Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Odločno proti Pahorju

Strani: 1 2 3 4 5 6 ... 8

anon-238577 sporočil: 14.015
[#1166626] 07.04.11 22:39
Odgovori   +    26
Borat, Go Home!
anon-186344 sporočil: 196
[#1166629] 07.04.11 22:43
Odgovori   +    20
En Frakel bom spil, bom vsem razložil, da sem se zmoooootu!

Malo delo ne zavira gospodarstva, zavira pa pri marsikom miselne procese!
ahafne sporočil: 2.363
[#1166630] 07.04.11 22:43
Odgovori   +    21
Kako pa da ga zdruzenje delodajalcev podpira...to ni gospodarstvo?:)
anon-151592 sporočil: 1.355
[#1166631] 07.04.11 22:44
Odgovori   +    20
Dober članek, skoraj ves v duhu naslova. Le vzroke, zakaj je kdo proti zakonu o malem delu, si očitno razlagamo bolj ali manj vsak po svoje.
Mislec sporočil: 519
[#1166634] 07.04.11 22:46
Odgovori   +    21
Toliko različnih pravil, kako dela in toliko birokratov, ki tolmačijo pravilo. Zadeve so lahko zelo enostavno - enako obdavčenje, enaki prispevki za vse vrste dela, pa še birokratov se rešimo.
anon-228757 sporočil: 2.790
[#1166636] 07.04.11 22:46
Odgovori   +    8
Boli me đon za Pahorja, lutkica. Sem pa odločno proti obema pizdarijama.
anon-257245 sporočil: 52
[#1166641] 07.04.11 22:52
Odgovori   +    13
Frankl za PREDSEDNIKA!
Borut, vsi smo vstali, pojdi domov, prosim...
anon-63996 sporočil: 383
[#1166651] 07.04.11 23:01
Odgovori   +    30
Menim, da je vaše mnenje napačno.
Studentsko delo je kot sami pravite "najbolj ugodno" za koga že? sistem je kompletno kontraverzen in kot takšen ne obstaja nikjer na svetu: študentsko delo je takorekoč neobdavčeno (kar pomeni, da študentje samo jemljejo in ne dajo nič nazaj v sistem in s tem tudi ne prevzemajo nobene odgovornosti za lastno prihodnost).
Istočasno jim država (kar pravzaprav pomeni drugi zaposleni in davkoplačevalci) subvencioniramo obroke, bivanje in še kaj. Načeloma zelo malo ljudi konča študij v roku (mogoče je potrebno tudi to spremeniti, in postaviti sistem, ki že deluje v drugih državah - ampak to je že druga tema). No, dolgotrajni študiji so zelo pogosto tudi zaradi tega ker študiji posvečajo (očitno) manj časa kot je to potrebno zaradi "preživetja".
Obenem, ko študij končajo, ostanejo nezaposleni ker delovna mesta "primerna" za novo pečene diplomirance že imajo "še ne" diplomirani študentje, ki so pa za delodajce cenejši. Zatorej novi diplomiranci upišejo magisterij(e) saj s statusom imajo možnost "rednega" dela prek študentskega servis. kakšen cinizem.

Začaran krog, ki ga je absoltuno potrebno prekiniti.

Verjetno bi predlog novega zakona lahko bil boljši....kot smo že navajeni sledile bodo novele, novele, novele ...ampak je pa začetek sprememb.
Sem za!
anon-245692 sporočil: 442
[#1166652] 07.04.11 23:01
Odgovori   +    22
Uf, Frankl. Tu si šel pa mimo. Že samo povezava Študent in Delo ne pije vode. Da pa daje ta kombinacija zagon učinkovitosti in ustvarjalnosti??? Si bil kdaj študent - si kdaj delal preko študentskega servisa. Boli me k.... za malo delo in zakon in Pahorja in vse skupaj. Samo takih pa ne klatit!
anon-162090 sporočil: 24
[#1166658] 07.04.11 23:05
Odgovori   +    24
Včeraj sem od enega od študentskih servisov prejela kalkulacijo za preteklo leto, saj smo precej odvisni od študentskega dela in se tega kar nabere. Ker ni na dokumentu nobenih osebnih podatkov, ga prilepim:
Študentsko delo (leto 2010) Malo delo (1. 1. 2012)
št. opravljenih ur 5.708 5.708
št.malih delavcev, ki jih ima lahko podjetje glede na število redno zaposlenih*
2
št. ostalih delavcev, ki jih je potrebno plačati preko drugih zaposlitvenih oblik
2,1
bruto strošek malih delavcev 8.353
bruto strošek ostalih delavcev 40.818
skupaj bruto strošek podjetja 27.982 49.171
PODRAŽITEV 21.189 75,7%

