Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Koliko bi vas stala Janševa koalicija

Strani: 1 2

anon-118679 sporočil: 183
[#1528981] 10.01.12 22:58
Odgovori   +    3
Petra in Jure tukaj sta pa malce pihnila mimo, prilagoditev bruto plač navzdol, kaj a smo v centralno planskem gospodarstvu?!
bessnim sporočil: 545
[#1529605] 11.01.12 10:08
Odgovori   +    21
"Koliko bi vas stala Janševa koalicija?"


Ziher manj, kot pa zokijeva "mojasvoja-rompompom-nacional-fatal-destrukt" koalicija. 100%!
vrac sporočil: 11.068
[#1529612] 11.01.12 10:11
Odgovori   +    13
Tole pa niso slabi predlogi, kdorkoli bo predsednik vlade, tudi Jankovič, če bo izvoljen seveda, bi moral sprejeti takšne ukrepe...
anon-124411 sporočil: 1.480
[#1529794] 11.01.12 11:31
Odgovori   +    1
Absolutno preveč (kostoljubci, press).
anon-1670 sporočil: 14.712
[#1530133] 11.01.12 13:32
Odgovori   +    3
Prejšnja janševa vlada me je obrala za cca sto tisoč evrov.
Upam, da jo ne bom imel možnost občutiti še enkrat.
anon-84310 sporočil: 1.139
[#1530146] 11.01.12 13:38
Odgovori   +    2
Pa na izbris sociale ste pozabili...
philips sporočil: 6.715
[#1530153] 11.01.12 13:41 · odgovor na: anon-1670 (#1530133)
Odgovori   +    1
[Maj]
Prejšnja janševa vlada me je obrala za cca sto tisoč evrov.
Upam, da jo ne bom imel možnost občutiti še enkrat.
Če pa je VAS mišljeno v množini in če lahko sklepamo po uspešnosti prejšnjega mandata IJJ lahko sklepamo da cca 1 milijardo.
anon-28170 sporočil: 470
[#1530167] 11.01.12 13:45
Odgovori   +    6
Z olajšavami bodo namreč spodbudili podjetnike, da bodo del privarčevanega denarja namenili nazaj v razvoj svojih podjetij.
Jaz tega ne štekam. Itak da če si podjetnik hočeš investirat v svoje podjetje (ja pa socilistični mastodonti ala Janković, Zidar itd. z državnih seskov niso podjetniki, da ne bo pomote). Nočeš investirat, če te država duši in rubi za tisoč in eno varianto in temu reče davek. Če bo vsaj normalno poslovno okolje, bodo podjetniki SAMI PO SEBI želeli razvijati podjetje.
Olajšave so eno navadno besedno lepotičenje. Znižat davke bi bla čist zadostna olajšava.
ivon sporočil: 1.349
[#1530178] 11.01.12 13:47
Odgovori   +    9
Dobri predlogi Mastnaka!
Najpomembnejši pogoj za razvoj podjetništva pa je delujoča pravna država, ki jo lahko zagotovi le Janševa koalicija. Mislim da se oba ekonomista z mano strinjata, le naglas povedati je težko?!
anon-1670 sporočil: 14.712
[#1530323] 11.01.12 14:37 · odgovor na: philips (#1530153)
Odgovori   +    1
[philips]
> [Maj]
> Prejšnja janševa vlada me je obrala za cca sto tisoč evrov.
> Upam, da jo ne bom imel možnost občutiti še enkrat.

Če pa je VAS mišljeno v množini in če lahko sklepamo po uspešnosti prejšnjega mandata IJJ lahko sklepamo da cca 1 milijardo.
A se tebi meša.

Če bi nas vse janša oškodoval samo za milijardo potem bi bil to najboljši predsednik vlade doslej.

Samo pri NLBju je naredil ene pet milijard minusa, ki jih je dal svojim tajkunom.

