtijo, je prav mogoce, da je to njihovo zadovoljstvo bolj marketinske narave.

Ti se pa navezujes na medije v sistemu Piano, o njih v clanku ni bilo govora. Kolikor sem jaz racunal, nikakor ne morejo biti zadovoljni z izkupickom, razen ce na to res gledajo kot na 'vsaj nekaj je'. To jih ne bo dalec pripeljalo. Izjema je verjetno Pozar, ker je bolj kot ne sam in mu prek tega komot kapne jurcka, dva na mesec, kar je kar OK.
Jaz se navezujem na oboje, na celoten poslovni koncept. Sicer mi ni povsem jasen in se priporočam za razlago, si pa predstavljam, da vzpostavitev takega sistema ni neka silna kunšt, pač pogojiš dostop do vsebine s plačilom - nekaj programiranja pač.
Od kot veš, da vložek Piano Medie ni majhen? O tem še nismo nikjer brali...
Kar pa se tiče medijev, ki so pristopili v sistem je dejstvo, da z začetkom zaračunavanja ni prišla tudi dodana vrednost, celo se znanci, ki so plačali pritožujejo, da so še bolj bombardirani z oglasi kot prej, vsebine pa so iste kot so bile prej brezplačno.
Da stvar uporabnike zato odbija je precej logično.
Tudi Požar ima, se mi zdi, čedalje več vsebin đabe, vsaj tistih, ki želi, da se berejo. Iz tega sklepam, da plačnikov ni ravno veliko.
Na prvi pogled zadeva vsekakor deluje kot beden nateg.
bc123a sporočil: 48.253
[#1768296] 25.07.12 09:38 · odgovor na: anon-151448 (#1768278)
Odgovori   +    3
[rafik]
Jaz se navezujem na oboje, na celoten poslovni koncept. Sicer mi ni povsem jasen in se priporočam za razlago, si pa predstavljam, da vzpostavitev takega sistema ni neka silna kunšt, pač pogojiš dostop do vsebine s plačilom - nekaj programiranja pač.
Od kot veš, da vložek Piano Medie ni majhen? O tem še nismo nikjer brali...
Kar pa se tiče medijev, ki so pristopili v sistem je dejstvo, da z začetkom zaračunavanja ni prišla tudi dodana vrednost, celo se znanci, ki so plačali pritožujejo, da so še bolj bombardirani z oglasi kot prej, vsebine pa so iste kot so bile prej brezplačno.
Ja, ampak v casih pred internetom, so bile te vsebine placljive. Potem je prisel net, in medijske hise so upale, da bodo lahko vsebine ponudile zastonj, in zasluzile na internetnih oglasih (kao boljsi pregled nad demografijo, kontekstualno oglasevanje, blabla). Seveda se izkaze, da je izkupicek iz oglasov za ponudnike vsebin mizeren, in kvaliteta ter placilo za novinarsko delo sta se v skladu s tem nizali. Kot je ze Gustl en cas nazaj omenjal, pa se pojavi tudi problem freeloaderjev - nekaj ur za tem, ko objavis originalni clanek, ki si ga placal, je ze online (kot "povzetek") po vseh medijih v sloveniji, ki zanj niso placali nic, zraven pa ustulijo svoje reklame. Na sestrskih portalih od 24ur.com kar odkrito recimo prepisujejo clanke iz interneta brez placila enega centa odskodnine originalnim virom, za slike pa napisejo "Vir: zajem zaslonske slike". ROTFL. Tem ciganom bi morali kablasi odklopiti dostop do narocnikov tisti moment, ko se zacnejo sklicevati na "avtorske pravice".
Da stvar uporabnike zato odbija je precej logično.
Tudi Požar ima, se mi zdi, čedalje več vsebin đabe, vsaj tistih, ki želi, da se berejo. Iz tega sklepam, da plačnikov ni ravno veliko.
Na prvi pogled zadeva vsekakor deluje kot beden nateg.
Zadeva deluje kot mizerija, kar verjetno tudi je. Kot ze receno, zakaj bi nekje placal za dostop, ce je clanek takoj po objavi tudi na brezplacnih portalih?

V sloveniji je tudi ta problem da ni kriticne mase za ekonomijo obsega, populacija pa je tudi dovolj neprilagodljiva, da tuji mediji ne morejo vstopiti brez prevodov v slovenscino, kar pa tudi ni zastonj.

