Strani: 1 2

anon-175629 sporočil: 21
[#1322765] 17.08.11 09:40
Odgovori   +    12
Bravo, kr tako naprej :)
anon-123564 sporočil: 82
[#1322781] 17.08.11 09:52
Odgovori   +    21
lepo je zavila v celofan, da v teh krajih ni prihodnosti.
anon-199920 sporočil: 2
[#1322795] 17.08.11 10:04
Odgovori   +    30
"V Sloveniji so jo zmotili tudi neambiciozni in apatični sovrstniki, šele v Avstriji je našla primerne sogovornike in okolje, ki ji postavlja izzive."

Kako financirate študij?
"Za zdaj me podpirajo starši..."

Joj. Slovenija ponuja nešteto priložnosti za ambiciozne mlade ljudi. Samo znajti se je treba .. Študij v tujini je sicer super, ampak lepo prosim ... ne mi o pogumu, če greš študirat v tujino in te podpirajo starši. In ne o mejah v glavah drugih ljudi, če imaš v svoji eno veliko mejo ..zakaj te moti, če nas dajejo v isti koš kot ostale države bivše Jugoslavije? Smo Slovenci morda kaj več? In istočasno manj kot Avstrijci ... ccc
Meni je tisto leto študija v tujini odprlo glavo, da so povsod po svetu možnosti, če si ambiciozen in se znajdeš. Nikjer se ne cedita med in mleko, če ne pljuneš v roke in poprimeš za delo.
Posploševanje vseh vrstnikov na apatične in neambiciozne pa sploh kaže na mejo v glavi.

Razočaranje ob branju tega članka ...
anon-234516 sporočil: 1.943
[#1322811] 17.08.11 10:14
Odgovori   +    11
Pri nas vse dušijo komunajzarji, ker če bi prišli razmišljujoči ljudje na površje, bi oni gnili v čuzah.
Dokler se jih ne rešimo, ne bo nič bolje.
Sem pa navdušena nad to študentko.
Vsi perspektivni gredo iz tega kurnika.
ne vem kdaj nam bo bolje.
anon-189039 sporočil: 106
[#1322869] 17.08.11 10:58 · odgovor na: anon-199920 (#1322795)
Odgovori   +    24
Glede neambicioznih in apaticnih sovrstnikov ji dam 100% prav. Vem kako je bilo pri nas na strojnistvu. Mogoce bi znalo 5% jih povedati zakaj studirajo, drugo je bila vse tema. In smilijo se mi potem firme, ki dobijo tak kader.

Saj ni cudno da je 98% procentov strojniskih firm nekih dodelavnih obratov za nemske proizvode, razvoj pa je to, da na neka vrata nalepijo napis "Razvojni Oddelek".

Ce si ambiciozien, pa itak vec kot 2,3 firme v Sloveniji nimas kjer lahko delas, moras kar lepo "spokati" iz drzave.

Lp,

Presrecen da sem "spokal" iz te drzave ze pred leti.
ssax sporočil: 364
[#1322881] 17.08.11 11:07
Odgovori   +    13
čimprej stran tukaj ti ne pustijo možnosti razvoja in niti zaslužka....če nisi potomec partijcev....lahko delaš samo kot ....
anon-123060 sporočil: 7.025
[#1322891] 17.08.11 11:11
Odgovori   +    12
Slovinija je dežela komunizma in opranoglavcev.
anon-236459 sporočil: 1.391
[#1322925] 17.08.11 11:30
Odgovori   +    13
V Sloveniji ne dobiš ustrezne službe niti z Nobelovo nagrado, če nisi član kake klike ZKS. Alternative srečnega imetnika magisterija II bolonjske st. Alternativa 1: Siva ekonomija: lahko pometaš ceste, čistiš pisarne, pereš avtomobile, prodajaš sesalce, bižuterijo... Slabo plačano, odvisen od volje drugih. Alternativa 2: Delo na črno. Plačano po vrsti storitve in koristi, samostojnost, odvisen od lastne volje. Treba je samostojno živeti in to neodvisno od partijske komande.
anon-75289 sporočil: 61
[#1322933] 17.08.11 11:35
Odgovori   +    3
BRAVO EVAAA!

