Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Se res ne mudi?

Strani: 1

anon-55050 sporočil: 958
[#1766922] 24.07.12 03:07
Odgovori   +    6
Danes nihče ne plačuje redno. Pa ne zato, ker bi bil nepošten, temveč ker nima.
anon-221237 sporočil: 3.746
[#1766965] 24.07.12 07:00
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: anon-221237 24.07.2012 07:01
Bankrotirana država in ni je možno več rešit oz. reši se kdo se more ladja gre pod vodo. Strici iz ozadja že sedijo v rešilnih čolnih ter upajo, da bo še kak del ladje nad vodo, da bodo lahko še naprej plenili.
anon-268539 sporočil: 2.339
[#1767007] 24.07.12 07:54
Odgovori   +    6
"..Ne samo, da je tam večja kupna moč, tudi plačilna nedisciplina je boljša. .."

Plačilna nedisciplina ni dobra, 'ergo' tudi boljša ne more biti, kvečjemu manjša. Pa to je malenkost.
Celotna poanta članka je pravilna: politiki naj skrajšajo razprave, omejijo politikantstvo in nedomišljeno taktiziranje, kajti za golo preživetje mnogih pod 'nujno' potrebujemo več učinkovitih ukrepov.
anon-19166 sporočil: 136
[#1767010] 24.07.12 07:55 · odgovor na: anon-55050 (#1766922)
Odgovori   +    0
to sploh ni res
anon-247964 sporočil: 6.948
[#1767012] 24.07.12 07:59
Odgovori   +    22
Kakšen članek! Ali novinar živi kje drugje ali pa se spreneveda. Ko je vlada pripravljala varčevalni zakon se je mukoma pogajala s sindikati, ki so neprestano grozili z referendumom, opzicija in mediji pa so nabijali po vladi, da uničuje socialno državo. Bile so tudi stavke. Dragi novinar, mar mislite, da smo vse to že pozabili? Ko hoče minister za šolstvo minimalno spremeniti standarde v šolstvu, so v opozciji, sindikatih in medijih celi pogromi, da uničuje javno šolstvo. Bog razumi, jaz ne! Naj mi sedaj, ta vrli novinar razloži, kako naj vlada zmanjša število zaposlenih v javnem sektorju, brez generalnih štrajkov, ki bodo povzročili še globji padec Slovenije. No, prosim!
Ko hoče vlada sprejeti zakone, ki bi pripomogli k izboljšanju stanja države in gospodarstva, je upor "zdravih sil", braniteljev socializma in "tekovin revolucije" tako silovit, da morajo vse skupaj zamakniti na jesen. Zdaj pa recite, da je Janša tisti, ki odlaša z odločitvami. Celo njegov minister, predsednik koalicijske stranke, mu mimogrede, za hrbtom, ustanavlja novo koalicijo. Tudi to smo vrjetno že pozabili.
Kaj, ko bi v takem članku novinar poizkusili poiskati vzroke za počasno delovanje vlade in jih jasno predstaviti javnosti. Seveda tudi vlada dela napake in je za moje pojme premalo odločna, toda če bi bilo po moje, te vlade ne bi več imeli, ker ne bi dobila zaupnice in Slovenija bi se dokončno pogreznila v rdeče močvirje. Tako pa je ostalo še dva do tri mesece upanja, da se kaj spremeni.
Torej, komu se ne mudi? Kdo zahteva več časa za "premislek"? Kdo zahteva nove in nove analize in pogajanja z "Strokovno" javnostjo? Kaj g. Pikon ne bere časopisov, ne gleda televizije?
anon-43949 sporočil: 4.362
[#1767022] 24.07.12 08:13
Odgovori   +    8
Zelo se mudi, in to že dolgo, a nikakor ne vsem!
Nekaterim, ki pa so pri nas očitno ključni še bolj kot vlada, razmere povsem ustrezajo in si prizadevajo, da bi ostalo tako kot je zavekomaj.

