Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Facebook nakazal, da posluje pod pričakovanji

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Borza (1)

Strani: 1 2

ognjenorezilo sporočil: 2.049
[#1700069] 23.05.12 12:18
Odgovori   +    13
ne razumem kako lahko ljudje lastninijo premoženje, ki obstaja samo na trdem disku ... 5 let že svet razžira ta norost homonesapiensa, da meče denar v virtualne projekte.

in še ni dovolj....
anon-265963 sporočil: 96
[#1700074] 23.05.12 12:22
Odgovori   +    14
Insajderji so spet bogato pokasirali.... na milione ovc bo izgubilo tja do 70% vloženega..... tožbe (če bo do njih prišlo) se bodo vlekle nekaj let.... odvetniki bodo "pokasirali" še tistih 30%, ki so ovcam ostale.... plus še kaj več.....
.
in karavana bo šla naprej......

Zadnje čase je sodstvo v ZDA še bolj skorumpirano kot slovensko... in "postrižene ovce" lahko kar pozabijo na uspeh v normalnih časovnih okvir !!!!
anon-19718 sporočil: 3.853
[#1700076] 23.05.12 12:23
Odgovori   +    13
Važno, da se nekaj dogaja :) Sicer pa za tiste, ki obvladajo posel z delnicam ni pomembno koliko je vredna ampak, da se čim bolj premika.
anon-180464 sporočil: 4.080
[#1700112] 23.05.12 12:38
Odgovori   +    0
Izjavo, da v Nasdaqu niso vedeli za razsežnost težav v senco dvoma postavlja dejstvo, da je tik pred začetkom trgovanja z delnicami Facebooka, tok podatkov iz Nasdaqa prenehal za kar 17 sekund, poroča Nanex.
Predlagam skupinsko tožbo (ki menda po našem pravnem sistemu sploh ni možna) proti ljubljanski borzi zaradi težav pred nekaj dnevi, ko je bilo trgovanje onemogočeno kar 5 ur.

Evo, če bodo v ZDA za 17 sekund iztržili samo 1$, bi to pri nas moralo (za 5 ur) nanesti okoli 850€.
Bolj verjetno pa je, da bo tožba vsaj milijonkrat višja, to bi bilo pri nas slabo milijardico. :-)
anon-105466 sporočil: 7.339
[#1700122] 23.05.12 12:42
Odgovori   +    9
A večina "vlagateljev" sploh ve kaj dela in v kaj se spušča?
Zato, da enih par mandeljcev z delnicami lepo zasluži, se mora en kup delničarjev opeči. Ni druge.
anon-35515 sporočil: 2.397
[#1700184] 23.05.12 13:09
Odgovori   +    3
Kako je t.i. svobodni trg pravičen, moralen in oh in sploh, kaj?
anon-105466 sporočil: 7.339
[#1700208] 23.05.12 13:18 · odgovor na: anon-35515 (#1700184)
Odgovori   +    10
[marsonn]
Kako je t.i. svobodni trg pravičen, moralen in oh in sploh, kaj?
Jaz nimam nobenih problemov z delnicami Facebooka, se držim reka "Nije žvaka za seljaka," in pač ne sodelujem pri tej "žvaki". Stvar svobodne izbire in presoje, kar se mi zdi ok.
Ne zdi pa se mi ok, da moram kot davkoplačevalec obvezno "sodelovat" pri financiranju raznih žepotrpalic, ki cuzajo proračun s prenapihnjenimi cenami.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#1700221] 23.05.12 13:22 · odgovor na: ognjenorezilo (#1700069)
Odgovori   +    1
[ognjenorezilo]
ne razumem kako lahko ljudje lastninijo premoženje, ki obstaja samo na trdem disku ... 5 let že svet razžira ta norost homonesapiensa, da meče denar v virtualne projekte.

in še ni dovolj....
Nič novega.

www.pbs.org/wgbh/ame...h-nesbitt/
sporočil: 1
[#1700320] 23.05.12 13:57
Odgovori   +    2
Nakup se bo obrestoval šele med 20$ in 25$.
Prodaja pri 38$ za hiter zaslužek
slovenecnb1 sporočil: 5.591
[#1700676] 23.05.12 16:53
Odgovori   +    0
Zdrava pamet kdo je lahko za enoi psolovno aplikacijo in nasičen tržni potencial ki se nahaja v njej pripravljen dati miljarde kar je lahko čez eno leto enako minus nič
anon-35515 sporočil: 2.397
[#1701080] 23.05.12 23:01 · odgovor na: anon-105466 (#1700208)
Odgovori   +    1
[bricktop]
> [marsonn]
> Kako je t.i. svobodni trg pravičen, moralen in oh in sploh, kaj?

