Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kdo najbolje upravlja vzajemne sklade

Strani: 1 2

anon-165422 sporočil: 2
[#1099952] 15.02.11 23:26
Odgovori   +    5
Od nekdaj zaupam KD Skladom in tako bo tudi v prihodnje!!!! Te ocene samo potrjujejo vero in zaupanje!
anon-227023 sporočil: 2.310
[#1100092] 16.02.11 07:38
Odgovori   +    6
Vsem v poduk: ga ni sklada, ki bi doživel dvajseti rojstni dan. Pričakujem kak odgovor na to dejstvo.
anon-52445 sporočil: 335
[#1100102] 16.02.11 07:49
Odgovori   +    9
kd skladi my ass. probaj dvignit dnar. vplacal 1800 eur dobil ven 800 eur. bolse bi blo da dam v nogavico.
anon-98210 sporočil: 421
[#1100106] 16.02.11 07:50
Odgovori   +    0
aaaaTele lestvice in izbor se ravno ne ujemajo. Verjetno bi morali objaviti lestvico domačih skladov.
anon-166232 sporočil: 3.600
[#1100107] 16.02.11 07:50 · odgovor na: anon-165422 (#1099952)
Odgovori   +    16
Lepo. Ti bom povedal resnično zgodbico.

Imam kolegico, pred letom je dokončala študij in se preko zvez uspela zaposliti v banki na oddelku vrednostnih papirjev. Že po šestih mesecih uvajanja pa je na sestanku kolegija vodja naznanil, da odpirajo nov sklad z začetnim portfeljem 50 mil. Ter da razmišljajo o prepustitvi upravljanja, hm, njej. Priznala mi je, da jo je groza, saj je začetnica in praktični nima pojma, a si ponudbe ne upa zavrniti, saj bi to pomenilo njen konec. Tako ali tako pa jo je vodja potolažil, da 'če bo zaje..., bo pač zaje..., naj se s tem ne obremenuje, bodo že uredili. Vsi se učimo.' Njegove besede.

Vredni zaupanja ste rekli?

p.s.
Iz prospekta sklada.
Cilj upraviteljev vzajemnih skladov je doseči čim višjo donosnost ob določeni sprejemljivi ravni tveganja. S premoženjem upravljamo preudarno, in sicer tako, da strank ne izpostavljamo nepotrebnemu tveganju.
To storimo tako, da:
premoženje razporedimo v večje število vrednostnih papirjev skrbno izbranih izdajateljev, premoženje razporedimo v različne geografske regije, premoženje razporedimo v različne perspektivne gospodarske panoge, premoženje razporedimo le v vrednostne papirje tistih izdajateljev, ki izpolnjujejo stroge interne standarde kakovosti, podrobno spremljamo in proučujemo dogajanja na trgih kapitala in se nanje ustrezno odzivamo. Premoženje vzajemnih skladov skušamo dobro razpršiti na vrednostne papirje raznolikih izdajateljev. Na ta način zmanjšamo pomemben del naložbenega tveganja, ki ga je pri naložbah v vrednostne papirje moč odpraviti, vlagatelji pa so izpostavljeni predvsem tveganjem, ki jih z razpršitvijo premoženja ni moč odpraviti (na primer tveganje svetovnega gospodarskega zastoja, tveganje splošnega padca tečajev delnic na slovenskem trgu ali tveganje neugodne splošne spremembe obrestnih mer).
Premoženje svojih strank upravljamo na discipliniran način in na strateški podlagi, v precej manjši meri pa na špekulativni. To pomeni, da premoženje oblikujemo predvsem iz naložb, za katere ocenjujemo, da imajo ustrezno dolgoročno perspektivo. Pri upravljanju premoženja upoštevamo tudi stroške, ki so povezani s tem, saj se zavedamo, da stranke zanima izključno donosnost premoženja po stroških.
Aha.
anon-211123 sporočil: 46
[#1100129] 16.02.11 08:01
Odgovori   +    0
lestvica domačih skladov bi bila zanima za pogledati
anon-164269 sporočil: 25
[#1100181] 16.02.11 08:33
Odgovori   +    5
Gledati bi morali DZU-je in ne posamezne upravljalce. Tako opevani KD je izgubil največ denarja svojih vlagateljev. Galileo je bil dolga leta največji SLO sklad, v primerjavi z drugimi podobnimi skladi je najslabši, gledano zadnjih 5 let. In to prepričljivo zadnji. Pri drugem največjem Rastku se zgodba ponovi, Balkan je pa totalna polomija. V teh skladih so imeli večino denarja. Tako slab rezultat v primerjavi s konkurenco pokaže , da je tudi zmuzljivi Gantar delal usluge tajkunom in obtičal z njihovimi delnicami.
anon-165706 sporočil: 778
[#1100182] 16.02.11 08:33 · odgovor na: anon-166232 (#1100107)
Odgovori   +    1
[COP]
Lepo. Ti bom povedal resnično zgodbico.

