5 min
Agencija za energijo vztraja: elektrika se bo julija obračunavala po novem in konec!
52 min
Applova prodaja na Kitajskem upadla za petino
2 uri
Top službe – ESA, LTH Castings, NLB, Danfoss, Comtrade, Unior, Gorenjska banka ...
2 uri
Iz NS Triglava odstopil Valjavec
3 ure
Kupil sem delnico še enega podjetja na področju čipov
4 ure
EP potrdil prenovljena fiskalna pravila EU - zadnji korak morajo zdaj storiti še članice
4 ure
Svetovna turistična organizacija in Hrvaška ustanavljata raziskovalni center za trajnostni turizem 2
4 ure
Varovalka pri uvozu kmetijskih proizvodov iz Ukrajine v EU
4 ure
24ur: Kriminalisti obiskali Snežiča in Hajdinjaka
5 ur
(reportaža) Kako je organizirana tovarna japonskih robotov v Kočevju
5 ur
(intervju) Delegirane naloge nikoli ne bi smeli vzeti nazaj
5 ur
L. Mesec po srečanju socialnih partnerjev: Zdaj se bomo ukvarjali z davki in pokojninami! 11
6 ur
Občina Logatec z družbo T-2 v nadgradnjo platforme Logatec Supermesto (PRO)
6 ur
Razkrite bilance 2023: kako so lani poslovala podjetja politikov, znanih odvetnikov, lobistov, profesorjev ... 4
6 ur
Energetika Ljubljana ob koncu kurilne sezone znižuje ceno plina 1
7 ur
Borza NYSE tržne udeležence sprašuje, ali bi podprli prehod na 24-urno trgovanje z delnicami
7 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
7 ur
To je porsche, ki si zasluži pozornost tudi najbolj zagretih ljubiteljev bencinskih hlapov 6
8 ur
Novartis z visoko rastjo dobička in prihodkov
9 ur
Robert Golob kot izvoznik veselih slovenskih ljudskih plesov 1

Strani: 1

anon-124722 sporočil: 1.067
[#1119481] 02.03.11 08:26
Odgovori   +    3
Davčna uprava bi morala vse podatke o pri/odsvojitvah slovenskih delnic pridobiti iz registra KDD, ne pa da gnjavi vsakega posameznika.
Poleg tega je aplikacija, ki jo imajo na eDavki bedna, saj si ne zapomni pri/odsvojitev, ki smo jih že vnesli v prejšnjih letih. Da ne govorim o tem, da sem porabil več ur, ker sem moral 3X vnašati ene in iste podatke, ker me je aplikacija ni spustila naprej (gumb Pošlji ni delal, ko sem jo nasilno prekinil, pa je zgubila vse že vnešene podatke).
Marburg sporočil: 249
[#1119672] 02.03.11 09:50 · odgovor na: anon-124722 (#1119481)
Odgovori   +    0
[0612LESKO]
Davčna uprava bi morala vse podatke o pri/odsvojitvah slovenskih delnic pridobiti iz registra KDD, ne pa da gnjavi vsakega posameznika.
Poleg tega je aplikacija, ki jo imajo na eDavki bedna, saj si ne zapomni pri/odsvojitev, ki smo jih že vnesli v prejšnjih letih. Da ne govorim o tem, da sem porabil več ur, ker sem moral 3X vnašati ene in iste podatke, ker me je aplikacija ni spustila naprej (gumb Pošlji ni delal, ko sem jo nasilno prekinil, pa je zgubila vse že vnešene podatke).
Zakaj ze vnesenih podatkov nisi shranil (zacasna shranitev)??
Lp
MIHA sporočil: 127
[#1119705] 02.03.11 10:02 · odgovor na: Marburg (#1119672)
Odgovori   +    0
Jaz pa sem imel veliko težav pri podpisovanju vloge v Mozilli Firefox, za izgubo ki sem jo prijavil. Pri čakanju na tehnični suport sem vlogo oddal en dan prepozno in naj se kar odločijo kaj bodo.
tstih sporočil: 5.199
[#1119858] 02.03.11 11:10
Odgovori   +    1
Meni se je to zgodilo pred nekaj leti, ko je bil zakon še svež.

Če je poslovanje le preko slovenskih finančnih institucij, DURS dobi podatke iz dveh virov - prijava in finančne institucije. Hipotetično bi lahko naredili navzkrižne kontrole.

Meni so zaradi zamujanja napisali dopis da mi bodo v primeru neoddaje zaračunali, ker so javile mojega prometa finančne institucije (v mojem primeru borzno posredniška družba).

Ker sem posloval le v Sloveniji sem bil prav vesel te elegantne rešitve in sem jim pustil, da to opravijo zame. :)

(disclaimer: šlo je za vsega dvesto evrov, pri višjih vsotah morda ravnajo drugače?)
anon-124722 sporočil: 1.067
[#1120113] 02.03.11 13:12 · odgovor na: Marburg (#1119672)
Odgovori   +    0
Zakaj ze vnesenih podatkov nisi shranil (zacasna shranitev)??
Ja, saj to sem počel, potem ko sem enkrat ugotovil, kakšen amaterski izdelek je pred mano. Na strani imajo sicer povezavo "Uvoz popisnih listov" (sem se že razveselil, ko sem ga zagledal, ker imam vse podatke itak že pripravljene v Excelu), kliknem Pomoč, potem pa tema - vse, kar tam piše je, da moraš imeti podatke pripravljene v XML formatu, o strukturi pa niti besedice :((
anon-197765 sporočil: 6.444
[#1120649] 02.03.11 20:23
Odgovori   +    0
Zamudil sem oddati napoved kapitalskih dobičkov, kaj zdaj?

Pač rečeš, da štrajkaš z obrtniki.

Strani: 1