Jaz nimam nobenih problemov z delnicami Facebooka, se držim reka "Nije žvaka za seljaka," in pač ne sodelujem pri tej "žvaki". Stvar svobodne izbire in presoje, kar se mi zdi ok.
Ne zdi pa se mi ok, da moram kot davkoplačevalec obvezno "sodelovat" pri financiranju raznih žepotrpalic, ki cuzajo proračun s prenapihnjenimi cenami.
Kot davkoplačevalec pa kao nisi obvezno "sodeloval", ko je bilo potrebno dokapitalizirat bančni sektor, ki je zaradi "pravičnega" svobodnega trga zakockal tuji denar? Ti tvoji "žepotrpalci" so mala malica v primerjavi z vampiriji iz finančnega sektorja, ki so postali močnejši od držav.
gogi1 sporočil: 5.314
[#1701425] 24.05.12 08:30 · odgovor na: anon-35515 (#1700184)
Odgovori   +    3
[marsonn]
Kako je t.i. svobodni trg pravičen, moralen in oh in sploh, kaj?
Si ti od farških?
anon-112043 sporočil: 608
[#1701491] 24.05.12 08:56 · odgovor na: anon-105466 (#1700122)
Odgovori   +    1
[bricktop]
A večina "vlagateljev" sploh ve kaj dela in v kaj se spušča?
ne, ker so "fejstbukovi" ;-)
anon-105466 sporočil: 7.339
[#1701496] 24.05.12 08:58 · odgovor na: anon-35515 (#1701080)
Odgovori   +    1
[marsonn]
> [bricktop]
> > [marsonn]
> > Kako je t.i. svobodni trg pravičen, moralen in oh in sploh, kaj?
>
> Jaz nimam nobenih problemov z delnicami Facebooka, se držim reka "Nije žvaka za seljaka," in pač ne sodelujem pri tej "žvaki". Stvar svobodne izbire in presoje, kar se mi zdi ok.
> Ne zdi pa se mi ok, da moram kot davkoplačevalec obvezno "sodelovat" pri financiranju raznih žepotrpalic, ki cuzajo proračun s prenapihnjenimi cenami.

Kot davkoplačevalec pa kao nisi obvezno "sodeloval", ko je bilo potrebno dokapitalizirat bančni sektor, ki je zaradi "pravičnega" svobodnega trga zakockal tuji denar? Ti tvoji "žepotrpalci" so mala malica v primerjavi z vampiriji iz finančnega sektorja, ki so postali močnejši od držav.
Kot davkoplačevalec sem zaradi teh istih komunajzarskih žepotrpalic moral sodelovati tudi pri sanaciji državnih bank. Če ne bi bile državne, mi ne bi bilo treba.
anon-35515 sporočil: 2.397
[#1701888] 24.05.12 11:54 · odgovor na: gogi1 (#1701425)
Odgovori   +    1
[gogi1]
> [marsonn]
> Kako je t.i. svobodni trg pravičen, moralen in oh in sploh, kaj?

Si ti od farških?
Ne me žalit, prosim! Nisem pa tudi od neoliberalnih :)
anon-35515 sporočil: 2.397
[#1701900] 24.05.12 11:58 · odgovor na: anon-105466 (#1701496)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-35515 24.05.2012 12:00
[bricktop]
> [marsonn]
> > [bricktop]
> > > [marsonn]
> > > Kako je t.i. svobodni trg pravičen, moralen in oh in sploh, kaj?
> >
> > Jaz nimam nobenih problemov z delnicami Facebooka, se držim reka "Nije žvaka za seljaka," in pač ne sodelujem pri tej "žvaki". Stvar svobodne izbire in presoje, kar se mi zdi ok.
> > Ne zdi pa se mi ok, da moram kot davkoplačevalec obvezno "sodelovat" pri financiranju raznih žepotrpalic, ki cuzajo proračun s prenapihnjenimi cenami.
>
> Kot davkoplačevalec pa kao nisi obvezno "sodeloval", ko je bilo potrebno dokapitalizirat bančni sektor, ki je zaradi "pravičnega" svobodnega trga zakockal tuji denar? Ti tvoji "žepotrpalci" so mala malica v primerjavi z vampiriji iz finančnega sektorja, ki so postali močnejši od držav.

