Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Pogled investitorjev na razmere v Sloveniji

Strani: 1

anon-239461 sporočil: 280
[#1067294] 19.01.11 11:05
Odgovori   +    4
Se strinjam. Lp
anon-1955 sporočil: 470
[#1067295] 19.01.11 11:06
Odgovori   +    8
Vprašanje je ali želijo državni ljubimci gledati na investitorje kot ključne deležnike v celotnem procesu. Ali pa bodo investitorje gledali še naprej kot pokvarjene pohlepneže po dobičku in jim še dodatno povečali davčno breme?
bigl sporočil: 18.363
[#1067306] 19.01.11 11:10
Odgovori   +    3
Lepo enostavno in vsem razumljivo napisano v smislu: enostavno deluje, zakaj bi komplicirali....In žal predvsem slednje počnemo pri nas, žal v lastno škodo. Lep dan.
bozga sporočil: 6.303
[#1067431] 19.01.11 11:51
Odgovori   +    6
Slovenija je že zaradi majhnosti trga, sploh pa zaradi vsega v članku naštetega in zbirokratiziranosti za tuje investitorje že davno odpisana destinacija: še domač kapital beži zaradi tega iz Slovenije in toliko manj je verjetno, da bo prišel tuj.
anon-25848 sporočil: 2.383
[#1067461] 19.01.11 12:01
Odgovori   +    0
Gospodarska kriza je pri nas v polnem zamahu in resnična ....
"Komiji" na Irskem tudi štancajo, pa kaj so tam vodili "Neokeynesijansko" politiko, samo vprašam. Ali pa je Irska denimo na začetku "cikla", torej v finančni krizi, gospodarska pa bo temu sledila? Mi pa še nekaj posojamo/"posojamo". Eh, brez veze.
anon-123060 sporočil: 7.025
[#1067685] 19.01.11 13:26
Odgovori   +    3
Sicer je res, vendar je to že davno otepena slama.
anon-61706 sporočil: 6.178
[#1068073] 19.01.11 16:46
Odgovori   +    1
...kdor je v preteklosti skodo delal, jo dela v sedanjosti in jo bo v prihodnosti, se delal...
...treba na kontrolo preteklosti, sedanjosti in prihodnosti navezat...
...treba pogled usmerit...
...hehehe, na delavskih svetih je vedno blo samoupravno sklenjeno kaj je treba, kar se praviloma nikoli ni smelo zgoditi ...
...se danes zdravim glavo, duso in telo, ker me ze od otrostva spremlja obcutek, da se nic ne zgodi tako, kot da se dogovori..., da za vsem-nad vsem neka neznana sila stoji...in po vsemu, je se danes tako...obcutek stoji..., ki vedno tako odloci, nardi, da smo vsi preseneceni..., kot gledam, berem kako si sz pogodbami pogodbene stranke mahajo pred nosi...samo lahko recem, skoda casa za pisat pogodbe...
...tako, kdor kej zna nardit, nikoli ne isce nekoga, da ga bo zaposlil...se kr sam zaposli in nardi-dela kar zna ...
...uuu, kako sem vesel, da spet Gospodicna, na mojmu radju delat prsla...je ze zamenala mi misli...o smislu...
...ampak je vseeno lepo, ce ulicni Anarhisti, starejsemu sedez v busu odstopih...tudi od gostilniskega Filozofa se tako vedenje prcakuje...
...hehehe ...,ce, ko jaz starejsemu hocem sedez odstopiti, praviloma vsak zavrne, ko me pogleda...vem, kaj mu po glavi roji, kdo je zdej starejsi tle..., razen, ce ni glih tezak invalid ali dama..., ko pa mularija meni hoce odstopit, tudi zavrnem, celo me vprasajo, ce sem siguren v lastno trditev..., ce pa mularija, ne pokaze nobene volje starcem sedez odstopit...jih celo voznjo grdo gledam, tako, da njihovo galamo ignoriram..., vem da ne vejo, kaj se v moji glavi mota..., mislijo samo, da me lahko jezijo in meni ne ostane nic drugega, kot spremljat, do kje jim znese, ..., ja tako minevajo voznje po istih cestah istih potnikov...kokr kdaj, uglavnem skozi enak-isti proces...kdo bo sedel in kdo bo stal...
...Amen...to, Gospodicna...ta besede ma vsaj vsem, jasen pomen.
anon-61706 sporočil: 6.178
[#1068084] 19.01.11 17:01
Odgovori   +    1
...kako je blo lepo...ko smo otroci zakljucli ... Amen je dal glavo pod kamen...
...hehehe...halehluia...pusca ze skozi in skozi se flika...sonce kapljice zgubljene iz posode, sicer zarjavele ze, uneto susi, vetrovi hlape odnasajo, nekako tako zgledajo kraski hrastovi gozdovi, ko jih burja pomete...
...Gospodicna nic ne upaj-prcakuj..., vse kar bo iz Vesolja padlo bo presenecenje, ker Cloveka kar je na zemlji, ne zadovoljuje vec...ne ve vec kaj bi se obrnil, kar ze tolikokrat je in spet je pred obracanjem...vseeno da se vse vrti, neka energija trosi se in ustvarja..., jaz tudi mislim, da je konc samo izuma, ko je clovek kolo izumil-izcrpan, kolesa clovk skoraj ne potrebuje vec, da pr vrtenju sodeluje...hehehe...sem tako potolazen, so me na Armagedonu vala 202, ali pa tm po rtv, vsi hudo tolazili, da je vse normalno...seveda je-samo za koga in kaj..., no malo so se izognili faktom...samo malo, kar je cisto dovolj..., da nic vec ne prcakujem, samo cakam...
...kokrkoli -lepe besede tudi Cloveku vedno pomagajo...moj radjo je danes ze zdravilo...ja zivljenje tece.
anon-240396 sporočil: 65
[#1068934] 20.01.11 10:31
Odgovori   +    1
Dober članek. Je že vse, žal, znano. Laično in praktično povedano: težave se lahko rešujejo le z jasnimi, doslednimi in enostavnimi sredstvi. Družba, mi, se moramo vprašati, kaj sploh hočemo, in javno povedati, kakšne bodo posledice, če bomo storili XY ali OO - prispodoba :-). Ko bomo to vedeli, bo lažje najti rešitev in dolgoročne perspektive.

Strani: 1