Vsaka cast za dober interviju in seveda tud dobre slike!!

Pozdrav od bivsega sostanovalca v domu ;)
anon-248322 sporočil: 1.501
[#1322936] 17.08.11 11:35 · odgovor na: anon-189039 (#1322869)
Odgovori   +    33
Problem Slovenskega visokega šolstva je v prevelikih generacijah študentov, ko gre študirati 100% generacije. Če predpostavimo gaussovo krivuljo, je včasih študiralo 10-20% najboljših in motiviranih, danes jih pa 100%. In ne moremo reči, da so ljudje kaj bolj pametni in odprtih glav. S to potezo države, smo povzročili inflaicijo visoko izobraženih, ki pa imajo dve levi roki.

Da je zadeva bolj pestra, je to globalni problem in ne samo slovenski. Gospodična predpostavlja, da so meje v glavah ljudi. Prva njena meja je, da ne ve točno zakaj študira oz. predpostavlja, da bo v življenju šla lažje skozi, ker je študirala. No čas bo pokazal ali bo to res ali ne, velika verjetnost pa je da ne.

Tisti, ki je (smo) študiran, živi v prepričanju, da zaradi tega živi bolje in zasluži več, kot tisti, ki ni. Pa življenje vsak dan izkazuje, da ni tako. Če kdo tega še ni opazil, pač ni imel opravka z realnim življenjem, kjer je od kakšnega mojstra potreboval kakšno storitev pri stanovanju ali hiši.

Tudi izobrazba tujini v dobi 5 let, ti ne da primerljane prednosti za celo življenje. Danes, ko je omogočen prost pretok idej, preko interneta in ko je vse multimedija, je podiranje mej v glavah precej enostavno. Zaradi tega sploh ni treba v Avstrijo.

Na stanfordu imajo recimo celoten semester brezplačnega predavanja robotike in sistemov, za tistega, ki bi ga zanimalo.

Precej študentov misli, da bo z ekologijo in "povezovanjem" znanj, bolj prišlo skozi. Ta sranja od ekologije, lahko prodajajo samo EU birokratom in firmam, ki jih duši EU birokracija. Zaenkrat pa izgleda da se sistem EU birokracije sesuva sam vase oz. se bo mogel sesuti, ker je nevzdržen.
gt001 sporočil: 786
[#1322942] 17.08.11 11:39 · odgovor na: anon-236459 (#1322925)
Odgovori   +    11
[wilde]
Alternative srečnega imetnika magisterija II bolonjske st. ...
slisi se hudo, vendar diplomanti 2. stopnje bolonjskega studija (naziv mag. za imenom) so po izobrazbeni ravni identicni z nekdanjim UNI programom - sluzba za te pa se najde odvisna od studija, katerega so obiskovali (druzboslovni - fancy; naravoslovni-tehnicni - fizicari).

Se pa strinjam, da je v SLO bolj ali manj revscina glede sluzb&plac, se pa lahko tehnicari dobro prodajo v tujino.
anon-57192 sporočil: 254
[#1322951] 17.08.11 11:47 · odgovor na: gt001 (#1322942)
Odgovori   +    1
[gt001]
slisi se hudo, vendar diplomanti 2. stopnje bolonjskega studija (naziv mag. za imenom) so po izobrazbeni ravni identicni z nekdanjim UNI programom
Ni res... pojdi z UNI programom po ta naziv, pa boš moral(a) narediti še par izpitiov... preverjeno.... torej ni IDENTIČNO, ali pa ti ne veš kaj je identično.
anon-189039 sporočil: 106
[#1322965] 17.08.11 12:02 · odgovor na: anon-248322 (#1322936)
Odgovori   +    7
[rodrigues]
Problem Slovenskega visokega šolstva je v prevelikih generacijah študentov, ko gre študirati 100% generacije. Če predpostavimo gaussovo krivuljo, je včasih študiralo 10-20% najboljših in motiviranih, danes jih pa 100%. In ne moremo reči, da so ljudje kaj bolj pametni in odprtih glav. S to potezo države, smo povzročili inflaicijo visoko izobraženih, ki pa imajo dve levi roki.
Da, se 100% strinjam. Ceprav nisem bil iz premozne druzine, sem bil zmeraj za vpeljavo solnin. Naj studira tisti ki res hoce, ne pa vsakdo. Tako bi se ustvaril neke "vrste" filter za studente. Problem je, da se kvaliteta studija niza, ker ce ni zahtevne industrije, se tudi akademski kader ne sooca s problemi in ne isce inovativnih resitev. Neke kvazi raziskave na teoretnicnem podrocju pa tudi niso gonilo nekega napredka. Tako postajajo nasi novi profesorji predvsem "Zajtng Profesorji". Predavaj tisto kar si prebral ne tisto kar si naredil.