Zato vlada ne sme hiteti, odločitve in zakone je treba sprejemati na dolgi rok, še najbolje pa bi zanje bilo, da jih sploh nikoli ne bi sprejeli.
bozga sporočil: 6.303
[#1767046] 24.07.12 08:28
Odgovori   +    4
Če nas v naslednjem mesecu, medtem ko politiki veselo dopustujejo prehitijo z napadom špekulanti ali pa nam bonitetne agencije še znižajo oceno, potem se brez pomoči ne bomo mogli izvleči več. Zmanjkala bo najmanj milijarda in pol, narasli nam bodo stroški finansiranja in refinansiranja, dostop do denarja bo še bolj otežen, še težje do rekapitalizirati banke itd.itd. Jasno, da močno zamujamo, zdaj po nemško-francoskem, ruskem in morda še kakšnem vlaku lovimo zadnji vlak. Po mojem je leto 2012 skoraj v celoti zamujeno.
anon-157433 sporočil: 3.720
[#1767117] 24.07.12 09:16 · odgovor na: anon-55050 (#1766922)
Odgovori   +    10
[dedamraz]
Danes nihče ne plačuje redno. Pa ne zato, ker bi bil nepošten, temveč ker nima.
Mislim, da se motiš. Na prvem mestu je splošna podjetniška in poslovna nekultura Slowenistancev. To utemelji pravni sistem, ki ne deluje. Torej danes nihče ne plačuje, ker NE RABI in za to ne nosi NOBENIH POSLEDIC. A si videl luknje SCT, Vegrad, GPG? To so firme, ki so delale v oligopolu z dobro plačanimi posli s strani države. Vse so dobili plačano, njihovi partnerji pa nič. Ker od države ne bo nobene pomoči, saj nimajo ne znanja ne prave volje, da bi sčistli sodno sodrgo, priporočam vsem podjetnikom, da naj delajo le to, kar je zajamčeno s prvovrstnimi garancijami ali avansi. Raje manj, a sigurno, jaz tako delam in mi nič ne manjka. Nočeš plačati? Nasvidenje. Veliki bi že zdavnaj propadli in plačilni trg bi se že zdavnaj reguliral, če se ne bi vedno in vedno našli novi norci, ki storitve ali blago nudijo, kljub temu, da vnaprej vedo, da bodo nategnjeni. Še danes poslušam fraze tipa, "kaj češ, raje nekaj delam, kot nič, mogoče pa bodo plačali" in po enem letu bankrot in ode osebno premoženje.
anon-256011 sporočil: 3.436
[#1767137] 24.07.12 09:30
Odgovori   +    2
Minister Šušteršič, čas je za slovo!
anon-232922 sporočil: 1.429
[#1767170] 24.07.12 09:55
Odgovori   +    5
Ko sem leta 96, 97 začel z podjetništvom, sem mesečno izračunal, stroške, plače, kredit.davki....
in kmalu sem opazil da se nekako ne izide.
Vse sem naredil, skupaj z družino, da smo bankam vrnili denar, delavcem plače, državi svoje.....
Sedaj odpre podjetje samo norec, ali morda kakšen IT freak!!!!
15 let nazaj je bila vsaj podjetniška klima v zraku!!!!
anon-278224 sporočil: 1.951
[#1767189] 24.07.12 10:05 · odgovor na: anon-256011 (#1767137)
Odgovori   +    9
[maiale]
Minister Šušteršič, čas je za slovo!
Minister Šušteršič je najboljši finančni minister, kar smo jih imeli v samostojni državi. Verjetno so nekateri živčni, ker tako štrli iz povprečja.

Tale vlada mogoče ni najboljša, je pa edina, ki jo trenutno imamo. Najslabši scenarij od vseh možnih bi bil, da pade še ta.