Kot davkoplačevalec sem zaradi teh istih komunajzarskih žepotrpalic moral sodelovati tudi pri sanaciji državnih bank. Če ne bi bile državne, mi ne bi bilo treba.
Aja? A zato so imeli v ZDA TARP? Večina finančnih institucij, ki so jih reševali s tem programom, je bila PRIVATNIH! Enako je bilo tudi drugje.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#1701919] 24.05.12 12:09 · odgovor na: anon-35515 (#1700184)
Odgovori   +    2
[marsonn]
Kako je t.i. svobodni trg pravičen, moralen in oh in sploh, kaj?
Za tiste, ki verujejo vanj, je prosti trg absolutna moralna avtoriteta, ki z nevidno roko popravlja krivice in kaznuje malopridneže. Nekaj takega kot monoteistični bogovi pa karma pa to.
anon-105466 sporočil: 7.339
[#1702016] 24.05.12 13:21 · odgovor na: anon-35515 (#1701900)
Odgovori   +    1
[marsonn]
> [bricktop]
> > [marsonn]
> > > [bricktop]
> > > > [marsonn]
> > > > Kako je t.i. svobodni trg pravičen, moralen in oh in sploh, kaj?
> > >
> > > Jaz nimam nobenih problemov z delnicami Facebooka, se držim reka "Nije žvaka za seljaka," in pač ne sodelujem pri tej "žvaki". Stvar svobodne izbire in presoje, kar se mi zdi ok.
> > > Ne zdi pa se mi ok, da moram kot davkoplačevalec obvezno "sodelovat" pri financiranju raznih žepotrpalic, ki cuzajo proračun s prenapihnjenimi cenami.
> >
> > Kot davkoplačevalec pa kao nisi obvezno "sodeloval", ko je bilo potrebno dokapitalizirat bančni sektor, ki je zaradi "pravičnega" svobodnega trga zakockal tuji denar? Ti tvoji "žepotrpalci" so mala malica v primerjavi z vampiriji iz finančnega sektorja, ki so postali močnejši od držav.
>
> Kot davkoplačevalec sem zaradi teh istih komunajzarskih žepotrpalic moral sodelovati tudi pri sanaciji državnih bank. Če ne bi bile državne, mi ne bi bilo treba.

Aja? A zato so imeli v ZDA TARP? Večina finančnih institucij, ki so jih reševali s tem programom, je bila PRIVATNIH! Enako je bilo tudi drugje.
V ZDA so imeli kar so imeli - očitno epizodo komunizma za "naše". Ampak mi nismo ZDA.

PS: Ne vem kako je poslovala Societe General, ampak precej prepričan sem, da iz slovenskega proračuna namensko za filanje morebitne luknje v SG ali njenih hčerah nismo prispevali. Na primer.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#1702032] 24.05.12 13:29 · odgovor na: anon-105466 (#1702016)
Odgovori   +    2
[bricktop]
V ZDA so imeli kar so imeli - očitno epizodo komunizma za "naše".
Komunizem oziroma socializem za "naše" je po definiciji fašizem. Mislim, da bi bil počasi čas, da začnemo te stvari imenovati z njihovimi pravimi imeni.
gogi1 sporočil: 5.314
[#1702110] 24.05.12 14:33 · odgovor na: anon-35515 (#1701888)
Odgovori   +    4
[marsonn]
> [gogi1]
> > [marsonn]
> > Kako je t.i. svobodni trg pravičen, moralen in oh in sploh, kaj?
>
> Si ti od farških?

Ne me žalit, prosim! Nisem pa tudi od neoliberalnih :)
To, da nisi od neoliberalnih, karkoli že to pomeni, je jasno po tvoji retoriki. Za informacijo, liberalci smo mirno lahko le liberalci brez neo, saj se kontinuiteta liberalizma ni nikoli prekinila in ni nikoli konvertiral v neo....

