Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Tudi država je lahko vitka kot Toyota

Strani: 1

anon-61753 sporočil: 47
[#1461069] 28.11.11 22:52
Odgovori   +    0
Najbolj vitki so biuli taboriščniki. A Novica misli dfa je to bilo doibro. Če misli, naj shujša na 38 kg!!
anon-64443 sporočil: 2
[#1461273] 29.11.11 06:52
Odgovori   +    0
Avtor se je mogoče res pogovarjal s Hinesom, a razumel ga ni. "Izločanje odpadkov"? Čestitam! Dobra šala. Prihodnjič raje bolje razmislite, kaj vam pripoveduje sogovornik in ne prevajajte, če ne razumete.
anon-116035 sporočil: 933
[#1461620] 29.11.11 09:44
Odgovori   +    1
No tudi Toyota ni imela kake velike potrebe po sodelovaju omenjenega gospoda. Podatki izpred 10 let govorijo, da je Toyota imela koeficient obračanja zalog 52 !!!!! To pomeni, da so obračali kapital tedensko, kar spet pomeni, da so lahko dobro poslovali s 6x manjšim kapitalom, kot recimo naše Iskre, Gorenja in podobni. Menite, da se da to doseči brez vitkih oblik vodenja.

Še nekoliko let nazaj sem imel čast 3 dni pogovarjati se z enim od tvorcev tega Toyotinega čudeža, velikim organizatorjem Shigeo Shingom, ki je "nastal" v Toyoti kot glavni organizator poslovnih procesov, kasneje je odprl svoj inštitut za organizacijo in nas učil, kako to doseči v naših podjetjih.

Skoraj morilske misli so me obhajale, ko so moji kolegi "strokovni Slovenčki", kar nekajkrat (v treh dneh) vprašali gosta "Povejte mi gospod, kako naj prepričam našega ministra, da bo podprl našo proizvodnjo in naš izvoz?". Gost seveda tega ne more povedati in vsakič je prijazno po nekakšnem Hmmmm rekel "Prepričan sem, da je gospod minister pameten in prijeten gospod!" Tako Slovenčki probamo bolje poslovati.

Zato se strinjam z avtorjem članka, da gospodje, ki sedadj čvekajo o dosežkih v bodoče, nimajo šans, saj ne vedo o čem govorijo. Učili pa se nebi, saj oni vedo vse. Pa bi želel, da bi to znali, saj bi precej mirneje spal.

Strani: 1