Nadaljeval raje ne bi, bi pa prišel nekje do najmanj trideset milijard v štirih letih.
anon-224128 sporočil: 1.065
[#1530335] 11.01.12 14:42 · odgovor na: anon-1670 (#1530323)
Odgovori   +    3
[Maj]
> [philips]
> > [Maj]
> > Prejšnja janševa vlada me je obrala za cca sto tisoč evrov.
> > Upam, da jo ne bom imel možnost občutiti še enkrat.
>
> Če pa je VAS mišljeno v množini in če lahko sklepamo po uspešnosti prejšnjega mandata IJJ lahko sklepamo da cca 1 milijardo.

A se tebi meša.

Če bi nas vse janša oškodoval samo za milijardo potem bi bil to najboljši predsednik vlade doslej.

Samo pri NLBju je naredil ene pet milijard minusa, ki jih je dal svojim tajkunom.

Nadaljeval raje ne bi, bi pa prišel nekje do najmanj trideset milijard v štirih letih.


haha kakšne budalščine so pa to, 30 milijard? maj es
čarli sporočil: 13.178
[#1530354] 11.01.12 14:51
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: čarli 11.01.2012 14:57
»Sem za takojšnjo državno izdajo obveznic, ki bi jih država zamenjala za nepremičnine iz bančnih bilanc. Banke bi te obveznice lahko zastavile pri ECB in prejele likvidna sredstva za poplačila obveznosti, država pa lahko nepremičnine oddaja ali jih proda ter si povrne večino denarja, za katerega se je zadolžila,« pravi.
Wow, a potem trdi, da bo država prodala skoraj po istih cenah kot se sedaj ne prodajo. Ja kaj tako butastega pa še ne od tega ekonomista;)
Damijan pravi, da v zdajšnjih razmerah ukrep ne bi bil učinkovit, saj so dobički zelo majhni, sicer pa se mu ukrep zdi smiseln.
Spet en double speak. Če zadeva ni učinkovita potem tudi ni smiselna a ne;) Sicer pa mislim, da je zadeva učinkovita, če se da 100% olajšavo. Vsaj države ki so to naredile se jim je obrestovalo (Estonija, Makedonija).
anon-207661 sporočil: 308
[#1530383] 11.01.12 15:06 · odgovor na: bessnim (#1529605)
Odgovori   +    3
[bessnim]
"Koliko bi vas stala Janševa koalicija?"


Ziher manj, kot pa zokijeva "mojasvoja-rompompom-nacional-fatal-destrukt" koalicija. 100%!
Netko je šapnuo moje ime?
bessnim sporočil: 545
[#1531159] 11.01.12 18:37 · odgovor na: anon-207661 (#1530383)
Odgovori   +    3
xe xe, ne morem verjet - you DO exist :) sori, nisem imel tebe v mislih pri komentiranju, upam da ne zameriš..naslednjič bom napisal rom pom pom, ok? ;)
anon-1670 sporočil: 14.712
[#1531561] 11.01.12 20:19 · odgovor na: anon-224128 (#1530335)
Odgovori   +    1
[matijaf2]
> [Maj]
> > [philips]
> > > [Maj]
> > > Prejšnja janševa vlada me je obrala za cca sto tisoč evrov.
> > > Upam, da jo ne bom imel možnost občutiti še enkrat.
> >
> > Če pa je VAS mišljeno v množini in če lahko sklepamo po uspešnosti prejšnjega mandata IJJ lahko sklepamo da cca 1 milijardo.
>
> A se tebi meša.
>
> Če bi nas vse janša oškodoval samo za milijardo potem bi bil to najboljši predsednik vlade doslej.
>
> Samo pri NLBju je naredil ene pet milijard minusa, ki jih je dal svojim tajkunom.
>
> Nadaljeval raje ne bi, bi pa prišel nekje do najmanj trideset milijard v štirih letih.



haha kakšne budalščine so pa to, 30 milijard? maj es
Splošni dolg te države se je v janševem obdobju zvečal iz 15 na 45 milijard.