Skratka, ker glede na število redno zaposlenih ne bomo smeli imeti več kot 2 mala delavca in bomo morali redno zaposlovati, pa čeprav je narava dela sezonska..
tako da je podražitev za nas kar 75,7%!!!!!!!!!!!!
Vsi, ki smo pametni, bomo proti temu skrpucalu od zakona! Pahor go home..
anon-98354 sporočil: 770
[#1166659] 07.04.11 23:05
Odgovori   +    26
S sprejetjem zakona bi namreč padel tako rekoč edini sistem, kjer so odnosi kolikor toliko tržni, svobodni, davčno oziroma finančno sprejemljivi, celo ugodni, in to za vse udeležence, podjetja, delojemalce in študente.

Lej Frankl, pojma nimaš o problematiki. Študentsko delo je res dobro za falirane študente, je pa katastrofa za mlade. Zato nas je večina študentov proti nadalnjemu izkoriščevanju mladih in smo za malo delo. Razen če misliš, da je naključje, da ima Slovenija edina takšno ureditev študentskega dela in ima najdaljšo dobo študija v Evropi. Je naključje, da se Slovenci odselijo na svoje izjemno pozno, tudi tu smo med najslabšimi v Evropi.
Tak da Frankl, počasi bo treba pretehtati argumente, ne samo apriori zavračati vse, kar predlaga vlada.
anon-104671 sporočil: 1.205
[#1166660] 07.04.11 23:06
Odgovori   +    25
Študentsko delo kot ga imamo, predstavlja diskriminacijo. Medtem ko nekateri, ki so v rednem delovnem razmerju plačujejo visoke davke in prispevke,in to tudi za študente, lahko študenti delajo praktično ne da bi delodajalci morali za njih odvajati davke in prispevke, razen 10% provizije za študentske servise. Ker ne maram take diskriminacije na trgu dela, sem odločno za zakon.

In tu ga je g. Frankel polomil, saj podpiara soobstoj dveh različnih davčnih režimov za v bistvu enako delo, inn to je diskriminacija.
anon-186344 sporočil: 196
[#1166667] 07.04.11 23:09 · odgovor na: anon-98354 (#1166659)
Odgovori   +    23
[TiNemo]
S sprejetjem zakona bi namreč padel tako rekoč edini sistem, kjer so odnosi kolikor toliko tržni, svobodni, davčno oziroma finančno sprejemljivi, celo ugodni, in to za vse udeležence, podjetja, delojemalce in študente.

Lej Frankl, pojma nimaš o problematiki. Študentsko delo je res dobro za falirane študente, je pa katastrofa za mlade. Zato nas je večina študentov proti nadalnjemu izkoriščevanju mladih in smo za malo delo. Razen če misliš, da je naključje, da ima Slovenija edina takšno ureditev študentskega dela in ima najdaljšo dobo študija v Evropi. Je naključje, da se Slovenci odselijo na svoje izjemno pozno, tudi tu smo med najslabšimi v Evropi.
Tak da Frankl, počasi bo treba pretehtati argumente, ne samo apriori zavračati vse, kar predlaga vlada.
Sedi cvek!

Pravilen odgovor je proti študentskemu delu in proti malemu delu!

Proti, proti, proti, proti!!!
podli2000 sporočil: 409
[#1166668] 07.04.11 23:10
Odgovori   +    27
Peter, ni kul, da nisi za zakon zato, ker se vam bodo na Financah študentje podražili. Zakon o malem delu bi moral imeti dva člena: "1. člen - Razveljavijo se vsi predpisi, ki dopuščajo študentsko delo. in 2. člen - Ta zakon začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem listu." :))
anon-162090 sporočil: 24
[#1166671] 07.04.11 23:14 · odgovor na: anon-98354 (#1166659)
Odgovori   +    7
Ok...tvoj pogled je s strani delavca (ki bo ostal brez regresa, brez dopusta, brez bolniške, brez dodatkov za prehrano in prevoz, skratka brez vseh pravic), moj pa s strani malega gospodarstva oziroma delodajalca, saj smo že tako v velikem davčnem primežu, potem pa še ta udarec!!! Verjemi, mnogim več ne bo zneslo, kaj sledi pa vemo....
anon-104671 sporočil: 1.205
[#1166673] 07.04.11 23:15 · odgovor na: anon-186344 (#1166667)
Odgovori   +    21
Sedi cvek!