Imam kolegico, pred letom je dokončala študij in se preko zvez uspela zaposliti v banki na oddelku vrednostnih papirjev. Že po šestih mesecih uvajanja pa je na sestanku kolegija vodja naznanil, da odpirajo nov sklad z začetnim portfeljem 50 mil. Ter da razmišljajo o prepustitvi upravljanja, hm, njej. Priznala mi je, da jo je groza, saj je začetnica in praktični nima pojma, a si ponudbe ne upa zavrniti, saj bi to pomenilo njen konec. Tako ali tako pa jo je vodja potolažil, da 'če bo zaje..., bo pač zaje..., naj se s tem ne obremenuje, bodo že uredili. Vsi se učimo.' Njegove besede.

Vredni zaupanja ste rekli?

p.s.
Iz prospekta sklada.

>Cilj upraviteljev vzajemnih skladov je doseči čim višjo donosnost ob določeni sprejemljivi ravni tveganja. S premoženjem upravljamo preudarno, in sicer tako, da strank ne izpostavljamo nepotrebnemu tveganju.
>To storimo tako, da:
>premoženje razporedimo v večje število vrednostnih papirjev skrbno izbranih izdajateljev, premoženje razporedimo v različne geografske regije, premoženje razporedimo v različne perspektivne gospodarske panoge, premoženje razporedimo le v vrednostne papirje tistih izdajateljev, ki izpolnjujejo stroge interne standarde kakovosti, podrobno spremljamo in proučujemo dogajanja na trgih kapitala in se nanje ustrezno odzivamo. Premoženje vzajemnih skladov skušamo dobro razpršiti na vrednostne papirje raznolikih izdajateljev. Na ta način zmanjšamo pomemben del naložbenega tveganja, ki ga je pri naložbah v vrednostne papirje moč odpraviti, vlagatelji pa so izpostavljeni predvsem tveganjem, ki jih z razpršitvijo premoženja ni moč odpraviti (na primer tveganje svetovnega gospodarskega zastoja, tveganje splošnega padca tečajev delnic na slovenskem trgu ali tveganje neugodne splošne spremembe obrestnih mer).

>Premoženje svojih strank upravljamo na discipliniran način in na strateški podlagi, v precej manjši meri pa na špekulativni. To pomeni, da premoženje oblikujemo predvsem iz naložb, za katere ocenjujemo, da imajo ustrezno dolgoročno perspektivo. Pri upravljanju premoženja upoštevamo tudi stroške, ki so povezani s tem, saj se zavedamo, da stranke zanima izključno donosnost premoženja po stroških.

Aha.