Da je zadeva bolj pestra, je to globalni problem in ne samo slovenski. Gospodična predpostavlja, da so meje v glavah ljudi. Prva njena meja je, da ne ve točno zakaj študira oz. predpostavlja, da bo v življenju šla lažje skozi, ker je študirala. No čas bo pokazal ali bo to res ali ne, velika verjetnost pa je da ne.

Tisti, ki je (smo) študiran, živi v prepričanju, da zaradi tega živi bolje in zasluži več, kot tisti, ki ni. Pa življenje vsak dan izkazuje, da ni tako. Če kdo tega še ni opazil, pač ni imel opravka z realnim življenjem, kjer je od kakšnega mojstra potreboval kakšno storitev pri stanovanju ali hiši.
Mogoce tole prepostavljas malo napacno. Ti vzames placo na uro katero ti zasluzis in jo primerjas s stroskovno uro vodovodarja. Recimo takole. Zasluzis 10 bruto na uro, firmo stane tvoje delovno mesto se dodatnih 10evrov na uro (pac, racunalnik, software, ogrevanje, najemnina,..) torej lahko racuna zunanjemu 20 eurov na uro. Vodovodar zasluzi 5€ na uro, ampak orodje in vse ostale stvari ga stanejo 30€ na uro. Seveda je potem njegova ura drazja, ampak zasluzil bo manj kot ti na uro.

Tudi izobrazba tujini v dobi 5 let, ti ne da primerljane prednosti za celo življenje. Danes, ko je omogočen prost pretok idej, preko interneta in ko je vse multimedija, je podiranje mej v glavah precej enostavno. Zaradi tega sploh ni treba v Avstrijo.
Ti pa da vpogled v druge kulture, spoznas razlicna misljenja, kar se prej kot slej izkaze za pozitivno. Tudi jaz sem mislil da so nemci pridni in delavne, ampak odkar sem tu se mi je mnenje spremenilo. :)

Na stanfordu imajo recimo celoten semester brezplačnega predavanja robotike in sistemov, za tistega, ki bi ga zanimalo.
Ce ti v Slo ponudis prostovoljno predavanje ostanes sam v predavalnici. Mogoce ti tvoj asistent dela druzbo.