Ni pa tvoja retorika daleč od farške, kar je zelo pomenljivo. Očitno imate vsi svoje evangelije, sovražite pa se le zato, ker so si zelo konkurenčni.

Please do not kill the messenger ;-)

Je pa že kar nekaj mojih levičarskih prijateljev z nejevoljo sprejelo take moje primerjave, saj kakih argumentov, da bi mi oporekali, niso imeli. Če imaš na ustih levičarsko religijo potem boš zvenel kot farški.

If you look like a duck, walk like a duck and talk like a duck - guess what!
anon-35515 sporočil: 2.397
[#1702131] 24.05.12 14:54 · odgovor na: anon-105466 (#1702016)
Odgovori   +    0
[bricktop]
> [marsonn]
> > [bricktop]
> > > [marsonn]
> > > > [bricktop]
> > > > > [marsonn]
> > > > > Kako je t.i. svobodni trg pravičen, moralen in oh in sploh, kaj?
> > > >
> > > > Jaz nimam nobenih problemov z delnicami Facebooka, se držim reka "Nije žvaka za seljaka," in pač ne sodelujem pri tej "žvaki". Stvar svobodne izbire in presoje, kar se mi zdi ok.
> > > > Ne zdi pa se mi ok, da moram kot davkoplačevalec obvezno "sodelovat" pri financiranju raznih žepotrpalic, ki cuzajo proračun s prenapihnjenimi cenami.
> > >
> > > Kot davkoplačevalec pa kao nisi obvezno "sodeloval", ko je bilo potrebno dokapitalizirat bančni sektor, ki je zaradi "pravičnega" svobodnega trga zakockal tuji denar? Ti tvoji "žepotrpalci" so mala malica v primerjavi z vampiriji iz finančnega sektorja, ki so postali močnejši od držav.
> >
> > Kot davkoplačevalec sem zaradi teh istih komunajzarskih žepotrpalic moral sodelovati tudi pri sanaciji državnih bank. Če ne bi bile državne, mi ne bi bilo treba.
>
> Aja? A zato so imeli v ZDA TARP? Večina finančnih institucij, ki so jih reševali s tem programom, je bila PRIVATNIH! Enako je bilo tudi drugje.

V ZDA so imeli kar so imeli - očitno epizodo komunizma za "naše". Ampak mi nismo ZDA.
Saj to vendar hočemo, ne?
PS: Ne vem kako je poslovala Societe General, ampak precej prepričan sem, da iz slovenskega proračuna namensko za filanje morebitne luknje v SG ali njenih hčerah nismo prispevali. Na primer.
Societe General ne bodo filali slovenski ampak francoski davkoplačevalci.
anon-35515 sporočil: 2.397
[#1702139] 24.05.12 15:00 · odgovor na: gogi1 (#1702110)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-35515 24.05.2012 15:03
[gogi1]
> [marsonn]
> > [gogi1]
> > > [marsonn]
> > > Kako je t.i. svobodni trg pravičen, moralen in oh in sploh, kaj?
> >
> > Si ti od farških?
>
> Ne me žalit, prosim! Nisem pa tudi od neoliberalnih :)

To, da nisi od neoliberalnih, karkoli že to pomeni, je jasno po tvoji retoriki. Za informacijo, liberalci smo mirno lahko le liberalci brez neo, saj se kontinuiteta liberalizma ni nikoli prekinila in ni nikoli konvertiral v neo....