Pravilen odgovor je proti študentskemu delu in proti malemu delu!

Proti, proti, proti, proti!!!

Vendar se na tem referendumu ne moreš hkrati opredliti proti študentskemu delu in proti malemu delu. Če glasuješ proti malemu del, to posledično pomeni, da si se opredelil za to, da študentsko delo obstane tudi v prihodnosti. Odločanje na referendumu je namreč binarno (za ali proti), ne pa izbira med večimi možnostmi.

Zato si zaslužiš cvek ti, in sicer iz formalne logike.
anon-157433 sporočil: 3.720
[#1166676] 07.04.11 23:16
Odgovori   +    39
Zdaj ne vem, če si ne bom zaslužil goro minusov, ampak nima veze, bom povedal po pravici. V zadnjih tednih sem pozorno bral številne nasprotnike zakona o malem delu, na primer dr. Šušteršiča in dr. Terška, ki sta imela povsem korektne in utemeljene pomisleke, ki so vredni spoštovanja. Zgornji komentar direktorja Financ pa je po mojem mnenju en plačan prispevek, kjer se sporoča v bistvu le to, da je prav, da se ohranijo vse anomalije, nezakonitosti, kraje študentskih servisov, disktiminacija na trgu dela in zlorabe samih študentskih delavcev, ker tako pač kot direktor najbolj prihrani. Nasploh pa je v tekstu vrsta sicer korektnih populističnih protikomunističnih gesel, s katerimi se tudi sam strinjam, vendar nimajo nobene veze v kontekstu nasprotovanja malemu delu.
anon-98354 sporočil: 770
[#1166678] 07.04.11 23:19 · odgovor na: anon-162090 (#1166671)
Odgovori   +    16
Ma kdo bo ostal brez regresa, nihče, ker malo delo ne more nadomestiti rednega. Bojo pa vse službe, ki so do sedaj pripadle faliranim in fiktivnim študentom, pri malem delu prešle na redne zaposlitve.

Če hočeš nižje stroške dela, se ne znašaj nad nami, študenti, zaboga. A bom tebi kradel, če bom hotel nov avto? Če se pa zavzameš za reformo države, liberalizacijo trga dela, nižanja davkov in kar še paše v paket, te bom pa 500% podprl. In bom tudi nasprotoval malemu delu. Dokler pa na gnilem trgu dela majha reforma prinaša veliko izboljšanje za mlade, bom pa za.
anon-219167 sporočil: 1.618
[#1166679] 07.04.11 23:19
Odgovori   +    7
Bojkotirajte vse politične prasce in njihova jebivetrska trobila. Prej, ko to naredite prej se jih boste DEMOKRATIČNO znebili. Verjemite mi, da se da brez teh parazitksih gnid dosti lepše živet.
dronyx sporočil: 4.602
[#1166680] 07.04.11 23:19
Odgovori   +    16
Brez da predlagani zakon sploh preberem menim, da slabše kot je zadeva zasnovana sedaj skoraj ne more biti. Je pa verjetno res, da tako stanje marsikomu zelo ustreza. Čeprav nisem bil že leta na volišču pa tokrat morda kljub vsemu grem.
anon-186344 sporočil: 196
[#1166684] 07.04.11 23:25 · odgovor na: anon-104671 (#1166673)
Odgovori   +    5
[Leffe]
Sedi cvek!

Pravilen odgovor je proti študentskemu delu in proti malemu delu!

Proti, proti, proti, proti!!!

Vendar se na tem referendumu ne moreš hkrati opredliti proti študentskemu delu in proti malemu delu. Če glasuješ proti malemu del, to posledično pomeni, da si se opredelil za to, da študentsko delo obstane tudi v prihodnosti. Odločanje na referendumu je namreč binarno (za ali proti), ne pa izbira med večimi možnostmi.

Zato si zaslužiš cvek ti, in sicer iz formalne logike.
Logika res ni velika, sem pa fantič kot se šika,
čez en mesec ali dva, lahko imamo še dva referenduma.