Položaj je tak, da socialna država ne bo preživela, če vlada ne bo potegnila zasilne zavore. Zadolževanje potrebujemo (in že zdaj je zelo drago, kar so nam politiki zakuhali s predčasnimi volitvami!!) Če upoštevamo, da se je minister Križanič na koncu zadolževal samo kratkoročno (najkasneje v letu dni bodo zapadle obveznosti v vrednosti kaki dve milijardi, če ne več. Če ne bo novega zadolževanja, se bodo potopile domače banke, pri katerih se je minister Križanič zadolžil.
Torej? Padec Janševe vlade in bankrot.

Pahor ne svari zastonj, da je treba končno pustiti prepire ob strani in stopiti skupaj, dokler je še čas. Ko bi ga poslušali pred letom dni, bi bili zdaj na boljšem. A tudi zdaj se še lahko potegnemo na suho, čeprav bolj težko. Bomo šli raje pod vodo samo zato, ker Janše ne maramo? Nismo Slovenci pragmatični? Zdaj bi bil čas za to!
RTM sporočil: 4.799
[#1767224] 24.07.12 10:25 · odgovor na: anon-256011 (#1767137)
Odgovori   +    5
[maiale]
Minister Šušteršič, čas je za slovo!
jasno, pride naj franci na balanci alias križana gora, ups, križanič, ki zna in tudi je, vsako leto povečal dolg slovenije za cca. 2 milijardi €.
anon-202033 sporočil: 1.876
[#1767249] 24.07.12 10:43
Odgovori   +    2
Da je nujno nekaj storiti s finančno nedisciplino v Sloveniji, vemo vsi že zelo dolgo. Izvršnica je zopet neka izmišljotina, ki ne sankcionizira tistega goljufa, ki zavestno nakupuje brez denarja. Potrebujemo samo zakon, ki bi kaznoval vsakega tistega, ki bi brez finančnega pokritja izdal naročilnico. Storilci bi morali biti osebno takoj sankcionalizirani z visoko denarno kaznijo ali zaporom.Siguren sem, da bi se finančna disciplina takoj popravila. Verjetno pa to ni všeč advokatskemu lobiju, ker bi izgubil ogromno strank, ki se sedaj leta in leta raje tožarijo in ispodbijajo plačilne zahtevke z vsemi mogočimi in nemogočimi izgovori. Tako danes ne bi imeli toliko problematičnih firm kot je Vegrad, z 450 milijoni dolgov, čeprav je vedela za to celotna uprava, Ajpes, DURS itd. Politika je pač dovoljevala te excese na račun državljanov Slovenije. In isti ljudje, ki so krivi za te lumparije, danes šimfajo sedanjo vlado, čeprav jim bi moralo biti mesto na Dobu.
anon-200682 sporočil: 2.095
[#1767495] 24.07.12 13:01 · odgovor na: anon-247964 (#1767012)
Odgovori   +    3
To kar pišeš je vse res! Žal! Pa vendar, če vlada nima nobene moči, to mislim vse vlade do sedaj, ne samo Janševa, tudi Pahor je bil navaden petelin na kupu gnoja, brez kakršnekoli moči, kaj nam potem ostane? Državni udar? Od koga? Kdo je to pri nas sposoben narediti? Kdo je sposoben premakniti sodstvo, sindikate odstraniti, ker delajo samo škodo, vzdržati se pri podkupninah in kadrovanju,...? Kakorkoli obrneš, spet si na istem, tolažiš se, da je to bolje kot debil Zokan, vendar to kar je, je pa izjemno slabo, je gozljivo! Mi pa nismo nič mlajši, čas mineva, mi samo čakamo in čakamo! Nas pa nihče ne čaka, mislijo si, mater ste zabiti, imate idealen položaj, naravo,... Vendar ne, tukaj smo v eni smrdljivi, gnojni luknji, ki drvi po poti Miloševičeve Srbije! Večina ljudi je zaskrbljenih, vendar kaj je tisto, kar bo prignalo ljudstvo v razmišljanje in predvsem v postavljanje zahtev, saj vsa ta golazen (sodniki, zdravniki, šolniki, uradniki, politiki, policaji,RTV....) živi na naš račun, mi smo pa čedalje bolj revni, pa tudi, če bi nudili kakršnekoli storitve, bi bilo znosno, vendar stortve, ki jih nudijo so pod vsakršnim nivojem! Se pravi ostaja vprašanje, kaj narediti?
anon-153442 sporočil: 247
[#1767716] 24.07.12 15:47 · odgovor na: anon-55050 (#1766922)
Odgovori   +    1
Če nimaš ne naročaš/kupuješ. Jaz tudi ne grem v Merkator s prazno denarnico in ne fopam prodajalke: "daj na kredo, saj morda pa bom plačal".
anon-151592 sporočil: 1.355
[#1768040] 24.07.12 21:21
Odgovori   +    2
Ne samo, da je tam večja kupna moč, tudi plačilna nedisciplina je boljša.
:)
V svojih več kot petih mesecih vlade ni naredil veliko za to, da bi bila Slovenija bolj prijazna do podjetnikov ali do tujega kapitala.
Ob taki opoziciji in zlasti ob takih sindikatih je naredil neverjetno veliko.
Čeprav opozicija opozarja, da Janez Janša vse dela prehitro in da se v resnici ne mudi tako zelo, pa mislim, da smo nižje davke, manj birokracije, hitrejša sodišča in boljše banke potrebovali že dolgo časa nazaj in da ne bi bilo nič hudega, če bi pri zagotavljanju boljših razmer za posel še malo pohitel.