Zato bodo v sloveniji novice drage (preko narocnin tudi na online medije), ali pa jih enostavno ne bo. Itak je biti v sloveniji novinar se slabse kot delati za trakom za minimalca. Manj zasluzis.
anon-36971 sporočil: 8.543
[#1768313] 25.07.12 09:46 · odgovor na: bc123a (#1768296)
Odgovori   +    1
Zato bodo v sloveniji novice drage (preko narocnin tudi na online medije), ali pa jih enostavno ne bo.
A bejž no bejž. A se ne izplača :)
Gustl sporočil: 13.629
[#1768363] 25.07.12 10:08 · odgovor na: anon-151448 (#1768278)
Odgovori   +    1
[rafik]
> [Gustl]
> > [rafik]
> > > [Gustl]
> > > > [rafik]
> > > > Seveda so zadovoljni, kot je vsak, ki s praktično 0 vložka zasluži vsaj nekaj.
> > >
> > > Po cem sklepas, da ni vlozka?
> >
> > Vložka je približno toliko, kot če si jaz prinesem stol pred že obstoječi most in pobiram mostnino tistim bebčkom, ki so mi jo pripravljeni plačati. Mosta za to seveda nič ne izboljšam...
>
> Pazi, zadovoljni so v podjetju Piano Media, torej v podjetju, ki pobira mostnino. Njihov vlozek sicer ni majhen, so precej porabili za vzpostavitev sistema. Glede na cifre, ki se tu vrtijo, je prav mogoce, da je to njihovo zadovoljstvo bolj marketinske narave.
>
> Ti se pa navezujes na medije v sistemu Piano, o njih v clanku ni bilo govora. Kolikor sem jaz racunal, nikakor ne morejo biti zadovoljni z izkupickom, razen ce na to res gledajo kot na 'vsaj nekaj je'. To jih ne bo dalec pripeljalo. Izjema je verjetno Pozar, ker je bolj kot ne sam in mu prek tega komot kapne jurcka, dva na mesec, kar je kar OK.

Jaz se navezujem na oboje, na celoten poslovni koncept. Sicer mi ni povsem jasen in se priporočam za razlago, si pa predstavljam, da vzpostavitev takega sistema ni neka silna kunšt, pač pogojiš dostop do vsebine s plačilom - nekaj programiranja pač.
Ne smem povedat podrobnosti, ampak osnovni koncept je tak, da se denar razdeli na tri kose:

1) ponudnik sistema (Piano), ki razvija tehnologijo in vzdržuje sistem, pridobiva medije, opravlja administracijo,
2) medij, ki je pridobil naročnika na Piano,
3) mediji v sistemu po posebni formuli glede na uporabo njihove vsebine v sistemu

Od kot veš, da vložek Piano Medie ni majhen? O tem še nismo nikjer brali...
v medijih ste lahko brali o njihovih milijonskih dokapitalizacijah: www.finance.si/34985...ov-v-Piano

Kar pa se tiče medijev, ki so pristopili v sistem je dejstvo, da z začetkom zaračunavanja ni prišla tudi dodana vrednost, celo se znanci, ki so plačali pritožujejo, da so še bolj bombardirani z oglasi kot prej, vsebine pa so iste kot so bile prej brezplačno.
Da stvar uporabnike zato odbija je precej logično.
Res je. Točno to sem izpostavil tule kot problem: www.finance.si/35719...-na-spletu

"Problem zaračunavanja člankov pa je, pravi Jure Gostiša, urednik spletnih Financ, da morajo časopisi zdaj bralcem znati pojasniti, zakaj bodo poslej računali za članke, ki so jih doslej ponujali zastonj."
Tudi Požar ima, se mi zdi, čedalje več vsebin đabe, vsaj tistih, ki želi, da se berejo. Iz tega sklepam, da plačnikov ni ravno veliko.
Trenutno (precej spreminja) ima tako, da ima dnevno novico največkrat brezplačno, potem jo pa zaklene...torej kot bi imel arhiv zaprt. Kako vse skupaj združi s svojim plačilnim zidom, ne razumem povsem. Je pa on, kot sem že rekel, poseben primer, ker ni zadaj ekipa ampak je bolj kot ne sam, torej bloger...ki pa je našel dobro nišo.
Gustl sporočil: 13.629
[#1768376] 25.07.12 10:14 · odgovor na: bc123a (#1768296)
Odgovori   +    0
[bc123a]
Kot je ze Gustl en cas nazaj omenjal, pa se pojavi tudi problem freeloaderjev - nekaj ur za tem, ko objavis originalni clanek, ki si ga placal, je ze online (kot "povzetek") po vseh medijih v sloveniji, ki zanj niso placali nic, zraven pa ustulijo svoje reklame.
Ja, ekskluzive pač ni več. Ampak to ni problem Slovenije, je povsem enak v tujini.

Zadeva deluje kot mizerija, kar verjetno tudi je. Kot ze receno, zakaj bi nekje placal za dostop, ce je clanek takoj po objavi tudi na brezplacnih portalih?
Zato bodo splošni mediji težko veliko zapirali, pri nišnih je to lažje, sploh na manjših trgih, kjer v niši ne more biti veliko igralcev.
V sloveniji je tudi ta problem da ni kriticne mase za ekonomijo obsega, populacija pa je tudi dovolj neprilagodljiva, da tuji mediji ne morejo vstopiti brez prevodov v slovenscino, kar pa tudi ni zastonj.