Precej študentov misli, da bo z ekologijo in "povezovanjem" znanj, bolj prišlo skozi. Ta sranja od ekologije, lahko prodajajo samo EU birokratom in firmam, ki jih duši EU birokracija. Zaenkrat pa izgleda da se sistem EU birokracije sesuva sam vase oz. se bo mogel sesuti, ker je nevzdržen.
Ekologija ni slaba stvar, ce bi se enkrat sel studirati bi vzel podobno smer. Delam v branzi in bi bil vesel dodatnega znanja.
anon-227003 sporočil: 369
[#1323016] 17.08.11 12:36 · odgovor na: anon-236459 (#1322925)
Odgovori   +    5
... tole z Nobelovo je pa zadetek v polno ... :)))
anon-197402 sporočil: 1.139
[#1323038] 17.08.11 12:48
Odgovori   +    2
lepo, da se je odločila za takšen način študiranja, v tujini - to je njena bodočnost in je prav, da izkoristi vsako priliko. odlična kombinacija predmetov (zelo perspektivna). veliko sreče in uspešen študij Eva!!! upam, da tudi bodoči maturantje razmišljajo v to smer (vsaj nekateri, kot bi rekla Eva - tisti neapatični).
anon-232953 sporočil: 3
[#1323052] 17.08.11 12:56
Odgovori   +    14
Kljucno pri studiranju v tujini je, da te lahko starsi financno podpirajo...ce te ne morejo, potem si lahko pod nosom obrises izpolnjevanje kakrsnihkoli zivljenjskih ambicij, dokler sam ne zasluzis konkretno dovolj za normalno zivljenje/studij v tujini (torej govorimo o vsaj 1500+ eur/mesec).
anon-151448 sporočil: 3.061
[#1323058] 17.08.11 12:59 · odgovor na: anon-199920 (#1322795)
Odgovori   +    16
[prismoda]
"V Sloveniji so jo zmotili tudi neambiciozni in apatični sovrstniki, šele v Avstriji je našla primerne sogovornike in okolje, ki ji postavlja izzive."

Kako financirate študij?
"Za zdaj me podpirajo starši..."

Joj. Slovenija ponuja nešteto priložnosti za ambiciozne mlade ljudi. Samo znajti se je treba .. Študij v tujini je sicer super, ampak lepo prosim ... ne mi o pogumu, če greš študirat v tujino in te podpirajo starši. In ne o mejah v glavah drugih ljudi, če imaš v svoji eno veliko mejo ..zakaj te moti, če nas dajejo v isti koš kot ostale države bivše Jugoslavije? Smo Slovenci morda kaj več? In istočasno manj kot Avstrijci ... ccc
Meni je tisto leto študija v tujini odprlo glavo, da so povsod po svetu možnosti, če si ambiciozen in se znajdeš. Nikjer se ne cedita med in mleko, če ne pljuneš v roke in poprimeš za delo.
Posploševanje vseh vrstnikov na apatične in neambiciozne pa sploh kaže na mejo v glavi.

Razočaranje ob branju tega članka ...
Se strinjam, tokrat ne morem aplavdirati. Hohštaplersko razmišljanje atijeve scrkljanke.
gt001 sporočil: 786
[#1323071] 17.08.11 13:05 · odgovor na: anon-57192 (#1322951)
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: gt001 17.08.2011 13:09
[Hatrix]
> [gt001]
> slisi se hudo, vendar diplomanti 2. stopnje bolonjskega studija (naziv mag. za imenom) so po izobrazbeni ravni identicni z nekdanjim UNI programom

Ni res... pojdi z UNI programom po ta naziv, pa boš moral(a) narediti še par izpitiov... preverjeno.... torej ni IDENTIČNO, ali pa ti ne veš kaj je identično.
glej imam UNI in sem bil lani povabljen na informativni dan za podiplomski studij (II/III bolonjska stopnja). V predstavitvi in debati, ki se je na informativnem dnevu razvila s profesorji so le-ti povedali/potrdili, da je raven znanja UNI oz. IIB identicna (To je vcepljal v glavo tudi Jansev minister za v. solstvo, ko so uvajali bolonjski studij).
Ker pa ne morejo (iz neznanega razloga) priznat avtomaticno novega naziva so pripravili "skrajsan" program IIB stopnje za bivse UNI, s katerim bi potem nadebudni UNI bili mag. za imenom. Ja res je, za pridobitev tega naziva je bilo potrebno opraviti mislim da 6 izpitov in diplomsko nalogo. Seveda so trdili, da se to naredi relativno enostavno.
Na vprasanje, kaksna je potem konkretna dodana vrednost tega dod. studija, so po nekaj jajcanja neuradno povedali, da je cist bolj kul, ce si ime priimek mag. necesa, kot ime priimek UDI necesa. Tu sem ostal brez besed in sem zakljicil z iskanjem izzivov.
Aja se to ta dodaten studij za pridobitev naziva se konkretno placa (ampak mislim, da je bilo receno 4k€ - ne vem pa, ce je bilo za leto, ali kpl. - v vsakem primeru je bil ta 2l snel kurs drazji, kot direktni dr. studij), katerega pa drzava ne sofinancira.
Zakaj ne?
Zato ker drzava trdi, da je ze brezplacno omogocila UNI studij, studijev, ki je na isti ravni znanja pa ne bodo se enkrat placevali.
Vse informacije iz lanskega informativnega dne na FS MB