Glede na to, da tega denarja sedaj ni nikjer, lahko sklepamo, da se ga je pokradlo ali pa so ga janševi nesposobneži zafurali(isti šit).
anon-112890 sporočil: 3.228
[#1532129] 12.01.12 03:12 · odgovor na: anon-1670 (#1530133)
Odgovori   +    4
[Maj]
Prejšnja janševa vlada me je obrala za cca sto tisoč evrov.
Upam, da jo ne bom imel možnost občutiti še enkrat.
Majči moj zlati fantek, borzni mešetar. Pred leti si vehamentno pametoval tu na forumu okoli tečaja Luke, če se ne motim, napovedoval dnevne tečaja, kdaj je potrebno kupit, kdaj prodat, kot bi imel iz prve roke notranje informacije. In izglada, da si na tej pameti izgubil 100.000. Vidim za zopet operiraš na forumu o nekih "jurčkih", kako bi jih prekladal sem in tja. Zopet pametuješ in si delaš plane, kako boš živel brez dela. Se res nisi ničesar naučil iz preteklosti, ribica moja zlata. Kdo ti bo tokrat kriv?
anon-125402 sporočil: 64
[#1532395] 12.01.12 08:49 · odgovor na: bessnim (#1529605)
Odgovori   +    0
Mislim, da nes je stala že dovolj, od 2004 do 2008, pa še tri leta po tem?!
anon-125402 sporočil: 64
[#1532404] 12.01.12 08:52
Odgovori   +    2
Janša je 2004 uvedel tri nova ministrstva, zdaj ji bo zmanjševal? Janša je zmanjšal število davčnih stopenj, srednji razred je potisnil v najvišjo, zdaj pa bo ponovno uvedel vmesno davčno stopnjo?
On že ve, kako popravljati lastne neumnosti!
anon-227911 sporočil: 717
[#1532757] 12.01.12 10:56 · odgovor na: anon-1670 (#1531561)
Odgovori   +    1
[Maj]
> [matijaf2]
> > [Maj]
> > > [philips]
> > > > [Maj]
> > > > Prejšnja janševa vlada me je obrala za cca sto tisoč evrov.
> > > > Upam, da jo ne bom imel možnost občutiti še enkrat.
> > >
> > > Če pa je VAS mišljeno v množini in če lahko sklepamo po uspešnosti prejšnjega mandata IJJ lahko sklepamo da cca 1 milijardo.
> >
> > A se tebi meša.
> >
> > Če bi nas vse janša oškodoval samo za milijardo potem bi bil to najboljši predsednik vlade doslej.
> >
> > Samo pri NLBju je naredil ene pet milijard minusa, ki jih je dal svojim tajkunom.
> >
> > Nadaljeval raje ne bi, bi pa prišel nekje do najmanj trideset milijard v štirih letih.
>
>
>
> haha kakšne budalščine so pa to, 30 milijard? maj es

Splošni dolg te države se je v janševem obdobju zvečal iz 15 na 45 milijard.

Glede na to, da tega denarja sedaj ni nikjer, lahko sklepamo, da se ga je pokradlo ali pa so ga janševi nesposobneži zafurali(isti šit).


Majči - kot ponavadi zavajaš!

v času Janševe vlade se se zadolževalo PREIVALSTVo, država je pa nižala svoj dolg...poglej kakšno pročilo Banke Slovenije www.bsi.si al pa podatke MF RS...npr.
anon-207661 sporočil: 308
[#1532851] 12.01.12 11:32 · odgovor na: bessnim (#1531159)
Odgovori   +    0
ok :)