Če smo dvajset let prenašali študentsko delo, ga bomo pa še dva meseca!
anon-180400 sporočil: 800
[#1166685] 07.04.11 23:26
Odgovori   +    21
Kaj pa tisti, ki ne morejo priti do zaposlitve zaradi študentskega dela? Baje je takih kakih 30.000. Saj jih ni tako veliko, naj pocrkajo, ne.

Zelo lahko je reči, "za upokojence in brezposelne oziroma vse, ki želijo opravljati malo delo, naj se sprejme ustrezni okvir", ampak kako naj bi to v praksi izgledalo? Uvedemo malo delo samo za upokojence in brezposelne, študentsko delo pa ostane, tako kot je? Potem uvedemo samo še eno novo obliko dela (ki jih pri nas itak že mrgoli), ki ne bo zaživela, ker bo študentsko delo ostalo najprivlačnejše za delodajalce.

Pa še nekaj, študenti pravzaprav nimajo neke velike želje delati preko študenta do 30. leta, bi rajši diplomirali prej in imeli redno zaposlitev, ker bi bilo to za njih bolje (menda mi ni treba razlagat, zakaj), ampak ne upajo, ker se zavedajo, da bodo potem težave z zaposlitvijo.

Ampak za Finance d.o.o. je pa seveda v redu, da lahko določena delovna mesta zapolnite s študenti.
anon-257245 sporočil: 52
[#1166687] 07.04.11 23:28
Odgovori   +    7
A je kdo pomisli, kakšni zaslužki se obetajo podjetju Adeccu, ki posreduje delavce?
In ali je naključje, da se v eni Svetlikovi knjigi pojavi kr cela stran o tej "izjemni" firmi, ki res "zgledno" opravlja leasing delovne sile?
Joj, če gre ta zakon skozi, potem nas bodo vse samo še samo najemali, redna služba ADIJO
anon-186344 sporočil: 196
[#1166690] 07.04.11 23:30 · odgovor na: ahafne (#1166630)
Odgovori   +    6
[ahafne]
Kako pa da ga zdruzenje delodajalcev podpira...to ni gospodarstvo?:)
Kaj vas v šoli niso učili, da je potrebno dosti brati?

Pa računanja z razumevanjem tudi ne?

Če bi bil ti delodajalec, katerega delavca bi najel ob pogoju, da imata enako znanje?

Tistega, za katerega odšteješ 60 % davka državi, ali tistega za 20 % davka.

Pa ne razmišljaj predolgo, nedelja je blizu!
ahafne sporočil: 2.363
[#1166703] 07.04.11 23:39 · odgovor na: anon-162090 (#1166658)
Odgovori   +    9
"Malo delo bo dražje od sedanjega študentskega dela, ampak ne glede na to, ga Združenje delodajalcev Slovenije podpira, pravi Smole. "Glavna prednost, ki po našem mnenju odtehta višji strošek, je širitev trga tistih, ki bodo sedaj malo delo lahko opravljali. Poleg tega je tu še regionalni vidik, saj so bila podjetja v krajih, kjer ni fakultet in univerz, sedaj v veliki meri prikrajšana za to prožno obliko dela."

Vir: www.finance.si/307906 Jaz varjamem tistim, ki dajejo delo...zato sem ZA.
ahafne sporočil: 2.363
[#1166709] 07.04.11 23:43 · odgovor na: anon-186344 (#1166690)
Odgovori   +    10
Predstavljaš probelm veliko delo vs. davčno ugorno delo...v sedanjih okoliščinah je davčno ugodno delo študentsko delo, po novem bo malo delo. Razlika je le v tem, da se sedaj lahko študentsko delo izkorišča neomejeno, po novem samo 720 ur....poleg tega je prav da je malo delo dražje..še bolj bi moglo biti, da bodo delodajalci razmišljali od rugih oblikah dela, kot o "davčnih oazah" študentskega dela.
anon-202420 sporočil: 105
[#1166715] 07.04.11 23:47
Odgovori   +    6
Simbolno: zelo kratkovidno stališče za tak profil politika in novinarja.
anon-115200 sporočil: 43
[#1166716] 07.04.11 23:48
Odgovori   +    16
Ta članek pa je tako neobjektiven, da mu manjka samo še podpis: Promocijsko sporočilo.
Zdaj, ko je vlada, po dvoletnem delanju napačnih stvari, končno začela reševati eno največjih anomalij v našem sistemu zaposlovanja, pa takoj vsi po njej v stilu: Čeprav zakona sploh nisem prebral, vem, da je zanič.
Res se nam slaba piše, pa ne samo zaradi vlade, temveč tudi zaradi takih člankov.
anon-186344 sporočil: 196
[#1166720] 07.04.11 23:52 · odgovor na: (#1166713)
Odgovori   +    11
Kva pa ti tolk bluziš.