Ni pa tvoja retorika daleč od farške, kar je zelo pomenljivo. Očitno imate vsi svoje evangelije, sovražite pa se le zato, ker so si zelo konkurenčni.
Imejte vi svoj liberalni evangelij v laboratorijih teh ali onih ekonomskih falirancev kolikor vas je volja, vendar nikar ne pričakujte, da bomo vsi sodelovali v njem, ko se (ponovno) dokaže, da svobodni trg ne deluje in potrebuje denar vseh davkoplačevalcev. Nekateri smo dovolj pametni, da vemo, da noben evangelij, ki je vedno črno bel, ne deluje. Če se hočemo iti ekonomije, si je potrebno sposoditi nekaj resnice tako od neoliberalcev, farjev kot komunajzarjev. Žalostno je, ko si nekateri nek del zdrave pameti kar olastninijo in jo razglašajo kot svojo v obliki te ali one ideologije neoliberalizma, komunizma, katolicizma...you name it. Na koncu imaš krdo razdeljenih meketajočih ovac, ki se med seboj obkladajo kdo je kdo, namesto, da bi iskali rešitve.
anon-105466 sporočil: 7.339
[#1702153] 24.05.12 15:22 · odgovor na: gogi1 (#1702110)
Odgovori   +    0
[gogi1]
> [marsonn]
> > [gogi1]
> > > [marsonn]
> > > Kako je t.i. svobodni trg pravičen, moralen in oh in sploh, kaj?
> >
> > Si ti od farških?
>
> Ne me žalit, prosim! Nisem pa tudi od neoliberalnih :)

To, da nisi od neoliberalnih, karkoli že to pomeni, je jasno po tvoji retoriki. Za informacijo, liberalci smo mirno lahko le liberalci brez neo, saj se kontinuiteta liberalizma ni nikoli prekinila in ni nikoli konvertiral v neo....

Ni pa tvoja retorika daleč od farške, kar je zelo pomenljivo. Očitno imate vsi svoje evangelije, sovražite pa se le zato, ker so si zelo konkurenčni.

Please do not kill the messenger ;-)

Je pa že kar nekaj mojih levičarskih prijateljev z nejevoljo sprejelo take moje primerjave, saj kakih argumentov, da bi mi oporekali, niso imeli. Če imaš na ustih levičarsko religijo potem boš zvenel kot farški.

If you look like a duck, walk like a duck and talk like a duck - guess what!
*****
anon-105466 sporočil: 7.339
[#1702158] 24.05.12 15:24 · odgovor na: anon-35515 (#1702131)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-105466 24.05.2012 15:29
[marsonn]
> [bricktop]
> > [marsonn]
> > > [bricktop]
> > > > [marsonn]
> > > > > [bricktop]
> > > > > > [marsonn]
> > > > > > Kako je t.i. svobodni trg pravičen, moralen in oh in sploh, kaj?
> > > > >
> > > > > Jaz nimam nobenih problemov z delnicami Facebooka, se držim reka "Nije žvaka za seljaka," in pač ne sodelujem pri tej "žvaki". Stvar svobodne izbire in presoje, kar se mi zdi ok.
> > > > > Ne zdi pa se mi ok, da moram kot davkoplačevalec obvezno "sodelovat" pri financiranju raznih žepotrpalic, ki cuzajo proračun s prenapihnjenimi cenami.
> > > >
> > > > Kot davkoplačevalec pa kao nisi obvezno "sodeloval", ko je bilo potrebno dokapitalizirat bančni sektor, ki je zaradi "pravičnega" svobodnega trga zakockal tuji denar? Ti tvoji "žepotrpalci" so mala malica v primerjavi z vampiriji iz finančnega sektorja, ki so postali močnejši od držav.
> > >
> > > Kot davkoplačevalec sem zaradi teh istih komunajzarskih žepotrpalic moral sodelovati tudi pri sanaciji državnih bank. Če ne bi bile državne, mi ne bi bilo treba.
> >
> > Aja? A zato so imeli v ZDA TARP? Večina finančnih institucij, ki so jih reševali s tem programom, je bila PRIVATNIH! Enako je bilo tudi drugje.
>
> V ZDA so imeli kar so imeli - očitno epizodo komunizma za "naše". Ampak mi nismo ZDA.
>

Saj to vendar hočemo, ne?

> PS: Ne vem kako je poslovala Societe General, ampak precej prepričan sem, da iz slovenskega proračuna namensko za filanje morebitne luknje v SG ali njenih hčerah nismo prispevali. Na primer.

Societe General ne bodo filali slovenski ampak francoski davkoplačevalci.
1. Komunizma jaz ne maram. Pa me BK v kateri državi.
2. Aha. Ampak ko bi francoski lastniki reševali SG, se bi mi lahko požvižgali na SKB, ki je v lasti SG. Slovenski proračun ne bi namensko reševal SKB ampak bi vlada rekla, da naj jo rešuje SG.