Verjetno ima vodja še manj znanja z upravljanjem skladov. Verjetno je ta vodja malo starejša oseba iz nekega drugega časa (socializma) ki se j ena hitro priučil kapitalizma.... In potem se gredo firme upravljanje skladov in mi neuki prebivalci zaupamo svoj denar. Sej scena med folkom je ista. 3/4 prebivalcev Slovenije izhaja iz socializma in sedaj nekateri pričakujejo, da se bodo znali obnašat v tržnih razmerah kapitalizma čez noč. Malo morgen. Folku ni nič jasno kaj so to delnice, delniške družbe, vzajmeni skladi, obveznice itd... Minit bo moglo par generacij, da se bodo razmere kolikor toliko normalizirale. In seveda tudi par generacij, da bomo dobili PRAVE sposobne upravljalce skladov...
anon-1445 sporočil: 3.218
[#1100183] 16.02.11 08:33 · odgovor na: anon-165422 (#1099952)
Odgovori   +    4
[erniee]
Od nekdaj zaupam KD Skladom in tako bo tudi v prihodnje!!!! Te ocene samo potrjujejo vero in zaupanje!
Zaposlen v KD skladih ???
Moji pretekli 'donosi' v KD skladih kažejo porazno sliko.
anon-61498 sporočil: 19
[#1100192] 16.02.11 08:35 · odgovor na: anon-52445 (#1100102)
Odgovori   +    1
Da nisi, ki imel naloženo v obliki življenskega zavarovanja.
anon-1445 sporočil: 3.218
[#1100209] 16.02.11 08:42 · odgovor na: anon-165706 (#1100182)
Odgovori   +    7
[aktiven1]
> [COP]
> Lepo. Ti bom povedal resnično zgodbico.
>
> Imam kolegico, pred letom je dokončala študij in se preko zvez uspela zaposliti v banki na oddelku vrednostnih papirjev. Že po šestih mesecih uvajanja pa je na sestanku kolegija vodja naznanil, da odpirajo nov sklad z začetnim portfeljem 50 mil. Ter da razmišljajo o prepustitvi upravljanja, hm, njej. Priznala mi je, da jo je groza, saj je začetnica in praktični nima pojma, a si ponudbe ne upa zavrniti, saj bi to pomenilo njen konec. Tako ali tako pa jo je vodja potolažil, da 'če bo zaje..., bo pač zaje..., naj se s tem ne obremenuje, bodo že uredili. Vsi se učimo.' Njegove besede.
>
> Vredni zaupanja ste rekli?
>
> p.s.
> Iz prospekta sklada.
>
> >Cilj upraviteljev vzajemnih skladov je doseči čim višjo donosnost ob določeni sprejemljivi ravni tveganja. S premoženjem upravljamo preudarno, in sicer tako, da strank ne izpostavljamo nepotrebnemu tveganju.
> >To storimo tako, da:
> >premoženje razporedimo v večje število vrednostnih papirjev skrbno izbranih izdajateljev, premoženje razporedimo v različne geografske regije, premoženje razporedimo v različne perspektivne gospodarske panoge, premoženje razporedimo le v vrednostne papirje tistih izdajateljev, ki izpolnjujejo stroge interne standarde kakovosti, podrobno spremljamo in proučujemo dogajanja na trgih kapitala in se nanje ustrezno odzivamo. Premoženje vzajemnih skladov skušamo dobro razpršiti na vrednostne papirje raznolikih izdajateljev. Na ta način zmanjšamo pomemben del naložbenega tveganja, ki ga je pri naložbah v vrednostne papirje moč odpraviti, vlagatelji pa so izpostavljeni predvsem tveganjem, ki jih z razpršitvijo premoženja ni moč odpraviti (na primer tveganje svetovnega gospodarskega zastoja, tveganje splošnega padca tečajev delnic na slovenskem trgu ali tveganje neugodne splošne spremembe obrestnih mer).
>
> >Premoženje svojih strank upravljamo na discipliniran način in na strateški podlagi, v precej manjši meri pa na špekulativni. To pomeni, da premoženje oblikujemo predvsem iz naložb, za katere ocenjujemo, da imajo ustrezno dolgoročno perspektivo. Pri upravljanju premoženja upoštevamo tudi stroške, ki so povezani s tem, saj se zavedamo, da stranke zanima izključno donosnost premoženja po stroških.
>
> Aha.