...sicer pa glede na tragikomedijo na Šubičevi sploh ne dvomim, da bi bila (moja) rompompom koalicija najboljša rešitev
anon-1670 sporočil: 14.712
[#1532954] 12.01.12 12:21 · odgovor na: anon-227911 (#1532757)
Odgovori   +    0
[Flyboat]
> [Maj]
> > [matijaf2]
> > > [Maj]
> > > > [philips]
> > > > > [Maj]
> > > > > Prejšnja janševa vlada me je obrala za cca sto tisoč evrov.
> > > > > Upam, da jo ne bom imel možnost občutiti še enkrat.
> > > >
> > > > Če pa je VAS mišljeno v množini in če lahko sklepamo po uspešnosti prejšnjega mandata IJJ lahko sklepamo da cca 1 milijardo.
> > >
> > > A se tebi meša.
> > >
> > > Če bi nas vse janša oškodoval samo za milijardo potem bi bil to najboljši predsednik vlade doslej.
> > >
> > > Samo pri NLBju je naredil ene pet milijard minusa, ki jih je dal svojim tajkunom.
> > >
> > > Nadaljeval raje ne bi, bi pa prišel nekje do najmanj trideset milijard v štirih letih.
> >
> >
> >
> > haha kakšne budalščine so pa to, 30 milijard? maj es
>
> Splošni dolg te države se je v janševem obdobju zvečal iz 15 na 45 milijard.
>
> Glede na to, da tega denarja sedaj ni nikjer, lahko sklepamo, da se ga je pokradlo ali pa so ga janševi nesposobneži zafurali(isti šit).



Majči - kot ponavadi zavajaš!

v času Janševe vlade se se zadolževalo PREIVALSTVo, država je pa nižala svoj dolg...poglej kakšno pročilo Banke Slovenije www.bsi.si al pa podatke MF RS...npr.
Ja prebivalstvo, šrot, bavčar, kordež, tovšakova, zidar, lovšin, časar,............................

V glavnem so ti prebivalci dobili kredite od državnih bank kar na "dobro ime".

Zaradi tega kreditiranja "prebivalcev", mora država sedaj stalno dokapitalizirati banke, kar ji lepo zvišuje dolg(pol Pahorjevega minusa je šlo tako ali drugače v banke).

Ljudje pa mislijo, da je vsega slabega kriv Pahor, ne pa tisti lopovi pred njim.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#1532968] 12.01.12 12:27 · odgovor na: anon-112890 (#1532129)
Odgovori   +    0
[maxmaxlj]
> [Maj]
> Prejšnja janševa vlada me je obrala za cca sto tisoč evrov.
> Upam, da jo ne bom imel možnost občutiti še enkrat.

Majči moj zlati fantek, borzni mešetar. Pred leti si vehamentno pametoval tu na forumu okoli tečaja Luke, če se ne motim, napovedoval dnevne tečaja, kdaj je potrebno kupit, kdaj prodat, kot bi imel iz prve roke notranje informacije. In izglada, da si na tej pameti izgubil 100.000. Vidim za zopet operiraš na forumu o nekih "jurčkih", kako bi jih prekladal sem in tja. Zopet pametuješ in si delaš plane, kako boš živel brez dela. Se res nisi ničesar naučil iz preteklosti, ribica moja zlata. Kdo ti bo tokrat kriv?
Napovedovanje tečajev mi ni pa nikoli dobro šlo od rok in zato tega tudi nisem počel.
Očitno si me z nekom zamenjal.

Od Luke sem nekoč samo napisal, da PE 80, vsekakor pomeni, da je delnica krepko precenjena in, da tisti, ki po taki ceni kupuje podjetje ni pri pravi pameti saj se praktično sploh ne more nikamor širiti in je poslovanje odvisno še od obupne železniške povezave.

Ko so pa zadevo vzeli v roke janševci je šlo pa sploh samo še navzgor v nebesa ;)
anon-227911 sporočil: 717
[#1532984] 12.01.12 12:36 · odgovor na: anon-1670 (#1532954)
Odgovori   +    1
[Maj]
> [Flyboat]
> > [Maj]
> > > [matijaf2]
> > > > [Maj]
> > > > > [philips]
> > > > > > [Maj]
> > > > > > Prejšnja janševa vlada me je obrala za cca sto tisoč evrov.
> > > > > > Upam, da jo ne bom imel možnost občutiti še enkrat.
> > > > >
> > > > > Če pa je VAS mišljeno v množini in če lahko sklepamo po uspešnosti prejšnjega mandata IJJ lahko sklepamo da cca 1 milijardo.
> > > >
> > > > A se tebi meša.
> > > >
> > > > Če bi nas vse janša oškodoval samo za milijardo potem bi bil to najboljši predsednik vlade doslej.
> > > >
> > > > Samo pri NLBju je naredil ene pet milijard minusa, ki jih je dal svojim tajkunom.
> > > >
> > > > Nadaljeval raje ne bi, bi pa prišel nekje do najmanj trideset milijard v štirih letih.
> > >
> > >
> > >
> > > haha kakšne budalščine so pa to, 30 milijard? maj es
> >
> > Splošni dolg te države se je v janševem obdobju zvečal iz 15 na 45 milijard.
> >
> > Glede na to, da tega denarja sedaj ni nikjer, lahko sklepamo, da se ga je pokradlo ali pa so ga janševi nesposobneži zafurali(isti šit).
>
>
>
> Majči - kot ponavadi zavajaš!
>
> v času Janševe vlade se se zadolževalo PREIVALSTVo, država je pa nižala svoj dolg...poglej kakšno pročilo Banke Slovenije www.bsi.si al pa podatke MF RS...npr.