PS: Pa banka v tuji lasti bi se tudi malo manj vpletala v posojanje požrtnim tajkunom na lepe oči, tako da bi bilo manj možnosti za sranje.
mimoidoci sporočil: 5.985
[#1702175] 24.05.12 15:49 · odgovor na: gogi1 (#1702110)
Odgovori   +    0
[gogi1]
> [marsonn]
> > [gogi1]
> > > [marsonn]
> > > Kako je t.i. svobodni trg pravičen, moralen in oh in sploh, kaj?
> >
> > Si ti od farških?
>
> Ne me žalit, prosim! Nisem pa tudi od neoliberalnih :)

To, da nisi od neoliberalnih, karkoli že to pomeni, je jasno po tvoji retoriki. Za informacijo, liberalci smo mirno lahko le liberalci brez neo, saj se kontinuiteta liberalizma ni nikoli prekinila in ni nikoli konvertiral v neo....

Ni pa tvoja retorika daleč od farške, kar je zelo pomenljivo. Očitno imate vsi svoje evangelije, sovražite pa se le zato, ker so si zelo konkurenčni.

Please do not kill the messenger ;-)

Je pa že kar nekaj mojih levičarskih prijateljev z nejevoljo sprejelo take moje primerjave, saj kakih argumentov, da bi mi oporekali, niso imeli. Če imaš na ustih levičarsko religijo potem boš zvenel kot farški.

If you look like a duck, walk like a duck and talk like a duck - guess what!

.......temu se reče dobra argumentacija.......
anon-35515 sporočil: 2.397
[#1702338] 24.05.12 17:50 · odgovor na: anon-105466 (#1702158)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-35515 24.05.2012 17:54
[bricktop]
> [marsonn]
> > [bricktop]
> > > [marsonn]
> > > > [bricktop]
> > > > > [marsonn]
> > > > > > [bricktop]
> > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > Kako je t.i. svobodni trg pravičen, moralen in oh in sploh, kaj?
> > > > > >
> > > > > > Jaz nimam nobenih problemov z delnicami Facebooka, se držim reka "Nije žvaka za seljaka," in pač ne sodelujem pri tej "žvaki". Stvar svobodne izbire in presoje, kar se mi zdi ok.
> > > > > > Ne zdi pa se mi ok, da moram kot davkoplačevalec obvezno "sodelovat" pri financiranju raznih žepotrpalic, ki cuzajo proračun s prenapihnjenimi cenami.
> > > > >
> > > > > Kot davkoplačevalec pa kao nisi obvezno "sodeloval", ko je bilo potrebno dokapitalizirat bančni sektor, ki je zaradi "pravičnega" svobodnega trga zakockal tuji denar? Ti tvoji "žepotrpalci" so mala malica v primerjavi z vampiriji iz finančnega sektorja, ki so postali močnejši od držav.
> > > >
> > > > Kot davkoplačevalec sem zaradi teh istih komunajzarskih žepotrpalic moral sodelovati tudi pri sanaciji državnih bank. Če ne bi bile državne, mi ne bi bilo treba.
> > >
> > > Aja? A zato so imeli v ZDA TARP? Večina finančnih institucij, ki so jih reševali s tem programom, je bila PRIVATNIH! Enako je bilo tudi drugje.
> >
> > V ZDA so imeli kar so imeli - očitno epizodo komunizma za "naše". Ampak mi nismo ZDA.
> >
>
> Saj to vendar hočemo, ne?
>
> > PS: Ne vem kako je poslovala Societe General, ampak precej prepričan sem, da iz slovenskega proračuna namensko za filanje morebitne luknje v SG ali njenih hčerah nismo prispevali. Na primer.
>
> Societe General ne bodo filali slovenski ampak francoski davkoplačevalci.