Takrat sem zakljucil z iskanjem izzivov na faksu in se spokal v tujino.

da zakljucim s pisanjem: raven znanja je identicna, naziv ni enak - ker pa novega naziva ne smejo prodati zgolj na papirju, ga prodajo v paketu s predavanji.

ps1. pred leti (pred x-to reformo) so bili diplomanti FS 1. stopnje inzenirji, 2. stopnje pa dipl. inzenirji. Vsi takratni dipl. inzenirji so danes avtomaticno udis. Pa takrat za to ni bilo dodatnega studija&co. Kaj mislis zakaj?

ps2. ko si se ze tako razhudil zaradi mojega razumevanja/nerazumevanja identicnosti... pa menda nisi kak g. mag. za imenom, ki se ti ni uspelo prodati na trgu? - mal heca v teh tezkih casih, pa brez zamere ;)

ps3. ker smo mi iz tehnicnega foha bolj okorni z besedami in prepricevanjem, se link iz MZVT:
www.mvzt.gov.si/nc/s...2023/4582/
anon-49373 sporočil: 5.712
[#1323109] 17.08.11 13:34
Odgovori   +    4
za naše birokrate ko se vrne bo samo gimnazijska maturantka, prfoksi na faksu pa bodo šele ugotovili, če je faks, ki ga je naredila primerljiv z našim, in ugotovili da mora še dva izpita naredit in prevest diplomo !???
anon-188464 sporočil: 201
[#1323162] 17.08.11 14:10
Odgovori   +    7
Žal naši ljudje pa naj bodo mladi ali stari nimajo nikakršne želje po nečem novem, ker to pomeni delo, ki ni sorazmerno plačano z vloženim trudom. Saj od začetka ne. Zato je recimo statistika letnika 74 taka. Ženske 80% zaposlene osnovna šola ali vrtec. Moški 40% proizvodnja 50% državne službe (policija itd). Ostali se borijo po svoje. Nekateri uspejo večina pa uspe zaradi donacij staršev oziramo druge žlahte. Sicer za enkrat je razmerje med kapitalom oziroma nepremičninami še vedno v prid mladim. Ampak stanje se spreminja in moji otroci, bodo zelo težko računali na kakšne večje donacije v obliki posesti. To je naša realnost.
anon-248322 sporočil: 1.501
[#1323176] 17.08.11 14:16 · odgovor na: anon-189039 (#1322965)
Odgovori   +    8
[urbanyx]
postajajo nasi novi profesorji predvsem "Zajtng Profesorji". Predavaj tisto kar si prebral ne tisto kar si naredil.
Profesorji morajo biti v prvi vrsti nosilci bazičnih raziskav in znanosti. To ne pomeni, da sodelujejo z industrijo. Slučajno je tako, da ima danes industrija oz. tehnologija tudi povezavo z znanostjo. Tako, da ni nič narobe s profesorji, ki nimajo neposrednega stika z industrijo, če so oni generatorji novega znanja, ki ga je čez čas možno uporabiti.

Raziskave na temo globalnega segrevanja, nimajo neposredne povezave z industrijo, pa si jih vseeno želimo od profesorjev na univezah in inštitutih. Prav tako raziskave zdravil in mehanizmov delovanja človeškega telesa. Tega pač industrija ne bo financirala. To znanje je obče dobro in je prav, da se ga financira preko proračunov.