Ja prebivalstvo, šrot, bavčar, kordež, tovšakova, zidar, lovšin, časar,............................

V glavnem so ti prebivalci dobili kredite od državnih bank kar na "dobro ime".

Zaradi tega kreditiranja "prebivalcev", mora država sedaj stalno dokapitalizirati banke, kar ji lepo zvišuje dolg(pol Pahorjevega minusa je šlo tako ali drugače v banke).

Ljudje pa mislijo, da je vsega slabega kriv Pahor, ne pa tisti lopovi pred njim.

..ne nabiji!

čigav kader pa je bil - in je v glavnem še vedno na vodilnih funkcijah drž bank oz molznih krav??

--> Vsega slabega so krivi strici iz ozadja in njihovi oprode...naj jiom bo zemlja težka ko jih pokliče Matilda!!

"Analiza celotnega slovenskega dolga prinaša več pomembnih sporočil.

Prvič, celotni dolg slovenskih podjetij, prebivalstva, finančnega sektorja in države je leta 2009 dosegal 69 milijard evrov. V Sloveniji so najbolj zadolžena podjetja, ki po zadolženosti izstopajo tudi v mednarodnem merilu.

Drugič, v Sloveniji smo bili do leta 2008 priče eksplozivni rasti zasebnega dolga podjetij, prebivalstva in finančnega sektorja (bank), medtem ko se je rast javnega dolga države med letoma 2006 in 2008 ustavila. Javni dolg države je eksplodiral po letu 2008 z nastopom Pahorjeve vlade.

In tretjič, aktualne javne polemike o dejanski zadolženosti slovenske države so izredno dobrodošle, saj prinašajo spoznanje, da mora tudi Pahorjeva vlada ustaviti eksplozivno zadolževanje države, ki nas vodi v nepovratno brezno državnega bankrota. "

www.finance.si/30051...jard_evrov

www.umar.gov.si/inde...707cd007de
bessnim sporočil: 545
[#1533337] 12.01.12 15:35 · odgovor na: anon-125402 (#1532395)
Odgovori   +    1
Aha, a levi so nam pa še denar dajali, da so vladali? oz če nas je janševa koalicija stala že dovolj, ajde zini koliko nas je stal 16 letni destrukt levice oz malega-majhnega™?

en pameten, logičen argument prosim..čeprav mislim, da ne bo šlo. sej, verjetno nimaš tudi ti težav z razumevanjem zunanjega dolga, javnega dolga, državnega dolga? ker če za nekoga pri dvopolni vladavini in posledično izbiri napišeš, da nas je že dovolj stala politična opcija, ki je večino časa preždela v opoziciji, potem res ne vem, kje je tisti hakelc v tvoji glavi, kateri ti ne dopušča zdravega ekonomsko/političnega razmišljanja in analiziranja..aja, sori, saj tvoj nickname pove vse x-D.
anon-224128 sporočil: 1.065
[#1533529] 12.01.12 17:18 · odgovor na: anon-1670 (#1531561)
Odgovori   +    1
[Maj]
> [matijaf2]
> > [Maj]
> > > [philips]
> > > > [Maj]
> > > > Prejšnja janševa vlada me je obrala za cca sto tisoč evrov.
> > > > Upam, da jo ne bom imel možnost občutiti še enkrat.
> > >
> > > Če pa je VAS mišljeno v množini in če lahko sklepamo po uspešnosti prejšnjega mandata IJJ lahko sklepamo da cca 1 milijardo.
> >
> > A se tebi meša.
> >
> > Če bi nas vse janša oškodoval samo za milijardo potem bi bil to najboljši predsednik vlade doslej.
> >
> > Samo pri NLBju je naredil ene pet milijard minusa, ki jih je dal svojim tajkunom.
> >
> > Nadaljeval raje ne bi, bi pa prišel nekje do najmanj trideset milijard v štirih letih.
>
>
>
> haha kakšne budalščine so pa to, 30 milijard? maj es