1. Komunizma jaz ne maram. Pa me BK v kateri državi.
Tako je! Na barikade bo treba in puške v roke :))
2. Aha. Ampak ko bi francoski lastniki reševali SG, se bi mi lahko požvižgali na SKB, ki je v lasti SG. Slovenski proračun ne bi namensko reševal SKB ampak bi vlada rekla, da naj jo rešuje SG.
Joj, kako imaš kratke kable.:) SG bi preprosto zagrozila, da bodo SKB zaprli in bi tako prisilili slovensko državo, da jo napolni sicer bi imetniki računov torej slovenski varčevalci popušili denar.
PS: Pa banka v tuji lasti bi se tudi malo manj vpletala v posojanje požrtnim tajkunom na lepe oči, tako da bi bilo manj možnosti za sranje.
V tujini je bilo še huje. Tam so banke posojale denar vsakemu, ki je imel minutko časa, da je stopil v njo.
anon-105466 sporočil: 7.339
[#1702611] 24.05.12 21:59 · odgovor na: anon-35515 (#1702338)
Odgovori   +    1
[marsonn]
> [bricktop]
> > [marsonn]
> > > [bricktop]
> > > > [marsonn]
> > > > > [bricktop]
> > > > > > [marsonn]
> > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > Kako je t.i. svobodni trg pravičen, moralen in oh in sploh, kaj?
> > > > > > >
> > > > > > > Jaz nimam nobenih problemov z delnicami Facebooka, se držim reka "Nije žvaka za seljaka," in pač ne sodelujem pri tej "žvaki". Stvar svobodne izbire in presoje, kar se mi zdi ok.
> > > > > > > Ne zdi pa se mi ok, da moram kot davkoplačevalec obvezno "sodelovat" pri financiranju raznih žepotrpalic, ki cuzajo proračun s prenapihnjenimi cenami.
> > > > > >
> > > > > > Kot davkoplačevalec pa kao nisi obvezno "sodeloval", ko je bilo potrebno dokapitalizirat bančni sektor, ki je zaradi "pravičnega" svobodnega trga zakockal tuji denar? Ti tvoji "žepotrpalci" so mala malica v primerjavi z vampiriji iz finančnega sektorja, ki so postali močnejši od držav.
> > > > >
> > > > > Kot davkoplačevalec sem zaradi teh istih komunajzarskih žepotrpalic moral sodelovati tudi pri sanaciji državnih bank. Če ne bi bile državne, mi ne bi bilo treba.
> > > >
> > > > Aja? A zato so imeli v ZDA TARP? Večina finančnih institucij, ki so jih reševali s tem programom, je bila PRIVATNIH! Enako je bilo tudi drugje.
> > >
> > > V ZDA so imeli kar so imeli - očitno epizodo komunizma za "naše". Ampak mi nismo ZDA.
> > >
> >
> > Saj to vendar hočemo, ne?
> >
> > > PS: Ne vem kako je poslovala Societe General, ampak precej prepričan sem, da iz slovenskega proračuna namensko za filanje morebitne luknje v SG ali njenih hčerah nismo prispevali. Na primer.
> >
> > Societe General ne bodo filali slovenski ampak francoski davkoplačevalci.
>
> 1. Komunizma jaz ne maram. Pa me BK v kateri državi.

Tako je! Na barikade bo treba in puške v roke :))

> 2. Aha. Ampak ko bi francoski lastniki reševali SG, se bi mi lahko požvižgali na SKB, ki je v lasti SG. Slovenski proračun ne bi namensko reševal SKB ampak bi vlada rekla, da naj jo rešuje SG.
>

Joj, kako imaš kratke kable.:) SG bi preprosto zagrozila, da bodo SKB zaprli in bi tako prisilili slovensko državo, da jo napolni sicer bi imetniki računov torej slovenski varčevalci popušili denar.

> PS: Pa banka v tuji lasti bi se tudi malo manj vpletala v posojanje požrtnim tajkunom na lepe oči, tako da bi bilo manj možnosti za sranje.