Na kratko bi lahko povedal, da so podjetniki tudi med študenti in doštudirajo le, če jim vmes v žepu pridno žvenklja.

V glavi pa vakum!

Še Frakla je posesalo!!!!!
anon-257273 sporočil: 137
[#1166726] 07.04.11 23:59
Odgovori   +    28
Absolutno proti, proti in proti malemu delu. Iz vseh razlogov ki so zapisani v članku predvsem pa zaradi načelnega nasprotovanja komunajzarskega odrejanja in limitiranja vsega kar se v Sloveniji sploh lahko počne. Edini pameten predlog je dal Rado Pezdir, ki je predlagal, da naj vsak dela kolikor hoče - malo in veliko in naj plačuje enake dajatve. Šudentsko delo pa naj se limitira na 26 leto ali pa 5 let max v času študija. Hkrati pa naj se limitira čas brezplačnega študija kot je to v vsaki normalni zahodni državi. Ampak v Sloveniji glede na tukaj zapisane komentarje prevladujejo mazohisti, ki imajo rajši, da jim Svetlik nabije dvakrat ali še večkrat večje davke in jim državni uradnik (bo treba spet nekaj novih za nadzor) ukazuje koliko lahko imajo tega in onega, pa koliko ur lahko kdo dela, pa koliko ima lahko firma zaposlenih, pa koliko je lahko plačan itd. A je Svetlik od boga razsvetljen, da lahko pa ravno on i nnjegovi uradniki najbolje predvidi kaj je dobro za delavce in gospodarstvo in kaj ne? Pa mi res rinemo v Severnokorejski sistem. V Sloveniji o vsem kar je dobro za posameznika največ ve in odloča država - kako si bom prislužil pokojnino, koliko mi sme ostati od pošteno zaslužene plače ali kakršnegakoli dohodka (za nepoštene jo ne skrbi), kam smem investirati svoj trdo prisluženi denar in celo to kakšne barve hišo lahko zgradim. Hkrati izdatno podpira lenuhe, ki nočejo delati, daje penzije in enako zdravstveno zavarovanje tistim, ki niso plačali počenega groša ali pa morda ravno kakšnega - vse v imenu solidarnosti in sociale... Celo svoje šolanje od osnovne šole do končanega faksa sem delal - pa je bil takrat komunizem in mi država ni kradla od pošteno zasluženega denarja, zdaj pa mi taki, ki ste celo življenje živeli od mamic in atekov tu na forumu buče prodajate kaj da bi bilo najbolj pametno. Čeprav sem imel štipendijo mi nikoli ne bi uspelo doštudirat, če ni bi mogel tudi delat ob študiju in če bi mi kradli iz žepa toliko kot nameravajo zdaj. Pa nisem bil na kakšnem levem faksu, da se razumemo. Samo nikoli mi pa ni bilo težko prijeti za NOBENO delo - za razliko od nekaterih razvajenih kolegov, ki so imeli to srečo, da so se rodili v Ljubljani in so jih lahko starši živeli in podpirali, sem med štduijem delal karkoli je prišlo pod roke, tudi WCje sem čistil in to za zelo slabo plačilo. Zdaj pa tudi sam v službi moram delati s študenti, če želimo preživeti sezonska nihanja in čas ko so mamice z bolnimi otroki doma, pa na porodniški in na dopustu. Zato je popolnoma nesprejemljivo omejevanje na delodajalca in osebo. Pa še to. Zelo veliko študentov, ki so začeli delati v naši firmi preko študenta je tudi dobilo stalno službo - saj je normalno da vzameš nekoga,ki ga poznaš in se je pri delu že izkazal... Za reševat cel kup anomalij, ki trenutno obstajajo pa so drugi vzvodi, ki pa delujejo tako kot cela naša država - nikakor.

Strani: 1 2 3 4 5 6 ... 8