Splošni dolg te države se je v janševem obdobju zvečal iz 15 na 45 milijard.

Glede na to, da tega denarja sedaj ni nikjer, lahko sklepamo, da se ga je pokradlo ali pa so ga janševi nesposobneži zafurali(isti šit).
Ti razločiš med splošnim dolgom, javnim dolgom in primankljajem?

Če so se Slovenci zadolževal kako naj to vlada nadzira? Naj prepove kakeršnokoli kreditiranje ljudi in podjetij? Janša ni imel velike moči nad tem.

On ni bančnik da bi odločal komu se daje kredite in komu ne. Če je NLB dajala kredite tajkunom kako je lahko kriv Janša? Bančniki so odločevali kaj in kako in takrat se je verjelo da bo denarja v prihodnost še veliko.
anon-112890 sporočil: 3.228
[#1533559] 12.01.12 17:30 · odgovor na: anon-1670 (#1532968)
Odgovori   +    1
[Maj]
> [maxmaxlj]
> > [Maj]
> > Prejšnja janševa vlada me je obrala za cca sto tisoč evrov.
> > Upam, da jo ne bom imel možnost občutiti še enkrat.
>
> Majči moj zlati fantek, borzni mešetar. Pred leti si vehamentno pametoval tu na forumu okoli tečaja Luke, če se ne motim, napovedoval dnevne tečaja, kdaj je potrebno kupit, kdaj prodat, kot bi imel iz prve roke notranje informacije. In izglada, da si na tej pameti izgubil 100.000. Vidim za zopet operiraš na forumu o nekih "jurčkih", kako bi jih prekladal sem in tja. Zopet pametuješ in si delaš plane, kako boš živel brez dela. Se res nisi ničesar naučil iz preteklosti, ribica moja zlata. Kdo ti bo tokrat kriv?

Napovedovanje tečajev mi ni pa nikoli dobro šlo od rok in zato tega tudi nisem počel.
Očitno si me z nekom zamenjal.

Od Luke sem nekoč samo napisal, da PE 80, vsekakor pomeni, da je delnica krepko precenjena in, da tisti, ki po taki ceni kupuje podjetje ni pri pravi pameti saj se praktično sploh ne more nikamor širiti in je poslovanje odvisno še od obupne železniške povezave.

