Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Letalske družbe bodo podražile storitve

Strani: 1

sporočil: 5.640
[#1066734] 18.01.11 20:42
Odgovori   +    3
nekatere pa bodo nehale vozit (glej Adria)?
anon-202474 sporočil: 1.854
[#1066756] 18.01.11 21:14
Odgovori   +    4
in tukaj se pri povprečnem novinarju ustavi? pričakovanja rasti cen goriv....probajte se vprašat, kaj hudiča pa vpliva na cene goriv, kaj vpliva na kupne moči valut ter kako sploh poteka trgovanje z nafto....vam bom dal namig, da boste lohk nehali pisat te bedne članke in se začeli posvečati bistvu problema....torej....jaz sem nemčija in hočem kupiti nafto od tajske recimo...najprej moram svoje eure zmenjati v dolarje, nato pa kupiti nafto v dolarjih od tajcev, ki morajo zato, da bodo lahko prodali nafto, le to zamenjati iz bahtov v dolarje...torej je mr.kuracdolar povsod zraven....tukaj je ves problem celotne finančne krize, za nameček pa dolarja lahko natisnejo kolikor ga želijo....in vsak nov natisnjen dolar povzorči dodatno inflacijo+devalvacijo že obstoječega dolarja. Vse svetovne valute pa imajo kupno moč glede na državne rezerve ameriških dolarjev....no bejba, zdej pa pejt nardit domačo nalogo in pregooglaj moje "trditve" in ne začenjat člankov z "zaradi pričakovanj nadaljne rasti cene goriv..."
klemenstp sporočil: 2.568
[#1066791] 18.01.11 22:09
Odgovori   +    0
lani so vsi jamrali kako ni posla, jaz pa ko sem hotel na dopust sem imel pa probleme kako dobiti avion za popi.... Prejšnja leta nikoli ni bilo težav, avionov malo morje, kamorkoli si šel lahko skoraj vsak dan. Lani sem prvič moral na silo v Nemčijo 2x, da sem šel lahko na meni ljubo destinacijo v tujini. Iz Brnika je bilo vse polno, razen če si rezerviral najmanj 2-3 tedne prej. Kuri me bolac za tisto pijačo na avionu, itak se prej dve uri "moram" nacejat v bifeju, ko čakam na check-in. Je pa res, da cene potovanj kot so bile lani in letos ugodne, pa še nisem doživel.

Strani: 1