3 ure
Slovenski prevozniki lani bolj dejavni in tudi bolj učinkoviti
3 ure
Portugalska tovarna, kjer se vrstijo generacije delavcev
4 ure
Najbolj brani članki danes
5 ur
Nov energetski zakon: prepoved plina za nove stanovanjske stavbe z letom 2025, drva imamo radi 1
6 ur
V EKWB po očitkih iz ZDA potrdili likvidnostne težave. Ustanovitelj podrobneje pojasnjuje situacijo
6 ur
Delničarji Valamarja potrdili 0,22 evra dividende
6 ur
Nemška vlada malenkost izboljšala napoved gospodarske rasti
7 ur
V Severni Makedoniji volijo novega predsednika države
7 ur
Ljudi je premalo, vsi hočejo robote: Yaskawa v Kočevju v tovarno robotov vlaga 32 milijonov evrov
7 ur
Tako stroge bodo lahko omejitve pri Airbnb 3
8 ur
Zakaj Furs ne ponuja več podatkov o prevoženih kilometrih uvoženih vozil in kako lahko do njih pridete sami
8 ur
Kako aprilski evrski PMI vpliva na pričakovanja o obrestnih rezih ECB in kaj govori o nemški recesiji
8 ur
Kaj narediti s stavbo na Litijski? In kaj s TR2? Rešitve so na dlani! 3
8 ur
Hudo dobra živila iz presežkov sadja in zelenjave
8 ur
Izberite pravega borznega posrednika (Oglas)
9 ur
Mesec: Pokojninska reforma bo sprejeta prihodnje leto 5
10 ur
Delo: Nama v roke nemškega sklada
10 ur
Evropski parlament sprejel direktivo o trajnostnih dobavnih verigah 5
11 ur
Stroški energetske krize: koliko stane regulacija cen električne energije, kateri dobavitelji so pobrali največ 1
11 ur
Bo Aleksandra Čeferina po koncu mandata v UEFA zaposlil Sandor Csanyi iz madžarskega OTP? 1

Strani: 1

anon-176723 sporočil: 218
[#1553937] 25.01.12 09:06
Odgovori   +    0
Se nič ne čudim, da je prodaja padla. Investitorji iščejo najboljše naložbe, kar je povsem normalno. Tudi jaz sem se zanimal in računal upravičenost investiranja v sončno elektrarno, pa se mi izračun ni izšel. Za to naložbo je smiselno po mojih ocenah samo. če ima investitor višek denarnih sredstev in recimo kakšno petino teh sredstev nameni za takšno naložbo. Ko pa berem, da nekateri najemajo kredite, jih pa ne razumem, saj se po mojih izračunih investicija ne izzide. Je boljših in zaneslivejših naložb več. Čeprav ne priporočam, ne priporočam v tem trenutku je še vseeno boljša investicija v nepremičnino, ki jo oddajaš, se ti investicija povrne v cca. 15 ih letih in jo še vedno lahko prodaš. Elektrarne ne boš prodal, investicija pa se ti tudi ne povrne prej kot v 12 ih letih. Vse to se izzide seveda, da nimaš kredita, drugače je vse to druga pesem, vse je za vsaj 20% dražje.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#1553973] 25.01.12 09:27
Odgovori   +    0
Sončna energija je nateg:

www.spiegel.de/inter...%2C00.html

Isti drek kot če bi subvencionirali zaklinjanje Quetzalcoatlu. Ne glede na to, koliko denarja zmečeš not- če ne dela štroma pač ne dela štroma.

Strani: 1