Ko so pa zadevo vzeli v roke janševci je šlo pa sploh samo še navzgor v nebesa ;)
To, da ti napovedovanje ni šlo dobro od rok, si spoznal po saldu. Ribica moja zlata, seveda da si debelo komentiral tečaj-e delnic-e. Zagotovo vem, da je bila to ena izmed firm, ki naj bi se povezale v logistični holding (Interevropa, Luka Koper,..). Po mojem spominu je bila to Interevropa. To pa zato, ker jo jaz nikoli nisem imel v mojem portelju, moji prijatelji-znanci so pa prisegali nanjo. Drugi namig, da je bila to Interevropa, je pa tvoje komentiranje Interevrope odkar je doživela potop. To mi daje mislit, da si "čustveno" vezan na to podjetje. Tvoje komentarji so seveda v smer, da so sami lopovi v Interevropi, kar je posledica tvoje izgube, ne najbrž uresničitev želja, da boš po 10 letih handlanja živel od pridobljene razlike. V letu 2007, 08 09, bi našel tvoje poste, ki jih navajam zgoraj, vendar se mi ne da. Upam, da me razumeš, da ne bom bral tvojih 3-letnih postov, da bi ti to dokazoval.
P.s.: Si predstavljaš, da bi vsakdo iza trgovskega pulta vrgel na slovensko borzo in mu po 5-10 letnem obdobju ne bi bilo potrebno več mignit s prstom. To mišljenje se je vspodbujalo, zato, da so se ovce lahko strigle. Poznaš kakšno državo, v kateri bi se to ursničilo? Jaz ne, to se pravi tudi pri nas se to ni moglo zgoditi, pa tudi če bi bili Švica.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#1533931] 12.01.12 22:54 · odgovor na: anon-112890 (#1533559)
Odgovori   +    0
No ja še vedno imam trikrat več kot sem vložil.
Sem pa tudi jaz precej izgubil, nekaj tudi pri IEKG, ki sem jo kupil ene deset let nazaj po deset evrov, prodal sem jo pa, ko je iz 50 padla nekje na 25 in sem dokončno uvidel, da je janšev lovšin podjetje dokončno zafural.

Prodal bi jo že nekje pri 45 evrih, pa mi je janša ravno takrat uvedel davek še za nazaj, čeprav sem ga že bil oproščen.
Pa sem potem rekel a plačam 15% davka ali pa pustim, da 15% pade pa bo nekje isti šit...

Zaradi tega janševega davka uvedenega za nazaj sem izgubil vsaj trideset jurjev.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#1533939] 12.01.12 22:57 · odgovor na: anon-224128 (#1533529)
Odgovori   +    0
[matijaf2]
> [Maj]
> > [matijaf2]
> > > [Maj]
> > > > [philips]
> > > > > [Maj]
> > > > > Prejšnja janševa vlada me je obrala za cca sto tisoč evrov.
> > > > > Upam, da jo ne bom imel možnost občutiti še enkrat.
> > > >
> > > > Če pa je VAS mišljeno v množini in če lahko sklepamo po uspešnosti prejšnjega mandata IJJ lahko sklepamo da cca 1 milijardo.
> > >
> > > A se tebi meša.
> > >
> > > Če bi nas vse janša oškodoval samo za milijardo potem bi bil to najboljši predsednik vlade doslej.
> > >
> > > Samo pri NLBju je naredil ene pet milijard minusa, ki jih je dal svojim tajkunom.
> > >
> > > Nadaljeval raje ne bi, bi pa prišel nekje do najmanj trideset milijard v štirih letih.
> >
> >
> >
> > haha kakšne budalščine so pa to, 30 milijard? maj es
>
> Splošni dolg te države se je v janševem obdobju zvečal iz 15 na 45 milijard.
>
> Glede na to, da tega denarja sedaj ni nikjer, lahko sklepamo, da se ga je pokradlo ali pa so ga janševi nesposobneži zafurali(isti šit).

Ti razločiš med splošnim dolgom, javnim dolgom in primankljajem?

Če so se Slovenci zadolževal kako naj to vlada nadzira? Naj prepove kakeršnokoli kreditiranje ljudi in podjetij? Janša ni imel velike moči nad tem.

On ni bančnik da bi odločal komu se daje kredite in komu ne. Če je NLB dajala kredite tajkunom kako je lahko kriv Janša? Bančniki so odločevali kaj in kako in takrat se je verjelo da bo denarja v prihodnost še veliko.
Seveda je splošni dolg prav hitro javni.
janša je nastavil nadzorni svet NLBja, se dogovoril z kramarjem o milijonski nagradi in nato so začeli svojim razmetavati denar-garancija je bila pa v glavnem povsod "dobro ime" s čimer si banka sedaj še riti ne more obrisati.