Kar se tiče šolnin, ni nujno da reši problem, ker imajo v USA težavo zaradi poceni kreditov in so ustvarili nov balon. Ničvredno izobrazbo in predrag šolski sistem.

Mogoce tole prepostavljas malo napacno. Ti vzames placo na uro katero ti zasluzis in jo primerjas s stroskovno uro vodovodarja. Recimo takole. Zasluzis 10 bruto na uro, firmo
Mogoče ti nimaš izkušnje iz življenja. Ko ti pride vodovodar ali kdorkoli nekaj narediti in ko bereš novice kaj si privoščijo naši "oblastniki", te nič ne mika, da bi jim dal še dodatnih 10% DDVja. Tako, da precej poslov oz. večina poslov kjer konzumirajo fizične osebe je gotovinskih.

Pri eni povprečni nepremičnini v vrednosti 100k EUR. Če si privarčeval 10%, potem je to 10k EUR, za tak denar se marsikdo potrudi.

To so moje izkušnje iz prakse. Če imaš ti drugačne, pa povej.
Ce ti v Slo ponudis prostovoljno predavanje ostanes sam v predavalnici. Mogoce ti tvoj asistent dela druzbo.
Ne gre za prostovoljno. Za brezplčano predavanje na visokem nivoju.

see.stanford.edu/see...urses.aspx

globaleconomicanalys...s-and.html

Ekologija ni slaba stvar, ce bi se enkrat sel studirati bi vzel podobno smer. Delam v branzi in bi bil vesel dodatnega znanja.
In kaj te ovira, da ne pridobiš dodatnega znanja? Morda misliš, da so za podajanje znanja primerni samo tisti v "šolah". Vidiš to so tiste "meje" v glavah ljudi.

Pred 10 leti ni bilo googla v takšni obliki kot danes, ni bilo youtuba in ni bilo wikipedije. Lansko leto sem celo prispeval 50 EUR wikipediji, ker sem mnenja, da je bolje dati denar za takšne projekte, kot klošarjem na cesti.

Jaz če bi bil še enkrat pred odločitvijo, da grem študirat, sploh ne vem, če bi šel študirat.
anon-247150 sporočil: 37
[#1323253] 17.08.11 15:32
Odgovori   +    10
Enostavno morem spet pisat. Najprej čestitam Evi, študi v tujini je super zadeva, sem sam izkusil. Vendar vseeno počasi glede zaposlovanja v Sloveniji. Vsi mi "visoko izobraženci" enostavno preveč pričakujemo. Govorim iz prakse, kjer mi na razgovor pride študent ekonimije, ekologije, pravnik, administrator, itd. in misli, da je s študijem v tujini prijel boga za jaca, da je care in da je najbolj pameten. Moj odgovor; dečko počasi, nimaš pojma. Enostavno ste (tudi sam sem bil) mladi preveč v oblakih te dni, enostavno predaleč od realnosti. Konec koncev, če te Slovenija tako moti, izvoli in posatni care/carica v tujini - let me see:)cinični nasmeh
anon-57192 sporočil: 254
[#1323268] 17.08.11 15:51 · odgovor na: gt001 (#1323071)
Odgovori   +    0
Vse to kar si napisal je res in jaz sem to že prej vedel, kar si pa v prejšnem postu delal, je zavajanje, da je stvar identična.

Tudi sam sem iz tehničnega foha, tako da mi je jasno kaj je identičnost.