V tujini je bilo še huje. Tam so banke posojale denar vsakemu, ki je imel minutko časa, da je stopil v njo.
1. Si mal zamešu fraze, tole maš za Dražgoše 2013 prštimano.
2. Aha. Ampak potem sledi pregled poslovanja za nazaj in tožba proti SG.
3. Kot rečeno, ti lahko zaradi mene posodiš svoj denar komurkoli hočeš. Tvoj rizik.
anon-35515 sporočil: 2.397
[#1702804] 25.05.12 01:04 · odgovor na: anon-105466 (#1702611)
Odgovori   +    0
[bricktop]
> [marsonn]
> > [bricktop]
> > > [marsonn]
> > > > [bricktop]
> > > > > [marsonn]
> > > > > > [bricktop]
> > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > Kako je t.i. svobodni trg pravičen, moralen in oh in sploh, kaj?
> > > > > > > >
> > > > > > > > Jaz nimam nobenih problemov z delnicami Facebooka, se držim reka "Nije žvaka za seljaka," in pač ne sodelujem pri tej "žvaki". Stvar svobodne izbire in presoje, kar se mi zdi ok.
> > > > > > > > Ne zdi pa se mi ok, da moram kot davkoplačevalec obvezno "sodelovat" pri financiranju raznih žepotrpalic, ki cuzajo proračun s prenapihnjenimi cenami.
> > > > > > >
> > > > > > > Kot davkoplačevalec pa kao nisi obvezno "sodeloval", ko je bilo potrebno dokapitalizirat bančni sektor, ki je zaradi "pravičnega" svobodnega trga zakockal tuji denar? Ti tvoji "žepotrpalci" so mala malica v primerjavi z vampiriji iz finančnega sektorja, ki so postali močnejši od držav.
> > > > > >
> > > > > > Kot davkoplačevalec sem zaradi teh istih komunajzarskih žepotrpalic moral sodelovati tudi pri sanaciji državnih bank. Če ne bi bile državne, mi ne bi bilo treba.
> > > > >
> > > > > Aja? A zato so imeli v ZDA TARP? Večina finančnih institucij, ki so jih reševali s tem programom, je bila PRIVATNIH! Enako je bilo tudi drugje.
> > > >
> > > > V ZDA so imeli kar so imeli - očitno epizodo komunizma za "naše". Ampak mi nismo ZDA.
> > > >
> > >
> > > Saj to vendar hočemo, ne?
> > >
> > > > PS: Ne vem kako je poslovala Societe General, ampak precej prepričan sem, da iz slovenskega proračuna namensko za filanje morebitne luknje v SG ali njenih hčerah nismo prispevali. Na primer.
> > >
> > > Societe General ne bodo filali slovenski ampak francoski davkoplačevalci.
> >
> > 1. Komunizma jaz ne maram. Pa me BK v kateri državi.
>
> Tako je! Na barikade bo treba in puške v roke :))
>
> > 2. Aha. Ampak ko bi francoski lastniki reševali SG, se bi mi lahko požvižgali na SKB, ki je v lasti SG. Slovenski proračun ne bi namensko reševal SKB ampak bi vlada rekla, da naj jo rešuje SG.
> >
>
> Joj, kako imaš kratke kable.:) SG bi preprosto zagrozila, da bodo SKB zaprli in bi tako prisilili slovensko državo, da jo napolni sicer bi imetniki računov torej slovenski varčevalci popušili denar.
>
> > PS: Pa banka v tuji lasti bi se tudi malo manj vpletala v posojanje požrtnim tajkunom na lepe oči, tako da bi bilo manj možnosti za sranje.
>
> V tujini je bilo še huje. Tam so banke posojale denar vsakemu, ki je imel minutko časa, da je stopil v njo.

1. Si mal zamešu fraze, tole maš za Dražgoše 2013 prštimano.
2. Aha. Ampak potem sledi pregled poslovanja za nazaj in tožba proti SG.
3. Kot rečeno, ti lahko zaradi mene posodiš svoj denar komurkoli hočeš. Tvoj rizik.
Kakšen rizik? Sploh veš, kaj se je zgodilo leta 2008? Takrat so rizik za početje bank in finančnega sektorja prevzeli DAVKOPLAČEVALCI in ne banke kot take. A si kaj prespal? No ja, mogoče pa res, če ti Dražgoše še hodijo po glavi :) Butl!
anon-105466 sporočil: 7.339
[#1705117] 27.05.12 00:02 · odgovor na: anon-35515 (#1702804)
Odgovori   +    0
Naše banke niso Goldman Sachs.
anon-35515 sporočil: 2.397
[#1705128] 27.05.12 00:43 · odgovor na: anon-105466 (#1705117)
Odgovori   +    0
[bricktop]
Naše banke niso Goldman Sachs.
Vse banke so bile leta 2008 Goldman Sachs.

Strani: 1 2