Ko je bilo pa vse razdeljeno je pa prišel Pahor in je imel na izbiro ali banke pustiti propasti ali pa vanje vržti par milijard evrov in jih rešiti pred propadom.
Prodati jih ni mogel, ker jih niti za en evro nihče ni hotel.
anon-224128 sporočil: 1.065
[#1535900] 13.01.12 19:29 · odgovor na: anon-1670 (#1533939)
Odgovori   +    0
[Maj]
> [matijaf2]
> > [Maj]
> > > [matijaf2]
> > > > [Maj]
> > > > > [philips]
> > > > > > [Maj]
> > > > > > Prejšnja janševa vlada me je obrala za cca sto tisoč evrov.
> > > > > > Upam, da jo ne bom imel možnost občutiti še enkrat.
> > > > >
> > > > > Če pa je VAS mišljeno v množini in če lahko sklepamo po uspešnosti prejšnjega mandata IJJ lahko sklepamo da cca 1 milijardo.
> > > >
> > > > A se tebi meša.
> > > >
> > > > Če bi nas vse janša oškodoval samo za milijardo potem bi bil to najboljši predsednik vlade doslej.
> > > >
> > > > Samo pri NLBju je naredil ene pet milijard minusa, ki jih je dal svojim tajkunom.
> > > >
> > > > Nadaljeval raje ne bi, bi pa prišel nekje do najmanj trideset milijard v štirih letih.
> > >
> > >
> > >
> > > haha kakšne budalščine so pa to, 30 milijard? maj es
> >
> > Splošni dolg te države se je v janševem obdobju zvečal iz 15 na 45 milijard.
> >
> > Glede na to, da tega denarja sedaj ni nikjer, lahko sklepamo, da se ga je pokradlo ali pa so ga janševi nesposobneži zafurali(isti šit).
>
> Ti razločiš med splošnim dolgom, javnim dolgom in primankljajem?
>
> Če so se Slovenci zadolževal kako naj to vlada nadzira? Naj prepove kakeršnokoli kreditiranje ljudi in podjetij? Janša ni imel velike moči nad tem.
>
> On ni bančnik da bi odločal komu se daje kredite in komu ne. Če je NLB dajala kredite tajkunom kako je lahko kriv Janša? Bančniki so odločevali kaj in kako in takrat se je verjelo da bo denarja v prihodnost še veliko.

Seveda je splošni dolg prav hitro javni.
janša je nastavil nadzorni svet NLBja, se dogovoril z kramarjem o milijonski nagradi in nato so začeli svojim razmetavati denar-garancija je bila pa v glavnem povsod "dobro ime" s čimer si banka sedaj še riti ne more obrisati.

Ko je bilo pa vse razdeljeno je pa prišel Pahor in je imel na izbiro ali banke pustiti propasti ali pa vanje vržti par milijard evrov in jih rešiti pred propadom.
Prodati jih ni mogel, ker jih niti za en evro nihče ni hotel.

Ko je Kramar bil glavni je NLB bila profitabilna in je imela dobre rezultate, koliko nagrade je dobil je pač čisto stvar lastnikov NLB. Za moje pojme 1M niti ni tako veliko. In če ne bi bilo zaradi komunistov, predvsem Kučana bi Drnovšek že zdavnaj prodal NLB in NKBM in tega problema sploh ne bi imeli. Kako pa je Janša vedel da bodo Američani zakuhal krizo in da je pol posojil brez varstva? Takrat se je to tako delalo ker so vsi tako delali in samo danes lahko vemo da je bila to napaka ker pač poznamo kaj se je zgodilo.

Še zmeraj pa je razlika med javnim in splošnim dolgom. In pred Janšo je za NLB odgovorna država že ves čas lastništva, ki pa vemo kdo je bil to.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#1535979] 13.01.12 20:06 · odgovor na: anon-224128 (#1535900)
Odgovori   +    0
99% nevrnjenih posojil izhaja iz let 2004-2008, ko je imel nadzor nad NLBjem janša.

Teoretično je možno tudi to, da denar niso razmetavali zato, da bi ga namerno pokradli ampak zato, da bi karseda napihnili gospodarsko rast in bi imel janša večjo možnost vnovične izvolitve.

Naj gre za eno ali drugo za stanje v NLBju danes je kriv janša-kramar je pa za kimanje janši in mižanjem na obe očesi seveda miljonček več kot prigaral...

Strani: 1 2