Debata s tabo mi je nesmiselna, ker predvidevaš vnaprej o neki neprodanosti na trgu.... brez zamere ;)
anon-236459 sporočil: 1.391
[#1323379] 17.08.11 17:29 · odgovor na: gt001 (#1322942)
Odgovori   +    3
Seveda so stari UNI in novi mag. stopnje izenačene. Pač sistem ščiti stare diplomante UNI ala Potrč, Bevk, Potrata, Kumer, da se nebi počutili deprimirane, glede na nove generacije. Zato ne vem kje je smisel novega magistrskega študija, ki traja 5 let, UNI pa je 4, če je bil namen bolonije skrajšati študij. Kaj so pa potem novi UNI s 3 leti pa VSŠ tudi s 3.leti. Zmeda in beda od visokega šolstva. Ostaja z obema nogama v socializmu, s figo v žepu pa koketira z EU. Nenazadnje, a naj ne bi bili bolonjski študentje kompatibilni po celi EU in zaposlivi, stari programi pa to niso. Kje je zadaj dodana vrednost bolonjskega izobraževanja?
anon-255637 sporočil: 1.284
[#1323381] 17.08.11 17:32
Odgovori   +    2
Sam sem nekoc nakladal o Grazu,kako je razvit,kaksne place so tam svasta.
Skratka lagal sem samemu sebi in to pred 20 leti.
Najbolj v spominu pa mi se vedno ostaja Ljubljana,ki me je naucila misliti,tako da mi danes ni tezka nobena stvar nikjer v svetu.
anon-236459 sporočil: 1.391
[#1323394] 17.08.11 17:49 · odgovor na: anon-227003 (#1323016)
Odgovori   +    5
V SLO je situacija tak, da se tisti, ki so h koritu prilezli z nosovi v riti svojih, predvsem političnih, "mentorjev bojijo pokončnih ljudi zdrave pameti, ki se želijo dokazati s svojim delom in znanjem. Zato jim je lastno kadrovsko spletkarjenje, politiziranje in gobezdanje tja v en dan. Primer je Pahor, pa lahko to vidimo po piramidi navzgor in navzdol ter vzporedimo s splošno situacijo v državi. Ena sama izguba časa, dobrih kadrov, kpitala in denarja.
anon-58746 sporočil: 3.738
[#1323426] 17.08.11 18:25
Odgovori   +    1
ja v sloveniji se večinoma izobražuje kadre, ki sodoma, še bolj pa v tujini nezaposljivi, in tisti ki učijo, jih večinoma že povozil čas.....in taka zaprta, samozadostna, družba na dolgi rok ne preživi.
anon-199315 sporočil: 182
[#1323452] 17.08.11 19:05
Odgovori   +    6
"Kako financirate študij?"
"Za zdaj me podpirajo starši..."


Hahahaha. Bravo. Prava alternativka. Hvala za veliko smeha :)
anon-124452 sporočil: 6.934
[#1323469] 17.08.11 19:52 · odgovor na: anon-234516 (#1322811)
Odgovori   +    4
[adana]
Pri nas vse dušijo komunajzarji, ker če bi prišli razmišljujoči ljudje na površje, bi oni gnili v čuzah.
Dokler se jih ne rešimo, ne bo nič bolje.
Sem pa navdušena nad to študentko.
Vsi perspektivni gredo iz tega kurnika.
ne vem kdaj nam bo bolje.
Ti si pravo SDS trobilo, agitprop najslabše sorte!!!!
Kao,.... ti si "razmišljujoča" in kao,.... tebe "dušijo komunajzarji".

Ma daj ne seri, kot kura po dvorišču!

Pa še na koncu poanta:

Ti, kao "razmišljujoča", bi komunajzarje stlačila da "gnijejo v čuzah". Bravo Slovensaka Demokratinja, tako se govori, tako je govoril tudi Breivik!!! Slovenska demokracija ti teče na ušesa. Ha, ha, ha...

Iz tega kurnika je treba spoditi vse neperspektivne, tudi praviš:

Ti si prva ta, neperspektivna, pojdi iz dežele in ne delaj iz nje KURNIKA.

Ti in tvoj neumni SDS.
anon-48899 sporočil: 1.153
[#1323479] 17.08.11 20:13 · odgovor na: anon-199315 (#1323452)
Odgovori   +    5
[matejrusj]
"Kako financirate študij?"
"Za zdaj me podpirajo starši..."


Hahahaha. Bravo. Prava alternativka. Hvala za veliko smeha :)
Ti se kar smej.Smeh je pol zdravja.
Hvala k...da ima normalne starše.To je na žalost ratala že redka dobrina v Sloveniji.

Strani: 1 2