Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek \'\'Zakon o delu na črno podoben sedanjemu\'\'

Strani: 1

bozga sporočil: 6.303
[#1226722] 29.05.11 08:49
Odgovori   +    17
Po neki logiki padajočih domin, bo ta zakon imel vsaj nekoliko domino efekta tudi na padec pokojninske reforme: nepotrebno drezanje v medsosedsko pomoč je marsikaterega tako razjezilo, da bo proti še pri pokojninski reformi.
anon-207494 sporočil: 693
[#1226733] 29.05.11 09:05
Odgovori   +    13
Ekonomist Janez Šušteršič naj si predno blebeta prebere zakon, kar oba, če se je že lotil primerjave.

Nasprotniki zakona, ki trdijo, da zakon omejuje medsosedsko pomoč, imajo prav.

Rešitve, ki po Šušteršičevo omilijo ta bedasti zakon, pa so neumne in neživljenjske.
tstih sporočil: 5.199
[#1226752] 29.05.11 09:34 · odgovor na: (#1226746)
Odgovori   +    13
Zadnja sprememba: tstih 29.05.2011 09:44
[alek14]
>...da je predlagan zakon o delu na črno zelo podoben zdajšnjemu in le krepi nadzor...
Morda pa si Državljani ne želimo še več državnega nadzora?
Šušteršič ima prav. Ker nismo pravna država v praksi bistvo ni v Zakonu o preprečevanju dela na črno, ampak v uradniški interpretaciji njegovih določil. Sedanji zakon je še bolj drakonski, vendar se v praksi ne izvaja. Novi zakon pa je v členih liberalnejši, delo na črno definira kot odplačno (torej plačano) delo in to se da pravno zagovarjati z vseh vidikov: sistemskega, gramatičnega, namenskega in teološkega - vendar pa bi njegovo izvajanje tako kot si to predstavljajo rdeči in njihovo takoimenovano sodstvo (kdo bo čakal dolga leta in šel na ESČP zaradi 500 evrov?) bistveno poslabšalo stanje za ljudi. Vprašanje sprejema ali nesprejema tega zakona je zato povezano z vlado. Če vlada odhaja bi bilo dobro zakon sprejeti. Če vlada ostaja pa bi bil to nevaren signal norim rdečim glavam, za "več državnega nadzora".

p.s. Državljani si pomoje ne želijo več državnega nadzora, ampak kombinacijo - 1) dekriminalizacije dela brez plačila, 2) manj motivacije za delo na črno v obliki sedanjih konfiskacijskih obdavčitev in 3) izvajanje pregona resničnega dela na črno.

Roko na srce niti novi niti stari zakon tega ne omogočata. Jaz bi zakon sprejel in vrgel Zakon o gradnji objektov, ki dejansko prepoveduje samogradnjo...ampak očitno je, da bo z naskokom padel.
153 sporočil: 9.333
[#1226758] 29.05.11 09:48
Odgovori   +    0
Ko se oblast(nik) odloča o
ustvarjalnem delu-kakršnemkoli-
svetinji preživetja, zakone pisati,
mora vedeti, da se z rahlo družbeno
mrežo ne sme neodgovorno igrati;
s težkimi besedami po nemarnem mahati.

Sodražan
anon-24983 sporočil: 7.885
[#1226774] 29.05.11 10:03 · odgovor na: anon-207494 (#1226733)
Odgovori   +    5
[123nic]
Ekonomist Janez Šušteršič naj si predno blebeta prebere zakon, kar oba, če se je že lotil primerjave.

Nasprotniki zakona, ki trdijo, da zakon omejuje medsosedsko pomoč, imajo prav.

Rešitve, ki po Šušteršičevo omilijo ta bedasti zakon, pa so neumne in neživljenjske.
Mah, dvomim da imajo prav. Saj ni nič omejeno, razen pri onih, ki delajo poklicno te stvari. Ti baje lahko izstavijo račun, pa 100% popust. Sicer ne vem, kako bi potem davčna reagirala... :)
So še bolj butaste stvari, kot je to.
Recimo ona pomoč v denarju. Recimo, ko mi je pogorelo, kar sem dobil sem dobil vse v kešu, razen eden mi je plačal pogodbeno delo, ki ga nisem delal, pa vse davke.
Drugače je to vse obdavčeno, razen če Rdeči križ ali Karitas zbira in posreduje. Če ti ne, potlej je pa drek.

Jaz se niti ne poglabljam v to, kaj je z zakonom. Kaj je bilo pa s starim narobe, da ni več dober ?
Izvedba je bila zanič. Koliko so jih pa dobili, ki so delali na črno ? No tudi zdaj jih ne bodo nič več, ker bo še vedno izvedba zanič.
Jaz sem bolj proti iz tega razloga, ker je zakon nepotreben, s tem zapravljen čas in denar davkoplačevalcev, pa vse bo kot prej, ker pač ne bodo nič naredili pri izvajanju zakona, kot ne naredijo pri tem.