Zato bodo v sloveniji novice drage (preko narocnin tudi na online medije), ali pa jih enostavno ne bo. Itak je biti v sloveniji novinar se slabse kot delati za trakom za minimalca. Manj zasluzis.
Ja, verjetno bo vsebin (še posebej v slovenščini) sčasoma manj, kar niti ni nujno slabo.
anon-151448 sporočil: 3.061
[#1768425] 25.07.12 10:34 · odgovor na: Gustl (#1768363)
Odgovori   +    1
[Gustl]
> [rafik]
> > [Gustl]
> > > [rafik]
> > > > [Gustl]
> > > > > [rafik]
> > > > > Seveda so zadovoljni, kot je vsak, ki s praktično 0 vložka zasluži vsaj nekaj.
> > > >
> > > > Po cem sklepas, da ni vlozka?
> > >
> > > Vložka je približno toliko, kot če si jaz prinesem stol pred že obstoječi most in pobiram mostnino tistim bebčkom, ki so mi jo pripravljeni plačati. Mosta za to seveda nič ne izboljšam...
> >
> > Pazi, zadovoljni so v podjetju Piano Media, torej v podjetju, ki pobira mostnino. Njihov vlozek sicer ni majhen, so precej porabili za vzpostavitev sistema. Glede na cifre, ki se tu vrtijo, je prav mogoce, da je to njihovo zadovoljstvo bolj marketinske narave.
> >
> > Ti se pa navezujes na medije v sistemu Piano, o njih v clanku ni bilo govora. Kolikor sem jaz racunal, nikakor ne morejo biti zadovoljni z izkupickom, razen ce na to res gledajo kot na 'vsaj nekaj je'. To jih ne bo dalec pripeljalo. Izjema je verjetno Pozar, ker je bolj kot ne sam in mu prek tega komot kapne jurcka, dva na mesec, kar je kar OK.
>
> Jaz se navezujem na oboje, na celoten poslovni koncept. Sicer mi ni povsem jasen in se priporočam za razlago, si pa predstavljam, da vzpostavitev takega sistema ni neka silna kunšt, pač pogojiš dostop do vsebine s plačilom - nekaj programiranja pač.

Ne smem povedat podrobnosti, ampak osnovni koncept je tak, da se denar razdeli na tri kose:

1) ponudnik sistema (Piano), ki razvija tehnologijo in vzdržuje sistem, pridobiva medije, opravlja administracijo,
2) medij, ki je pridobil naročnika na Piano,
3) mediji v sistemu po posebni formuli glede na uporabo njihove vsebine v sistemu


> Od kot veš, da vložek Piano Medie ni majhen? O tem še nismo nikjer brali...

v medijih ste lahko brali o njihovih milijonskih dokapitalizacijah: www.finance.si/34985...ov-v-Piano


> Kar pa se tiče medijev, ki so pristopili v sistem je dejstvo, da z začetkom zaračunavanja ni prišla tudi dodana vrednost, celo se znanci, ki so plačali pritožujejo, da so še bolj bombardirani z oglasi kot prej, vsebine pa so iste kot so bile prej brezplačno.
> Da stvar uporabnike zato odbija je precej logično.

Res je. Točno to sem izpostavil tule kot problem: www.finance.si/35719...-na-spletu

"Problem zaračunavanja člankov pa je, pravi Jure Gostiša, urednik spletnih Financ, da morajo časopisi zdaj bralcem znati pojasniti, zakaj bodo poslej računali za članke, ki so jih doslej ponujali zastonj."

> Tudi Požar ima, se mi zdi, čedalje več vsebin đabe, vsaj tistih, ki želi, da se berejo. Iz tega sklepam, da plačnikov ni ravno veliko.

Trenutno (precej spreminja) ima tako, da ima dnevno novico največkrat brezplačno, potem jo pa zaklene...torej kot bi imel arhiv zaprt. Kako vse skupaj združi s svojim plačilnim zidom, ne razumem povsem. Je pa on, kot sem že rekel, poseben primer, ker ni zadaj ekipa ampak je bolj kot ne sam, torej bloger...ki pa je našel dobro nišo.
Hvala za razlago, si predstavljam... No, mene Piano ni prepričal, mi zadostujejo Finance (tiskane v "mojem" kafiču in online), MMC (bolj kultura in šport) in kar Požar šenka (več kot le novico dneva..)
anon-267207 sporočil: 826
[#1768496] 25.07.12 11:19
Odgovori   +    1
Tu gre v bistvu za kartelni dogovor. Še kakšne pol leta naj se zajebavajo, da se jim nateče nekaj drobiža potem pa bodo fasali prijavo Uradu za varstvo konkurence.
Gustl sporočil: 13.629
[#1770259] 26.07.12 14:08 · odgovor na: anon-267207 (#1768496)
Odgovori   +    0
[Excluded]
Tu gre v bistvu za kartelni dogovor. Še kakšne pol leta naj se zajebavajo, da se jim nateče nekaj drobiža potem pa bodo fasali prijavo Uradu za varstvo konkurence.
Zakaj je to kartelni dogovor?

Strani: 1