Verjetno ima vodja še manj znanja z upravljanjem skladov. Verjetno je ta vodja malo starejša oseba iz nekega drugega časa (socializma) ki se j ena hitro priučil kapitalizma.... In potem se gredo firme upravljanje skladov in mi neuki prebivalci zaupamo svoj denar. Sej scena med folkom je ista. 3/4 prebivalcev Slovenije izhaja iz socializma in sedaj nekateri pričakujejo, da se bodo znali obnašat v tržnih razmerah kapitalizma čez noč. Malo morgen. Folku ni nič jasno kaj so to delnice, delniške družbe, vzajmeni skladi, obveznice itd... Minit bo moglo par generacij, da se bodo razmere kolikor toliko normalizirale. In seveda tudi par generacij, da bomo dobili PRAVE sposobne upravljalce skladov...
Dajte počasi poskusit priti ven iz tiste vsečasne teorije o napakah zaradi nekih starejših časov. Dejstvo je, da tudi mladi nadobudni uspešni managerji, polni samega sebe, streljajo take kozle, da bomo kmalu brez divjadi. Iz izkušenj. Očitno bodo še čez 100 let obstojali nekateri, ki bodo vzroke za slabe poteze pripisovali prejšnjim generacijam. Move on. Vsi delamo napake, huje je, če nekatere prepričaš, da si nezmotljiv. Takih je pa danes na tisoče. Že v šolah in vrtcih jih učijo samozavesti. Na faksih potem pridobijo 'strokovno znanje', nato se preko vez zaposlijo in rezultati so tu. Ne rečem, da za vse velja ista teorija, trdim pa, da za vse take neumnosti niso vedno krivi pretekli časi.
anon-159531 sporočil: 7
[#1100210] 16.02.11 08:42
Odgovori   +    5
Že dolgo imam v KD skladih, prinesli so mi kar precej. Je pa res, da ko se je kriza že dobro začela sem v začetku 2008 vse do zadnjega prodal (čeprav so mi vsi po vrsti na KD odsvetovali prodajo). Sedaj sem zopet vse naložil nazaj - bomo videli kako bo v prihodnje. Malo sreče vedno potrebuješ pri timingu in izbiri!!
anon-58746 sporočil: 3.738
[#1100219] 16.02.11 08:47
Odgovori   +    1
"zvezde" v židovskih zvezdah...
anon-166232 sporočil: 3.600
[#1100273] 16.02.11 09:05 · odgovor na: anon-1445 (#1100209)
Odgovori   +    1
Drži. Šef ni iz 'preteklih časov'.
anon-25848 sporočil: 2.383
[#1100278] 16.02.11 09:07 · odgovor na: anon-165706 (#1100182)
Odgovori   +    2
... Folku ni nič jasno kaj so to delnice, delniške družbe, vzajmeni skladi, obveznice itd... Minit bo moglo par generacij, da se bodo razmere kolikor toliko normalizirale. In seveda tudi par generacij, da bomo dobili PRAVE sposobne upravljalce skladov...
Meni se pa zdi, da je "znanje" folka obratnosorazmerno z dostopom do poceni "hajzl" papirja. Ja, to ne velja samo za nas, "podalpske hrvate", bogami i šire, puno šire ....
anon-11907 sporočil: 4.590
[#1100281] 16.02.11 09:08 · odgovor na: anon-52445 (#1100102)
Odgovori   +    3
[infinite]
kd skladi my ass. probaj dvignit dnar. vplacal 1800 eur dobil ven 800 eur. bolse bi blo da dam v nogavico.
So ti rekli, da je v Balkan skladih ful dober donos, 100% in več? :D
anon-251241 sporočil: 35
[#1100303] 16.02.11 09:14 · odgovor na: anon-1445 (#1100183)
Odgovori   +    2
[aleksander]
> [erniee]
> Od nekdaj zaupam KD Skladom in tako bo tudi v prihodnje!!!! Te ocene samo potrjujejo vero in zaupanje!