Sploh ne vem zakaj rabimo toliko novih zakonov, ko niti starih nismo sposobni izvajati. A zato potem rabimo nov zakon, ki ga zopet ne bomo sposobni izvajati. Pač metanje proč davkoplačevalskega denarja.
anon-201778 sporočil: 3.914
[#1226785] 29.05.11 10:21
Odgovori   +    13
Moj znanec dela na črno že trideset let k njemu hodijo od policajev do uradnikov celo poslanec je bil med njimi popravlja avtomobile dela vse od lakiranja do mehanike bo takšen po novem zakonu kaznovan mislim da ne ker zakon se spravlja na obrtnike in podjetnike za to PROTI
anon-112890 sporočil: 3.228
[#1226786] 29.05.11 10:21
Odgovori   +    9
Ali ves kaj ta zakon. Negdo, ki ima registrirano dejavnost ne bo smel sosedu nuditi sosedko pomoč, ker to pomeni delo na črno, če si pa zaposlen in imaš enaka znanja in spretnosti boš pa lahko delal na črno kolikor te bo volja. Ali nosilec dejavnosti nima svojega prostega časa enako kot zaposleni delavec. Tu je nerazrešen sistemski problem, ki se kaže v odnosu do podjetništva. V regulativi so vse sile usmerjene v kontrolo podjetništva, v kontrolo zaposlenih, nezaposlenih in vseh ostalih se pa pušča vnemar, so pa direktna konkurenca registriranim dejavnostmi.
anon-207494 sporočil: 693
[#1226801] 29.05.11 10:38 · odgovor na: anon-24983 (#1226774)
Odgovori   +    9
Zakon nalogo kontrole države prelaga na pleča navadnih državljanov. Drugim, eliti, se itak nikoli ne grozi, niti nimajo nad seboj nadzora. Oni prav tako fušajo pa jim nihče nič ne reče, niti noče ne. Spravljajo se vedno nad majhne ribe.

Zakon ne preprečuje dela na črno obrtnikom, ti se itak vedno znajdejo, nihče jih ne bo šel kontrolirat. Inšpekcija se bo vsedla na glavo tistemu, ki je zidal in ga je "prijazni" sosed prijavil. Takih sosedov je pri nas veliko. Poslal bo inšpekcijo, ki bo od nas, tistih ki želimo pri hiši kaj postoriti sami, zahtevala račun. Nad velike obrtnike in gradbena podjetja niti ne upajo.
anon-196131 sporočil: 321
[#1226810] 29.05.11 10:54
Odgovori   +    0
a ima kdo link do tega zakona, da si ga preberem?.

Hvala
anon-24983 sporočil: 7.885
[#1226816] 29.05.11 11:06 · odgovor na: anon-207494 (#1226801)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-24983 29.05.2011 11:07
[123nic]
Zakon nalogo kontrole države prelaga na pleča navadnih državljanov. Drugim, eliti, se itak nikoli ne grozi, niti nimajo nad seboj nadzora. Oni prav tako fušajo pa jim nihče nič ne reče, niti noče ne. Spravljajo se vedno nad majhne ribe.

Zakon ne preprečuje dela na črno obrtnikom, ti se itak vedno znajdejo, nihče jih ne bo šel kontrolirat. Inšpekcija se bo vsedla na glavo tistemu, ki je zidal in ga je "prijazni" sosed prijavil. Takih sosedov je pri nas veliko. Poslal bo inšpekcijo, ki bo od nas, tistih ki želimo pri hiši kaj postoriti sami, zahtevala račun. Nad velike obrtnike in gradbena podjetja niti ne upajo.
Ja to pa mi je šlo malo iz glave, ta zidava. Pri zidavi ne bodo kontrolirali gradbenih podjetij, tem bodo še celo zrihtali delo.
Ja če želiš kaj sam postoriti, potem ne rabiš soseda zidarja. :) No ja, da on zida, ti mu pa pomagaš...
Ja če te dober sosed prijavi, potem bi že sedaj lahko kaj bilo.
Veš kaj narediš ? Pošlješ soseda na Karitas, pa da ti ga Karitas pošlje delat kot prostovoljca :)

Hja zakon že lahko kontoro prelaga na pleča navadnih državljanov, samo to ne spremeni dejstva. Potem bo treba nadzirati državljane, če izvajajo nadzor, to bo pa potem še težje in še manjši učinek.
Bi jih bilo treba stimulirati za nadzor potem, ker kdo bo pa delal za državo.
V glavnem je vse zakomplicirano. Kaj bom jaz nadziral, da bom potem same probleme imel. To je podobno kot če bi kakega videl da krade. Če ga prijavim, potem sem sankcioniran, ker bom moral biti na voljo sodišču kot priča v naslednjih 5 letih, če ne še več. Potem se vsak pameten raje obrne proč in nič ne vidi.