Eh...tole je na ravni spisa v 6. razredu OŠ. Ene trikrat sem moral prebrati, da sem doumel, kaj si hotel povedati.

Naj malo pomislim - Janši očitaš naglico, z razumevanjem sprejemaš "dobronamerna" opozorila opozicije o tej isti naglici, a hkrati opozarjaš, da že dolgo potrebujemo in čakamo ukrepe. Kako dolgo? Porkamadona, kot da je Janša na oblasti že 20 let...
anon-123624 sporočil: 76
[#1768052] 24.07.12 21:55 · odgovor na: anon-153442 (#1767716)
Odgovori   +    0
absolutno. a razmislite o tem:
-zakaj v primerih neplačevanja računov vedno večja in bolj politično podprta firma računov ne plača?
-ali bo ta problem rešila izvršnica? vam bo veliko slovensko podjetje kot dobavitelju izdalo izvršnico?
-ali je neplačevanje sploh problem, ki ga je treba rešiti? izgleda namreč, da družbenega dogovora o tem ta hip ni saj velik del volilnega telesa zagovarja politično opcijo, ki vendar to ves čas počne in zagovarja. tudi na sodišču.
-kakšno državo sploh hočemo?
longa sporočil: 897
[#1769530] 25.07.12 23:35 · odgovor na: anon-232922 (#1767170)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: longa 25.07.2012 23:36
Ma... ni ravno tako hudo.
Ukvarjati se je potrebno s poslom... čez mejo.
Tam so še OK.
In pogoji dela, in plačniki.

Čez mejo ni tako daleč.
Zakaj se omejevati na Sovenijo!?
anon-55050 sporočil: 958
[#1769628] 26.07.12 07:28 · odgovor na: anon-157433 (#1767117)
Odgovori   +    0
Kaj pa njihovi podizvajalci? In povezane družbe? In vsi iz njihovega okolja?
Si v zaboj z jabolki že videl eno gnilo jabolko in zadevo pustil kak teden?
V našem okolju trenutno je zelo malo rdečih jabolk, v glavnem so rjava.
Ti torej trdiš, da so vsa podjetja skorumpirana in da management to počne z veseljem in načrtno?
Če imaš prav, je bolje, da mi "navadni" kar spkiramo kufre, ker za nas ni več prostora.
anon-236938 sporočil: 1.078
[#1769661] 26.07.12 08:00
Odgovori   +    0
Se res ne mudi?
Čedalje manj!

Strani: 1