Zaposlen v KD skladih ???
Moji pretekli 'donosi' v KD skladih kažejo porazno sliko.
Se popolnoma strinjam, zaposlen ali pa PRovec. To so njihove finte, takoj prvi komentar, sam sebi v rit zlest, pa je! KD Balkan? Ne me basat!
anon-11907 sporočil: 4.590
[#1100310] 16.02.11 09:17 · odgovor na: anon-1445 (#1100183)
Odgovori   +    1
[aleksander]

Moji pretekli 'donosi' v KD skladih kažejo porazno sliko.
Imaš pa smolo. Moji pretekli donosi v KD skladih v zadnjih 10 letih kažejo kar lepo sliko. Okoli 20% letno je povprečna donosnost ;)
anon-12323 sporočil: 17
[#1100354] 16.02.11 09:34 · odgovor na: anon-11907 (#1100310)
Odgovori   +    7
Mater. 10 let povprečno 20%??? To je še boljše kot Madoff. hahaha
anon-11907 sporočil: 4.590
[#1100400] 16.02.11 09:52 · odgovor na: anon-12323 (#1100354)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-11907 16.02.2011 09:55
Jebat ga, Galileo je imel recimo 02.2001 index 4.02, 02.2011 pa 8.68.
Ok, to je cca. 10% letno. Ajde, malo sem usekal mimo, ker sem naredil oceno za celoten portfelj. A 10% še vedno ni slabo ;)
anon-226267 sporočil: 129
[#1100516] 16.02.11 10:47
Odgovori   +    0
Lepo, da zaupate, upam, da ne boste razočarani! Osebno mi je interesantno le to, KJE JE TRANSPARENTNOST VLOŽENEGA KAPITALA? Imam dostop do kapitala 24/7/ 365? Kje je notranji nadzor podjetja, ali bomo sredstav, ki jih vlagamo,. kasneje dokapitalizirali vsi državljani, DA TI POVRNEMO TOLIKO, KOT SI VLOŽIL! Zavedajte se najprtej rizika, potem vlajte kamorkoli, da ne boste pluvali, čez državo, kako vas je opeharila z delnicami NKBM! To imam ŽAL le na IZREDNO nevarnem Forex tržišču in redkokje drugje, ko bomo dosegli, da bomo vedeli, kaj se z premoženjem dogaja, koliko pobere upravljalec,ponudnik... bom tudi sam razmislil, do tedaj ŽAL NE! L.p. Janez Čuk
anon-226267 sporočil: 129
[#1100535] 16.02.11 10:55 · odgovor na: anon-165706 (#1100182)
Odgovori   +    0
To je isto, kot pravi kolega policist, ki pravi, Ja dejstvo je, da gre računalništvo naprej in mladina ve več, a vendar MI IMAMO RUTINO v starosti!? Prosim lepo, mladina je 1000 svetlobnih let pred vašo Rutino! ŽAL, je tudi pred mano, se jim klanjam lahko ŽAL, in upravljam Svoje premoženje na Forex tržišču SAM! L.P. Janez Čuk
anon-28345 sporočil: 399
[#1100574] 16.02.11 11:13
Odgovori   +    4
Po raziskavi v Ameriki niti 5% skladov ne dosega dow ali nasdaq,kljub svoji "strokovnosti".
anon-24706 sporočil: 469
[#1100612] 16.02.11 11:27 · odgovor na: anon-11907 (#1100400)
Odgovori   +    1
pravzaprav je donos 8% nominalno (če odšteješ pa še inflacijo v tem času pa prideš na 3,5 % letno)...

Ni ravno ne vem kaj, za "najboljši" sklad
anon-88495 sporočil: 5
[#1100667] 16.02.11 11:53
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-88495 16.02.2011 11:55
x
anon-11907 sporočil: 4.590
[#1100725] 16.02.11 12:16 · odgovor na: anon-24706 (#1100612)
Odgovori   +    3
[sappo]
pravzaprav je donos 8% nominalno (če odšteješ pa še inflacijo v tem času pa prideš na 3,5 % letno)...

