Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Potešena radovednost o lastništvu nepremičnin

Strani: 1

anon-101093 sporočil: 6
[#1526993] 10.01.12 07:44
Odgovori   +    6
Pa saj so bili ti podatki na voljo že ves čas (razen vrednosti). Kje je bla pooblaščenka pa do zdaj?
HALOOOOOOO!
anon-247964 sporočil: 6.948
[#1527102] 10.01.12 08:53
Odgovori   +    10
Če nekdo združi javne registre, ne vidim v tem nobene posebne škode. Kadar je pravna država odsotna, predvsem DURS in organi pregona, je vsaka pomoč davkoplačevalcem dobrodošla. Zakaj pa ne bi smeli izvedeti, da je Janković "šenkal" Zdovcu hišo v Stari Ljubljani. Ne, sedaj se bo Musarjeva zgražla in moralizirala, namesto, da bi bili na delu organi pregona. O pranju denarja preko nepremičnin v Sloveniji pa bolje, da ne govorimo. Pravkar smo videli vrh ledene gore.
anon-194466 sporočil: 14
[#1527139] 10.01.12 09:16
Odgovori   +    7
Pa saj je enako kot je bilo. Do sedaj sem dobil vse podatke na enem mestu, sedaj bom pa kličnil še 3 krat pa bom imel enake podatke, samo brez vrednosti. Z dodatnimi kliki bom vedel še več, saj bom vedel točne podatke o morebitnih hipotekah ter višine teh. Ga. Musarjeva kaj vam ni jasno, ali ste mogoče kaj kam pospravili pa se bojite da bi se izvedelo. Kaj pa je vrednost? Dogovor med prodajalcem in kupcem, ali kaj drugega. Lepo vas prosimmalo logičnega sklepanja .
anon-194466 sporočil: 14
[#1527141] 10.01.12 09:16
Odgovori   +    2
Pa saj je enako kot je bilo. Do sedaj sem dobil vse podatke na enem mestu, sedaj bom pa kličnil še 3 krat pa bom imel enake podatke, samo brez vrednosti. Z dodatnimi kliki bom vedel še več, saj bom vedel točne podatke o morebitnih hipotekah ter višine teh. Ga. Musarjeva kaj vam ni jasno, ali ste mogoče kaj kam pospravili pa se bojite da bi se izvedelo. Kaj pa je vrednost? Dogovor med prodajalcem in kupcem, ali kaj drugega. Lepo vas prosim malo logičnega sklepanja .
MF-292763 sporočil: 790
[#1527146] 10.01.12 09:17
Odgovori   +    6
Še nekdo, ki bi rad skrival podatke o nepremičninah. Ko kupiš nepremičnino vstopiš v javnost in postaneš davčni zavezanec za nepremičnine ter oseba, nosi odgovornost in obvezo do te skupnosti. To nima veze z njegovimi argumenti o biometričnem čipu-neumna primerjava. Ravno transparentnost in red pa manjkata Sloveniji in njenim uradnikom, ki so zelo radi ustrežljivi samo do pomembnih ljudi kot Musarjeva. Očistimo prostor z transparetnostjo podatkov in država naj bo v teh stvareh čista, ter prav ona mora zaradi pravilnosti evidenc, davkov ter enakosti državljanov imeti odprte roke. Takrat ji bodo državljani verjeli da ji morajo dati kar ji pripada.
pobalin sporočil: 14.456
[#1527191] 10.01.12 09:35
Odgovori   +    8
Pet zvezdic sem dal zato, ker menim, da sem prav razumel tole zavito kolobocijo. Da se avtor načeloma zavzema za transparentnost podatkov, a le na podlagi ustrezno jasne zakonske ureditve. Kdo piše, sprejema in izvaja zakone vemo, kdo mešetari z nepremičninami, si pa vsaj mislimo.

Strani: 1