Mah saj pravim, da se pač v vse ne poglabljam, ker ta zakon ni potreben. Naj sedanjega izvajajo, pa je problem rešen.
anon-207494 sporočil: 693
[#1226821] 29.05.11 11:15 · odgovor na: anon-24983 (#1226816)
Odgovori   +    6
[fiston]
> Mah saj pravim, da se pač v vse ne poglabljam, ker ta zakon ni potreben. Naj sedanjega izvajajo, pa je problem rešen.
Se strinjam!

Naj stopijo na prste tistim, ki kradejo na veliko.

Zmanjšajo naj državni aparat in birokracijo, pa bomo imeli za pokojnine in še bo ostalo.
anon-231263 sporočil: 1.165
[#1226831] 29.05.11 11:25
Odgovori   +    4
Novi zakon le krepi nadzor in se ne dotika temeljnih vzrokov sive ekonomije, kot so zapleteni in obremenjujoči predpisi in davčni sistem ter slabe javne storitve, zlasti pravosodje, meni Šušteršič. v to, da je vprašanje sive ekonomije rešljivo z represijo in sankcioniranjem, verjamejo res samo najbolj zadrti birokratski verniki. ampak v tej vladi imajo očitno absolutno večino.
anon-167697 sporočil: 3.551
[#1226862] 29.05.11 12:00
Odgovori   +    2
g. Šuštaršič, priznam, velikokrat sem vas pokritiziral. V tem razgretem ozračju histerije in blaznosti ste pa eden redkih akterjev javne debate, ki v tem ne sodelujete. Trezno ocenjujete le posamezne zakone in se ne spuščate na nivo debate o Uršk in tabletah. Le tako naprej.

Kdor ima čisto (in ne črno) vest, bo podprl zakon o črnem delu.
ahafne sporočil: 2.363
[#1226875] 29.05.11 12:13 · odgovor na: anon-167697 (#1226862)
Odgovori   +    0
[kalimba]
g. Šuštaršič, priznam, velikokrat sem vas pokritiziral. V tem razgretem ozračju histerije in blaznosti ste pa eden redkih akterjev javne debate, ki v tem ne sodelujete. Trezno ocenjujete le posamezne zakone in se ne spuščate na nivo debate o Uršk in tabletah. Le tako naprej.

Kdor ima čisto (in ne črno) vest, bo podprl zakon o črnem delu.
Podpišem.
anon-222815 sporočil: 3.318
[#1226879] 29.05.11 12:19
Odgovori   +    2
En odstavek dodan k trenutnemu zakonu, pomeni da naša vlada zelo malo dela ali sploh nič, ker še niso volitve, ko bodo pa volitve bodo pa začeli delati.
anon-17378 sporočil: 8.998
[#1226891] 29.05.11 12:28
Odgovori   +    7
Zdaj bomo vsak dan brali novo propagando, s katero poskušajo spraviti skozi vsaj en zakon, da bodo imeli izgovor, zakaj se ne poberejo iz vlade in parlamenta?

Bedno.

Samo 3x PROTI, z veliko večino, bo dovolj močan signal, da se (morda) ta nesposobna vlada, skupaj s svojo mafijsko bando, pobere iz oblastnih pozicij. In dovolj legitimen razlog, kolikor ne bodo odšli sami, da se jim potem z močjo ljudstva "pomaga" pri sestopanju.
anon-10003 sporočil: 2.478
[#1227010] 29.05.11 16:40
Odgovori   +    2
Ma kakšen zakon,treba je samo vse kateri koristijo bilo katere socialne pravice na tuj račun ,spraviti vsakodnevno če ne drugam ,v gasilske domove med 9 in 12 uro,ter med 14 in 17 uro,pa je problem z delom na črno rešen.

Ta država namerno komplicira,da se vedno znova ustvarjajo nova uradniška mesta. Isto SRANJE bo nastalo z davčnimi blagajnami.
Kolikor vem,gredo gostinci v USA vsakomesečno po potiskane trake z logotipom od davkarije,pa da ga vidimo junaka,kateri bi kaj potem mučkal.
anon-244670 sporočil: 1.042
[#1227125] 29.05.11 20:41
Odgovori   +    5
Če je enak, zakaj ga potem spreminjajo..in kdo krije delavne ure za čas prepiovanja starega zakona....

Strani: 1