Ni ravno ne vem kaj, za "najboljši" sklad
Ma saj nisem trdil, da je najboljši!
Le mi gre na q, ker eni tukaj nabijajo, kako so vsi skladi en nateg.
Ker so se pač ovce pustile nategniti leta 2006, ko so bili donosi astronomski (btw, jaz sem avgusta 2007 večino "umaknil" v obvezniške, ker se mi je zdelo stanje nenormalno, pa nisem noben ekonomist).

Pa 10% letno ni tako slab donos. Nobena (meni znana) vezava na bankah ne doseže tega. Seveda se da doseči večje donose, a to je že povezano z znanjem, srečo in predvsem z "jajci" ;)
murje sporočil: 5.120
[#1100746] 16.02.11 12:23
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: murje 16.02.2011 12:35
V informativnem pismu vsem vlagateljem VS Galilea, podsklada KD Krovnega sklada, omenjajo, da ta podsklad doživlja eno največjih preobrazb v svoji 18 letni zgodovini. Ob tem, da je bilo razloženo, da je nova naložbena politika, že stopila v veljavo s 05.12.2010. Poleg tega omenjajo ˝razširil krog vlaganja˝, ˝na svetovne kapitalske trge˝,˝najboljših idej iz vseh regij in trgov sveta˝...ker pa je v praksi zaradi čisto tehničnih omejitev v dnevu ali dveh dneh težko premakniti portfelje, velike sto in več milijonov, in ker takšni premiki s sabo prinesejo visoke transakcijske stroške, smo v novi naložbeni politiki opredelili uporabo orodij, ki ob nizkih stroških omogočajo ˝varovanje portfelja pred močnejšimi padci na delniških trgih (t.i.prodajne opcije)...

Vse tako visokoleteče obljube upravljalcev zbledijo v spodnji tabeli, saj se je obetavno dolgoročno vlaganje, v samo dveh letih sprevrglo in dobesedno razpolovilo, pa ravno sedaj, ko se otroci odpravljajo študirat, je ostanek premoženja dovolj samo za enega...zato mi še sedaj odzvanjajo njihovi tudi v brošurah zapisani pridevniki - največji, najdonosnejši, najuspešnejši,...

STANJE PREMOŽENJA
* Hipotetična vrednost premoženja nekega vlagatelja, ki je kupil ob ustanovitvi 500 enot premoženja:
01.01.1992 - 0,1669 € (40 sit) - (pred konverzijo 500 enot - takratnih 20.000 sit) - 85,45 €
05.01.1993 - 0,45 € - 225 €
04.01.1994 - 0,85 € - 425 €
03.01.1995 - 1,28 € - 640 €
03.01.1996 - 1,48 € - 740 €
03.01.1997 - 1,80 € - 900 €
05.01.1998 - 2,31 € - 1.155 €
04.01.1999 - 3,04 € - 1.520 €
03.01.2000 - 3,66 € - 1.830 €
03.01.2001 - 3,65 € - 1.825 €
03.01.2002 - 4,63 € - 2.315 €
03.01.2003 - 7,41 € - 3.705 €
05.01.2004 - 8,64 € - 4.320 €
03.01.2005 - 10,29 € - 5.145 €
03.01.2006 - 10,77 € - 5.385 €
03.01.2007 - 13,36 € - 6.680 €
12.10.2007 - 17,92 € - najvišja vrednost VEPa * 500 = 8.960 €
03.01.2008 - 17,08 € - 8.540 €
05.01.2009 - 7,29 € - 3.645 €
09.03.2009 - 5,84 € - najnižja vrednost VEPa ( enako kot 24.04.2002) * 500 = 2.920 €
04.01.2010 - 8,95 € - 4.475 €
14.12.2010 - 8,66 € * 500 = 4.330 €
20.01.2011 - 8,70 € * 500 = 4.350 €
14.02.2011 - 8,86 € * 500 = 4.430 €
NOVI PROSPEKT
www.kd-skladi.si/dat...122010.pdf
anon-34953 sporočil: 53
[#1100875] 16.02.11 13:29 · odgovor na: anon-11907 (#1100725)
Odgovori   +    4
Skladi so nateg. Če tebi zaračuna npr vstopno provizijo tam do 3% in zraven še 2% upravljalsko provizijo, daš DZU-ju 5% za nič. Prav tako moraš vedeti, da je tvoje vplačilo v višini 100 eur v sklad, dejansko 97 eur. In mora zadeva najprej zrasti za 3,09% da prideš na izhodišče (ob tem upravljavske provizije nisem upošteval). Teh tvojih 3% vstopne provizije se pri donosu sklada namreč ne pozna oz drugače povedano oni tebi "računajo" donosnost na vplačilo 97 eur in ne na 100 eur. Kupi raje ETF sklade, kjer boš bistveno bistveno ceneje prišel skozi in na dolgi rok tudi z absolutno boljšim donosom. Nenazadnje - poglej kaj je največja naložba našega "najboljšega" upravljalca v skladu KD Tehnologija - ETF na tehnologijo.
anon-46052 sporočil: 558
[#1100895] 16.02.11 13:40
Odgovori   +    6
Tole sem napisal v temi o pokojninskih skladih in velja tudi za ta članek:

Pokojninski (in vzajemni) skladi povsod so navaden joke, povprečno sposoben človek je veliko na boljšem če sam poskrbi za svoje prihranke in plemeniti. Najbolj neumen izgovor je tisti: "nimam se časa ukvarjati s financami, zato raje zaupam strokovnjaku"

1. strokovnjaki so večinoma bogati in se ukvarjajo predvsem z investiranjem lastnih sredstev, če pa že upravljajo tuj kapital pa gre za privatne sklade, ki povprečnežu niso na voljo
2. strokovnjaki ki upravljajo vzajemce, pokojniske sklade in podobno so navadni delavci z diplomo v roki. Če bi bili strokovnjaki na področju plemenitenja denarja, jim ne bi bilo treba delati za KD ali NLB ali... mogoče na začetku (nekje si moraš nabrati začetni kupček katerega potem obračaš). Zdrava pamet: če znaš narediti 20% povprečnega letnega donosa, in imaš 50.000-100.000€, bi hodil vsak dan v službo premetavat delnice vzajemca ali se raje posvetil lastnemu denarju? Verjetno ne, zakaj torej ti strokovnjaki hodijo v službo? Ker ne znajo.

Moja miselnost je taka, da ko prihranki enkrat začnejo ustvarjati toliko denarja kot ga lahko zaslužiš v službi, se raje pobrigaj za njih. Če se lahko 8 ur na dan človek ukvarja s službo, po kakšni logiki financam ne bi namenil nič časa, če prinašajo enak rezultat?
anon-46052 sporočil: 558
[#1100909] 16.02.11 13:45 · odgovor na: anon-46052 (#1100895)
Odgovori   +    2
Še nekaj, kar večinamogoče ne ve. Vzajemni skladi ti od tvojega vloženega denarja vzamejo približno 2% upravljalske provizije vsako leto! To praktično pomeni, da v povprečju poberejo donos, ki ga ustvarijo dividende, torej vlagatelju v vzajemni sklad ostane samo razlika v tržni ceni. Kaj ni bistvo delnic ravno dividenda? Upravičenost do dobička?

KD Prvi Izbor ima recimo zelo majhno upravljalsko proviziji, kar na prvi pogled izgleda ok, vendar ni. Vlagajo v ETF sklade in že ti skladi imajo neke minimalne provizije. Ko seštejemo provizije ETFov, ki jih imajo v portfelju in na to še provizijo KD sklada, smo na istem.

Finančno se izobrazite! V sistemu v katerem živimo je to najpomembnejša izobrazba.

Strani: 1 2